PDA

View Full Version : Тя не иска да и плащам сметката? Защо?



SpecHide
04-30-2015, 16:31
Значи имам приятелка от няколко седмици, и като отидем на кафе и като дойде сметката е нормално момчето да е плати, но мойта приятелка успорва това нещо и казва, НЕ аз ще си е платя.. аз настоявам до последно, но тя си знае нейната.. Някакви идеи защо така следва този пример? И каква е целта и..

NarutoShippuuden
04-30-2015, 16:42
Просто не й е удобно и не смята, че има нужда някой друг да й поема разходите. Това, че е нормално момчето да плати може да е твое виждане, но не и нейно.

anonymous895156
04-30-2015, 16:44
защо да трябва ти да й плащаш сметката?

SpecHide
04-30-2015, 17:19
Ами Мите, например повечето момчета плащат сметките на своите приятелки, и то това си остава като закон, не казвам че е при всички така, но теориите говорят друго.. И за това се питах, дали нещо ще си помисли момичето за мен..

Dagichka
04-30-2015, 17:36
и аз съм отказвала и съм си плащала моята част от сметката, неудобно ми е и не виждам защо трябва момчето все да плаща все едно ми е длъжен за нещо, особено в началото на връзката ;д щом си я попитал и тя е настоявала остави я, това не те прави по-малко мъж.

sl1nceetoo
04-30-2015, 17:39
и аз съм отказвала и съм си плащала моята част от сметката, неудобно ми е и не виждам защо трябва момчето все да плаща все едно ми е длъжен за нещо, особено в началото на връзката ;д щом си я попитал и тя е настоявала остави я, това не те прави по-малко мъж.

+1

DisappointedDreamer
04-30-2015, 17:46
Почти винаги си плащам сама сметката. Няма задни помисли или мотиви зад това - тоест, няма нищо против теб.

NomNomNom
04-30-2015, 18:17
Да оставиш мъж от време на време да плати сметката е проява на уважение към него, позволяваш му да се почувства мъж. Не всеки път, но от време на време поне, пък също няма лошо момичето да черпи също.
Ясно е че никой няма нищо против нищо, обаче много грозно понякога става когато момче иска да плати, пък момичето не иска и стават едни леки дърпаници.
И на мен са ми се случвали, и аз преди все държах да плащам, обаче един мъж един ден ми каза ( нещо като мой наставник по бащински) след поредният ми опит да деля сметка ( тогава имах заплата нещо от типа на 600лв и се притеснявах да ми плащат сметката) - че парите за него са просто средство, и че днес той ще плати, аз утре, нямало смисъл от такива дърпаници.
И когато спрях да имам притеснения на тема пари, вече нямах и притеснения да ме черпят + разбира се и аз черпя.

Та мисля, че просто момичето се притеснява. Но щом настояваш, да ти откаже е малко гадно, защото едва ли не не ти дава да направиш жест съм нея.

LoadRunner
04-30-2015, 18:44
ти се радвай докато можеш защото тая радост няма да трае дълго :д
питаш ли на баща ти кво му е да е роб до живот?

NomNomNom
04-30-2015, 19:23
ти се радвай докато можеш защото тая радост няма да трае дълго :д
питаш ли на баща ти кво му е да е роб до живот?

Роб в какъв смисъл?

anonymous708973
04-30-2015, 19:29
че парите за него са просто средство, и че днес той ще плати, аз утре, нямало смисъл от такива дърпаници.


Мдам.
Дръпнете някаква сделка, че тоя път ти черпиш, другия - тя и така :)

LoadRunner
04-30-2015, 19:41
Роб в какъв смисъл?

Ами в такъв смисъл, да се чуди как да изхрани семейството, да ходи на работа, да купува на лапетата раници и дрехи, да гледа домашните, да плаща сметки, да ходят навън на вечери от време на време, да ги води на море, да се мъчи да се държи добре със съседите колкото и да са нагли и нахални както и родата, и да има сили да е*е жената след всичко това.

DisappointedDreamer
04-30-2015, 20:14
днес той ще плати, аз утре, нямало смисъл от такива дърпаници.

Мхм. На мен ми го каза едно бивше гадже, което ми е много добро приятелче.

sladura89
04-30-2015, 22:20
Значи имам приятелка от няколко седмици, и като отидем на кафе и като дойде сметката е нормално момчето да е плати, но мойта приятелка успорва това нещо и казва, НЕ аз ще си е платя.. аз настоявам до последно, но тя си знае нейната.. Някакви идеи защо така следва този пример? И каква е целта и..
И аз имах приятелка, която никога не ми е позволявала да я черпя, но пък в крайна сметка това са закостеняли разбирания! Защо единия трябва да е длъжен да плаща на другия! Явно не и е удобно някой друг да и плаща нейните разходи! :)

SpecHide
05-01-2015, 04:08
Значи като цяло както ми казахте няма да ме направи по-малко мъж, ако не и платя сметката, щом тя това желае.
Сигурно след време може да се промени позицията, аз да платя после тя и така нататък! :)
Благодаря ви много за мненията, бяха ми от полза!

BlauMeise
05-01-2015, 07:58
Така е възпитана, не виждам нищо лошо в това.

420
05-01-2015, 17:13
и на мен ми е адски неудобно момче да ми плаща всичко, предпочитам аз да си платя или ако много настоява да го караме по схемата днес аз утре - ти :Д

deStroyeR_
05-01-2015, 17:38
кво е тва внушение ''някой платил сметката'' значи бил мъж.. без значение 2лв или 200 лв.Аха значи някой чичак с малко изпрани пари в банковата сметка ако ви плаща сметката е мъж :) NomNomNom Айде да ти видя отговрчето че в една друга тема се гърчеше да спориш с мен на друга тема :D

3oPuTy
05-01-2015, 17:49
И аз рядко позволявам на мъж да ми плати сметката и бих се съгласила само ако е не повече от 2-3лв.
С приятеля ми сме имали доооста дълги разговори на тази тема. Бяхме заедно над 6 месеца, когато стигнахме до консенсуса с редуването на плащането. По принцип съм от хората, за които не е проблем да платят сметката дори на цялата маса и съм го правила не един или два пъти с приятелки, но да ми плащат на мен, най-вече ако става дума за ново гадже или просто приятел - трудно, много трудно ...
Въпрос на разбиране и възпитание :)

NomNomNom
05-02-2015, 08:34
Единственото, което ще ви кажа е, да не се чудите защо приятелят ви не поема инициатива, имате чувството, че не ви е опора и в един момент започне да си губи и ерекцията. :д
Разбира се, че е нормално да се дели ( когато и двамата са млади, и нямат много средства), но мъжът трябва да се оставя да почерпи, като жената може да почерпи нещо в замяна следващият път.

Така например, ако те изведе на вечеря, можеш да му кажеш - благодаря ти за вечерята, беше прекрасно ( можеш да го кажеш и като се разделили сметката офц, но ако той е ПОЖЕЛАЛ и ДЪРЖАЛ да плати, то така тъкмо заслугата ще е изцяло негова).

И после може да се похвали на приятелите си, че е завел приятелката си на вечеря еди къде си и т.н.

@deStroyeR_ , ако си мислиш, че изобщо ще коментирам, просто се радвам, че във всекидневието си съм благословена да не срещам спрели хора като теб - на интервюто за работа пускат и тест за интелигентност :д

deStroyeR_
05-02-2015, 14:06
Единственото, което ще ви кажа е, да не се чудите защо приятелят ви не поема инициатива, имате чувството, че не ви е опора и в един момент започне да си губи и ерекцията. :д
Разбира се, че е нормално да се дели ( когато и двамата са млади, и нямат много средства), но мъжът трябва да се оставя да почерпи, като жената може да почерпи нещо в замяна следващият път.

Така например, ако те изведе на вечеря, можеш да му кажеш - благодаря ти за вечерята, беше прекрасно ( можеш да го кажеш и като се разделили сметката офц, но ако той е ПОЖЕЛАЛ и ДЪРЖАЛ да плати, то така тъкмо заслугата ще е изцяло негова).

И после може да се похвали на приятелите си, че е завел приятелката си на вечеря еди къде си и т.н.

@deStroyeR_ , ако си мислиш, че изобщо ще коментирам, просто се радвам, че във всекидневието си съм благословена да не срещам спрели хора като теб - на интервюто за работа пускат и тест за интелигентност :д


Благодаря за комплимента, мислиш че с обидата на лична основа ще отклониш темата че обичаш да ти бъде плащано от чичковци с малко парички в офшорни сметки и естествено, че това са мъже за теб.Не знам дали има тест за интелигентност но трябва да ти правят тест за курвеност не на работа а изобщо хората които може би се занимават се теб (обречени са )

LoadRunner
05-02-2015, 15:05
Благодаря за комплимента, мислиш че с обидата на лична основа ще отклониш темата че обичаш да ти бъде плащано от чичковци с малко парички в офшорни сметки и естествено, че това са мъже за теб.Не знам дали има тест за интелигентност но трябва да ти правят тест за курвеност не на работа а изобщо хората които може би се занимават се теб (обречени са )

ти къде съзря че тя обичала да и плащат сметките че не ми стана ясно.

lilinet
05-02-2015, 17:37
Най вероятно приятелката ти просто иска да ти покаже, че може и сама да се грижи за себе си и ако има свои финанси ми се струва съвсем в реда на нещта да ги ползва както намери за добре. Това, че мъжете трябва да плащат сметките е доооста остаряло схващане. Ако тя не иска не я насилвай.

NomNomNom
05-02-2015, 22:41
Благодаря за комплимента, мислиш че с обидата на лична основа ще отклониш темата че обичаш да ти бъде плащано от чичковци с малко парички в офшорни сметки и естествено, че това са мъже за теб.Не знам дали има тест за интелигентност но трябва да ти правят тест за курвеност не на работа а изобщо хората които може би се занимават се теб (обречени са )
Ако това ти е утехата вечер преди да заспиш, така да е :д
Oтклонявам темата, ахахаха .

deStroyeR_
05-03-2015, 02:59
Ако това ти е утехата вечер преди да заспиш, така да е :д
Oтклонявам темата, ахахаха .

не ме утешава,теб те утешават по-горните написани неща от теб срещу някой опитвайки се да излезнеш права :D

TheDeath
05-04-2015, 05:53
Всичко е въпрос на възпитание. В началото водех този спор с приятеля ми, за него е недопустимо да излезем някъде и аз да плащам, обяснението му в моя случай е следното - ясно ми е, че работиш и вземаш заплата, но аз ще платя тази сметка, а със спестените от нея пари ти ще вземеш някакъв подарък за малкото зло. Освен това няколко пъти ми е обяснявал, че е така научен от родителите си - да се грижи всячески за жената, било то с плащане на сметката, било то с носене на чаша вода, било то с отваряне на вратата или подаване на ръка , когато излизам от колата. Понякога ме оставя аз да платя, когато бързаме и той няма дребни, а аз имам. Винаги ми е казвал, че не го чувства като задължение, а като нещо, което прави с радост .

102
05-04-2015, 09:26
И после може да се похвали на приятелите си, че е завел приятелката си на вечеря еди къде си и т.н.

ако това не е шега много съжалявам за обкръжението ти

102
05-04-2015, 09:32
да платиш сметката не е голяма работа
да отказваш да ти платят сметката е хубава работа
но да го правиш системно е лоша работа

Auriss
05-04-2015, 09:37
ако това не е шега много съжалявам за обкръжението ти

Оня ден завлякох Евето на Банско да я уча да кара ски

Два часа съм я врънкал да отидем да играем билярд

етц

Т'ва няма да го чуеш ако Евето плати сметката накрая

Ivaaaaa
05-04-2015, 09:43
много сте дребнави, бе

102
05-04-2015, 09:45
аз казвам 'бяхме еди къде си'
нямам нужда да се 'хваля'
дгд за комплексарите

102
05-04-2015, 09:46
и нямам проблем да кажа 'Евето ме заведе на ски'
решила е да го поеме това - изглежда важно за нея - съгласявам се макар и да не ми е приятно

anonymous708973
05-04-2015, 09:59
да платиш сметката не е голяма работа
да отказваш да ти платят сметката е хубава работа
но да го правиш системно е лоша работа

Мдам.
И с Номи съм съгласна, не се хващайте за думата "хвали".
Много се преекспонира въпросът със сметката просто. Имах едно бивше гадже, аз бях на 16 още, той си беше по-голям, работеше и взимаше добри пари, на него му беше обидно аз да платя. Единственият начин да платя беше да "отида до тоалетната" и да платя директно на сервитьорката. Това работеше докато не ме усети :D , а в един момент ми писна всеки път да е борба кой да плати - буквално, та установих, че щом му доставя такова огромно удоволствие, окей, нека да плати.

Auriss
05-04-2015, 11:45
и нямам проблем да кажа 'Евето ме заведе на ски'
решила е да го поеме това - изглежда важно за нея - съгласявам се макар и да не ми е приятно

Е естествено че няма проблем. Не те разбирам какво се опитваш да кажеш ...
Ако и двамата са окей финансово ми се вижда съвсем в реда на нещата който е предложил да се ходи някъде той да плати вход/сметка/такса етц. Нали ако говорим за някакви нормални суми. На пък ми идва странно да тръгна да деля сметката. Като съм с 4-5-10 човека нямам избор естествено - не мога да плащам за цяла група, но ако си с приятел/ка да седна да му/й броя 2-3-5 лева за нещо ще стане единствено ако и аз съм на късо с парите.

Номи каза нещо доста вярно нагоре и ще допълня, че съм забелязал и аз, че хората отклоняват такива 'жестове' когато чувстват, че не са в положение да отвърнат в някакъв бъдещ момент.

dreamwalker
05-04-2015, 13:47
@deStroyeR_ , ако си мислиш, че изобщо ще коментирам, просто се радвам, че във всекидневието си съм благословена да не срещам спрели хора като теб - на интервюто за работа пускат и тест за интелигентност :д

Subtle.

Hell_съвети
05-04-2015, 14:20
Тя не иска да и плащаш сметката,защото и става неудобно.Мисли си,че така доказва нейните възможности.

NissaN
05-07-2015, 11:43
В такива случаи на мен ми става неудобно,преди време излизах с еднадето непрекъснато я черпех издумквах по 30-40 лв. по заведенията зарад нея,цигари им купувах,а аз самия не пуша,дори не ми пусна,а като си поисках ми би шута,но така спестих пари и ще си ремонтирам бегачката.И сега съм хайх.

anonymous708973
05-07-2015, 12:04
В такива случаи на мен ми става неудобно,преди време излизах с еднадето непрекъснато я черпех издумквах по 30-40 лв. по заведенията зарад нея,цигари им купувах,а аз самия не пуша,дори не ми пусна,а като си поисках ми би шута,но така спестих пари и ще си ремонтирам бегачката.И сега съм хайх.

Eми, сам си си виновен, вече ще си знаеш. Само да не стане сега "всички жени са материалистки" и да се скръндзиш за едно кафе.

NomNomNom
05-07-2015, 16:03
^
Мога да споделя при мен как беше последните дни - аз си платих изцяло пътните ( самолетни билети и влак/автобус ), пък той плати хотела ( взехме отстъпка, защото съм под 26г. :д ), вечерите, кафетата, горивото, пък аз платих билетите за едно езеро ( да плуваме ), заради което довечера ще ме покани на суши/вечеря.

И двамата си благодарим за всичко постоянно :д

Пък преди няколко дни бяхме в центъра - платих сладкиши и кафе, пък после той ми купи някакво потниче, което си харесах в един магазин.

Съвсем не си пресмятаме до конец, обаче се редуваме, и си благодарим постоянно ( за всичко, за обръщане на внимание, за правене на храна ) .

tireheb
05-07-2015, 16:39
епа аз посягам да платим винаги като съм с мичи
ако се размрънка не настоявам, щот ми е досаден тоо спор
ама ми прави тъпо впечатление честно казано
малко roleplay, джентълмен и дама, кво толко
не разбирам самочувствието ли се накърнява, ако мъжът ви плати плати 5 кинта кафе и количка/10 кинта пица и бира/все тая ..

Ivaaaaa
05-07-2015, 16:45
ти как се почувствал, ако някое мичи ти плати сметката?

tireheb
05-07-2015, 16:49
се ми е таа честно казано
както бих се отказал аз да плащам ако мичито мноо мрънкя, така бих се съгласил тя да плаща ако мноо мрънкя и настоява
що не обичам мрънкяне кат цяло

иначе самси женталмен самси, затва посегам пръв

Ivaaaaa
05-07-2015, 16:52
разбирам. и на мене ми е се таа кой ше плати. просто ми беше интересен отговорът ти :)

NomNomNom
05-07-2015, 17:24
малко roleplay, джентълмен и дама, кво толко
не разбирам самочувствието ли се накърнява, ако мъжът ви плати плати 5 кинта кафе и количка/10 кинта пица и бира/все тая ..
si

soundchaosdebug
05-10-2015, 13:51
Така е възпитана.