PDA

View Full Version : КСТ на немски език в ТУ София



nikiandreeva
04-28-2015, 18:04
Здравейте,
Имам няколко въпроса относно обучението в тази специалност. Някой може ли да ми обясни какво представлява всичко като учебен план?

Blockhead
04-28-2015, 18:12
Един приятел учи в тази специалност, сега е първи курс. Мога да ти кажа, че по програмиране учат C, Java и Haskell първи курс, може би и Python. Учат доста други неща, характерни за ТУ: машинознание, материалознание, чертане, математика, физика. Ако имаш някакви конкретни въпроси, питай.

prosto_chovek
04-29-2015, 19:30
Уча в ТУ. Ще ти кажа, че това е супер специалност. Дерзай.

IWannaBeSedated
04-30-2015, 14:21
Просто човек, тази специалност ли учиш? Би ли могъл да разясниш плюсовете и минусите на тази специалност? Заслужава ли си?

prosto_chovek
04-30-2015, 19:30
Просто човек, тази специалност ли учиш? Би ли могъл да разясниш плюсовете и минусите на тази специалност? Заслужава ли си?

Не уча тази специалност. Обаче ТУ е като едно малко село, в което повечето хора се познават. Та логично, познавам не един от там. Добра специалност е, ако искаш да научиш практическата страна на програмирането (имаш телфер, да го програмираш сам да вдигне кошницата на 5 метра от него и да се върне) и много други. Виж, аз не разбирам от програмиране. Мога да ти разясня тайните на тока, ама от софтуер не разбирам наистина. Обаче хората, които знам, които учат КСИ и КСИ на немски и други западни езици, те казват, че са доволни, Първата година се учи, каквото и по другите специалности, после ги натягат. В сравнение със СУ, програмният език не се учи толкова задълбочено сам по себе си, но ако човек е амбициозен, ще се справи, а в ТУ се учи как да се използва този език за управляване на инженерни дейности. Все едно автоматика от компютър е в ТУ, доколкото разбирам от колеги. Не е лошо, даже излизаш с диплома, всепризната по света, на немски. А ти предпочиташ да си купуваш немска дефектнотокова защита пред китайската, нали? Ю гои ит.

IWannaBeSedated
05-01-2015, 08:54
Благодаря за мнението! :)

ThEKiNgG
05-04-2015, 00:33
Който не се е самоубил по време на ученето в ту го прави след това като тръгне да си търси работа и види ,че не става за нищо! :)

prosto_chovek
05-05-2015, 20:24
Ти много бъркаш. Ако искаш кажи основанията си за този коментар и после аз ще споделя детайлно моите. Не е заяждане. :)