PDA

View Full Version : Краткотрайни "слепи петна" на очите



Начинаещ
04-27-2015, 10:11
Здравейте. Първо да кажа, че не съм сигурен за това дали изобщо моят проблем е свързан с наименованието "слепи петна", но просто само тази дума изяснява проблема.
През време(понякога няколко седмици, а може би дори и през месеци) в лявата страна на зрителното ми поле се появява някакво "петно" със странна форма, винаги различна. Когато погледна в даден обект, това, което е точно до него в ляво ми изчезва напълно. До сега не е ставало същото с дясната част на зрителното ми поле. Предположих, че е от честото стоене пред компютъра(което е съвременният голям проблем за нас, тийнейджърите), но не се влияе от това колко време съм стоял пред компютъра преди да се появи проблема. А и в повечето случаи се появява когато съм на училище, което е сутрин, когато очите ми са почивали през цялата вечер. "Петното" няма никакъв цвят, просто кара почти всичко вляво от центъра на зрителното поле да не го виждам. Оправя се за час, час и половина, максимум 2, но след като се оправи получавам главоболие за горе/долу същото време, не много силно, но все пак ми пречи да правя каквото и да било. Проблемът не е много голям за мен, тъй като мои приятели, които са прекарали и все още прекарват може би двойно повече време пред екраните не са се оплаквали от такъв проблем, но се надявам да не е нещо сериозно.

georgi12
04-27-2015, 13:24
Недей да предполагаш и да се надяваш , а бързо бягай на лекар . Такива неща не са шега .

Deadlock
04-27-2015, 22:56
Имаш мигрена с аура :р Няма страшно, но отиди на лекар за всеки случай.

Начинаещ
04-30-2015, 17:41
А докато съм в посоченото от мен състояние, как мога да предотвратя или поне да намаля симптомите? Попитах майка ми и тя ми каза, че ще е добре да се хидратирам повечко. Наистина тогава не бях пил изобщо вода от сутринта до тогава(даже може и преди да си легна да не съм пил, не помня много добре). А това си е цяла вечер + няколко часа от дена(около 10 часа общо) без капка вода и храна. Наистина ми се стори логично и вече наблягам на това да не оставам дехидратиран за повече от 1-2 часа.

Deadlock
05-02-2015, 12:59
Правилно! Вода и храна - това е.
Има лекарства, които взимаш, като се появи аурата (слепите петна), за да предотвратят главоболието.