PDA

View Full Version : Всички се обърнаха срещу мен



desperate_and_alone
04-28-2015, 02:12
Здравейте, на 21 години съм и знам, че историята ми е малко дългичка, но ще съм благодарна акоя прочетете и ми дадетете евентуално някакъв съвет, понеже попаднах в безисходица и просто не знам. То помощ няма как да ми се даде, но поне съвет би било добре.
Та, бях ученичка в езикова гимназия, със засилено обучение на английски. Винаги съм била с ниско самочувствие, за това и все си седях сама в училище. Имам си комплекси за външният вид, които ме гонят и до ден днешен. Та в 11 клас, реших, че ако не мога да си намеря реални приятели, то поне мога да намеря виртуални такива. Започнах да влизам в chat rooms и да контактувам предимно с англо говорящи, за да мога да си развивам английският, понеже както всички знаете едно е да се учи граматика и напълно различно разговорният език. А и имах желание да кандидатствам в Англия след гимназията. Та посещавах такива сайтове няколко месеца и накрая се запознах с едно момче с 4-5 години по-голямо от мен. Разговорът ни тръгна от раз, писахме си, разменихме си координатите – имейл, скайп и т.н. След вереме обаче тъй като нищо не продължва вечно с него намаляха общите теми, не ни беше интересно вече и той ми предложи да се запозная с някакъв негов при ятел. Той бил много зает уж, а въпросният приятел имал повече свободно време. Та запозна ни, в началото беше малко трудно едва намирахме теми за разговор, но някак си се опознахме и на мен той взе да ми харесва а според неговите думи и аз на него. Разговорите ни ставаха по дълги и по дълги и накрая просто дори не можехме да си кажем и “bye” вечер спяхме със скайп включен, пишехме си съобщения чрез скайп и фейсбук по цял ден и така продължи това около година. Той постоянно ме насърчаваше да уча, да кандидатствам и да отида при него евентуално. Тъй като аз късмет нямам никакъв бях много очудена когато ме приеха точно в неговият град. Лятото на 2012 заминах и след това почнах да уча там. С него разбира се се видяхме и нещата потръгнаха още по-добре отколкото бяха онлайн. След време той ме попита дали искам да се нанесем заедно, аз приех и така.
Разбира се имали сме си нашите дразги и проблеми, но нещата винаги се оправяха и винаги ми е казвал че ме обича точно такава каквато съм и никога не би искал да се променя и ме караше да се чувствам толкова сигурна. Всичко това обаче свърши. Преди около 3 месеца ми се наложи да си правя тест за бременност и той излезе позитивен. Не можах да повярвам на очите си, казах му, той си помисли че се шегувам, но след като си направих още няколко теста, той реши да отидем на лекар. Така и направихме, лекарката потвърди, а той както стоеше до мен направо си я попита без да пита мен какви вариянти имаме за прекратяване на бременността. Тя му каза и аз бях като шокирана. След като си тръгнахме му се развиках, както и той на мен, каза ми че не искал дете. Не бил готов. На 27 години не е готов, все едно че аз съм, но какво мога да направя. В началото и аз си мислех за аборт, но реших че не е правилно и искам да го задържа. Той постоянно ми говори как не искал да е баща, имал цели и дете не било една от тях. Нямало да го признае, нямало да плаща издръжка. Не съм го направила сама все пак това дете че да се държи по този начин. От тогава и спи на дивана, не искал с мен. А да се прибера у нас в България не е опция. Майка ми само ми се обажда по скайп и реве, как съм си провалила живота, да съм го махала това дете и т.н.
Та, благодаря на всички които го прочетоха. Не знам как да постъпя, не мога да го махна а и не искам, ама и сама не знам как ще се оправа. Иска ми се да си промени решението, искам да го приеме, понеже детето не е виновно. Все някак си ще го отгледам но не искам то да расте без баща

Azoria
04-28-2015, 09:27
Щом не искаш да правиш аборт - недей. Ще го преживееш много трудно и може цял живот да те гризе.

В много гадна ситуация си определено, но ако имаш как да се оправяш сама не чакай повече да си събереш багажа. По-добре без баща, отколкото с такъв.

Такива мъже са ми много отблъскващи. Това е негова плът и кръв и ако е мъж на място, дори да не го радва мисълта за дете, не би се замислил дали ще му бъде баща или не. Направил си дете - поемаш отговорност, ще ми хленчи като тийнейджърка в цикъл за собствените си действия, ще ме принуждава да абортирам детето ни и ще ми обяснява как сама ще го гледам, ако го задържа... Еми, по-добре сама си го гледай наистина.

Може би когато се роди и го/я види има шанс да си промени решението, но не разчитай на това.

TheDeath
04-29-2015, 07:01
Да имаш дете не е , като да имаш плюшена играчка. Променя ти се целия живот, много, за постоянно, не е лесно, смазващо е. Ако си съвсем сама ще ти е още по-трудно. Много хора могат да имат деца, но не могат да бъдат родители. Помисли си сериозно какво те очаква и как ще се справяш. Защо връщането в Бг да не е опция? Мислиш, че по-добре в чужбина и да мизерствате заедно с детето, от колкото да си тук и да имаш подкрепата на родителите си, поне? Имаш добър английски? Значи ще можеш да си намериш работа все някаква прилична, когато ти свърши майчинството. Помисли, провери, пресметни - детски градини, ясли, бавачки. Как се издържаш там? Решението да направиш аборт е трудно, гадно и не е негово , а твое , решението да родиш детето и да се грижиш за него, също е твое, но не можеш да накараш някой да е с теб и да се грижи за дете, което не иска. Не знам законово как седят нещата, дали можеш някак да го принудиш да признае детето и да плаща издръжка - провери и това. Помисли си много добре какво те очаква и вземи най-доброто решение за себе си и за детето си.

BlauMeise
04-29-2015, 09:02
Чакай малко! Това края на света ли е? Не се отказвай, живота ти едва сега започва - това е всъщност живота, това са реалните проблеми в него. Бори се. Знаеш английски - провери всички възможности какво ти предлага държавата, ако си самотна майка. Този го остави. Мисля, че на студентка самотна майка трябва да има решение. Държавата би трябвало да подкрепя майчинството. Не се унижавай, ще се справиш. Помоли и вашите за помощ. На майка ти нищо не и коства да ти гледа детето в Бг, а ти да продължиш да учиш.

BlauMeise
04-29-2015, 09:06
Щом не искаш да правиш аборт - недей. Ще го преживееш много трудно и може цял живот да те гризе.

В много гадна ситуация си определено, но ако имаш как да се оправяш сама не чакай повече да си събереш багажа. По-добре без баща, отколкото с такъв.

Такива мъже са ми много отблъскващи. Да точно - хубаво му беше като спеше с теб, нали? Нещастник, не може да поеме никаква отговорност, за действията си. Това е лигльо - малко му е даже. Роди си детенцето и не му давай да допре до него. Как е възможно да пита за аборт, без да сте го обсъдили заедно? Как може да те унизи така? Ако съм на теб, ще му събера багажа и ще го оставя пред входната врата...

kaRamella
04-29-2015, 17:46
Варианта "аз няма да плащам издръжка" го забрави. Щом детето е негово,един ДНК тест и ще го осъдиш да плаща чак до завършването на детето. Такива "аз не искам, да няма" може да си ги избие от главата.На 27 не бил готов. Е на 40 ли ? Казваш , че преди 3 месеца си направила тест, тоест май вече няма кой да ти направи легално аборт..особенно в Англия/Щатите или където си. Това може да го обясниш на майка си. А колкото до постъпката му с лекарката - много жалко и грозно. Не се стряскай. Родителите ти ( каквито и да са) няма да те оставят на произвола на съдбата. Ще ти помогнат. Не си единственната неомъжена майка на света. Вдигни глава. Детето си е твое и ти си единственната, която ще решава съдбата му .

Ivaaaaa
04-29-2015, 17:51
лелел, готина история.
как така 'да не расте без баща'. баси глупавото мислене. щом баща му не го иска - ок. негов проблем. и що за майка ще посъветва дъщеря си да абортира... задръж го щом го искаш.
успех :)

RapExotic
04-30-2015, 04:54
Англичаните са педали. Какво очакваш от тях? Намери си нормален мъж, който би приел детето ти и го отгледайте както трябва, вместо да се занимаваш с тия.

NomNomNom
04-30-2015, 05:51
Аз щях да поразнърся как мога да го осъдя и дали ще имам средствата за това + как може държавата да ми помогне.
Направили сте грешка, че не сте говорили на тема деца и евентуална бременност и заради това сега и двамата сте в изненада.

Пък не бих се прибирала в България, ако имам опции да го гледам другаде, ако нямаш- можеш да прекъснеш, предполагам, и да се върнеш да довършиш.

Niakoitam
04-30-2015, 14:47
Май след 3 месеца вече не е разрешен аборт,защото вече е оформена нервната система.Иначе по темата. Вие с какъв акъл не ползвахте предпазни средства.То не може така.Хем да го карате през просото хем да нямате деца.Големи хора сте уж.Особено той. Това да ти е обеца на ухото за друг път. Друг е въпроса защо понякога жените така се инатите и се запъвате като магаре на мост. Хубаво сгрешили сте,сгрешили. Но човека съвсем ясно ти е казал,че не му е до гледане на деца на тоя етап. По задължение ли ще го караш да го гледа и да ти плаща издръжката? Мислиш ли,че да си самотна майка е много готино? Това бебе на теб и чужд човек впоследствие дори може и да ти пречи за бъдещи връзки с други мъже. Ами грижите по него,основно на майка ти и баща ти ли ще ги прехвърлиш?

desperate_and_alone
05-01-2015, 00:49
Благодаря на всички, които прочетаха и дадаха съвет.
Нека отговоря обаче на някои неща.
Казах, че няма как да се върна в България, понеже и там няма при кого да отида. Родителите ми живеят в апартамен, а и сестра ми все още е при тях, всички работят и няма как аз да им се тръсна и да очаквам да се съобразяват с мен. Какво бъдеще имаме аз и детето там? А и както казах те са напълно против бременността ми и дедето ми, постоянно ми се обаждат да ми обясняват колко са разочаровани от мен, как баба ми едва не получила инфаркт заради мен, как съм си провалила живота, как съм щяла да бъда срам за семейството с това си държание. Всички вече от блока ги обсъждали как дъщеря им била отишла в Англия не да учи, а да стане "момиче на повикване" (разбира се това не са думите, които използват) Дори ми казаха да не се прибирам ако го задържа. И да, в 4тият месец съм вече. Както казах все някак ще свържа двата края и ще го отгледам.
Относно това защо не сме ползвали предпазни средства- ползвахме, именно за това и беше такава изненада и за двама ни и си правих както няколко теста у нас, така и посетих лекарка.
И не, не мисля, че е "готино да си самотна майка" напротив, точно това и казах, но просто никога няма да мога да си го простя ако си убия детето. Наша е грешката, че съм забременяла, но аз съм на 21, не на 12 и смятам да си понеса отговорността. Сега обаче като гледам, че и ти си горе-долу колкото бащата на детето ми разбирам, че има и други като него, които са готови да си убият детето, само и само за да се подсигурят за в бъдеще, и бъдещите си връзки.

Развръзката е, че се изнесах с една колежка да живеем заедно вчера, а днес той ми предложи да дойде с мен при лекарката на контролен преглед. Той още се държи дистанцирано и не си говорим почти, но като че ли малко поне ми носи надежда.

per-dead
05-01-2015, 06:50
Май след 3 месеца вече не е разрешен аборт,защото вече е оформена нервната система.Иначе по темата. Вие с какъв акъл не ползвахте предпазни средства.То не може така.Хем да го карате през просото хем да нямате деца.Големи хора сте уж.Особено той. Това да ти е обеца на ухото за друг път. Друг е въпроса защо понякога жените така се инатите и се запъвате като магаре на мост. Хубаво сгрешили сте,сгрешили. Но човека съвсем ясно ти е казал,че не му е до гледане на деца на тоя етап. По задължение ли ще го караш да го гледа и да ти плаща издръжката? Мислиш ли,че да си самотна майка е много готино? Това бебе на теб и чужд човек впоследствие дори може и да ти пречи за бъдещи връзки с други мъже. Ами грижите по него,основно на майка ти и баща ти ли ще ги прехвърлиш?

+1
Ама пък има и чувствителни хора, които не биха посегнали на муха, камо ли на детето си.
Авторке, на теб вече ти е късно за подобни размили, но не си ли се замисляла т'ва дете какво ще го правиш? Още си студентка, как се виждаш ходейки на лекции, работейки и гледайки някво отроче в същото време? Да не си забравила 2те години, в които трябва да си плътно до него? Какво ще правиш? От де пари? Твоята колежка ли ще те издържа? Или бащата на детето, който не се признава за баща? Или пък родителите ти, които само те обвиняват и казват, че си срам за семейството? Нали сама каза, че детето с нищо не е виновно? Ами тогава?! Трябва ли да страда в мизерия, само защото на теб ти е било жал да го убиеш, още докато е било плюнка? Едно е да убиеш плод на няколко седмици, друго е да измъчваш вече живо същество докато не навърши 18 и не намери начин само да се измъкне.
Егати къв гаден пророк съм.
Но това е истината.
Толкоз.

NomNomNom
05-01-2015, 07:07
Семейството ти са бахти олигофрените, честно - щели на те одумват в блока глупости.
Ако ми правеха такива изцепки, нямаше да им дам да му видят очите.
Спокойно, ще се оправиш, не всички деца са очаквани, но това не означава, че сега ако имаш трудности, после също ще имаш.
Пък и този може да се вразуми.

BlauMeise
05-01-2015, 07:56
Семейството ти са бахти олигофрените, честно - щели на те одумват в блока глупости.
Ако ми правеха такива изцепки, нямаше да им дам да му видят очите.
Спокойно, ще се оправиш, не всички деца са очаквани, но това не означава, че сега ако имаш трудности, после също ще имаш.
Пък и този може да се вразуми.


Съжалявам, но и аз смятам същото за твоето семейство. Мисля, че никое дете не заслужава това от родителите си. Но все пак нали за тях е по-важно хорското мнение, а не дали дъщеря им е добре, мозъкът им е промит, поради факта, че трябва да се показват и доказват пред другите хора. Едно не мога да разбера: Как е изтекла информация в блока, където си живяла преди за тези неща? Как може да има такива смотльовци, бас държа, че това са някакви изперкали тъпи бабички, които от комплекси не могат да дишат. Съжалявам за силните думи. Не обичам да се изразявам така за възрастните хора, защото съм медицинско лице. Както да е. Но ако беше се случило на мен, не само нямаше да видят детенцето ми, но и моите очи нямаше да видят повече. Съжалявам, че родителите ти са толкова тесногръди. Станалото станало - твоята случка буди съжаление, разбира се. Но нали знаеш, че трудностите ни правят по-силни.
Не се предавай, мило момиче. Хубавото в живота ти тепърва ти предстои. Пожелавам ти да срещнеш човек, който ще те обича, теб и детето ти и ще те уважава. По мое мнение трябва да преустановиш контактите с бащата на детето ти. Той не заслужава дори да го види, дори и да ти се извини. Първосигналната му реакция не го оправдава. Това е мое мнение, не е нужно да приемаш съвета ми. Ако той се върне при теб и решиш да бъдеш с него отново, това твое решение, просто исках да ти кажа, че никой свестен мъж, който те обича би постъпил така. За съжаление живота не е само чукане и купони. Много мъже трябва да го разберат. За радост все още се намират и свестни. Затова аз ти пожелавам да срещнеш такъв. От все сърце.
Хубав ден и горе главата.

marilyn
05-01-2015, 14:18
Моето мнение е, че си постъпила глупаво. На 21 си, можеш да имаш деца и след няколко години, когато си по-подготвена. КАкво можеш да осигуриш на това дете към днешна дата? Нищо.
Това, че той не иска детето, негово решение. Не можеш да го караш да го иска, да бъде готов. Да имате дете не е еднолично решение, все пак сте двойка и тия неща е трябвало да ги коментирате. Това, че ти искаш детето си е пак твое решение. Родителите ти от своя страна сигурно са прави, но могат да се опитат да ти помогнат, все пак не си на 10, решила си, че ще раждаш, тъпо се държат. Просто не разчитай на "бащата" на детето, явно той не го иска. И да го осъдиш да плаща издръжка, все пак отглеждането на едно дете не е само пари. Дано срещнеш човек, с когото да се разбираш и да се обичате.

kalpazanka
05-01-2015, 14:53
^с риск да съм груба, но едва ли се е допитвала до родителите си, когато си е лягала с въпросния. След като е на възраст да прави секс, би трябвало сама да може да се справя с последствията. Мама и тате са й били длъжни на нея и сестра й. Някак си е нагло да им тръсне внуче за гледане.

marilyn
05-01-2015, 14:57
^с риск да съм груба, но едва ли се е допитвала до родителите си, когато си е лягала с въпросния. След като е на възраст да прави секс, би трябвало сама да може да се справя с последствията. Мама и тате са й били длъжни на нея и сестра й. Някак си е нагло да им тръсне внуче за гледане.

Принципно си права. Имах предвид, че е тъпо да кажат, че ги е посрамила, сякаш повече им пука какво говорят клюкарките в блока.

Иначе ми се струва, че това детенце накрая ще го гледат баба и дядо. На 21 не вярвам да може да се справи съвсем сама в чужда страна. А и тук да се върне, с кирливото майчинство, което ще получава, ако не са мама и тати, не виждам кой ще издържа нея плюс бебе. Но хората са прави да не искат да имат внуче на тоя етап. Според мен, човек е готов за деца, не само когато му се приискат, а и когато може да си ги позволи финансово.

Niakoitam
05-01-2015, 14:59
И не, не мисля, че е "готино да си самотна майка" напротив, точно това и казах, но просто никога няма да мога да си го простя ако си убия детето. Наша е грешката, че съм забременяла, но аз съм на 21, не на 12 и смятам да си понеса отговорността. Сега обаче като гледам, че и ти си горе-долу колкото бащата на детето ми разбирам, че има и други като него, които са готови да си убият детето, само и само за да се подсигурят за в бъдеще, и бъдещите си връзки.


Не, ти отказваш да мислиш реално за бъдещето живеейки едвали не ден за ден с тази мисъл. А щом отказваш ще си носиш последствията,защото сега да го дадеш в дом ще е още по-тъпо нещо. Както го обясняваш никой няма вина.Просто понякога и предпазните средства не може да са 100% гарантирани. Не живеем в Средновековието,а не вярвам да си и част от тези секти дето забраняват абортите и кръвопреливането. Какво дете си убиваш? Тука малко емоцията е в повече от нуждата. За това е позволен и аборта до определено време,защото детето ти не е дете, Това,което ни прави живи същества е нервната ни система. До този период плода е просто нежива тъкан. Някакво струпване на клетки като...знам че ще прозвучи грубо,но хайде ще го кажа...като тумор или ако трябва да го гледаме библейски няма и частичка душа в него. След образуването на нервната система вече се води живо същество,но не и преди това. То по твоята логика ние мъжете сме супер убийци на неродени деца,защото при едно изхвърляне на сперма от нас се отделят милиарди евентуално бъдещи деца. Та те и родителите ми ако следваха твоята логика аз сега нямаше да имам един брат,а още 3-4 братя и сестри сигурно. Не се кара в живота толкова емоционално мислейки си как ще убиеш детето ти дето още няма живот в него,а се мисли какво може да му осигуриш. А не заради една грешка да принуждаваш и друг човек да променя живота си заради твоя инат и отгоре на това изобщо да не знаеш дали ще можеш да направиш това дете щастливо.Защото те и циганите се размножават като мишки,но друг е въпрса,че така да се каже в един момент незнаят имената на първите си деца и ги карат,да живеят в кочина и мизерия и ги учат да крадат и просят.Това не е тамагочи,за което може да спреш да се грижиш,когато ти писне.Това е дете,за което трябва да се грижиш минимум 18 години и да му предложиш възможна най-добрите условия,на които си способен. Но щом си ината сега ще си търпиш последствията,защото вече може да го извадят единствено незаконно и да все още е недоразвито,но ако го направят гарантирано ще го убият. И с който и да си знай,че той може и да обича това дете евентуално много като изключим,че леко ти поспадат възможностите както казах по рано. Но никога няма да го обича като своето ако си направите друго...

И да с право всички са се обърнали срещу теб,защото разсъждават.Понякога не трябва да се усланяш само на емоцията и ината си,а да се вслушаш и в някой и друг човек.

kalpazanka
05-01-2015, 15:01
marilyn
За раздухването на бременността сме на едно мнение- по-голяма простотия едва ли има. Каквото става в семейството, би трябвало да си остава в семейството.
То е ясно, че бабата в активна трудова възраст ще го гледа, обаче тогава се обезсмисля думата *майчинство*. Пък за изграждане на авторитет/или липсата му спрямо родител/и, модели на възпитание и връзка майка-дете направо не ми се мисли...
Винаги се сещам за онази мъдрост, че мама и тати възпитават, а баба и дядо глезят.

marilyn
05-01-2015, 15:05
marilyn
За раздухването на бременността сме на едно мнение- по-голяма простотия едва ли има. Каквото става в семейството, би трябвало да си остава в семейството.
То е ясно, че бабата в активна трудова възраст ще го гледа, обаче тогава се обезсмисля думата *майчинство*. Пък за изграждане на авторитет/или липсата му спрямо родител/и, модели на възпитание и връзка майка-дете направо не ми се мисли...
Винаги се сещам за онази мъдрост, че мама и тати възпитават, а баба и дядо глезят.

Имам чувство, че в България много хора приемат тия работи за съвсем нормални. Имам предвид да родиш рано и майка ти и баща ти да ти отгледат детето. Да не говорим, че повечето пъти младата майка решава, че все пак ѝ се живее и иска да си ходи по дискотеки и на купони, а детенцето - айде при баба.
Освен това не вярвам, че човек на 21 сам може да се справя перфектно и да осигури нужното на едно детенце. Аз съм на 22 и да оставим това, че не искам деца, ама дори сега трудно се справям финансово, представям си едно бебе сигурно струва 1000 лв на месец.

kalpazanka
05-01-2015, 15:09
Кърменето ти маха автоматично разходите за кърма. Дрешки, количка и кошче може да вземеш втора ръка или *харизани* от приятелка, чието дете/деца са пораснали. Хигиенните съображение ги оставяме настрани с уговорката, че ще се простираме според чергата. Лекарствата са голямо перо и памперсите, освен ако не решиш да переш пелени, докато ти изгният ръкавите във вода. Материално криво-ляво ще вържем двата края. Остава въпросът за непълното семейство, авторитетът, възпитанието.

NomNomNom
05-01-2015, 15:21
^с риск да съм груба, но едва ли се е допитвала до родителите си, когато си е лягала с въпросния. След като е на възраст да прави секс, би трябвало сама да може да се справя с последствията. Мама и тате са й били длъжни на нея и сестра й. Някак си е нагло да им тръсне внуче за гледане.

То е ясно, че ще е тъпо да им го тресне на тях, ама те директно й заявяват, че тя е срам и позор за семейството си - според мен направо са си психично болни на тема хорското мнение :д

Майка ми, дето е заклет кариерист, само ми мрънка - хайде роди едно де, остави ми го, аз ще го гледам, а аз също съм на 21.


----------

Другото е, че някои хора и на 30 не са готови, трети се оправдават с финансовото положение, четвърти вече имат дете и се оплакват от финансовото си състояние ..

Та щом тя иска това дете, според мен е достатъчно, на 21 не е малка. Пък иска, не иска, вече не може да направи аборт.
По-добре да нямаш големи финансови възможности и да искаш детето, от колкото да имаш и да го щеш изобщо.

Иначе, вярно е, материално детето се нуждае от много неща, нематериално - от любов и грижа.
Пък на 21 вече си достатъчно оформен индивид че да възпитаваш втори. Нито ще станеш по-умен, нито кой знае колко по-уравновесен, щото по тази логика да чакат хората до 50 за дете.

Пари се изкарват, все някак си. Любов и желание - не идват с парите.

NomNomNom
05-01-2015, 15:25
И да с право всички са се обърнали срещу теб,защото разсъждават.Понякога не трябва да се усланяш само на емоцията и ината си,а да се вслушаш и в някой и друг човек.
От къде на къде някакъв мърльо и спрелите й родители ще й казват дали да има дете, или да няма.
Ако гореизброените я оставят без пари, сама да се оправя, ще са най-големите боклуци - детето е благословия, щастие, толкова хора искат да имат, а не могат, а някакви малоумници, едните:
- ми аз не съм готов на 27г.
другите:
- посрами ни тука, леле ужас :д

Щом имат пари да й дават да учи в UK, значи имат пари да й платят и количките, и каквото друго е необходимо.
Това да накараш майка да абортира, без да иска, е престъпление. Срещу човешкото, срещу индивида. Без значение кой за какво е готов, кой колко пари има и т.н.
И да я съсипват емоционално така, направо не са хора тези около нея.

marilyn
05-01-2015, 15:50
Kalpazanke, ти си наясно, че не винаги кърменето е възможно. Иначе е вариант, да. А като цяло съм съгласна с теб.

NomNomNom
05-01-2015, 15:51
Kalpazanke, ти си наясно, че не винаги кърменето е възможно. Иначе е вариант, да. А като цяло съм съгласна с теб.

^ако вкъщи не й се получава кърменето, винаги може да отиде да покърми в мола :lol: :lol: :lol:
сори, като чуя кърмене и се сещам за онази лелка :д

marilyn
05-01-2015, 15:53
Ахахахахаха. Да и аз...

kalpazanka
05-01-2015, 16:08
Ужасни сте :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Niakoitam
05-01-2015, 16:15
От къде на къде някакъв мърльо и спрелите й родители ще й казват дали да има дете, или да няма.
Ако гореизброените я оставят без пари, сама да се оправя, ще са най-големите боклуци - детето е благословия, щастие, толкова хора искат да имат, а не могат, а някакви малоумници, едните:
- ми аз не съм готов на 27г.
другите:
- посрами ни тука, леле ужас :д

Щом имат пари да й дават да учи в UK, значи имат пари да й платят и количките, и каквото друго е необходимо.
Това да накараш майка да абортира, без да иска, е престъпление. Срещу човешкото, срещу индивида. Без значение кой за какво е готов, кой колко пари има и т.н.
И да я съсипват емоционално така, направо не са хора тези около нея.

Тамън мислех да се обърна към теб като те цитирам,но ти си ми прочела мислите сякаш и си го направила първа. :)

Та да спомена. Мен майка ми ме е родила на около 20 години.Баща ми е бил на 27 години. Честно казано грам не смятам,че е правилно постъпено. Особено от гледната точка на майка ми. Та какво е видяла тя от живота. Нищо и половина не е видяла. До 20 години и хоп хаде семейния живот. Друг е въпроса днес колко жени на по 21-22 съм виждал дето решили,че им е вече момента да имат деца. Че някой и по 2. И какво? Вземе та им писне от семейния живот и така помежду другото започнат да си търсят разни нови пичове. В един случай просто се крият и си вършат тайно нещата поне докато не ги уловят,а в другия направо хващат и си разбиват семействата установявайки,че има мъж дето видимо поне за момента ги влече бая повече от мъжа им. А тук изобщо не говорим даже и за финасова или каквото и да била стабилност. Извинявай,че го казвам но хората на тези години на теорията са вече мъже и жени,но на практика са много по-близо до децата отколкото до мъжете и жените,а деца се създават като въпросните вече грантирано ама гарантирано са се наиграли. А не да установяват когато вече е късно,че им се играе още.Това води до нещастие,включително и за децата и разбиване на семейства оставяйки понякога децата между чука и наковалнята или намирането им на "нови родители" от една от двете или от двете страни дето въобще не пасват на децата. И т.н.

Подвластна на емоцията и ти всъщност забравяш нещо. Това дете не е дете,на един човек,а на двама,които трябва да са готови за него. Ако ги нямаше неговите сперматозоиди можеше тя да си го иска колкото си иска.Е, ако много го иска трябваше или да не подбира мъже да и го направят или да се подложи на новите методи какъвто е и аборта. Напълно го разбирам пича,защото и на мен например даже и в момента изобщо не ми е до деца. Не смятам,че бих бил способен да им дам поне това,което искам. А родителите и колкото и да са "спрели" все по-добре от нея знаят как се гледат деца и все повече от нея,че дори о от теб и мен знаят за какво става въпорс. Да се водиш от чуждото мнение е гадно,но понякога може и да се има нещо предвид. Детето може и да е благословия и щастие,но както казах,когато си напълно готов за него и когато може да го направиш поне малко щастливо. Защото като порасне малко и я задърпа за вафлички и сладоледчета без да знае какво и е,а тя не може да си плати сметките за вода, парно, ток и т.н. няма да и е много до щастие. Нито пък на него като гледа как на съседчето му всеки ден му купуват.

И не, не е баш така. Щом имали пари да и дват за УК значи непременно трябва да и дават и за детето. Ще и дават ако искат.Те са му баба и дядо. За нея са давали като е била малка,а сега бебето ще си има майка. Да те може да и помогнат от човещина,но не и по задължение.

marilyn
05-01-2015, 20:34
Тъпо е да кажете, за УК имат да дават, за едно бебе нямат. Тя е искала да учи там, те са решили, че могат да си го позволят, ок. Ама сега са баба и дядо. Изобщо не са длъжни да дават каквото и да е. На 22 вече ме е срам да искам пари от нашите и не го и правя, представям си ако имах и дете...

Авторката няма оправдание. По-горе е писала, че някои хора решават да "убият" детето си. Ай сиктир, кви са тия заключения, убийства и т.н. Един аборт не е убийство, а е решение на проблема. Свалила си си гащите = носиш си последствията.

NomNomNom
05-02-2015, 08:15
@Някойтам - тук не става дума за семеен живот, а за хвърлен камък, и факт, който е дете в корема, което няма как да бъде премахнато.
Тя иска това дете.
Тези ненаживялите се не искат обикновено.
Пълнолетна е, а и не само - на 21 е.
След 10 години детето ще е на 10, ще ходи на училище, тя ще може да работи и да се забавлява по каквито иска начини - танци, пътувания от време на време - когато имаш порасло дете, не си роб 24/7.
Не знам защо наживяването го разбирате като секс туризъм и яко секс, предполагаемо алкохол ( и/или наркотици) - че колко готини и интересни неща има навън, ако щеш и вкъщи за четене, или като хоби.

Да, детето е на двама, но ако той не го поиска - си остава тя самотна майка.

И искам само сега да попитам - колко от децата по света са се родили в перфектната от вас описана среда?
а именно:
- с двама родителя
- на всичкото отгоре наживели се
- с добри и стабилни финансови средства
- без изневери
- без разводи
- с дете, което са заченали по план, при това над 25г. - 27г.

За мен е нелепо това да се изтъква като фактор, защото всеки един от нас е жертва поне на едно или две, и трябва да ви е вече ясно, че това е реалността.

@мерилин

Ако ей сега братовчедка ми забременее ( а леля ми няма пари дори да я гледа в София), тъкмо ще имам по-голяма мотивация да напусна час по-скоро, защото и сега ще мога да я издържам и нея, и детето, без да ми се отрази много, пък да не говорим, ако се чупя както е по план след няколко месеца.
Ако иска да учи/живее/работи в чужбина, ще я взема с мен.
А тя самата почти е приключила с ученето, предполагам, че това лято сама ще успее да си намери стаж/работа.

Ето за това е семейството за мен, в такова семейство съм расла, където решенията се уважават и подкрепят и като става дума за пари - който няма, се дават безвъзмездно.
Гледана съм от леля ми като нейно родно дете, докато майка ми е била в чужбина да изкарва пари.
Майка ми й е платила някаква огромна глоба, защото се е развела след няколко месеца, защото са я тормозили ( вместо да й каже - сама си бързала да се омъжиш на 18-19, твой си е проблема ).

Това са само частни примери.

Ако семейството й са хора разбира се, че ще й помогнат. Човек трябва да е нечовек да има възможности и да остави сама млада майка.

А чели ли сте някога историите в бгмама на жени, които не са искали да го направят, а са абортирали? Ако ги бяхте чели, щеше да се жегнете лекичко, защото жените плачат за неродените си деца, ходят на врачки да проверяват какъв пол е щяло да бъде, помнят годишнина кога са абортирали.
А пък тези, които имат проблеми със зачеването заради аборт?


Иначе, за абортът, то на нейно място веднага щях да абортирам, защото не искам и не харесвам деца, но мога да се поставя и на нейно място, защото съм чула достатъчно мъка и виждам какво е за една жена, която иска да има деца, да убие първият заченат плод.

Niakoitam
05-02-2015, 09:11
@Някойтам - тук не става дума за семеен живот, а за хвърлен камък, и факт, който е дете в корема, което няма как да бъде премахнато.
Тя иска това дете.
Тези ненаживялите се не искат обикновено.
Пълнолетна е, а и не само - на 21 е.
След 10 години детето ще е на 10, ще ходи на училище, тя ще може да работи и да се забавлява по каквито иска начини - танци, пътувания от време на време - когато имаш порасло дете, не си роб 24/7.
Не знам защо наживяването го разбирате като секс туризъм и яко секс, предполагаемо алкохол ( и/или наркотици) - че колко готини и интересни неща има навън, ако щеш и вкъщи за четене, или като хоби.

Да, детето е на двама, но ако той не го поиска - си остава тя самотна майка.

И искам само сега да попитам - колко от децата по света са се родили в перфектната от вас описана среда?
а именно:
- с двама родителя
- на всичкото отгоре наживели се
- с добри и стабилни финансови средства
- без изневери
- без разводи
- с дете, което са заченали по план, при това над 25г. - 27г.

За мен е нелепо това да се изтъква като фактор, защото всеки един от нас е жертва поне на едно или две, и трябва да ви е вече ясно, че това е реалността.

@мерилин

Ако ей сега братовчедка ми забременее ( а леля ми няма пари дори да я гледа в София), тъкмо ще имам по-голяма мотивация да напусна час по-скоро, защото и сега ще мога да я издържам и нея, и детето, без да ми се отрази много, пък да не говорим, ако се чупя както е по план след няколко месеца.
Ако иска да учи/живее/работи в чужбина, ще я взема с мен.
А тя самата почти е приключила с ученето, предполагам, че това лято сама ще успее да си намери стаж/работа.

Ето за това е семейството за мен, в такова семейство съм расла, където решенията се уважават и подкрепят и като става дума за пари - който няма, се дават безвъзмездно.
Гледана съм от леля ми като нейно родно дете, докато майка ми е била в чужбина да изкарва пари.
Майка ми й е платила някаква огромна глоба, защото се е развела след няколко месеца, защото са я тормозили ( вместо да й каже - сама си бързала да се омъжиш на 18-19, твой си е проблема ).

Това са само частни примери.

Ако семейството й са хора разбира се, че ще й помогнат. Човек трябва да е нечовек да има възможности и да остави сама млада майка.

А чели ли сте някога историите в бгмама на жени, които не са искали да го направят, а са абортирали? Ако ги бяхте чели, щеше да се жегнете лекичко, защото жените плачат за неродените си деца, ходят на врачки да проверяват какъв пол е щяло да бъде, помнят годишнина кога са абортирали.
А пък тези, които имат проблеми със зачеването заради аборт?

Иначе, за абортът, то на нейно място веднага щях да абортирам, защото не искам и не харесвам деца, но мога да се поставя и на нейно място, защото съм чула достатъчно мъка и виждам какво е за една жена, която иска да има деца, да убие първият заченат плод.

Не, напротив точно за семеен живот става въпрос. Ако поне малко не си егоист само за собствените си чувства ще се замислиш овреме какво можеш и не можеш да дадеш на бъдещото си дете,а не ината ти да надделява,защото...ами просто защото трябва покажеш колко силна личност си и как никой не може да ти наложи мнението си.
И да детето вече не може да бъде премахнато по законен път и без да се убие.Факт. Само че е имало време,когато е могло и нейния веднага се е поинтересувал без грам да се бави във времето с обсъжданици и дъъъълги разисквания с нея.Но не,тя е трябвало да си мисли как убива няколко скупчени клетчици и да се инати.Съжалявам че го казвам,но те хората са си го казали: "Акъл море,глава шамандура."
Доколко тя е искала това дете или доколко не е искала да "убива" десетте скупчени клетки вече е друг въпрос.
Иначе ООООО да,ненаживяли се не искат обикновено. Защо ли пък тогава съм се нагледал на млади майки с деца дето си крият любовници,на млади майки с деца дето си събират багажа и със скандали и циркове се развеждат с мъжете си и т.н. и т.н. Защо ли даже съществува и понятието милфки. Убеден съм,че въпросните милфки са именно млади майки или пък не чак толкова млади,които обаче са се омъжили на доста млади години и освен,че не са се наиграли въпросната "игричка" с брака взела та им писнала.
Това че е пълнолетна и е на 21 всъщност нищо не значи.Тя е както казах по-близо до момичетата отколкото до жените.В България пълнолетието се признава от 18 годишна възраст,а в САЩ и Турция точно от 21 годишна.
Защото и самотна майка на около 22-23 познавам. Да знаеш много и е готино.Да си намира с бебето разни нови татковци,които са от ненормални по-ненормални,а детето не е като често де не се възприема като пречка. Мен например биха гледали доста накриво ако тръгна с някоя с дете си мисля.Може и да направя тъпо изказване,но поне на тоя етап и аз някакси не мога да си се представя да се грижа за нечие чуждо дете на някоя изоставена майка при положени,че хем не съм готов,хем,че когато съм готов мога да си направя свое с моите си гени. А не цял живот да го врънкаш евентуално и накрая да вземе да каже: "Искам си истинския тате"

Абе тя попринцип и след като го роди може да го остави на баба и дядо и да ходи да си пие кафе и да си пуши цигарки,но не е хич правилно. А на 10 като стане какви танци,какви забавления,какви ексурзии? Нали трябва да седне да му помогне с уроците,да му покаже как се решава домашното,да му изпере дрехите,да изчисти и сготви,да пазарува и за него т.н и т.н.

Иначе да,то поринцип в Африка децата са като скелети,на разни места има просещи деца,крадящи,има деца по домове,деца на самотни родители,деца дето и двамата родители са се отрекли от тях,деца дето живота им ги е направил престъпници. Дай и тя да вземе да последва примера им. Какво толкова,че детето и ще бъде нещастно.Нали не е "убила"няколко клетки по-рано.

Мислиш ли че ако въпросното дете е момче особено след време майка му ще може да му налага кой знае какъв контрол.Аз мисля,че не.

И да както казах майка ми е е родила на 20. Аз не го смятам за правилно.Брат ми е направен случайно в прилив на страст,когато майки ми и баща ми не са се виждали дълго време,защото са го викнали от запаса. Оставили са го.После майки ми е забременявала още няколко пъти. С брат ми сме били малки.Питали са ни дали искаме братче или сетриче.Казвали сме.че не искаме.Вадили са ги това е. И добре,че са го направили. До 94та сме си позволявали наистина много глезотийки след това обстановката се усложни,а на нашите щеше да им е много по-трудно да се грижат за 4-5 деца вместо за две имайки предвид,че в един период най-големите скндали ставаха именно заради намалелия ни бюджет и привикването към новата ситуация.

marilyn
05-02-2015, 09:53
Nom, естествено, че семейството е за да помага и е чудесно, че имаш такова семейство. Но аз вярвам, че децата се правят с любов и с желание, а не по случайност. Ако една двойка е стабилна, обичат се и тн и тогава случайно жената забременее, това е друго. Но ей така, една почти тийнейджърка си навива на пръста, че ще си роди, това е безотговорност. Родителите ѝ може би нямат възможност да я гледат, нито пък с бебе. Не знаем с какви финанси разполагат, дори и да се върне в България, пак може да е трудно положението с парите/място в апартамент и т.н. А и в крайна сметка, родителите ѝ са отгледали нея и сестра ѝ, общо взето са си свършили работата. Те трябва да са баба и дядо, а не майка и баща на едно бъдещо детенце. Изключително неприемливо е за мен да тръгнеш да се размножаваш, когато не можеш да гледаш дори себе си. Това е безотговорно. Абортът е травма, която се преживява. Има риск, разбира се, (здравословен), но понякога е по-добрият избор.

desperate_and_alone
05-02-2015, 10:53
Какво означава да се наживея? Та аз и преди да забременея не съм си падала по купони и напивания и други такива. Не съжалявам за решението си да задържа детето, гадно ми е, че то най-вероятно ще расте без биологичният си баща, освен ако нещо не се промени, но ако ли не, то тогава аз ще си го гледам.
Освен това е много обидно как не сте спряли да ми говорите колко грешно било да го оставям да го гледат баба му и дядо му. Те няма да го гледат, аз ще си го гледам. Родителите ми и мен никога не са гледали, отгледаха ме баба ми и дядо ми. След това родителите ми не искаха да заминавам за Англия, трябвало да си седя там. Следователно сега не ме и издържат те. Работя си и сама си изкарвам пари.

Всеки има право на мнение, в случая обаче става дума за моето тяло и за моето желание да го имам това дете. Бяхте написали "10 клетки", да точно такова е било, но сега вече не е. Niakoitam, задръж епитети от рода на "глава шамандура" за себе си понеже и твоите размишления след като ги прочетах не ми изглеждат много умни.

Благодаря на всички отговорили. Грешка беше че въобще пуснах тази тема.

Niakoitam
05-02-2015, 11:02
Всеки в тоя живот има право да прави грешки и да се учи от тях. Ти вече отдавна си направила своя избор. Изинатила си се. Така че ще се учиш по трудния начин. Това е. :)

marilyn
05-02-2015, 11:34
Авторке, наживяването не винаги означава само купони и дискотеки. Означава да си млад, свободен и да опознаваш себе си, света, да пътуваш. Университетът не е само напивания в Студентски, а е много повече. Защото те среща с хора, създаваш контакти, учиш нови неща, разполагаш с времето си, това са едни прекрасни години, които никой не може да ти върне. Образование и на 30 можеш да завършиш, можеш да си намериш хубава работа и т.н., ама не е същото като да си студент на 20. Та... наживяването има много аспекти, не знам защо винаги го свързвате с напивания. И да, най-вероятно големият проблем е, че детето ти ще живее без биологичния си баща, ама за това ти си си виновна. Все пак, каквото си посееш, това ще си пожънеш, не случайно са казали хората. Успех в живота!

sl1nceetoo
05-02-2015, 11:59
Много грешно ви е разбирането за непълното семейство, възпитанието и авторитетът. Усеща се понякога липсата на единия родител, но това не означава, че другият няма да ти даде цялото нужно възпитание и да ти осигури уют. Всичко си функционира нормално и без баща. Няма да задълбавам, мога много да пиша по темата. Ще пожелая само успех на авторката и да си отгледа детето с гордо вдигната глава, предвид всички нежелаещи го.

NomNomNom
05-02-2015, 22:58
@някойтам, стигнахме до момент, където нещата опират до светоглед/възприятие, съответно няма да достигнем до нищо плодотворно чрез дискусия.
Също, фиксирал си се много върху сексуалната част, няма ли други забавления освен секс? :д

@мерилин, съгласна съм, така трябва да е. И с приятеля ми не веднъж обсъждаме как хората, които имат деца, е трябвало да ги научи някой първо кога трябва да имат деца и как да се грижат за тях.
И след това се замислям за това, което някойтам отклони към децата в африка - повечето деца се раждат в неидеална среда. Всъщност, всяко семейство има проблемите си.
Да си самотна майка без пари не е най-големият проблем, по-голям проблем да не обичаш детето си, или да си дявол по душа.

И колкото и да приказваме как не е правилно според нас, просто се замислям как някой ей така ще ми каже на мен нещо, дето аз искам, че не е правилно, и че ще навредя с него, при положение, че няма как да се знае.
Всъщност, казвали са ми много пъти, и добре, че съм имала волята да игнорирам, иначе днес сигурно и аз щях да съм клета студентка в УК, с огромни заеми, смазан дух, под контрол на родителите си, също заробени в заеми.

Или щях да прекъсна работа заради университета, или щях да си оставя любовта на живота си ( колкото и малоумно да звучи, е така ) заради голяма възрастова разлика и голямо разстояние.

Имам предвид, хората постоянно мислим, че знаем най-правилно как другите трябва да си изживеят живота, и постоянно има някой, дето ще ти каже, че си сгрешил и правиш нещо идиотско, пък истината е, че всеки проблем има решение, от всяка ситуация има изход, в затвора също можеш да намериш покой, за съжаление не знам какво става като умреш, и от това все още няма връщане назад.

Всичко останало е поправимо, инстинктът за самосъхранение и запазване на рода е достатъчно силен, че тази майка да се постарае да даде максималното на детето, и пак казвам, по-лошо е да растеш в студенина и стрес между двама родителя, от колкото обичан от един.

Пък че не се е наживяла, че сега с това дете ще й е пълно приключение, видях и последният й коментар.

marilyn
05-03-2015, 07:24
Nomi, аз вярвам, че всеки човек иска да даде най-доброто на детето си. Ако е израснал в проблемно семейство, ще се постарае така, че да не създаде и свое такова. Ако е бил беден, ще се старае да осигури и стабилност, като цяло вярвам, че хората сме такива. Поне аз съм такава. Не съм израснала в перфектното семейство, а напротив. Пари не са липсвали до крайна степен, имало е и периоди на ограничения, но не и лишения. Но много нематериални неща липсваха, даже все още липсват. Това също е важно и трябва да се прецени, защото авторката каза, че ако биологичният баща се съгласи, тя ще се върне при него. Това хубаво трябва да се обмисли, защото не е 100% сигурно, че тая връзка ще я бъде.

Иначе за това, че не бива да позволяваме другите да ни влияят... права си. Принципно и аз съм пример за това, че отдавна отказах да слушам родителите си. А и това все пак е форум, тук даваме съвети с условието, че не познаваме авторите на темите, не сме засегната страна по въпроса и повечето тук са тийнове. НЕ вярвам някое момиче да попита "ДА направя ли аборт? (примерно), всички да ѝ кажат "ДА" и тя да ги послуша без да се замисли.
Даването на съвети е много отговорно нещо и честно казано винаги внимавам какво казвам, особено пред приятелки. Най-добрата ми приятелка поддържа връзка, за която знае, че аз съм против. И аз пак давам съвети, но внимателно. Защото не мога да ѝ кажа "Остави го, той е боклук." Друга моя приятелка ходеше с циганин, за кеото аз пак бях против, ама изживя си 2та месеца влюбване, после го видя какъв е и добре, че нямаше последици за нея. И така... исках да кажа, че съветването е отговорно, но средата, в която ни поставя форума е различна, защото има много неизвестни.

Тя авторката ще си прави, каквото иска, то това е ясно. Просто мисля, че е пуснала темата, за да намери малко подкрепа или да си излее душата. Не вярвам, че моите думи или нечии друг текст, написан тук, ще ѝ повлияе особено.

Niakoitam
05-03-2015, 09:11
@някойтам, стигнахме до момент, където нещата опират до светоглед/възприятие, съответно няма да достигнем до нищо плодотворно чрез дискусия.
Също, фиксирал си се много върху сексуалната част, няма ли други забавления освен секс? :д

@мерилин, съгласна съм, така трябва да е. И с приятеля ми не веднъж обсъждаме как хората, които имат деца, е трябвало да ги научи някой първо кога трябва да имат деца и как да се грижат за тях.
И след това се замислям за това, което някойтам отклони към децата в африка - повечето деца се раждат в неидеална среда. Всъщност, всяко семейство има проблемите си.
Да си самотна майка без пари не е най-големият проблем, по-голям проблем да не обичаш детето си, или да си дявол по душа.

И колкото и да приказваме как не е правилно според нас, просто се замислям как някой ей така ще ми каже на мен нещо, дето аз искам, че не е правилно, и че ще навредя с него, при положение, че няма как да се знае.
Всъщност, казвали са ми много пъти, и добре, че съм имала волята да игнорирам, иначе днес сигурно и аз щях да съм клета студентка в УК, с огромни заеми, смазан дух, под контрол на родителите си, също заробени в заеми.

Или щях да прекъсна работа заради университета, или щях да си оставя любовта на живота си ( колкото и малоумно да звучи, е така ) заради голяма възрастова разлика и голямо разстояние.

Имам предвид, хората постоянно мислим, че знаем най-правилно как другите трябва да си изживеят живота, и постоянно има някой, дето ще ти каже, че си сгрешил и правиш нещо идиотско, пък истината е, че всеки проблем има решение, от всяка ситуация има изход, в затвора също можеш да намериш покой, за съжаление не знам какво става като умреш, и от това все още няма връщане назад.

Всичко останало е поправимо, инстинктът за самосъхранение и запазване на рода е достатъчно силен, че тази майка да се постарае да даде максималното на детето, и пак казвам, по-лошо е да растеш в студенина и стрес между двама родителя, от колкото обичан от един.

Пък че не се е наживяла, че сега с това дете ще й е пълно приключение, видях и последният й коментар.

Ами не.Не съм се фиксирал само върху секса. Само дето има една мисъл."Човек се учи докато е жив". А въпросната авторка още е много малка да е чак толкова напред с материала наречен живот.Защото сама каза,че да не повярва човек,но този път и проработил късмета за разлика от други пъти и хайде ще се хвърляме насляпо.Щом се е получило дете ще имаме дете.Само дето в един момент може да реши,че някой нов човек,с който се е запознала някъде и допада много повече от този,с който са направили случайното дете. Преди време се запознах с една таква майка около нейните години.Не беше изобщо лош човек само дето доста видимо се усещаше желанието и да скача от мъж на мъж и да се чувства желана.От една страна даже я и разбирам имайки предвид,че ни сподели че някога е била около 90 и нещо кила,а сега била около 70 и нещо. Норнално самочувствието да и се повиши,да разшири критериите си,да започне да се колебае в правилния си избор някога,когато е имала много по-ниско самочувствие. И ето ти го комфликта.Докато на по-голяма възраст тя ще е минала през различни периоди,ще е опознала по-добре себе си,ще е опознала критериите си когато е в депресия,когато е щастлива,когато и е по-ниско самочувствието,когато и по-високо самочувствието. Ще се е запознала с повече хора.Ще може да реши какво максимално се доближава до критериите и и какво не. Какво максимум се доближава до исканото от нея и какво не.Защото както казах бебето не е тамагочи.

Иначе като се заговорихме кой в какво семейство е израснал. Аз лично съм израснал в едно що годе стабилно патриархално семейство дето бащата постоянно командори,а майката често е безгласна буква.Като малки често са ни гледали баба ми и дядо ми по бащина линия Бог да ги прости,когато нашите са били на работа и когато не сме ходили на детска градина. Гледали са и братовчедите,които не са ходили никога на детска градина.Брат ми и той прекъсна,когато аз приключих там. До 94та не сме били лишени от нищо,включително и ежегодно ходене на море.След това нещата се поусложниха,а сега...е понякога си позволяваме някоя и друга глезотийка. Баща ми е от мъжете дето си позволяват да си пускат ръцете.При мен и брат ми вече трудно му се отдава. Е при майки ми...аз и брат ми вече се стараем да го отказваме от тези мераци.Особено аз,защото брат ми напоследък се мярка от дъжд на вятър предимно Събота и Неделя,но и тогава не е сигурно.Преди 17 години някъде се беше стигнало почти до развод.Този ад,който изживяхме около една две години още ми се върти пред очите.Тогава майка ми подхваната от рутината и постоянно заформящите се скандали за пари направи нещо...което не трябваше да прави.И разбира се беше хваната...

Иначе се чудя като цяло защо авторката пусна тема тук. Да пита дали да направи аборт или не? Имайки предвид че вече е в напреднала бременост на 4 седмици май изключваме тая възможност. Да кажеме колко е печена,как трябва да държи на позициите си и какъв тъпак е нейния че се е отказал от детето им? Ооо да,по-скоро на това ми бие.

Друг е въпроса,че някой жени го правят съвсем умишлено това и уж се пазят. Хващат си някой богаташ и правят така че да забременеят и после му изтръскват детето с вече взетото решение,че това дете остава та ако могат да го "вържат" разчитайки на отговорността му за гените му и за морално възприетото сред хората. Не мога да кажа,че авторката е от тези,но не мога и да кажа че не е.

А онзи случай дето го казах със самотната майка е следния. Мъж и жена гаджета.Уж си пасват само дето приятелите му оттук таме подочуват,че тя зад гърба си се челастри с разни други.Не им се бъркат в отношенията обаче. Тя му тресва,че е бременна от него. Той и казва да направи аборт иначе ще я зареже.Тя казва,че няма да направи.След време му казва,че не е негово, а след това пак казва,че не негово,а междувременно живее с бившия си който пие и я подшамаросва отвреме навреме,.Пише на другия от разни фалшиви профили.Намесва и приятелката си. Той започва да свиква с мисълта и е готов едвали не да приеме това дете.Просто иска да му се направи ДНК тест за да е абсолютно сигурно. Тя му се тросва,че това няма как да стане и че щом не и вярва на едната дума това си е негов проблем така да се каже.

Иначе да,колкото и да и се ще едвали не на авторката да бъде нахранен мъжа аз пък идеално го разбирам и идеално разбирам постъпката му.Не е като да е избягал и веднага да не се е поинтересувал как може да и се реши проблема.Освен това според думите и са ползвали и предпазни средства. Но авторката си е навила на пръстта: "не аз това дете ще го имам пък ако си такъв педал ще си го гледам и сама.Нищо и грам на идея нямам как".

И да Ева много е лесно попринцип да обясняваш как на детето му трябвало само любов,а не пари от позицията на човек взимащ заплата от около 600+ лева. Само че се замисли дали пък ще му стигне само любовта ти ако постоянно гледаш как да цепиш стотинката на две,ако нещо психологическо ти пречи,ако знаеш че това ще обърне живота ти на 180 градуса,ако ти е трудно теб си да гледаш камо ли пък и дете.И всъщност това няма как да стане толкова пък ненадейно. Въпросната авторка като се е усъмнила в това и е станала грешката е можела да пийне едно ескапелче. Стига да не е и против него.Все пак в днешно врме за измислили противозачатъчни средства и за малко след секса.

Като малката дъщеря на шефовета на майка ми. Родила дете. Вече е на няколко месеца. И сега изтресла на родителите си,които държат заведение и по-голямата им дъщеря и мъжа и доста активно им помагат там,а тя се меркала от дъжд на вятър и гледала да не влиза вътре в кухнята за да не се умиришела принцеската и накрая им била изтреляла: "Сега вие или трябва да гледате детето или да събирате пари за частна детска градина." А тя си работи добра работа като преводач. Абеееее алооооууу. А като си разтваря крачката и реши да го имаш това дете не мислеше кой трябвало да му събира тия пари пък и за частна детска градина принцеске.
Никога не съм ги разбирал подобни нахалитети. Аз съм безработен. Помгам в нас без значение дали с желание или не. По-скоро без желание. Видими фрапантни физически недъзи нямам.Имам обаче някаква доста гадна съвест. Вероятно имам и някакви психологически проблеми,които хората гледайки ми визията не могат да ги разберат.Не напразно и Пантерата току ме подбъзгва как не съм се видял с една девойка 2 години и такива ми ти работи. Само дето аз не наглея както разни други а се простирам според чергата си. Не отричам че понякога и брат ми малко ми помага като например,че може да черпи или да ми направи някоя ексурзийка с разни други хора до някое по далечно място веднъж два пъти годишно. Само дето аз се простирам напълно според чергата си. На заведение излизам примерно от около 4 пъти месечно до около 1 пъти на два месеца и гледам по повече от 5 лева да не харча.В краен случай 10. По-сбирки с випуска или на ексурирзии или пък на София,защото е малко по-скъпо всичко гледам повече от 10-15 в краен случай 20 лева,да не харча....

jghgh
05-03-2015, 09:54
Хорааа, хайде поставете се малко в ситуацията. Представете си какъв е този ад. Забременяла е непланирано, самата тя не е искала дете. Някои хора имат чувствителен морал, който не им позволява аборта. Дали вие сте pro-life или pro-choice, е без значение. Да имаш някакви морални задръжки не е шега работа. И изборът да се запази едно дете трябва да се уважава, независимо дали вие сте съгласни с него, и на нейно място вие как бихте постъпили.


Това е вече случила се ситуация. Факти. Няма много какво да се направи. Очевидно пътят напред ще бъде труден. Можем ПОНЕ да покажем морална подкрепа, а не да й сипваме "Как може да очакваш от родителите си подкрепа".
Със същата лекота може да се зададе въпроса "Как може да НЕ очакваш от родителите си подкрепа" - нали все пак са семейство, крепи ги обич, кръв...
Как се извращаваме в 21в., че сме готови да се нахвърлим на човек, изпаднал в истинска беда. Вместо да окажем съчувствие, хвърляме камъни как си събувала гащите, как не се пазила, и щом ще задържа дете, можела и сама да си го гледа. Теоретично е така. Но има и неща от порядъка на символичното, на моралното. И то е да сме хора, да си помагаме. Особено семейството - ако на него не можеш да разчиташ, на кого?


Животът все пак не е нещо механистично. Теоретично никой не ти е длъжен за нищо. Виждаме, че биологичен родител може да се отрече от детето си. Все пак е пълно с изоставени и/или неглижирани деца (бг действителност).
Но тук има нещо друго, от порядъка на моралното, правилното.. ако щете - символичното!
Семейството би трябвало да подкрепя отроците си, дори когато "кривнат" от пътя. Би трябвало!


Пожелавам успех на авторката, и да намери сили да се справи сама, щом не може да получи подкрепа от приятеля си, и дори от семейството си.
Съветвам я да се обърне към институции, към различни правни организации и да провери какво може да направи, за да живее относително спокойно поне финансово, както и да защити своите, и правата на детето си.
Останалото (нов приятел, любяща среда) е наистина божа работа.
И наистина стискам палци хората около нея да се вразумят и да съумеят да я подкрепят поне морално!

paradosou
05-03-2015, 10:02
А онзи случай дето го казах със самотната майка е следния. Мъж и жена гаджета.Уж си пасват само дето приятелите му оттук таме подочуват,че тя зад гърба си се челастри с разни други.Не им се бъркат в отношенията обаче. Тя му тресва,че е бременна от него. Той и казва да направи аборт иначе ще я зареже.Тя казва,че няма да направи.След време му казва,че не е негово, а след това пак казва,че не негово,а междувременно живее с бившия си който пие и я подшамаросва отвреме навреме,.Пише на другия от разни фалшиви профили.Намесва и приятелката си. Той започва да свиква с мисълта и е готов едвали не да приеме това дете.Просто иска да му се направи ДНК тест за да е абсолютно сигурно. Тя му се тросва,че това няма как да стане и че щом не и вярва на едната дума това си е негов проблем така да се каже.
:-o
Уоу. Абсолютен антипример.

anonymous908491
05-03-2015, 10:03
сякаш си правите състезание кой ще напише на-дълъг коментар

NomNomNom
05-03-2015, 10:13
Някойтам, говориш само в примери, да започна ли аз с примерите с хепиенд, защото според теб всичко е черно и няма оправия.

Иначе, наема + парното в момента само са ми повече от 600лв, за съжаление, добре че преди 3г. на 24ти ми беше бала, така на 28ми започнах работа, защото няма кой да ме гледа вкъщи безработна.

А съм гледана като малка с отсъствието на майка ми, защото е трябвало да ходи да изкарва пари, за да гледа всички останали.
Живяли сме в бедност, с лишения в храната, не ми е любимата тема на разговор, за сметка на това и двамата ми родители са безумно интелигентни, малко или малко повече откачени :д , но винаги са ме обичали много.
Майка, като се прибра, постоянно ми повтаряше, че съм принцеса, че съм умна и красива, че съм най-умното и прекрасно дете, че всичко, което поискам, мога да постигна, когато имах проблеми с много хора ми обясняваше, че просто ми завиждат.
Е, и някои ми завиждаха, например, отивам с приятелки у нас и майка ми ми реши косата, прави ми прическа, и после ми говорят зад гърба каква съм лигла :д
До късна възраст ме обличаше и да ме гласеше ( 5, 6 клас )

Не сме имали пари, гимназията карах с дрехи втора употреба от някакви познати на семейството, най-много да си спестя 5, 10 лв от седмичните 30лв ( учех в друг град ) и да си купя нещо от студентски , и после вкъщи да ме гледат странно, и с недоумение защо тези 5-10лв не съм ги спестила за другата седмица.
Парите от коледа от другите роднини ми бяха за храна, докато ги свърша, не са ми били за подаръци.
Около мен само гледани добре деца, бях в елитно училище, където се влизаше с частни уроци. На мен не ми трябваха, защото майка ми се дипломира като учител по математика, въпреки, че никога не го е практикувала. Та извадих късмет.

И въпреки това много ме обичаха, въпреки, че не ми купуваха, което ми изби после на някаква мания да хвърлям по 300-400лв на месец само за дрехи, но отмина този период.

Пък, харесвам историята на майка ми -

Родила дете на 24, започваща бакалавър на 30, вече на 46 и с 3 магистратури, и две професии, от които едната й е фриилансерска, от вкъщи, и скоро ще напусне другата работа, защото си докарва достатъчно.


Та, това което се опитвам да ти обясня е, че
- ако не правиш нищо ново и не учиш нищо ново, и не се развиваш, няма да получиш пари, няма да получиш и удовлетворение
- когато гледаш в чуждата паничка и си казваш - таз е гледана със златна лъжица, пък аз в лишения - така само се закопаваш
- безпаричието е временно, бедността е за цял живот - всеки има шанс да се измъкне от първото, а второто си е начин на мислене и на живот, говоря за младите хора до 50г. , защото по-възрастните по комунистическо време всеки е имал работа, колкото и да работиш, или да не работиш, но днес я няма държавата да се погрижи за теб.
и нещо от 9гаг, което видях вчера
https://scontent-mad.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11008449_10153454657966840_5306075674297094124_n.j pg?oh=0e8214ecf91dabb5d868e53fc1711f7b&oe=55CD611E

И пак повтарям, любовта на майка ми ме е спасила от неприятната участ на лишенията, ако сега поради някаква причина остана без работа, на улицата, просто ми е ясно че - искам, не искам, трябва да науча занаят, който е доходоносен и да започна отначало, да свия разходите, пак да отида на споделена квартира, или просто да замина за другаде, да науча езика, ако не става с английски и това е.

Едит: И сега си представям как някой от колегите на майка ми ме коментира като дъщерята на шефката, без изобщо да имат и грам представа за какво става въпрос, както ти преди малко изкоментира онова момиче.

Niakoitam
05-03-2015, 18:28
За кое момиче става въпрос? Авторката, омъжената или самотната майка?

Edit: Ако успееш да се снабдиш по някакъв начин с апартамент без значение дали сама или с родителска помощ след не чак толкова дълъг период ще го избиеш и даже ще си на известна печалба спрямо наетия апартамент. :)

dreamwalker
05-03-2015, 19:38
Май след 3 месеца вече не е разрешен аборт,защото вече е оформена нервната система.Иначе по темата. Вие с какъв акъл не ползвахте предпазни средства.То не може така.Хем да го карате през просото хем да нямате деца.Големи хора сте уж.Особено той. Това да ти е обеца на ухото за друг път. Друг е въпроса защо понякога жените така се инатите и се запъвате като магаре на мост. Хубаво сгрешили сте,сгрешили. Но човека съвсем ясно ти е казал,че не му е до гледане на деца на тоя етап. По задължение ли ще го караш да го гледа и да ти плаща издръжката? Мислиш ли,че да си самотна майка е много готино? Това бебе на теб и чужд човек впоследствие дори може и да ти пречи за бъдещи връзки с други мъже. Ами грижите по него,основно на майка ти и баща ти ли ще ги прехвърлиш?

Facepalm.

После се питат защо има демографска криза.


marilyn
За раздухването на бременността сме на едно мнение- по-голяма простотия едва ли има. Каквото става в семейството, би трябвало да си остава в семейството.
То е ясно, че бабата в активна трудова възраст ще го гледа, обаче тогава се обезсмисля думата *майчинство*. Пък за изграждане на авторитет/или липсата му спрямо родител/и, модели на възпитание и връзка майка-дете направо не ми се мисли...
Винаги се сещам за онази мъдрост, че мама и тати възпитават, а баба и дядо глезят.

W...T...F...

По-добре да абортираме, отколкото да оставим детето на баба и дядо.

http://www.quickmeme.com/img/46/46d2efc05199c2d65ea89ca6ae3e40948398c9b1205aa69102 f4a04b707faa2b.jpg



Кърменето ти маха автоматично разходите за кърма. Дрешки, количка и кошче може да вземеш втора ръка или *харизани* от приятелка, чието дете/деца са пораснали. Хигиенните съображение ги оставяме настрани с уговорката, че ще се простираме според чергата. Лекарствата са голямо перо и памперсите, освен ако не решиш да переш пелени, докато ти изгният ръкавите във вода. Материално криво-ляво ще вържем двата края. Остава въпросът за непълното семейство, авторитетът, възпитанието.

Става все по-забавно...



Та да спомена. Мен майка ми ме е родила на около 20 години.Баща ми е бил на 27 години. Честно казано грам не смятам,че е правилно постъпено.

:lol: :lol: :lol:

anonymous908491
05-03-2015, 19:40
Edit: Ако успееш да се снабдиш по някакъв начин с апартамент без значение дали сама или с родителска помощ след не чак толкова дълъг период ще го избиеш и даже ще си на известна печалба спрямо наетия апартамент. :)

Не пиши лъжи, защото след това няма на теб да ти се налага да си продаваш гъза, за да платиш вноските.

dreamwalker
05-03-2015, 19:49
Авторката няма оправдание. По-горе е писала, че някои хора решават да "убият" детето си. Ай сиктир, кви са тия заключения, убийства и т.н. Един аборт не е убийство, а е решение на проблема.

Ясно става кой е абортирал.

Убийци.

fanton1
05-03-2015, 19:53
Мале ... Няма да си правя и труда да чета всичко ще ми отнеме поне 2 дена... Как не ви е срам ?

anonymous908491
05-03-2015, 19:53
Даването на съвети е много отговорно нещо и честно казано винаги внимавам какво казвам, особено пред приятелки.


Друга моя приятелка ходеше с циганин, за кеото аз пак бях против, ама изживя си 2та месеца влюбване, после го видя какъв е и добре, че нямаше последици за нея.


Жал ми е за приятелките ти, ако някой те убие с камъни, ще им направи услуга.

dreamwalker
05-03-2015, 19:55
Nom, естествено, че семейството е за да помага и е чудесно, че имаш такова семейство. Но аз вярвам, че децата се правят с любов и с желание, а не по случайност. Ако една двойка е стабилна, обичат се и тн и тогава случайно жената забременее, това е друго. Но ей така, една почти тийнейджърка си навива на пръста, че ще си роди, това е безотговорност. Родителите ѝ може би нямат възможност да я гледат, нито пък с бебе. Не знаем с какви финанси разполагат, дори и да се върне в България, пак може да е трудно положението с парите/място в апартамент и т.н. А и в крайна сметка, родителите ѝ са отгледали нея и сестра ѝ, общо взето са си свършили работата. Те трябва да са баба и дядо, а не майка и баща на едно бъдещо детенце. Изключително неприемливо е за мен да тръгнеш да се размножаваш, когато не можеш да гледаш дори себе си. Това е безотговорно. Абортът е травма, която се преживява. Има риск, разбира се, (здравословен), но понякога е по-добрият избор.

Абортът е по-добрият избор, ако бременността е в резултат на изнасилване.

dreamwalker
05-03-2015, 19:57
Niakoitam, задръж епитети от рода на "глава шамандура" за себе си понеже и твоите размишления след като ги прочетах не ми изглеждат много умни.


...

Corb1225
05-03-2015, 19:58
Дримок, все някой трябва да мисли за нивото на световната популация, брат ;Д.

dreamwalker
05-03-2015, 20:07
Видими фрапантни физически недъзи нямам. Имам обаче някаква доста гадна съвест. Вероятно имам и някакви психологически проблеми,които хората гледайки ми визията не могат да ги разберат. Не напразно и Пантерата току ме подбъзгва как не съм се видял с една девойка 2 години и такива ми ти работи.

Четеш ли това, което пишеш?

dreamwalker
05-03-2015, 20:07
Дримок, все някой трябва да мисли за нивото на световната популация, брат ;Д.

Не си се наживял, тихо.

dreamwalker
05-03-2015, 20:09
морал!

Какво означава това?!

Мога ли да го изям със сандвича си преди да тръгна за дискотека и да се наживея?

dreamwalker
05-03-2015, 20:10
сякаш си правите състезание кой ще напише на-дълъг коментар

Няма нужда от подобно състезание, за да се определи победител.

Corb1225
05-03-2015, 20:11
Братко, какво мислиш за ин витрото?

dreamwalker
05-03-2015, 20:13
Какво мислиш за хроничното ненаживяване?

Corb1225
05-03-2015, 20:16
На въпроса с въпрос, а? Няма да го бъде.

Niakoitam
05-03-2015, 21:04
Не пиши лъжи, защото след това няма на теб да ти се налага да си продаваш гъза, за да платиш вноските.

Какви вноски какви пет лева? Или го купуваш в брой ако можеш да си го позволиш или да събереш някак пари или изобщо не се занимаваш с разни кредити и подобни глупости. А след като вече апартамента е твой вече хем спокойно можеш да се разполагаш с него както си искаш, хем като цяло живота ти в него става в известна степен доста по евтин. Има пак сметки за ток, вода и парно, но мисля, че данъка му е бая по- малък от наема му.

anonymous908491
05-03-2015, 21:08
Какви вноски какви пет лева? Или го купуваш в брой ако можеш да си го позволиш или да събереш някак пари или изобщо не се занимаваш с разни кредити и подобни глупости. А след като вече апартамента е твой вече хем спокойно можеш да се разполагаш с него както си искаш, хем като цяло живота ти в него става в известна степен доста по евтин. Има пак сметки за ток, вода и парно, но мисля, че данъка му е бая по- малък от наема му.

Ти си някво нереално същество.
Няма смисъл да купува апартамент, по-добре да вземе къща в Бояна и апартамент на морето, който да отдава под наем през лятото, а останалите пари да го вкара в някъв бизнес.

dreamwalker
05-03-2015, 21:15
Ти си някво нереално същество.


Човекът написа, че не иска да се е раждал, какво очакваш.

Niakoitam
05-03-2015, 22:28
Ти си някво нереално същество.
Няма смисъл да купува апартамент, по-добре да вземе къща в Бояна и апартамент на морето, който да отдава под наем през лятото, а останалите пари да го вкара в някъв бизнес.

Е то тя попринцип и небостъргач в Ню Йорк може да си купи и да го дава под наем за бизнес офиси ако иска...:D


Човекът написа, че не иска да се е раждал, какво очакваш.

А можеш ли да цитираш къде го написа това човека? Макар, понякога наистина сякаш съм на границата наистина да си го помисля.

dreamwalker
05-04-2015, 12:38
А можеш ли да цитираш къде го написа това човека? Макар, понякога наистина сякаш съм на границата наистина да си го помисля.


Мен майка ми ме е родила на около 20 години.Баща ми е бил на 27 години. Честно казано грам не смятам,че е правилно постъпено.

...

Niakoitam
05-04-2015, 12:46
А сега научно и с факти ми докажи,че даже и да не се бях родил тогава нямаше да се родя друг път или пък че ако евентуално бяха извадили още клетките,които щяха в бъдеще да ми офрмят тялото дали нямаше да се родя в друго тяло. Някои хора все пак вярваме и в съществуването на душата. А ако ти си харесаш някъде някаква кола,но някакси бъде унищожена преди да си я купиш ти ще съсредоточиш избора си върху друга евентуално. Не мислиш ли? Защото ако си виждала мъртъв човек наживо и сама можеш да се убедиш,че той има повече прилики със статуя отколко с живо същество.

dreamwalker
05-04-2015, 13:01
http://media.giphy.com/media/fzYWrd15z1NZK/giphy.gif

Corb1225
05-04-2015, 13:15
А аз още си чакам отговора ;/.

Братко, какво мислиш за ин витрото?

Niakoitam
05-04-2015, 13:38
http://media.giphy.com/media/fzYWrd15z1NZK/giphy.gif

Това не ми изглежда нито като нещо научно, нито пък като някакви факти. Не се получи.Съжалявам. :)

dreamwalker
05-04-2015, 13:44
Не пиша нищо научно, грижа се за менталното ти здраве.

Niakoitam
05-04-2015, 13:57
Не пиша нищо научно, грижа се за менталното ти здраве.

Ти за моето ментално здраве не бери грижа.Мога и сам да се оправям. Гледай да се грижиш за своето,че нещо на моменти нещата някак излизат извън контрол. :D

dreamwalker
05-04-2015, 14:00
Ти за моето ментално здраве не бери грижа.Мога и сам да се оправям. Гледай да се грижиш за своето,че нещо на моменти нещата някак излизат извън контрол. :D

...каза човекът, страдащ от остра словесна диария.

Niakoitam
05-04-2015, 14:09
...каза човекът, страдащ от остра словесна диария.

Каза жената дето видимо и е много скучно,говори за приказни светове,поства дъъъълги поетични разказчета и определяща роли на форумците в своя приказен свят.

Corb1225
05-04-2015, 14:09
Дримок, колко още да те чакам да ми отговориш?

Niakoitam
05-04-2015, 14:11
Дримок, колко още да те чакам да ми отговориш?

Тв в света на приказките обръщат внимание само на това,което ги устройва... :)

bloodyF
05-05-2015, 21:39
На твое място не бих го задържала. Искам да имам деца ,когато мога да им дам всичко необходимо, когато аз съм се изградила като личност в обществото и съм постигнала личните си цели. А още повече без подкрепа от половинката ми-със сигурност бих го махнала, колкото и да е гадно. И все пак успех, но не очаквай всичко да бъде в рози и всички да те подкрепят , а точно обратното..

dreamwalker
05-06-2015, 09:13
Тв в света на приказките обръщат внимание само на това,което ги устройва... :)

В моя свят на приказките родителите не убиват децата си.

anonymous895156
05-06-2015, 09:16
В моя свят на приказките родителите не убиват децата си.

деца или малоумни ембриони
всъщност децата също са малоумни и имат интелектуален капацитет на маймунка до 12-тата си година, когато започва да се развива абстрактното мислене
затова личното щастие на разумния индивид (майката) е най-важно в случая

ако такива като теб не бяха спряли майката на хитлер да абортира (истински случай), сега светът щеше да е много по-красив

dreamwalker
05-06-2015, 09:17
деца или малоумни ембриони
всъщност децата също са малоумни и имат интелектуален капацитет на маймунка до 12-тата си година, когато започва да се развива абстрактното мислене
затова личното щастие на разумния индивид (майката) е най-важно в случая

Ти в света на роботите ли живееш?

anonymous895156
05-06-2015, 09:19
Ти в света на роботите ли живееш?

не и в този, в който едно тъпо плачещо парче месо с капацитет на червей изяжда времето, нервите и цялата младост на човек, който е допуснал невнимание за секунда, или още по-лошо - бил е насилен

dreamwalker
05-06-2015, 09:22
не и в този, в който едно тъпо плачещо парче месо с капацитет на червей изяжда времето, нервите и цялата младост на човек, който е допуснал невнимание за секунда, или още по-лошо - бил е насилен

Тези отговори си ги запази някъде, моето момче, да ги гледаш след 10-15 години и да се смееш на себе си.

П.П.
Абортът е по-добрият избор, ако бременността е в резултат на изнасилване.

anonymous895156
05-06-2015, 09:27
"когато тоягата играеше, нещата бяха различни
бай тошко ги строяваше почти като Фюрера
тия по-младите от мене нищо не разбират, чакай да им кажа, че ще се смеят на себе си, като дойдат на моята, защото личният опит определено има някакво отношение към познаването истината, и да приключа спора като победител
къде ви е моралът??? по мое време монокините оставяха само глезените непокрити"

за да се смея на това, трябва да съм емоционално пристрастен до безкрайност
а за да съм такъв, трябва да съм изгубил разсъдъка си

dreamwalker
05-06-2015, 09:29
"когато тоягата играеше, нещата бяха различни
бай тошко ги строяваше почти като Фюрера
тия по-младите от мене нищо не разбират, чакай да им кажа, че ще се смеят на себе си, като дойдат на моята, защото личният опит определено има някакво отношение към познаването истината, и да приключа спора като победител
къде ви е моралът??? по мое време монокините оставяха само глезените непокрити"

за да се смея на това, трябва да съм емоционално пристрастен до безкрайност
а за да съм такъв, трябва да съм изгубил разсъдъка си

Забравям, че с тийнейджъри трудно се общува.

jghgh
05-06-2015, 09:29
форумът на високо ниво както винаги :D

dreamwalker
05-06-2015, 09:31
форумът на високо ниво както винаги :D

Става дума за убийство, не виждам кое е смешно.

102
05-06-2015, 09:32
убийство по учебник

anonymous895156
05-06-2015, 09:33
Забравям, че с тийнейджъри трудно се общува.

колкото повече се отдалечава човек от моята златна възраст (нагоре или надолу), в толкова по-голямо дете се превръща
жалко, остават ми само още няколко години висш интелект

помисли над нещата така - на земята има прекалено много хора

какво против убийството имаш? само хората с най-добри гени заслужават да живеят

dreamwalker
05-06-2015, 09:34
:lol: :lol: :lol:

Това беше добро. Kudos.

anonymous895156
05-06-2015, 09:40
xD :lol: :D :giggle: :smt077 :Д ;Дддд

dreamwalker
05-06-2015, 09:41
https://p.gr-assets.com/540x540/fit/hostedimages/1419826635/13135855.gif

anonymous895156
05-06-2015, 09:43
http://www.priestsforlife.org/resources/medical/de.jpg

хахахаха

dreamwalker
05-06-2015, 09:51
http://www.priestsforlife.org/resources/medical/de.jpg

хахахаха

Не си забавен.

Facepalm.

anonymous895156
05-06-2015, 09:57
не е вярно, този умря от смях

http://36.media.tumblr.com/40a720765491fbd27f7971dcd2230163/tumblr_mvg2yq3PIq1svky60o1_1280.jpg

Ivaaaaa
05-06-2015, 10:06
искам да видя това нещо на живо ;д

anonymous895156
05-06-2015, 13:23
искам да го изям

dreamwalker
05-06-2015, 13:24
Вкусно.

Niakoitam
05-06-2015, 21:54
В моя свят на приказките родителите не убиват децата си.

Те в света на приказките децата се раждат в резултат от първата целувка без секс и впоследващо развитие така че е един вид нормално живейки в този приказен свят да не можеш да зацепиш факта от реалността, че до определен период нищо не убиваш. :)

HollyGolightly
05-06-2015, 21:59
Вие май неадаптирани от Дисни приказки не сте чели

dreamwalker
05-06-2015, 22:00
Вие май неадаптирани от Дисни приказки не сте чели

Това бе грешно насочено.

HollyGolightly
05-06-2015, 22:01
Това бе грешно насочено.
А може би просто съм възпитана и говоря на Някойтам на вие?

dreamwalker
05-06-2015, 22:02
А може би просто съм възпитана и говоря на Някойтам на вие?

Защо "чели"?

HollyGolightly
05-06-2015, 22:04
Нямаш ли нищо друго за правене, че се заяждаш постоянно?

dreamwalker
05-06-2015, 22:09
Не, плащат ми, за да го правя.

Niakoitam
05-06-2015, 22:35
Вие май неадаптирани от Дисни приказки не сте чели
Ами дрийуокърката явно не е от този свят на приказките, за който говорите колежке. :) Иначе най- добре да го караме на ти. Предполагам ще се съгасите с мен, че така е по-добре. :D

TheDeath
05-07-2015, 09:04
Абе вие сте уникални, честно!!!
Големи обяснения какво трябва да дадеш на едно дете, какво е достатъчно, какво не е. Всеки човек е различен, но имате ли представа какво може едно дете да даде на родителя си!? Имате ли представа, че дори в минимален брой случаи, едно дете преобръща света на човек на 360 градуса в положителна посока? Едно дете може да те амбицира, да те накара да надхвърлиш собствените си възможности, да постигнеш неща, които не си и помислял, че можеш да направиш! Всички обяснявате колко било трудно да се гледа дете, а замисляли ли сте се, че освен трудно може да е най-смисленото нещо, което си правил в живота си? Някои хора си остават егоисти цял живот, но някои осъзнават, че след един определен момент и след един определен детски плач, вече не са на първо място, вече има някой много по-важен от собственото им его и време за партита, купони, секс и т.н. Едно дете не е задължително край на социалния живот на родителя - не знам как може да ви хрумне подобна щуротия :) Социален живот не се води само нощем в клубовете :) Да имаш дете не значи да стоиш 24/7 вкъщи, особено в хубави и топли дни :) Светът е пълен с различни хора, да, един може да не иска да бъде родител на чуждо дете, но за друг може да не е най-важното семето да е лично негово! И не е задължително дете на самотен родител да е нещастно, не е задължително дете отгледано с не особено големи финанси да е нещастно.
Нямам нищо против абортите, когато и двамата не искат дете. Да се обижда човек, че е решил да стане родител и, както момичето ми звучи, без да изисква същото от осеменителя - ми, не виждам смисъла.

therichbitch
05-07-2015, 20:35
Много сте нахални бе, ква издръжка при непризнато дете? Разбирам, че е гадно, но не е и коректно да го връзваш с дете при положение, че не е желано и от двамата. Има толкова мн хора по света с нефункционални семейства- самотни родители, инвалиди, сираци. Ми сама ще го отгледаш и толкова. Това, че е с теб, не значи че иска дете от теб и е длъжен да приеме заченато такова.

dreamwalker
05-07-2015, 20:37
Много сте нахални бе

Който се забавлява с девойката, ще издържа и детето.

Ти нали знаеш немски. Unterhalten.

Corb1225
05-07-2015, 20:40
Бичи-бичи, кви ста тия приказки :/? Като тестът покаже, че той е бащата и го осъди, ще си плаща. То ако ставаше така всеки да ходи и да цвъка деца наред...

therichbitch
05-07-2015, 20:41
Защо? Сексът си има 2 функции- размножаване и удоволствие. Очевидно те са го практикували с втората, не виждам как й е длъжен. Тя също е била в леглото с тази цел.

П.П. Корб, Точно обратното- така разни курвички, дето си лягат с всеки втори, щяаха да събират пари от баламите. Нужен е съдебен иск, подаден най- много 3г след раждането на детето и естествено ДНК тест за установяване на бащинство. Ако той си бие камшика, ходи го гони и се занимавай с него, докато детето ти реве за майка си. Истината е, че в съдебната практика без припознаване вероятността да получиш пукнат цент клони към нула.

Auriss
05-07-2015, 21:02
Съществуването на възможността за аборт не освобождава мъжа от отговорност.

therichbitch
05-07-2015, 21:23
- безпаричието е временно, бедността е за цял живот -

Това ми хареса ):

Corb1225
05-07-2015, 21:27
П.П. Корб, Точно обратното- така разни курвички, дето си лягат с всеки втори, щяаха да събират пари от баламите. Нужен е съдебен иск, подаден най- много 3г след раждането на детето и естествено ДНК тест за установяване на бащинство. Ако той си бие камшика, ходи го гони и се занимавай с него, докато детето ти реве за майка си. Истината е, че в съдебната практика без припознаване вероятността да получиш пукнат цент клони към нула.
Аз нали това казах, ще го осъди и ще си плаща. Може още от сега да му откъсне някой косъм, да си има ;Д. В някоя развита страна(САЩ примерно) ще му е*ат майката, без извинение. И долните си гащи ще даде ;Д.

therichbitch
05-07-2015, 21:35
Аз казвам, че процедурата е твърде тромава и на практика рядко води до желания резултат- наистина да го осъдят за издръжка. Ако не успеят, и държавата няма да ѝ плаща (както е например за издръжка в "нормални" условия, примерно развод и припознато дете). В САЩ- може би, тук не, а в Англия не знам как е, вероятно майките имат повече права.

П.П. Какви са тия картинки горе, които нямат отношение към казуса аборт <> раждане... 23 Г.С. (някакви грамове е другото изискване) е дете, което се води годно за раждане, естествено, че тогава е убийство.


Абортът е по-добрият избор, ако бременността е в резултат на изнасилване.
Ако това ти е мнението (да подчертая, че нито се обвързвам с него, нито съм против него), престани да лицемерничиш и да заклеймяваш дадени решения като убийство.
Да, ще ѝ напомня, да, ще я тормози мисълта, НО не променя факта, че детето няма вина и премахването му ПАК ще е убийство.

dreamwalker
05-08-2015, 17:45
Ако това ти е мнението (да подчертая, че нито се обвързвам с него, нито съм против него), престани да лицемерничиш и да заклеймяваш дадени решения като убийство.
Да, ще ѝ напомня, да, ще я тормози мисълта, НО не променя факта, че детето няма вина и премахването му ПАК ще е убийство.

За Бог ли се помисли.

therichbitch
05-08-2015, 19:10
Мхм

dreamwalker
05-08-2015, 21:10
Забелязах.

kalpazanka
05-09-2015, 16:02
Тия гадните картинки на аборт тип раждане в 23 г. с. са при несъвместими с живота аномалии. ;)

therichbitch
05-09-2015, 23:46
Да бе, ясно е това, но именно затова и заради факта, че са в 23 г.с. нямат място в дискусии за/против аборта :)

Niakoitam
05-10-2015, 12:38
Докарахте ми кошмари с тая тема вие. Днес сънувах.че ни сервират печено агнешко,което всъщност се оказа месо от новородени човешки бебета. И в съня на няколко пъти щях да повърна. Бляк....