PDA

View Full Version : Вагинална промивка



Rabalka
05-05-2015, 14:06
Искам да питам нешто с което да си я напрая.Доколото знам не е много препорачителна ама ся се налага пак да ходя до гинеколог няма време утре почивен ден.Трябва да я напрая заштото днес правих анален секс и някак по внимание от отзад ми го вкара сештате се каде.А това не е здравословно и четох за едно лекарство флоражин или има подобри от него.

SunnyDJ
05-05-2015, 14:12
По принцип влагалището и половите органи на жената се защитават от млечнокиселите бактерии, които произвеждат млечна киселина. Те създават кисела среда, която не позволява да се развиват патогенни микроорганизми. Тази естествена бариера не трябва да бъде нарушавана насилствено. Честото промиване на влагалището води точно до това – измиват се естествените млечнокисели бактерии и на тяхно място започват да прорастват различни патогени. По принцип влагалището не трябва да се промива, ако това не е назначено от лекар, ако няма някаква специална причина за това, а като хигиенни средства могат да се използват интимните гелове и шампоани за външно измиване.

SunnyDJ
05-05-2015, 14:13
„Вагилакт” е един такъв качествен, доказан от нашата практика, продукт.

Rabalka
05-05-2015, 14:19
Аха

SunnyDJ
05-05-2015, 14:22
10 дни по една таблетка

Rabalka
05-05-2015, 14:23
Оле много бе

Rabalka
05-05-2015, 14:24
Дано калпазанка види и тя да видим кво ште каже

SunnyDJ
05-05-2015, 14:25
да така е
това не пречи на секса

DragonLady
05-05-2015, 14:53
Айде натъпкахте я вече с излишни лекарства ...
Отиваш в аптеката, и казваш че ти трябва дамски душ за вагинална промивка, фармацевта ще те разбере какво ти трябва.
И на мен ми се е случвал подобен "фал" на пияна глава, но слава богу нямаше последици. Така че споко, случилото се не означава непременно, че се е развила някаква инфекция, но и гаранция няма.

lovelemons97
05-05-2015, 20:52
До колкото знам не е полезно да се ползва вагинален душ на ранни години дори и да не си девствен.
Някой по-запознат може да опровергае или потвърди защото не съм сигурна.

SunnyDJ
05-08-2015, 08:33
Айде натъпкахте я вече с излишни лекарства ...
Отиваш в аптеката, и казваш че ти трябва дамски душ за вагинална промивка, фармацевта ще те разбере какво ти трябва.
И на мен ми се е случвал подобен "фал" на пияна глава, но слава богу нямаше последици. Така че споко, случилото се не означава непременно, че се е развила някаква инфекция, но и гаранция няма.

А знаеш ли че дамският душ отдавна казаха че не е полезен защото като го вкарваш просто избутваш гадинки навътре?

SunnyDJ
05-08-2015, 08:36
Айде натъпкахте я вече с излишни лекарства ...


Това не е такова лекарство. Вземи малко прочети преди да даваш мнения!!!

Всяка таблетка съдържа млечнокисели бактерии, млечна киселина и соеви изофлавони.
Таблетката се разпада във влагалището и в продължение на няколко минути освобождава млечнокисели бактерии и млечна киселина, като по този начин намалява нивото на рН във влагалището до ниво 4-4,5 и спира растежа на патогенната микрофлора. Соевите изофлавони, които също се съдържат в таблетката, стимулират образуването на млечна киселина във вагиналната лигавица, намаляват нивото на рН и помагат за възстановяване на нормалното състояние и еластичността на вагиналните стени.