PDA

View Full Version : МНОГО СТРАНЕН ПРОБЛЕМ ПРИ СЪН



slavov1923
04-29-2015, 20:15
Здравейте ... от 3-4 дни ми се случва да се събуждам през 10 секунди и отново да заспивам неумишлено просто си отварям очите и така. А най-странното е ,че УЖ спя , но за 5-6 секунди съм с леко отворени очи и виждам да кажем мебелите пред мен ... Сънувам а в същото време съм някакси буден за 5-6 сек и това поне 4-5 пъти и е много гадно -- Ако на някой му се слува много моля да пише ......

Начинаещ
04-30-2015, 17:34
Говори ли с вашите за това? Може да ги питаш дали са ставали по някое време или някой друг(брат, сестра, гости ако си имал и т.н) да е вдигал някакъв шум, дори лек, защото понякога и леките шумове събуждат. Може и несъзнателно да си чувал шум от съседи, изобщо всякакъв шум дали е имало в момента, в който се събуждаш за кратко. Аз лично не бих запомнил нещо, случило се докато съм се събудил за малко, дори и нещо, което съм казал. За да го помниш значи нещо те е събудило. А ако си ял нещо или си пил, може да те е подразнило също. Просто причините са няколко, опитай да разнообразиш с нещо, което го правиш по принцип и виж дали има ефект. Едва ли е нещо сериозно. Не трябва да се притесняваш за никой проблем(ако не е нещо сериозно, разбира се), тъй като изобщо може да не е проблем. Просто се замисли каква може да е причината.

slavov1923
04-30-2015, 21:02
Благодаря ти за отговора ... значи дядо ми живее с нас ... той е на инвалидна количка и не се спира винаги ходи да види дали е заключено и вдига шум денонощно. Последно време почна и докато спя да отваря вратата леко да види в стаята ли съм си може от това да е ... Доста често ям и пия преди да заспя навик ми е сякъш да хапна поне 1 филийка ... но ме притеснява че сънувам а съм буден с го осъзнавам а немога да спра

lunacy
04-30-2015, 22:01
Сънувам а в същото време съм някакси буден

през това време можеш ли да мърдаш крайниците си?

slavov1923
05-01-2015, 08:43
Не съмо главата си мърдам и се опитвам или да спра да сънувам и да се събудя напълно или да си затворя очите и да продължа но сънищата са ужасни и се опитвам да спра ... днес бях съм у нас и се наспах добре само 1 път се събудих ..

lunacy
05-01-2015, 10:25
Нещата, които "сънуваш", докато си буден какви са? Имат ли нещо общо с обстановката около теб?

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%8A%D0%BD%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D0%B0%D1%80% D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0

Прочети това и не се плаши; имам сънна парализа от малка и обикновено се случва, когато имам нездравословен режим на спане.
Ако нямаш сходни симптоми с описаните в по-горния линк, не знам какво може да бъде.

anonymous908491
05-01-2015, 10:32
Нещата, които "сънуваш", докато си буден какви са? Имат ли нещо общо с обстановката около теб?


Не е сънуване, а фантазиране.

slavov1923
05-04-2015, 16:16
99 % същото .... последните 3-4 дена не ми се е слувало ..

lunacy
05-04-2015, 19:38
радвам се ^^

ако имаш добър режим на спане и спиш достатъчно не би трябвало да ти се случва, или поне не често

jghgh
05-08-2015, 07:00
сънна парализа е и индикация за повишена тревожност също така. :)
спорт, спокойствие, добър режим на съня и отминава.
като по-малка имах някои детски страхове и редовно имах и сънна парализа.. при мен най-вече се проявяваше със задушаване, което отминаваше чак като се събудех... или невъзможност да се помръдна, и т.н.
когато тревожностите отминаха, и сънят ми стана по-здрав и без такива неща..


доста играе психиката, хора, запомнете го това 8-)
всякаква медицина за мен е НИЩО без да се погледне и психиката..