PDA

View Full Version : някой знаещ английски.. много е важно



guliaa
04-27-2015, 17:44
Здравейте.. имам да пиша есе на английски за това дали парите биха ни направили щастливи. Някой ако може да ми го напише на английски ще съм му много благодарна. Аз се опитах но с преводача и стана много грешно.

Най-честото нещо което пожелаваме на някого е щастие здраве любов и пари.Всеки човек се стреми към тях но наясно ли сме какво е щастието и как да го постигнем може ли то да се купи с пари и бихме ли били щастливи ако не сме здрави. Много често ние си казваме "ако имах пари бих могъл да направя и да имам всичко което поискам,но дори да имаме достатъчно пари за да задоволим нуждите си,това не означава че те ще ни осигурят щастие. Могат да направят живота на човек значително по-лесен,по-удобен но не и по-щастлив.За мен поговорката "с пари можеш да си купиш къща,но не и дом" е много вярна.Специалните моменти и усещания не можеш да си ги купиш . Когато се чувстваш близък душевно с някой друг,когато заедно с някой друг си постигнал успех и го споделяте емоционално и да имаш пари и да нямаш пари не е гаранция,че ще изпиташ тези чувства.Любовта,щастието и душевния комфорт не се купуват с пари.Парите са хубаво нещо,но щастлива в истинския смисъл на думата едва ли биха могли да ме направят.

maika_ti
04-27-2015, 19:48
бих го превела но не съм съгласна с тезата ти така че няма

Blockhead
04-27-2015, 19:54
Ей сега ще го напиша в следващия пост един момент

Blockhead
04-27-2015, 20:01
The commonest things we wish to anybody is to be happy health love and currency. Every person has strifing for them but are we sure what is happiness and how to achieve can we buy with money and should we be happy if we are not too healthy. Very commonly to ourselves we say "if i had money i could make and be everything i can want, but even if we have enough money to fullfile need, this don't mean we are happy. They can make life of person very easier, comfortable but not happiest. For me the say "with money you can buy house, but not a house" is very true. The special moments and feels you can't buy. When you feel closed with the soul of an else person, when together with else you achieve success and share emotionally and to have money and to not have money is no guarantee, that you will have this feels. The love, the happines and the soul comfort you can't buy with money. The money is nice thing, but happy (for a girl person za roda govorq) in true sense of word barely could make me.

starburst
04-27-2015, 20:05
The commonest things we wish to anybody is to be happy health love and currency. Every person has strifing for them but are we sure what is happiness and how to achieve can we buy with money and should we be happy if we are not too healthy. Very commonly to ourselves we say "if i had money i could make and be everything i can want, but even if we have enough money to fullfile need, this don't mean we are happy. They can make life of person very easier, comfortable but not happiest. For me the say "with money you can buy house, but not a house" is very true. The special moments and feels you can't buy. When you feel closed with the soul of an else person, when together with else you achieve success and share emotionally and to have money and to not have money is no guarantee, that you will have this feels. The love, the happines and the soul comfort you can't buy with money. The money is nice thing, but happy (for a girl person za roda govorq) in true sense of word barely could make me.

Като човек завършил английска филология мога да потвърдя че това е страхотен превод.
23/10 would read again.

Blockhead
04-27-2015, 20:05
Дано ти свърши работа, 5 години учих английски в гимназията като първи език, а преди това още 6 години в основното училище! Не се хваля, но съм ходил на републиканска олимпиада и се класирах много добре!

guliaa
04-28-2015, 09:31
Изключително много ти благодаря ама страшно много .... ^^^

DisappointedDreamer
04-28-2015, 09:53
Като човек завършил английска филология мога да потвърдя че това е страхотен превод.
23/10 would read again.


anonymous708973
04-28-2015, 10:46
Ебавате се, нали? Не е особено мило ;)

Blockhead
04-28-2015, 17:37
Ебавате се, нали? Не е особено мило ;)
Моля? Какво имаш предвид...

anonymous708973
04-28-2015, 18:53
Че преводът ти е толкова трагичен, че не мога да повярвам, че не си го направил/а нарочно :д

prosto_chovek
04-29-2015, 19:45
Здравейте.. имам да пиша есе на английски за това дали парите биха ни направили щастливи. Някой ако може да ми го напише на английски ще съм му много благодарна. Аз се опитах но с преводача и стана много грешно.

Най-честото нещо което пожелаваме на някого е щастие здраве любов и пари.Всеки човек се стреми към тях но наясно ли сме какво е щастието и как да го постигнем може ли то да се купи с пари и бихме ли били щастливи ако не сме здрави. Много често ние си казваме "ако имах пари бих могъл да направя и да имам всичко което поискам,но дори да имаме достатъчно пари за да задоволим нуждите си,това не означава че те ще ни осигурят щастие. Могат да направят живота на човек значително по-лесен,по-удобен но не и по-щастлив.За мен поговорката "с пари можеш да си купиш къща,но не и дом" е много вярна.Специалните моменти и усещания не можеш да си ги купиш . Когато се чувстваш близък душевно с някой друг,когато заедно с някой друг си постигнал успех и го споделяте емоционално и да имаш пари и да нямаш пари не е гаранция,че ще изпиташ тези чувства.Любовта,щастието и душевния комфорт не се купуват с пари.Парите са хубаво нещо,но щастлива в истинския смисъл на думата едва ли биха могли да ме направят.

The most common thing I wish to someone is to have money and love. Everyone needs them but do we realise what happiness is and how to reach happiness, can we buy it with money and can we be happy if we weren't in god health? We often say: if I had the money I'd do anything and have anything I wish for. But having enough money for our neccessities doesn't mean it'd assure us happiness. I could make one's life easier, more convenient but not neccessarely happier. To me, the saying "if you have money, you can buy a house, but not a home" is quite an accurate one. The special moments and senses are things you don't buy. When you feel close to someone and if you gained success with someone even lacking money you could feel the same positive feelings. Love, happiness and comfort don't cost money. Money is a good thing but on their own they can't make me really happy.

SpiritInBlack
04-29-2015, 19:54
The first thing that comes to mind when we have to wish something to somebody is for one to have money and be loved. Every1 craves them but do we really understand what happiness is and what is the way to acheive it? Can money buy happiness blah blah

Малко по-литературен прочит

MsMiracle
05-02-2015, 17:52
Ако не друго, то поне се видя колко високо мнение за английския си има народът.

Nika95
05-06-2015, 17:45
Като човек завършил английска филология мога да потвърдя че това е страхотен превод.
23/10 would read again.

А аз като професор по английска лингвистика, ще кажа, че този превод е доста литературен и в него е вложено много въображение. Адмирации!