PDA

View Full Version : Депресия и лечение .



MiaIvanova88
04-29-2015, 21:58
Здравейте имам проблеми с нервите, избухвам от наи-малкото , постоянно съм в лошо настроение и това влияе на околните . Даже още се чудя, как ме търпи моя приятел. Та мисля да мина на антидепресанти и искам да ви питам , някой пил ли е Neolexan ? Видях , че са без рецепта , искам да си спестя частта с ходене на лекар . Достатъчно се познавам , за да знам че състоянието ми няма как да се оправи без лечение ! Сега имам и проблеми , които сериозно увеличават стресовото ми състояние.... Излишно е да се впускам в повече обяснения, ще се радвам на адекватни отговори и мнения ;) !!!

galen_plamen
05-01-2015, 20:43
Ти се познаваш, но не познаваш медицината и леченията.
.
По-вероятно трябва да пиеш нещо за тревожност ,или успокояване на нервите, най-правилно лекар ще каже.
.
Неолексан също помага за тревожност и повишение на настроението, без странични ефекти, докато антидепресантите и тези за тревожни разстройства са много тежки и пациентите не се чувстват добре


естествен антидепресант е и Жълтият кантарион , които аз ползвам от 10 дена , вместо истинските антидепресанти, които не ми понесоха и отказах -
също питах лекарката за Неолексан и тя каза, че много четем в този интернет и трябва да слушаме лекарите какво предписват
.
важно е да се знае, че не трябва да се комбинират два препарата , които повишават серотонина , дори и с билки като жълтия кантарион, или други антидепресанти , без лекар, за да не получи опасно повишение на серотонина

nqmaznacheniee
05-01-2015, 22:34
самодиагностиката на "депресия" може да бъде по-опасна дори от истинската депресия. А прибягването на антидепресанти без реално да имаш нужда да те вкара в един омагьосан кръг от който излизането е адски трудно. Опитай се да си отговориш, защо според теб си постоянно в лошо настроение, може би отговора е пред теб, ама е по-лесно да кажеш депресия и да вземеш хапчетата. А дори и да има някакъв проблем антидепресантите са мнооого краен вариант до който е желателно да се стига едва след няколкомесечна терапия със специалист.

jghgh
05-02-2015, 20:24
това че избухваш от най-малкото е по-скоро признак за... някаква личностова конституция.. въпреки че не можем да гадаем така.
но не е характерен симтпом за депресия


надали нещо ще ти стане от хранителна добавка без рецепта : D

и все пак, по-отговорно ще е да се свържеш с детски психиатър, щом толкова се тревожиш за състоянието си. той надали ще ти изпише лекарства де, това не е честа практика. повечето лекари избягат да назначават медикаментозни лечения на непълнолетни, защото още мозъкът не е развит в пълния си потенциал. а и самата ти личност също.

най-много полза ще извлечеш от психотерапия. ако вашите имат финансовата възможност, добре е да ти я финансират.

алтернативни методи - спорт, водене на дневник..

tonybadams
05-03-2015, 00:05
Значи депресията е често срешано явление.

Но чувала ли си че лененото олио го препоръчват против депресия .Прочети за него.
Другото ,което бих те посъветвал е да си вземеш мед от медар.
Също така горещо ти препоръчвам капки на Бах.Виж за тях в Youtube.

има и много добри билкови чайове ,но само ако си ги намериш от опитен билкар.
Като си подкрепиш черният дроб депресията ти ще изчезне

Направи си хороскоп - може да ти отговори на много въпроси,както и за здравето ти

Бирената мая е много добра за нерви и също и богата на микроелементи.

това всичко е само за тялото ,но виж за психиката може да опиташ с релаксации и йога. Ако си намериш добра учителка по йога тя може да ти помогне много. Аз познавам доста такива .
Успех

per-dead
05-04-2015, 13:12
Моят съвет е да пробваш да решиш проблемите си, да избиеш от главата си тревогите, т.е. да направиш нещо сама по въпроса за състоянието си, да се вземеш в ръце. Антидепресантите не са решението. Повярвай на човек, който е употребявал. "Имам" и опита на приятели, които са употребявали. Човекът, който смяташ, че си и който всички познават ще изчезне. Тея хапчета не са шега работа.

dreamwalker
05-04-2015, 13:20
Какви антидепресанти, мозък имате ли.

Занимавай се с нещо. Брой овце, ама с антидепресанти не се занимавай.

SHPAIdURmeN
05-04-2015, 16:06
Какви антидепресанти, мозък имате ли.

Занимавай се с нещо. Брой овце, ама с антидепресанти не се занимавай.
+!!!+

Спортувай, ако не ти се спортува, задължително изпълнявай някаква дейност, която се извършва навън сред хора или природа.

420
05-05-2015, 20:11
някой може ли да каже нещо повече за неолексан ?