PDA

View Full Version : Въпрос за противозачатъчните Ясмин???



melindaaa
04-27-2015, 14:28
Здравейте, имам един въпрос относно хапчетата Ясмин. По принцип пише че трябва да започнеш да ги приемаш до 7 дни от менструацията. Моят цикъл дойде на 16 април и приключи на 20 април. Аз започнах да ги пия от днес 27 ми април, защото нямах възможност да си ги взема поорано. Та въпросът ми е следният, след колко дни ще съм защитена от забременяване в случая, за да знам до кога да вземам и други защитни мерки (презерватив) ? В листовката пише, че ако започнеш от първия ден незабавно си защитена, но за този случай не знам. Ако някой знае нещо по въпроса ще съм много благодарна. Благодаря ви предварително! :)

Azoria
04-27-2015, 19:15
Започват се в първия ден от цикъла.

melindaaa
04-27-2015, 21:35
Да знам че се започват от първия ден на цикъла, но моята лекарка ми каза да ги започвам от 5тия до 7мия ден на цикъла, а в случая почнах от от 12тия, за това питам. Понеже тя ми ги предписа предимно заради болката, по време на цикъла и ми каза да ги пия по този начин. Ако можете да бъдете полезни ще съм ви много благодарна!

Hiphoplove
05-08-2015, 19:29
Когато мине един цикъл,в смисъл пиеш една опаковка,идва ти и натам вече си спокойна :)