PDA

View Full Version : Херпес



Tollie
05-06-2015, 15:04
Здравейте!
Попринцип постовнно ми излизат херпеси. Моите специално са доста коварни и излизат докато спя и нямам много време за реакция... но за това пък не са особено големи.. Днес обаче когато се събудих видях, че над цялата ми горна устна, до нея, в носа и около него са ми цъфнали едни огромни групички от херпеси. Лицето ми е изцяло обезобразено.. Изглеждам все едно някой ме е бил с юмруци по устата.. Попринцип съм с доста ниско самочувстивие и това го уронва допълнително. Къде ли не четох какво да ги правя.. Но в повечето форуми хората са единодушни - ако ги хванеш преди да излязат-няма проблем, но ако ли не-нищо няма да помогне..което не ме радва особено..Ходих при един лекар сутринта и той ми каза да се мажа с Acyclovir STADA и да пия AERIUS /което всъщност са хапчета за стимулиране на имунната система/, но каквото и да правя едва ли ще изчезнат до утре. Най-много да са загоряли.. нищо повече.. И все пак трябва да има начин поне да ги прикрия..Обикновено пукам мехурчетата и слагам Фон Дю Тен отгоре.. да,да.. знам, че съм за бой :D .. МОЛЯ ВИ да споделите ако знаете някакъв начин за прикриване на херпеси /освен ръката ми да е на горната джука цял ден/ Ще съм ви ужасно благодарна! :)

tori
05-06-2015, 16:19
Миличкото то... Съчувствам ти, на мен винаги като ми излязат, са по два-три на веднъж. За закриване хич не мога да помогна, защото аз лично не ги крия, но можеш да започнеш да слагаш кремчето, което са ти изписали, да си пиеш хапчетата и от време на време да минаваш с кубче лед през тях, за да намалиш болката докато не погорят съвсем. Започни да хапваш повече плодове и да пиеш фрешчета, тренирай нещо, намери си някакво кремче, което да ги погаря като тръгнат да излизат и така. В един момент, когато ти се пооправи имунната система, ще се почувстваш по-добре. Да чукна на дърво, аз не съм имала такова нещо от два месеца, което за мен е много.

Tollie
05-06-2015, 18:44
Миличкото то... Съчувствам ти, на мен винаги като ми излязат, са по два-три на веднъж. За закриване хич не мога да помогна, защото аз лично не ги крия, но можеш да започнеш да слагаш кремчето, което са ти изписали, да си пиеш хапчетата и от време на време да минаваш с кубче лед през тях, за да намалиш болката докато не погорят съвсем. Започни да хапваш повече плодове и да пиеш фрешчета, тренирай нещо, намери си някакво кремче, което да ги погаря като тръгнат да излизат и така. В един момент, когато ти се пооправи имунната система, ще се почувстваш по-добре. Да чукна на дърво, аз не съм имала такова нещо от два месеца, което за мен е много.
Определено ще се вслушам в съвета ти! Благодаря! Иначе почнах с кремчето още сутринта, но доста понаболява и много много не усещам устата.. Така че това с леда ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще го пробвам! :D И пак благодаря ти :)

feel_me19
05-06-2015, 19:49
Авторке, разбирам те. На мен също ми излизат. Най-често това се случва при някакъв стрес. За всичките тези години от моя скромен живот съм опитала толкова много кремове, мазила, билки и какво ли още не ... Но ще ти кажа какво ми помогна на мен - крем Зовиракс. Беше около 11-12 лв май, но си заслужава. Най-важното при херпеса е да го усетиш още в началото и веднага да го намажеш. Не го пукай, хапи, режи и каквото още се сетиш. Не слагай нищо върху него, защото в противен случай си докарваш допълнително време с него върху устата ти. Ако просто го мажеш редовно и не го чопкаш, ще ти мине до няколко дни. За съжаление това го установих едва последната година. Успех!