PDA

View Full Version : Когато някой ти каже.....



boryana_ll
05-06-2015, 11:09
Здравейте, може да дискутираме темата ми, защото ми е много обгъркано, не мисля трезво и не съм попадала в такава ситуация.С приятеля си бях заедно 2години, може да се каже ,че с него съм преживяла най-хубавите си моменти,в интимен план ми е бил първият и тн. Всичко беше много хубаво, докато не разбрах, че (тайно от мен) си пише с друга.Беше нервен,отдръпваше се от мен, криеше телефон и тн, не ми беше трудно да установя, че е имало причина.След това ми се извиняваше, че е сгрешил, молеше ми се и т.н..аз уж простих...Аз също направих грешка, че потърсих друг, но в този другия сът търсела, това което не съм получила от него и не се оправдавам, но ако той не ме беше излъгал аз никога нямаше да потърся друг.И там ми е грешката, сигурно :) Та, разкарах това момче, с което бях започнала наново, толкова ми се гадеше от лъжите на бившия ми, че не исках да бъда с него...Но той беше толкова настоятелен, толкова много се бореше за мен(дори когато започнах нещо с някой друг), че аз реших да дам шанс на дългогодишната си връзка, на истинската си любов.Направих го, но нещата бяха постарому.Аз не можах да простя, това ,че той ме е излъгал, в итимен план не можех да се отпусна и все си мислех как той не ме поглеждаше, когато е мислел за другата, с която си пишеше.Накоро осъзнах, че само аз пътувам ,за да се виждаме и се получи един скандал , в който той ми каза, да реша аз какво да правя, аз казах, че вече ми е писнало, толкова ме боли от всичко, че нямах друг избор.Поех отговорността и казах, нека да се разделим.Той също го искаше, но не му стискаше да го каже той, като че ли.Супер трудно ми беше да повярвам, че най-близкия ми човек е толкова далечен от мен, дори не знам конкретна причина.Беше ми много винговно, че съм казала край , но аз го правя ,защото ме боли,не мога да понеса безразличието, което нараства със всеки изминал ден.Той ми каза, че му трябва време да реши, било му спокойно, нямало друга,писнало му е от скандали и тн.Сега ми каза, че ме обича, че му липгсва това, че ме няма , но знае, че ако отново си дадем шанс аз пак няма да бъда доволна, не може да ми даде това ,което искам.Аз му казах, че явно не че не може, а не иска...И това всъщност е неговото тънко разкарване, уж щях да чакам седмица, за да ми каже за решението си ,а той ми го каза днес.Възможно ли е човек, който се е борил дълго време за теб(кагкто той го прави ,за да се стабиглизират нещата около нас) да ти кажа, че когато дълго си се борил ,вече не можеш,човека отсреща все не е доволен и т.н. Може би е изцяло моя вината и грешката ,че не съм опитала да забравя за лъжите и да се боря повече и аз, и може би от това най-много ме боли, да знам ,че вината е моя и няма връщане назад...

RapExotic
05-06-2015, 21:24
Толкова ли е трудно да проумееш, че не сте един за друг.. Нито ти си виновна, нито той. За да търси друга явно нещо му е липсвало в отношенията си с теб, както и на теб. Няма смисъл да си губите времето.

sladura89
05-06-2015, 22:29
Толкова ли е трудно да проумееш, че не сте един за друг.. Нито ти си виновна, нито той. За да търси друга явно нещо му е липсвало в отношенията си с теб, както и на теб. Няма смисъл да си губите времето.

+1 :)

anonymous708973
05-07-2015, 07:04
аз пак няма да бъда доволна, не може да ми даде това ,което искам.Аз му казах, че явно не че не може, а не иска...И това всъщност е неговото тънко разкарване, уж щях да чакам седмица, за да ми каже за решението си ,а той ми го каза днес.

Няколко неща от мен.
Първо, избягвай да спориш абстрактно. Имаш проблем - сядаш и го решаваш с партньора си на момента, говорейки конкретно. От изкуствено драматизиране вече ми се гади. Какво искаш ти, което той не иска/не може да ти даде? Конкретно. И как очакваш той да ти го даде това нещо, като сама не знаеш какво е?
Второ, всякакви такива тънки сметки - в случая от негова страна - тип "ти ме скъса, затова сега ще чакаш една седмица" нямат място в едни хубави, чисти отношения. Да не ти е баща, че ще го чакаш да благоволи да ти съобщи решението си.
Трето, вземи и ти да решиш какво искаш. Гадело ти се от лъжите на бившия, дала си му шанс въпреки това - окей, дотук става, ама после си го разкарала и сега те боли, щото вината е твоя. Помисли колко тъпо звучи цялото.

marilyn
05-07-2015, 08:04
Май не знаеш какво искаш. Според мен не ти харесва самата мисъл да се разделите. Вероятно не сте един за друг и проблемите са започнали един по един да се появяват, връзката ви не е толкова щастлива, ама не искаш раздяла. Никой няма вина. Когато връзката се е изчерпала, няма кой да вините. Той явно се чуди как да ти каже край, това изчакване една седмица ми е като връзка на петокласници.

boryana_ll
05-07-2015, 10:44
вие май не разбрахте същностна на проблемa..Аз искам и винаги съм искала да бъда с него, но мога ли да променя това, че той казва, че не може да ми даде това, което искам?Можеш ли да накараш някой да се държи добре, не мисля....

TheDeath
05-07-2015, 10:54
Обикновено човек се държи с другите така, както те с него, поне моите наблюдения са такива. Когато се държиш с някой мило, а той е груб с теб това е достатъчно ясен знак, че този човек не се чувства комфортно в присъствието ти, не желае да е близо до теб и не е щастлив с теб. Не разбирам за какво даване говорите? Ти искаш какво от него? Да ти е верен? Да заживее с теб? Да ти направи дете? Какво искаш ти и какво не може да даде той? Изяснили ли сте си ги тези неща?
Ако наистина знаеш какво искаш и не го получаваш от него, или се примири, че няма да е така, както го искаш или си намери друг. Толкова

boryana_ll
05-07-2015, 11:04
и не ви ли звучи плоско и тъпо това - не мога да ти дам каквото искаш..ще кажеш , че съм искала да проговори някое животно.Колко му трябва на някое момиче, едно внимание ....

Pug_306
05-07-2015, 11:08
Е колко му трябва - верен и издръжлив кур и някоя и друга свястна дума. Може пък проблема да е в теб, не си ли се замисляла ?

anonymous708973
05-07-2015, 11:33
и не ви ли звучи плоско и тъпо това - не мога да ти дам каквото искаш..ще кажеш , че съм искала да проговори някое животно.Колко му трябва на някое момиче, едно внимание ....

Окей. Значи, ти искаш внимание. Твоето становище е ясно. Сега пробвай да обясниш в какво очакваш да се изрази това внимание. И не ми отговаряй "да му пука за мен" - конкретни примери.

boryana_ll
05-07-2015, 13:54
Окей. Значи, ти искаш внимание. Твоето становище е ясно. Сега пробвай да обясниш в какво очакваш да се изрази това внимание. И не ми отговаряй "да му пука за мен" - конкретни примери.

- да пътува и той при мен, за да се видим, а не само аз
-да не виждам безразлично отношение, а някакво желание да има и от негова страна
-да не гледа на мен само като на приятел, с който да си споделя болките, а да бъдем интимни
мисля, че е достатъчно ясно и точно