PDA

View Full Version : 500 лв минимална заплата



golemiq_korab_minava
04-29-2015, 16:58
Който не може да осигори 500 лв чисто не заслужава работници.

Всичко под 500 лв е престъпление.


Иначе за вас каква е нормалната заплата, която покрива вашите желани нужди?

an7raks
04-29-2015, 17:26
Пак ще се повторя... Ако работата е такава, че работникът не добива или произвежда стоки на стойност 500лв, то няма кой да му ги даде и от къде да ги вземе.

За мен заплата, осигуряваща елементарните нужди + някакви развлечения е от порядъка на 600лв, ако човек е сам и към 800, ако е семеен/двама родители с по 800лв и едно дете/.

Аз за себе си след време искам да изкарвам от порядъка на 1200лв, за да мога да си позволя да се занимавам с нещата, които обичам през свободното си време. Да отбележа, че това си е от чиста лигавщина, а не че не бих могъл да живея и с 600.

golemiq_korab_minava
04-29-2015, 17:42
хммм антракс, май много не си преснмятал разходи.. хмм 1200 за един човек са ок, но не и за семейство.

Така. Пак ще повторя. Ако работата не позволява работникът да взима 500 лв, то се прекратява работата, ако така ще бъде.

an7raks
04-29-2015, 18:01
Ми, не пресмятам разходи за наем, ако това питаш. За семейство в собствено жилище, по 1200лв на родител си е прилично при две деца и доста добре при едно.
Аз говоря на база това, което виждам около себе си.
И как ще я прекратиш? Нали знаеш, че ако затворят мините примерно, тези хора ще останат и без малкото, което имат?

golemiq_korab_minava
04-29-2015, 18:11
Ми, не пресмятам разходи за наем, ако това питаш. За семейство в собствено жилище, по 1200лв на родител си е прилично при две деца и доста добре при едно.
Аз говоря на база това, което виждам около себе си.
И как ще я прекратиш? Нали знаеш, че ако затворят мините примерно, тези хора ще останат и без малкото, което имат?

Ами не всички получаваме населдство къщи. Един апартамент е от порядъка на 100 хил лв. Една шина на детето, която струва 2000 лв колко време ще събираш?
Аз говоря на база, че институцийте когато в държавата не работят, ти трябват повече пари.

Иначе ще я прекратя и ще се прави революция, тя така или иначе е на хот. Може, може, както на Запад взмимат за същото производство повече.

an7raks
04-29-2015, 18:14
На запад произвеждат Мерцедес, Ауди и БМВ, а тук "произвеждаме" Велики стени. Усещаш ли разликата?

golemiq_korab_minava
04-29-2015, 18:19
На запад произвеждат Мерцедес, Ауди и БМВ, а тук "произвеждаме" Велики стени. Усещаш ли разликата?

на миньорите не им пука колко коли произвеждат на Запад. Нито им е в работата. Миньорът си е миньор.

an7raks
04-29-2015, 18:31
Нещата са навързани... Ако тук има голямо производство на коли, заводите ще се нуждаят от желязо, а за желязо трябва руда. Тъй като няма да има сметка да внасят такава от чужбина, стойността на тукашната ще се повиши.

Това го казвам съвсем наизуст. Не съм наясно дали изобщо имаме големи залежи на желязна руда, просто пример.

golemiq_korab_minava
04-29-2015, 18:34
ние сме най-бедната държава на полезни изкопаеми
има необходими решения, които могат да се вземат, но трябва изчистване на някои политици и рево.

an7raks
04-29-2015, 18:44
И пак стигаме до извода, че няма от къде да се извадят тея пари, при положение че произведеното не струва толкова.

golemiq_korab_minava
04-29-2015, 19:14
има начини както казах !

an7raks
04-29-2015, 19:17
Има, ама никой не го знае, нали... :lol:

golemiq_korab_minava
04-29-2015, 19:19
знае се, при това начина не е един.

an7raks
04-29-2015, 19:23
Би ли го споделил или ще си плямпаш несвързани глупости, както обикновено?

haritov
04-29-2015, 19:25
Би ли го споделил или ще си плямпаш несвързани глупости, както обикновено?

стъпалата се чистят от горното към долното

Aeternal
04-29-2015, 19:28
Не ни трябват изкопаеми, нито ни трябва да правим индустриализация. България може да се развива само в две насоки - високи техонологии и туризъм.

an7raks
04-29-2015, 19:31
Не ни трябват изкопаеми, нито ни трябва да правим индустриализация

Обяснявай ги тея на хората от бедните краища на страната... Щото няма да тръгнеш в Родопите да развиваш високи технологии, а е меко казано смешно цялото население там да се изхранва само с туризъм.

Aeternal
04-29-2015, 19:33
Обяснявай ги тея на хората от бедните краища на страната... Щото няма да тръгнеш в Родопите да развиваш високи технологии, а е меко казано смешно цялото население там да се изхранва само с туризъм.

Има си водещи и подпомагащи отрасли. В родопите има брутални възможности да се развива туризъм, щото са пълни с исторически и природни забележителности.

obicham69
04-29-2015, 19:44
Който не може да осигори 500 лв чисто не заслужава работници.

Всичко под 500 лв е престъпление.


Иначе за вас каква е нормалната заплата, която покрива вашите желани нужди?

500 е много малко, аз искам 5000 лв, всичко под тази сума е компромис за мен и престъпление

идвам при теб на работа, искам да ми даваш горната сума чисто

golemiq_korab_minava
04-29-2015, 19:53
Има си водещи и подпомагащи отрасли. В родопите има брутални възможности да се развива туризъм, щото са пълни с исторически и природни забележителности.

И сега по цялото ни краибрежие развиват туризъм, не са малко курортите
не можеш да разчиташ само на туризъм, а за тея технологии, обикновенния човек няма достъп

golemiq_korab_minava
04-29-2015, 19:53
Би ли го споделил или ще си плямпаш несвързани глупости, както обикновено?

не е демократично

haritov
04-29-2015, 19:56
5000лв ако може да бачкаме по 6 часа с 3 дни почивка

да не говорим за 14 15 заплата


айде слезте на земята

на никой не му пука как живеете и с колко

просто ако не ви харесва заплата от 500лв си търсете друга работа ако намерите щото 95% дават 300лв


иначе не знам колко бих дал на някакво изкопаемо на 19г дето се учи да работи

Aeternal
04-29-2015, 20:04
И сега по цялото ни краибрежие развиват туризъм, не са малко курортите
не можеш да разчиташ само на туризъм, а за тея технологии, обикновенния човек няма достъп

Проблема е, че няма хора с визия в тая държава. От училищата всяка година излизат деца с отличия от олимпиади, отличници и т.н. Но вместо да се отделят някакви пари и да им се създадът условия за учене и развитие тук, те се оставят да заминат на запад.
Не е въпроса всички да бачкат в туризма и компютрите, но за да може да се разпределят пари из една система, то първо трябва да има пари в нея. Като имаш няколко отрасла които работят, те ще издърпат и останаите.

LoadRunner
04-29-2015, 20:31
Проблема е, че няма хора с визия в тая държава. От училищата всяка година излизат деца с отличия от олимпиади, отличници и т.н. Но вместо да се отделят някакви пари и да им се създадът условия за учене и развитие тук, те се оставят да заминат на запад.
Не е въпроса всички да бачкат в туризма и компютрите, но за да може да се разпределят пари из една система, то първо трябва да има пари в нея. Като имаш няколко отрасла които работят, те ще издърпат и останаите.

По- принцип и това е вярно че тр да има първо пари че да се разпределят. Другото е да се елиминира корупцията което е невъзможно според мен.
Трябва да се стимулира бизнеса което тука по никой начин не се прави.
Ето Китай пак стимулира бизнесът си за пореден път като намали задължителния минимален резерв на банките, т.е. вече (от скоро) банките им разполагат с повече пари за раздаване. Ест това с Китай е между другото, те там са мн хора.
Та тука няма никви стимулации + корупция и само държавни поръчки които са разпределени. Т.е. пълна мизерия.

Относно заплатата корабе тя не тр да е няква цифра а да е съобразена с икономическата обстановка а не да ти я направят 500 а другата година хляба да стане 2лв а млякото 4.

Заплатата тр да е такава че да можеш да живееш нормално, ткт вече сме в Европейския съюз нормално значи че,
да си позволяваш нормална храна и количества,
да може да си плащаш сметките без проблем като ток, вода, телефон, нет
транспортът да не е проблем /в частност и колата-бензина/
дрехите да не са проблем
разходи за ежеседмични излизания/соц. живот
и разходи за мин. 2 почивки в годината- лято-зима

Ти знаеш ли колко пари са това?
В другите Европейски страни тези неща не са проблем, да не говорим дрехи, храна и транспорт. А тука с тези твои 500кинта ако искаш да си купиш маратонки от 100лв с останалите кво ще правиш?

defender
04-29-2015, 20:33
България може да се развива само в две насоки - високи техонологии и туризъм.

ми тогава Дарки какво ще бачка бре?

LoadRunner
04-29-2015, 20:34
Не знам за какви протести говориш и какво ще се спечели с тях. Забрави ли предните протести, колко дни бяха, година?
Тук трябват убийства а не протести.

defender
04-29-2015, 20:36
Проблема е, че няма хора с визия в тая държава.

дарки, имал хубави очи

defender
04-29-2015, 21:16
един приятел във Франция взема 15 евро на час, ама от тях 5 евро ги дава на един дето им осигурява работа.

Aeternal
04-29-2015, 21:27
ми тогава Дарки какво ще бачка бре?

Въпроса е ти какво ще бачкаш, като затворят посолството?

defender
04-29-2015, 21:31
какво посолство, не схващам

Дарки да не бачка в посолство.

an7raks
04-29-2015, 21:33
Вземи си изкарай от работното място хора, които не участват в дискусията!
Малоумно лицемерче...

golemiq_korab_minava
04-29-2015, 21:56
ей, някой се досещат, други още не

естествено, че икономическата обстановка в държавата трябва да се гледа.... но тя липсва и трябват радикални промени


не е вярно, че без пари не може да се започне. германия след втората световна е била напълно разрушена!

an7raks
04-29-2015, 22:07
не е вярно, че без пари не може да се започне. германия след втората световна е била напълно разрушена!

И са й били налети едни ОГРОМНИ пари, а и не всичко е било разрушено. Още има аутобани, сторени от евреи.

golemiq_korab_minava
04-29-2015, 22:10
налели друг път, само дето са я разделили на две!

defender
04-29-2015, 22:10
не е вярно, че без пари не може да се започне. германия след втората световна е била напълно разрушена!

да, разрушена е била цялата система, след, което сащ и ссср си разделят европа и вземат световното господство, дето се вика сменила се е системата.

golemiq_korab_minava
04-29-2015, 22:11
с печатане на пари става, като за начало. а след това нов вид демокрация и съюз .

an7raks
04-29-2015, 22:12
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD_%E2%80%9E%D0%9C%D0%B0%D1% 80%D1%88%D0%B0%D0%BB%E2%80%9C

obicham69
04-30-2015, 05:34
айде слезте на земята

на никой не му пука как живеете и с колко

просто ако не ви харесва заплата от 500лв си търсете друга работа ако намерите щото 95% дават 300лв


+1 това се опитах да обясна и аз със саркастичният пост, едно е да искаш нещо друго е да има кой да ти го даде

такива червени философи с дървени глави които знаят как се разпределя но никога не са направили собствен бизнес за да видят как се печели в живота си с лопата да ги ринеш тук в България

всеки който не го устройва заплатата която работи има възможност да започне да работи сам за себе си и да си плаща каквато иска заплата :D тези които са не достатъчно инициативни за да не могат сами да започнат бизнес ще работят за толкова колкото им дават

това е положението всичко друго е разтягане на локуми, как държавата не направила това или онова за да потече мед и масло по улиците
ако всеки оправи сам себе си държавата ще се оправи за един ден

DarkTemplar
04-30-2015, 05:36
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BB%D0%B0%D0%BD_%E2%80%9E%D0%9C%D0%B0%D1% 80%D1%88%D0%B0%D0%BB%E2%80%9C
Не се хаби, гемията и ефендито не признават разумните аргументи. Виж, ако им кажеш нещо социалистическо или популистко, веднага ще се вържат. ;]

Aeternal
04-30-2015, 06:13
с печатане на пари става, като за начало. а след това нов вид демокрация и съюз .

И каква нова демокрация ще направиш, а съюз с кой?

DarkTemplar
04-30-2015, 06:19
А парите без покритие са нищо повече от луксозна тоалетна хартия.

BlauMeise
04-30-2015, 07:09
България нисък стандарт - ниски заплати.
Държава практически от третия свят, където 80% от дохода ти отива за храна, където нивото на престъпността се равнява с това в Афганистан, за какво става въпрос?

Aeternal
04-30-2015, 09:53
А парите без покритие са нищо повече от луксозна тоалетна хартия.

Ние не разбираме. ЩАТИТЕ печатат, и ние ще си напечатаме, да не сме по-прости, я.

Типично мислене на привърженик на соца, и като ги вириш че стават все повече, ти става ясно що живеем в такава мизерия.

Aeternal
04-30-2015, 10:03
Поредното доказателство, че дефендито е слуга на статуквото. Всичките така работят, като стане дискусия в някоя по-позитивна посока се влиза и се почва с цирковете. Народа трябва да се държи разединен и водещ дребни и безплодни спорове. Боко, Волен, Местан правят всичките едно и също.

defender
04-30-2015, 10:21
А парите без покритие са нищо повече от луксозна тоалетна хартия.

Долара отдавна е такава, но се поддържа спекулативно, нещо, което едва ли ще бъде позволено на друга държава, освен на държавата-вожд.

defender
04-30-2015, 10:25
Не се хаби, гемията и ефендито не признават разумните аргументи. Виж, ако им кажеш нещо социалистическо или популистко, веднага ще се вържат. ;]


и тва го казва човек дето не зачита смъртта на 200 000 руски войници, на които им е казвано, че отиват да освобождават братския български народ.
Или поне съм останал с такова впечатление за тебе.

defender
04-30-2015, 10:29
Ние не разбираме. ЩАТИТЕ печатат, и ние ще си напечатаме, да не сме по-прости, я.

Типично мислене на привърженик на соца, и като ги вириш че стават все повече, ти става ясно що живеем в такава мизерия.

Искаш да кажеш, че по отношение на печатането на пари, поведението на сащ е комунистическо спрямо останалите държави?

Може-може.

Auriss
04-30-2015, 10:31
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/44/Serio-comic_war_map_for_1877.jpg

о времена о нрави

defender
04-30-2015, 10:39
къде са отбелязани робовладелските колонии на запада
о, нрави

Auriss
04-30-2015, 10:42
на картата на африка сиг, що ? мен кво ме интересуват черните ?

defender
04-30-2015, 10:42
на картата на африка сиг, що ? мен кво ме интересуват черните ?

кви "черни", о, нрави

а геноцида в Индия

Auriss
04-30-2015, 10:44
са пък за циганите ми отваряш дума

да очаквам ли и за жълтурите минута мълчание ? пак питам - кво ме интересува ?

defender
04-30-2015, 10:44
"Дали първият геноцид на 20 век не е бил дело на германците в тогавашната колония Намибия? Да, отговаря експертът Хенинг Мелбер от Фондация "Dag Hammarskjöld" в Стокхолм."

о, нрави

Auriss
04-30-2015, 11:02
айде пак - кво общо тва и що трябва да ми дреме кой къде кого избивал като не ме касае мен пряко ?

Aeternal
04-30-2015, 11:04
"Дали първият геноцид на 20 век не е бил дело на германците в тогавашната колония Намибия? Да, отговаря експертът Хенинг Мелбер от Фондация "Dag Hammarskjöld" в Стокхолм."

о, нрави

Така ли? А първия концентрационен лагер знаеш ли коя година и от кой е отворен?

defender
04-30-2015, 11:07
сигурно сащ

Aeternal
04-30-2015, 11:09
сигурно сащ

Сигурно СССР. Атеист продажен.

defender
04-30-2015, 11:09
айде пак - кво общо тва и що трябва да ми дреме кой къде кого избивал като не ме касае мен пряко ?

това означава, че не трябва да познаваме опита от историята ли, а викаше на кораба византиец.

defender
04-30-2015, 11:09
Сигурно СССР. Атеист продажен.

Невъзможно

трудово-възпитателен може, но не и концентрационен.

Aeternal
04-30-2015, 11:12
Невъзможно

трудово-възпитателен може, но не и концентрационен.

Трудово-изтребителен. Което е същото, ако не и по-лошо.

Auriss
04-30-2015, 11:13
дрънки мръндки и бонбонки - значи ние сме колония на русия щото черните са колония на германия и фашисткото отношение на братушките е оправдано от фашисткото отношение на западна европа така ли ?

defender
04-30-2015, 11:15
Трудово-изтребителен. Което е същото, ако не и по-лошо.
сигурно са били престъпници вкарвани в тия лагери, а не на етнически принцип или пък за да стерилизират насилствено инвалиди както в сащ.

Auriss
04-30-2015, 11:15
дае половината население на естония престъпници знам аз

Aeternal
04-30-2015, 11:17
Сталин в последствие спасява света от 1.5 милиона полски престъпници.
Да не говорим за ~20-те милиона руски престъпници. Ако не беше той, света щеше да е залят от вълна от престъпност.

Auriss
04-30-2015, 11:17
наеш кое е най-нелепото - хитлер е имал намерение да изтеби източнославянската сган - за нас по Балканите грам не му е пукало, та чак обявил хърватите за почетни арийци, смятай :Д:Д

ама трябва да празнуваме съветската колонизация братче тцтц

а можеше да няма Русия днес. Нямат край несправедливостите в тоя живот

Aeternal
04-30-2015, 11:19
А сега се сетих и за 100те хиляди бесарабски българи, също престъпници.
Представяш ли си, ако се бяха върнали в България?

Да живее Сталин, бащата на цялото прогресивно човечество.

defender
04-30-2015, 11:19
на какъв принцип са вкарвани, за престпъления към системата или податливост към варващина, паразитизъм и алчност към другите ли, или просто, защото са гледала на тях като по-нисши същества, лол.

Auriss
04-30-2015, 11:20
всъщност баш на етнически принцип ги е ръгал по гулаците другаря сталин

Aeternal
04-30-2015, 11:21
наеш кое е най-нелепото - хитлер е имал намерение да изтеби източнославянската сган - за нас по Балканите грам не му е пукало, та чак обявил хърватите за почетни арийци, смятай :Д:Д

ама трябва да празнуваме съветската колонизация братче тцтц

а можеше да няма Русия днес. Нямат край несправедливостите в тоя живот

Ти представяш ли си, ако двете форми на тоталитаризъм - социализма и национал-социализма се бяха съюзили?

Aeternal
04-30-2015, 11:24
всъщност баш на етнически принцип ги е ръгал по гулаците другаря сталин
Бах, принципи. Ще си мърси високия морал с тях. Трябвала му е работна ръка, прекарал над 60 милиона през ГУЛАГ.
А иначе е напрвил и едно хубаво дело, всички българи участвали в септемврийските бунтове избягали в СССР потъват в ГУЛАГ. Хал да им е на тея престъпници, така им се пада.

defender
04-30-2015, 11:35
Така ли? А първия концентрационен лагер знаеш ли коя година и от кой е отворен?

"Първи концлагери: Куба, Британска Южна Африка, Намибия
Според някои автори, авторството на създаване на концлагери принадлежи на колониалните власти на Испания в Латинска Америка. В частност, американската изследователка Ан Апълбаум твърди, че първото подобие на концлагер се е появило в Куба още през 1895 г., по времето, когато тази страна е била колония на Испания.

Опитът на испанците (или американците) е възприет от британците, при създаването на концлагери за бурските семейсва в Южна Африка по време на Англо-бурската война (1899—1902) г. Целта на създаването на "лагери за концентрация" (именно тогава се появява и терминът) е да се лишат бурските партизани от възможност за снабдяване и поддръжка, събирайки фермерите в специално определени места. Понеже снабдяването на лагерите е било изключително лошо, в тях е царила висока смъртност."

ПП: Виж какво пише, че Великобритания възприела "опита" на американците и испанците и създала концлагер

сигурно опита им е дошъл от отношението към индианците

golemiq_korab_minava
04-30-2015, 15:37
тук някои хора (аетернал ауриса) доказаха, че са генетично обременени да мразят и да не могат да мислят.

Auriss
04-30-2015, 16:12
не съм аз този дето иска да му плащат да си чеше топките

лилава жилка има в тебе, ей. Ама ти си каза, че си етиопец. Говори ми за генетична обремененост ;д

Aeternal
04-30-2015, 16:55
тук някои хора (аетернал ауриса) доказаха, че са генетично обременени да мразят и да не могат да мислят.

Кво няма да мразиш, виж се в каква разсипана държава живееш.

golemiq_korab_minava
04-30-2015, 17:10
и щото е разсипана дай да 3бем, щото вие кво предлагате? Да останат само лесно контролирана маса цигани след време.

Aeternal
04-30-2015, 17:12
И как ще ги спреш циганите? С 'революция'? Мерака ти е и ти да се наядеш, бахти подтиснатото човешко същество. Пък и ти и сега си лесно контролиран.

golemiq_korab_minava
04-30-2015, 17:20
не говоря само за циганите в буквален превод!

Казвам, че в тази система няма начин, никакъв начин да се назначи наистина некорумпирано управление, защото сме бедна държава и никой не е подсигорен, за да изградим силна икономика бързо, което няма как да стане по този начин, просто ще си умреш от старост, самите реформи ще те убият. Няма да ни има.

Хората се страхуват за работата си и за това също гласуват за едни партии, които пък са обединени с различни фирми и няма независими.

Вижте, аз може да съм прост, но няма да живея като коч, или да обслужвам монополи. Смисъл дори на добрите специалисти това им се налага да правят, ако искат да живеят европейски. Тоест или ще се прави революция или ще ви тегля майната и няма да правя семейство тук.

Aeternal
04-30-2015, 17:22
Моля, направи си семейството в Русия. Там ще си на мястото си.

golemiq_korab_minava
04-30-2015, 17:23
Може и Брюксел.

Aeternal
04-30-2015, 17:24
В Русия ще си повече на място.

golemiq_korab_minava
04-30-2015, 17:26
Брюксел ще е Русия тогава :Д Гаварит Масква!

Aeternal
04-30-2015, 17:30
Язък, че си се родил българин. Бахти безгръбначното племе.

golemiq_korab_minava
04-30-2015, 17:32
Сега с бутилка бира ли пишеш?

Aeternal
04-30-2015, 17:39
Тва кво общо има?

golemiq_korab_minava
04-30-2015, 17:48
че си за Русия

Aeternal
04-30-2015, 17:56
че си за Русия

Откога пък в Русия правят хубава бира?

golemiq_korab_minava
04-30-2015, 18:05
нали много алкохол пият ве

Aeternal
04-30-2015, 18:09
Бирата откога е алкохол? :Д

golemiq_korab_minava
04-30-2015, 18:11
съдърна достатъчно алкохол и напива

Aeternal
04-30-2015, 18:20
съдърна достатъчно алкохол и напива

Абе ти да не си на 10?
Чувствам се все повече не на място в тоя форум.

golemiq_korab_minava
04-30-2015, 18:24
от бирата ще е

anonymous708973
04-30-2015, 19:45
не говоря само за циганите в буквален превод!

Казвам, че в тази система няма начин, никакъв начин да се назначи наистина некорумпирано управление, защото сме бедна държава и никой не е подсигорен, за да изградим силна икономика бързо, което няма как да стане по този начин, просто ще си умреш от старост, самите реформи ще те убият. Няма да ни има.

Хората се страхуват за работата си и за това също гласуват за едни партии, които пък са обединени с различни фирми и няма независими.

Вижте, аз може да съм прост, но няма да живея като коч, или да обслужвам монополи. Смисъл дори на добрите специалисти това им се налага да правят, ако искат да живеят европейски. Тоест или ще се прави революция или ще ви тегля майната и няма да правя семейство тук.

Ти не познаваш системата, няма как да я победиш.

А тезата и "аргументите ти" много ми напомнят приказките на един известен роден политик, пред чиято врата в Пловдив по време на един протест оставиха 5 кг кофа с вазелин ;)

defender
04-30-2015, 20:02
няма как да я победиш.

а батман и нео

defender
04-30-2015, 20:13
а малката булка

NomNomNom
05-01-2015, 08:59
тука всяка тема става на русия срещу останалите, или кораба+дефендер срещу аурис и етърнал :д

anonymous908491
05-01-2015, 09:18
тука всяка тема става на русия срещу останалите, или кораба+дефендер срещу аурис и етърнал :д

http://www.blitz.bg/news/article/334044

Няма смисъл да се коментира, само прости галфони плюят Русия, защото за това им плащат.

Aeternal
05-01-2015, 09:40
То кво да ги хвалиш. Прост, необразован народ с фюрер, който е решил, че трябва да управлява света. Имали безкрайни природни богатства и средна работна заплата, по-ниска от българската. Смешковци.

golemiq_korab_minava
05-01-2015, 15:41
а малката булка
дам, ще я направим президент булка