PDA

View Full Version : Имам твърде голям гъз



manqkabs98
04-27-2015, 11:10
Не знам дали това е правилния раздел,но искам да ми помогнете. Винаги съм бил слаб,но преди 3-4 години надебелях...доста ! След няма и година пак си върнах килограмите , но гъза ми остана големичак ... Тренирам от доста време футбол и не мисля че имам мазнини в тази част , но все пак не знам ... другото ми обяснение е изкривяване на гръбнака в тази част ! (мога да покажа снимки , само искам да ми помогнете)

Slarc3
04-27-2015, 11:13
Или ти е мазен гъза или си го тренирал здраво (което ме съмнява ;д) та , да други варианти няма :)

Pug_306
04-27-2015, 12:19
Липсата на секс също води то това :) пусни една снимка да видим, може пък само да ти се струва, че ти е голям гъза

anonymous708973
04-27-2015, 12:52
Изкривяване на гръбнака в област на задника???? Ти газ ли си пил?

Auriss
04-27-2015, 13:54
пантерке има различни видове гръбначни изкривявания

http://www.zdravno.bg/images/1/big_7d32a5a053cf54cd4a091125714a6135.jpg

RapExotic
04-27-2015, 15:16
По колко часа на ден седиш на стол?

Rakshy
04-27-2015, 16:34
По колко часа на ден седиш на стол?

Кво общо има това?


пантерке има различни видове гръбначни изкривявания

Не променя факта, че няма изкривяване на гъза...



Липсата на секс също води то това :) пусни една снимка да видим, може пък само да ти се струва, че ти е голям гъза

Обясни как липсата на секс прави голям гъз, pls.

Rakshy
04-27-2015, 16:35
Не знам дали това е правилния раздел,но искам да ми помогнете. Винаги съм бил слаб,но преди 3-4 години надебелях...доста ! След няма и година пак си върнах килограмите , но гъза ми остана големичак ... Тренирам от доста време футбол и не мисля че имам мазнини в тази част , но все пак не знам ... другото ми обяснение е изкривяване на гръбнака в тази част ! (мога да покажа снимки , само искам да ми помогнете)


Най-добре дай снимка, не много разголена плс...

RapExotic
04-27-2015, 17:15
Кво общо има това?

Да си видял таксиметров шофьор със стегнат задник?

Slarc3
04-27-2015, 18:27
Пич аз имам едни 6-7 часа на стол на ден и гъза си ми е окей.. Та, подкрепям Rakshy , кво общо има тва със седенето на стол?

Rakshy
04-27-2015, 19:49
Да си видял таксиметров шофьор със стегнат задник?

Колко таксиметрови шофьори тренират on a regular basis?

manqkabs98
04-27-2015, 20:46
Или ти е мазен гъза или си го тренирал здраво (което ме съмнява ;д) та , да други варианти няма :)

ами тренирам футбол и бедрата са стегнати ... не знам :/

manqkabs98
04-27-2015, 20:47
По колко часа на ден седиш на стол?

Имаше период от няколко месеца през които нямах стол с облегалка и стоях на дървена таборетка ... може би от там има нещо , но не знам :/

manqkabs98
04-27-2015, 20:56
http://prikachi.com/images.php?images/703/8078703k.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/707/8078707J.jpg
ето снимки,по склонен съм да вярвам,че е изкривяване но не знам :/

Rakshy
04-27-2015, 22:17
Аз честно казано не виждам проблем :D :D :D Смисл така като си с анцук и е снимка е трудно да се разбере, но не мисля, че имаш някакво гръбначно изкривяване като на снимката. Според мен проблема по-скоро идва от краката ти. Когато квадрицепсите ти са по-дълги и отпуснати и отпуснати, и дават възможност на задното бедро да доминира се получава "пинко розовата пантера задник" т.е. гъза ти изчезва. Това става, защото стегнатите мускули дърпат целия ти таз надолу и ти практически подвиваш опашка (така си го представи). /това го няма при теб, но е така да знаеш повече :D :D /

Другия случай е когато задното ти бедро е по-гъвкаво, а квадрицепсите ти са по-стегнати. Тогава липсата на мобилност кара задника ти да се "качва нагоре" т.е. да прави чупка като кифла във фейсбук.

Другия трети вариант е просто да ти е голям гъза... въпреки че на снимката не мисля, че това е случая (колко прекрасно е чувството да говориш за на някъв пичага гъза :D )

Първите 2 проблема се оправят със stretching, третия е безнадежден случай ;д

Ако имам някви други идеи ще ги споделя по-после.

Slarc3
04-27-2015, 23:03
И аз не виждам нищо ненормално, освен ,че ми изглеждаш малко мазен все пак,(не ,че мога да напрая кой знае ква преценка от тея снимки и като се има в предвид ,че си и слаб ;д може просто да ми се спи много аахаха) ама все пак гъза ти си е нормален.. И тая тема на разговор е so awkward..

manqkabs98
04-27-2015, 23:40
Момчета не знам какво виждате , но аз знам какво аз виждам в огледалото (въпреки че има много случаи в които хора са си махнали огледалата и са се оправяли от различни диагнози) ... искам само да ви попитам има ли смисъл да ходя на лекар да ме снимат,на какъв лекар по-точно трябва да отида и ако има нещо лекаря ще ми каже ли как да го оправя !

Rakshy
04-28-2015, 09:13
Мдам, нарича се внушение :D Но все пак, ако отидеш при личния той сигурно ще ти даде талон за физиотерапевт/ортопед или някъв друг подобен лекар, който ще те прегледа набързо и ще ти каже някви неща, които не разбираш, ще ти каже да почнеш да тренираш плуване (всеки скапан път). Може да те карат да ходиш на някви процедури, ако имаш някъв проблем, и да ти дадат някви упражнения уж за укрепване на мускулатурата и т.н.
Но при липса на болка или невъзможност за изпълняване на някакви всекидневни дейности, не мисля че има смисъл да ходиш на лекар... К'во ще кажеш на лекарката "Мисля, че ми е голям гъза, от гръбнака ли идва тва?"

Auriss
04-28-2015, 11:06
Изкривяване е, да. В твоя случай следствие от слаба мускулатура в корема и краката. На фитнес, приятел :)

Rakshy
04-28-2015, 17:37
Ако ще ходиш на фитнес задължително си намери адекватен треньор. Казвам го, защото когато имаш някъв такъв дисбаланс тялото ти го заобикаля, т.е. докато примерно клякаш ще си изкривиш техниката така, че да има минимално натоварване в/у слабите мускули. Трябва някой да ги гледа техниката и да поправя грешките. Gud luck

manqkabs98
04-29-2015, 10:25
Благодаря за помощта момчета,ще се консултирам с лекар!

anonymous908491
04-29-2015, 10:34
https://www.youtube.com/watch?v=w-NGXZimg0w

Изгледай го, Сандо помага точно на един с твоят проблем

anonymous708973
04-29-2015, 10:37
Да си видял таксиметров шофьор със стегнат задник?

Не мога, бе, с глас се смея!

+изкривяване на гъза
+дървена табуретка

Не, не :д

anonymous708973
04-29-2015, 10:39
се получава "пинко розовата пантера задник" т.е. гъза ти изчезва..

Ааааа, не с лошо!!

Бтв, и аз не виждам проблем, съвсем нормален задник ми изглежда да имаш. Като потренираш за крака, оформянето самичко ще си дойде.

Auriss
04-29-2015, 13:04
тебе може сякаш да ти изглежда, ама погледни областта между краката къде му се намира спрямо пъпа. Не казвам естествено, че трябва да са на една равнина, но при слаби коремни мускули се получава точно този 'вдлъбнат' ефект - дупето се вирва и при крайни случаи човека не може да стои балансирано върху ходилата си, а е наклонен напред така че тежестта пада в по-голямата си част върху пръстите на краката, а не се разпределя по цялото ходило.

В интерес на истината при жени се забелязва супер често.

Вдигане на крака от вис няколко месеца и всичко ще му е на 6. Мъжете имат това предимство, че изкривяванията често са следствие от слаба мускулатура и веднъж коригирана + корекция на стойката ти разрешава проблема. Пък и на плуване да се запише ако иска както препоръча някой по-горе - лошо няма.

manqkabs98
04-29-2015, 21:53
Значи първо не виждам нищо смешно в това,че искам да разбера какво ми е и че съм стоял на дървена таборетка ... Както казах тренирам футбол от 5 години и имам стегнати бедра и трапец ... явно ще трябва да стягам и други части,а между плуване и зала бих избрал плуването,а и мисля че помага повече! А относно стойката ми-леко наведен напред , не много , но видно !

Rakshy
04-30-2015, 14:31
тебе може сякаш да ти изглежда, ама погледни областта между краката къде му се намира спрямо пъпа. Не казвам естествено, че трябва да са на една равнина, но при слаби коремни мускули се получава точно този 'вдлъбнат' ефект - дупето се вирва и при крайни случаи човека не може да стои балансирано върху ходилата си, а е наклонен напред така че тежестта пада в по-голямата си част върху пръстите на краката, а не се разпределя по цялото ходило.

В интерес на истината при жени се забелязва супер често.

Вдигане на крака от вис няколко месеца и всичко ще му е на 6. Мъжете имат това предимство, че изкривяванията често са следствие от слаба мускулатура и веднъж коригирана + корекция на стойката ти разрешава проблема. Пък и на плуване да се запише ако иска както препоръча някой по-горе - лошо няма.


Да, схванах какво искаш да кажеш, но корема контролира spinal flexion-a, в смисъл че няма голяма роля върху състоянието на таза му. Това идва от краката.

Rakshy
04-30-2015, 14:32
Ааааа, не с лошо!!

оба, сорка :D

Rakshy
04-30-2015, 14:32
Значи първо не виждам нищо смешно в това,че искам да разбера какво ми е и че съм стоял на дървена таборетка ... Както казах тренирам футбол от 5 години и имам стегнати бедра и трапец ... явно ще трябва да стягам и други части,а между плуване и зала бих избрал плуването,а и мисля че помага повече! А относно стойката ми-леко наведен напред , не много , но видно !

Да, по-добре плуване, защото не мисля, че има как да го правиш грешно, пък и да го правиш грешно няма да доведе до усложнения. :)

manqkabs98
05-18-2015, 10:22
Днес ходих при да ме снимат,според майка ми и лекарката нямам нищо . Майка ми ок,тя е родител и не иска да ми има нещо,а докторката...бал съм я,тя и без тва беше некадърна . Каза ми да спортувам повече , а аз и отговорих че всеки ден бягам най-малко час ... след което тя млъкна . В момента не знам какво ми е и не знам към кого да се обърна,но най-вероятно това ще е някой фитнес инструктор .

tochko
05-18-2015, 11:23
И аз имам голямо седалище и не го харесвам. Опитай да го стегнеш, ако все още има меко по него, както при мен, значи с някакво изчистване на мазнини може да се оправи. Ако е предимно мускулесто, надали и инструкторът може да ти помогне, защото то е ММ. Доста зависи каква е останалата част от тялото ти. Все пак ако си някъв с голям гръден кош, гърди, ръце, гръб и т.н ще ти е все едно. Както казваш не си много развит, но при някаква промяна в пропорциите може сичко да е ОК.

Rakshy
05-18-2015, 19:04
Не е като това да ти беше казано и преди това :D Единствения случай, в който ти пука за гъза ти е, ако си педал. Другия е евентуално, ако не можеш да си намериш дънки ама надали е това :D

Разцъкай некви лостове, нали сега това е модата. И тичай по-малко и гъза ще изглежда по различен начин.

manqkabs98
06-14-2015, 01:24
лица как да изтрия темата :Д

Rakshy
06-14-2015, 14:01
лица как да изтрия темата :Д

не, не, не, темата ще стои, за да те е срам :D :D

GoodEnough
06-14-2015, 19:14
Момичета са ми казвали, че ги кефят мъжки задници :D. - колкото и странно да ми звучи.

Slarc3
06-15-2015, 09:19
^ кое му е странното , теб не те ли кефят' женски задници? (think) (ufuckinwatm8)

Rakshy
06-15-2015, 20:37
u fockin wot m8*