PDA

View Full Version : ДИЕТА И ФИТНЕС - МОМИЧЕ



wiikaa99
04-26-2015, 17:29
Здравейте, момиче на 15 съм, 52кг, 168см
Искам да отслабна 3-4 килограма ,понеже имам малко мазнини в областта на корема, и да започна да тренирам за плочки или поне за плосък корем. Може ли някой да ми каже подходяща диета или режим на хранене? Благодаря предварително.

anonymous708973
04-26-2015, 17:39
Как се храниш сега? Какво избягваш, какви са ти прегрешенията - всеки си има, било то пици/дюнери, сладко или пък солено. Майка ти готви ли, често ли и какво?

wiikaa99
04-26-2015, 18:11
Опитвам да ям месо по-рядко докато сваля няколко килограма. Грешката ми е, че 2-3 дена съм на диета, следващите не спирам да ям и след това отново започвам с диетите. Избягвам шоколади и опаковани неща, тесто, пържено, но напоследък не ям много през деня и вечер не спирам. Бях правила плодове, чай и мед и станах 50 кг,но сега върнах 2. Искам да направя 1 диета като хората, да сваля 3-4 килограма и да започна да се храня нормално, защото като гладувам след това не спирам да ям. Родителите ми се хранят здравословно, майка ми готви предимно супи и храни с картофи, почти всеки ден прави задушени зеленчуци и всеки ден салати, само не мога да спра да ям шоколад, намалих го, но още когато го видя много ми се преяжда и ако ям малко започвам още и още, затова го замених с черен и отчасти помага. След диетата с плодове, чай и мед не ми се ядеше нищо сладко, но сгреших 1 път като опитах и оттогава съм на приливи и отливи.

tochko
04-26-2015, 19:45
Важното при всяко чистене в дългосрочен план е плавно да намалиш храната. Това ще ти помогне да поддържаш по-дълго режима и ще избегнеш нежеланото връщане на килограми. Траен ефект ще има след доста работа, така, че трябва да си много упорита. Недей да търсиш някакви стриктни режими и диети с магически резултати за нула време. Не вярвай на супер разбирачи от фитнес и режими. Прочети из нета за изчистването на мазнини, огледай диетите и следвай някакви принципи, защото всички диети имат нещо общо. Добре си се ориентирала към храните, ползвай богати на белтъчини храни, с малко животинска мазнина. Набавя енергия от качествена храна и си оставя един ден седмично за чийт. На мен ми предстои изчистване и ще заложа на плавно намаляне на въглехидрата до ниско въглехидратна диета. Възможно е до някъде намаляването на солта да повлияе положително, но нека и то да е плавно. Доста важно е да съчетаваш храненето с тренировки, защото упражненията дават едни 30-тина % по-добър резултат при каква да е промяна на тялото. При чистене залагай на разнообразни упражнения а не само на монотонно кардио. Добре е да си изясниш нещата с плочките. За преса са нужни не само малко мазнини, но и мускулна маса, която да се покаже отдолу. Ако си скелет на батерии, ще трябва да поналееш кокалчетата с мускул да постигнеш преса. Относно мускулната маса не е нужно да те плаши кантара, защото е напълно възможно за едно момиче да е 170/65 кила и пак да изглежда супер.

anonymous708973
04-26-2015, 20:45
Горният пост е суперверен, прочети си го няколко пъти.

Няколко важни неща и от мен:
- Истинското значение на думата "диета" е "хранителен режим". Нещо, в което се очаква да ядеш ябълки и кисело мляко, не е диета, а простотия. Хранителният режим трябва да е балансиран. Супички, задушени зеленчуци и салати яж на корем! В тази връзка - защо бягаш от месото? Зарежи всякакви колбаси - салами, луканки, шунки и т.н. Яж си чисто месо, риба, яйца, сирене, кисело мляко.
- Няма как да отслабнеш само на корем.
- На фитнес имаш ли възможност да ходиш? Имай предвид, че корем не се прави с милиони коремни преси. Разнообразявай с планкове, планкове със скачане - Plank jumps, "колело", вдигане на краката събрани наляво, право нагоре, надясно... Отделно - при много упражнения коремните мускули са стабилизатор, така че ако ходиш на фитнес, движенията с изтласкване над глава ще ти помогнат доста. Ако мислиш да е с упражнения вкъщи, си свали Training guide на Kayla Itsines, ще ти е добра помощ като за начинаещ, а и ти дава необходимия режим на тренировки, за да не се чудиш кога какво...
- Виж този сайт - dailyhiit.com и в youtube - BodyRocker. HIIT тренировките са много, много добра идея. Най-лесният вариант е на пътечка или пък навън да правиш интервално бягане, това гори повече калории от чисто и просто бягане с равно темпо. Правиш примерно 30 секунди спринт с максимална скорост, след това вървиш 1 минута. Пак 30 секунди спринт, пак 1 минута. Това го повтаряш 15-20 пъти :) В сайта, който ти давам, има много широк избор на тренировки, разгледай примерно 5-Day-Frying-Fat-Challenge.
- Запомни, че няма никакво, абсолютно никакво значение колко тежиш. Целта ти трябва да е здравословен начин на живот и хубава фигура, не цифра върху кантара. Има хора, които на 55-60 кг изглеждат в пъти по-добре отколкото на 50. Има много преди-след снимки в нета, разгледай. Това, че си 52 килограма, не означава автоматично, че си "по-дебела" от някого, който е 47. Има генетични обособености като тежки кости, например, и цифричката не ти казва колко % мазнини имаш в тялото и т.н.

wiikaa99
04-27-2015, 08:00
- На фитнес имаш ли възможност да ходиш?

Обмислям да тръгна

Lychezar
04-27-2015, 10:05
Теглото е в нормата, като се има предвид ръстта ти. Сега растеж и е много важно да се храниш, а за да искаш да стопиш мазнини, се запиши на някакъв спорт, макар че не виждам какво има да стопяваш. Диетите могат да причинят различни психологически или физиологически проблеми, затова трябва да се консултираш с медицинско лице, а не кой каквото ти каже или каквото си прочела в нета.

tochko
04-27-2015, 13:10
Обмислям да тръгна
Фитнесът е добър начин за промяна за промяната към по-добро. Опитай да съчетаваш множество упражнения в различните тренировки които да са различни и тренирай всяка част от тялото си. Прост пример за разнообразие е, че аз имам 5 различни начина да правя гърди през седмицата, същото е с всичко останало. След известен напредък е добре да опиташ и кросфит който също е доста ефективен и при едно редовно практикуване наистина те прави завършена машина. Изясни си за какви цели какви килограми и повторения трябва да правиш. Избегни стереотипа на момичето във фитнеса което тренира само крака и преса във фитнеса защото иска само тях за лятото, и на зима не спирай :)

Rakshy
04-27-2015, 23:04
и кросфит който също е доста ефективен и при едно редовно практикуване наистина те прави завършена машина

"Das Man" иска да тренира кросфит, но е твърде несериозен, за да научи правилна техника и да бъде постоянен. "Das Man" следва mainstream-a и всекидневието му е просто поредния писък на модата. :D :D
Кросфита е добър за атлети, не за "das man" :D


Цифрата на кантара е като цифрата на часовника. След време разбираш, че няма значение за развитието ти. Т.е. ни са занимаай с глупости, чуек. Тренкай там, бухай и всичко ще е ок.

Milenaaaa.Dimitrova
04-28-2015, 09:42
Пробвай с хапчетата за отслабване Липоин, можеш да си ги поръчаш от тук http://lipoin.com/otslabvane/ .

Аз лично ги изпробвах и има ефект.

Rakshy
04-28-2015, 17:34
Пробвай с хапчетата за отслабване Липоин, можеш да си ги поръчаш от тук http://lipoin.com/otslabvane/ .

Аз лично ги изпробвах и има ефект.

Миленоооооо, 'фърли се от некъде