PDA

View Full Version : Не мога да си избера клавиатура



sokol02
04-26-2015, 01:03
Играя доста на лаптопа си, като за тази цел вградената клавиатура не ме удовлетворява, неудобна е, miss clicks all day, понякога даже не отчита...
Прегледах обстойно пазара и като цяло се спрях на два модела, като и двата са ten-key-less, защото ми се струва по-компактно и лесно за пренос, а и нямам голяма нужда от макро функиите и num pad.

Едната

Corsair Vengeance K65 Compact Mechanical Gaming Keyboard
Cherry MX Red mechanical key switches
Gunmetal gray anodized aluminum chassis
100% anti-ghosting with full key rollover on USB
Detachable, braided cloth USB cable with cable management

Другата

RAZER BLACKWIDOW TOURNAMENT STEALTH EDITION
Razer Mechanical Switches with 45g actuation force
10 key roll-over anti-ghosting
Fully programmable keys with on-the-fly macro recording
Detachable braided fiber USB cable with cable strap
Carrying sleeve for protection
Razer Synapse 2.0

Според вас коя е по-добрия избор, ще се радвам да обосновете своя отговор. :)

sokol02
04-27-2015, 18:34
Няма никой, тъжно
Ако не съм дал достатъчно информация: интересуват ме впечатления от потребители на някоя от двете марки, дали се чупят бързо, спират да работят. Също така и малко инфо за новите razer бутони, дали са много по зле от cherry или не чак до там...

koko95
04-27-2015, 19:58
Вземи си една на genius/gigabyte за 20 лв и ще ти върши перфектна работа!

Sp0x3r
04-28-2015, 06:37
Аз преди време си взех CM Storm Quickfire TK със кафяви сучове и не мога да се оплача. Ако ще си взимаш механична замисли се - колко ще я използваш? наистина ли ти трябва механична клавиатура? етц... В смисъл една клавиатура за 20тина лева според мен ще ти свърши работа пък и ще спестиш пари.

Иначе за сучовете:
MX Reds - никога не съм бил фенче на тях :D . Това със сучовете е различно от човек на човек за това преди да купиш клавиатурата изпробвай и другите видове суичове.

Razer Green
Това ми приличат и звучат на Cherry MX Blue. Даже са пълно копие до колкото четох, но точно защото е копие във форуми се оплакват от колко бързо се скапвали.

Има и други клавиатури, които са компактни - разгледай ducky или виж в wasdkeyboards.com