PDA

View Full Version : Да се бориш - има ли такова нещо?



iwhswgrs
05-09-2015, 09:28
Здравейте,

имам сега един въпрос по който искам да чуя вашето мнение.

Така всички знаем как става по филмите има мъж има жена, има някакъв проблем между тях и мъжа се бори и накрая на филма успява да се пребори за жената. Добре ама това е по филмите.

Според вас има ли нещо такова в истинския живот? То ест да речем двама човека случва се нещо между тях, има привличане между тях и желание от двете страни, ама още ама в самото начало мъжа прецаква нещата. Е има ли такова нещо като да се бориш за момичето в този случай или в други случаи.

Смисъл, че поне по това което съм видял през живота и преживял такова нещо като борене няма... нещата или стават или не стават. Ако тръгне да става сложно и зор по-скоро не е писано да стане. Та прав ли съм или греша?

Какво мислите?

NomNomNom
05-09-2015, 09:29
прав си.

Blab
05-09-2015, 09:57
на така зададената информация в поста ти ще отговоря, че има такова нещо и то се състои в демонстрирането на постоянство (устойчиво желание) в интереса си към момичето и развитие на взаимоотношенията ви.
иначе, естествено, е нужна реципрочност, трябват двама за танго и т.н., но да надскочиш егото и грешките/недостатъците си са сред първите стъпки;
успех!)

galaxy29
05-09-2015, 13:57
Смисъл, че поне по това което съм видял през живота и преживял такова нещо като борене няма... нещата или стават или не стават. Ако тръгне да става сложно и зор по-скоро не е писано да стане. Та прав ли съм или греша?

Какво мислите?
че просто не ти се отдават разсъжденията ;/
ако не си борбен, не само в любовта няма да ти стане... както дрехите се случва да имат нужда от гладене, така и при връзките се случват неравности, които имат нужда от ютийка ... амаа и както някоя дреха има прекалено дупки и петна и вече не става за носене, така и при някои връзки няма смисъл от кърпене/лепене/вениш ... трябва да си задействаш преценката .. сещаш ли се ;/

LoadRunner
05-09-2015, 14:49
добре
:smt069

RapExotic
05-09-2015, 17:44
има мъж има жена, има някакъв проблем между тях и мъжа се бори и накрая на филма успява да се пребори за жената.

В реалния живот е по-различно. Там дори когато жената е сгафила пак мъжа се бори за да си я върне.

iwhswgrs
05-09-2015, 20:28
Ами първо благодаря на отговорилите. А иначе за борбеността. Как да ви кажа..борбен съм. Но последно време почвам да се разколебавам. Решавам, че искам да се боря, а ме съветват, по-скоро да не го правя, че ако трябва да стане нещо ще стане. То ест не да се отказвам, но не и да се боря.

Това към жените сега - вижте момичета имам едно наблюдение..кажете ми какво мислите. Естествено това може би ако е вярно се отнася само за част от момичетата. Но си мисля, че трябва да убедиш едно момиче в това, че тя иска да е с теб...как да го кажа...то универсални действия няма, но чувал съм и знам за случай, когото уж в началото нищо не е можело да стане и след много настояване от страна на момчето стават нещата. Смисъл, че момичетата вярват на уверените. И ти ако си уверен и покажеш, че вярваш, че тя трябва да бъде с теб...може би може да станат нещата. Като цяло не знам дали ще ме разберете, защото не се изразих по най-точния начин, но не знам как точно да го опиша.

Какво мислите?

fitstylexx
05-10-2015, 01:31
Работата е там, че във филмите, жените не ги дават да лъжат или да изневеряват, докато реално нещата не са въобще така.

iwhswgrs
05-10-2015, 08:47
Да и това е така, но моят въпрос е в друга насока.

autogen5864
05-18-2015, 19:58
Зависи за какво се бориш, дали да спечелиш жената или да я промениш. Има огромна разлика :)
За първото си струва, за второто не. Освен това зависи колко е голям залога. Например ако 3 месеца се бориш само да започнат да те забелязват определено не си струва. С една дума отсреща все нещо трябва да ти дадат, за което да се хванеш и което да те мотивира. Не може да се само "не мога без нея". Златната среда е да се срещнете по средата, е или поне почти средата иначе ти ще даваш много повече отколкото ще получаваш :)

espada
05-18-2015, 20:07
В живота или си борец, или жертва на "съдбата". :) Ти си приел за "съдба" нещо, като не е лесно за постигане, да не бива постигнато, и така и се случва.

Josefinne
05-19-2015, 15:32
Борба в любовта има. Постоянно. Любовта не се случва ей така и още повече - не остава ей така. Ако всеки ден не се мъчиш да бъдеш по-добър и да разбереш по-добре човека до себе си, любовта ви угасва. Не е случайно сравнението на любовта с огъня - и двете трябва да се поддържат внимателно и умерено, за да продължат да съществуват.
Що се отнася до конкретния ти въпрос по-надолу, който е , доколкото разбирам базиран на следната ситуация: ти харесваш едно момиче, то не те харесва; има ли смисъл да продължиш да се въртиш около нея с цел накрая да тръгнете?
Отговорът не е еднозначен, но бих казала, че с малко късмет, чар и правилен подход може и да тръгнете. Дали връзката ще е успешна, зависи от вас двамата и това, с което започнах по-горе. Какъв точно е подхода, не мога да обясня. Със сигурност включва това да й обръщаш много внимание, но без да й се натрапваш. Да й правиш УМЕСТНИ и романтични жестове и комлименти. За справка - ако не сте на среща, просто да се изтупкаш пред нея с букет цветя е романтичен, но не е уместен жест.

jghgh
05-19-2015, 15:41
love is supposed to be easy :)

аз пък така мисля.
става или не става. това не изключва да се полагат усилия, но не и да се насилват нещата.
много философстване и удряне на празни приказки "не си борбен".
ако не стават нещата от 1вия път, няма да станат и от 2рия, и от 3тия.


пп. сега ми е пределно ясно че ще вляза в идеологически спорове и тълкуване на семантика :д

therichbitch
05-23-2015, 10:06
чувал съм и знам за случай, когото уж в началото нищо не е можело да стане и след много настояване от страна на момчето стават нещата. Смисъл, че момичетата вярват на уверените. И ти ако си уверен и покажеш, че вярваш, че тя трябва да бъде с теб...може би може да станат нещата.

Дефинирай "ще станат нещата". Май говориш за самата свалка. Да, хората като цяло са привлечени от увереността, но границата между нея и самодоволство, нахалство е сравнително тънка в очите на отсрещната страна. Което ме навежда на мисълта, че значение има и за кого се бориш и какви са неговите приоритети. Някои жени се впечатляват именно от постоянно киснене пред прозореца, защото по някакъв начин им чеше егото, а всъщност от един момент нататък (след дълго, но неуспешно преследване) настоятелният се вкопчва в идеята, не в човека, а на отсрещния му се замъглява съзнанието от почесаното его и.. нещата стават. После, когато дойде трудната част- да задържиш човека, виждаш, че нямате нищо общо и че в дългосрочен план значение имат възгледите, не колко си нахакан.

666666
05-23-2015, 22:42
мисля, че няма никакъв смисъл. Няма да стане като във филмите. Казала ли ти е НЕ, само ще се заинати още повече за НЕ и ще те намрази. Това е по моите наблюдения