PDA

View Full Version : Препоръка за програма-повече в темата



SAS_2000_15
05-09-2015, 20:11
Добро утро/Добър ден/Добър вечер на всички!( Кой когато го чете. )
Искам за препоръка програма, по която да тренирам на лостовете и на кофите.... Мога 6-7-8 силови набирания, преди правех много набирания, сега мога около 10. Може да включите коремни преси и лицеви опори. Относно кофичките не мога много... Не съм правел преди. Сега, в Август ставам на 15 години, в началото на годината тежах 60 кг и бях висок 1.69, сега предполагам, че не е така. Играя футбол, карам колело, искам програма по-скоро за горната част на човека, на тези предмети, които съм изброил по-горе. Може да добавите и дневен режим за хранене, но без протеини, хапчета и т.н! Благодаря предварително!

Rakshy
05-09-2015, 20:48
Първо: вземи се научи как се формулира скапано изречение, бах мааму, 5 времена в 1 изречение.

Второ: при този тип тренировки с по-нови трениращи не може да се даде така програма, в смисъл на схема за повторения и серии. Защо? Защото сам виждаш как можеш да направиш 10 набирания примерно, а като в програмата пише да кажем 20 и не можеш да намалиш тежестта или нещо такова (не ми се вярва да имаш ластици), къв е смисъла от тая програма изобщо?!

Прави всичко по "няколко серии по няколко повторения". Неопределено защото имаш много променливи, които указват влияние. Плюс че като правиш всичко можеш само полза да извлечеш. Само си сложи лимит - примерно не повече от 10 повторения и си цъкаш серии по 10 докато ти омръзне или не можеш повече.


Няма смисъл да мислиш за некви режими, просто яж и гледай да има месо поне 1 път дневно.

Спри да бъдеш тъп мебел, протеина е просто протеин. Не те прави Арнолд, нито те кара да вдигаш планини.

SAS_2000_15
05-09-2015, 20:59
Да спиш 11 часа и 15 минути за 48 часа не е никак приятно. После ще редактирам написаното. Протеина не е просто протеин. Няколко повторения? Правя много повторения... Няма как да ми омръзне.... Очаквах малко смислен отговор. Аз съм дал точно и ясно информация за себе си, какво мога и прочие. Защо в програмата ми да пише 20? Ако почна сигурно ще успея, но това което си написал е безсмислено за мен... Както и да е... Очаквам други отговори от други...

tochko
05-09-2015, 22:12
Предния пост е доста добър.
Тези 11 часа ми се виждат доста добре и не знам какво му е неприятното.
Както ти казаха горе, за начинаещ е добре да направиш някаква основа на техника на упражненията + съответна тежест и повторения. След това можеш да си играеш колкото поискаш със серии повторения и тн. По същия начин стоят нещата и с храната. Що се отнася до протеина, той може да възстанови добре, но ако не се товарих едно хубаво 4-5 пъти седмично, по-добре не вземай. Просто докато си начинаещ и нямаш изчистена техника да ти влиза всяко движение не можеш да натовариш добре и не ти трябва протеин. Когато добиеш хубав опит знаеш какво, кога, как, и ЗАЩО да правиш ще имаш добра полза от някакъв протеин. Аз съм бил свидетел, как работи някаква добавка при някой със стаж в залата 1 месец и такъв с 2 години, разликата е голяма. И после се пише "този протеин, креатин не ми работи" ами как да ти сработи като си нямаш на понятие за к'во го пиеш? Натрупай стаж с упражненията, насочи се и към фитнес и чак тогава мисли за добавки. През това време трябва да си изчел много за фитнеса и упражненията, храненето и т.н.

SAS_2000_15
05-09-2015, 22:28
Ако за теб е нормално, за мен не е. Не съм ти искал мнението за протеините и т.н! Ясно и точно съм написал, че искам програма е не съвети. Давам пример 3x5-silovi, 5x-20 kofi i t.n! Ако не сте разбрали, не знам по-какъв друг начин да Ви го обясня...

tochko
05-09-2015, 23:26
Ние тука сме кухи брат. Не му разбираме. И да знаеш че пред клавиатурата много лесно се държи тон и се обижда. Човека ясно и просто ти написал, че няма как да направиш повече от колкото можеш, ти се зъбиш, щял да направи 20 набирания. Ами дай тука да ти дръпнем едни 100 повторения от сичко и ще има да ги стигаш. Да дръпнеш напред ти трябва ТЕХНИКА, в случая негативи.
Ако искаш сила и маса м/у 6-12 повторения, серии колкото намериш за добре или по-точно колкото издържиш. Може да подредиш сериите на кръгове. Предполагам 3-4-5 кръга са добре. Като откажеш след максимум втората серия викаш някой да ти помогне с позитива и правиш само негативната част на упражнението.
За лостаджии добра е изотермията която се прави на суперсерии. Заставш на лоста набран до челото с подхват едната и надхват другата ръка и държиш 30 сек след това помпиш 1-2 пъти и слизаш. Същото на кофа на г/д 3/4 в долната част, краката на зад да влезе в гърдите. Следващата серия разменяш ръцете на лоста и пак караш гърди-гръб 2-3 кръга.
Давай си време да се възстановиш.
Вземи си протеин, нищо че не можеш да дадеш 100% от себе си, вкарвай банички и кроасанчета след това и бъди як.
Ходи на лостове и се ограничи със собствено тегло и няколко упражнения и гони визията на Джъстин Бийбър. Момичетата са твои.

Rakshy
05-10-2015, 01:09
За точна програма с точни неща се плаща, мой човек. Тука можеш само "съвети" да получиш. Факта, че "съветите" са по-полезни от тази велика програма, която гониш е маловажен.


И да протеина е просто протеин. Тъпите хора са си просто тъпи.

Това "няколко за няколко" го цитирам от добре утвърдена и известна Powerlifting "школа". Идеята е, че е маловажно колко правиш в смисъл, че правиш колкото можеш в деня - ако беше лежанка с дъмбели няколко за няколко ще рече 3-4 серии по 6-8 повторения с примерно 30кг дъмбели. Т'ва е философията. В твоя случай с кофичките тва би значело 4-5 серии по 10тина.

И да, има как да ти омръзне. Идва 1 момент, в който ти е лесно да правиш нещо и просто не ти се прави щото не представлява никаква трудност. Ако преди се радвах, че съм направил 10 лицеви опори и се дъхах, сега след 20тата ми омръзва и спирам...

А и съня ти не е никво извинение за каквото и да било. Никой не те държи буден нарочно, предполагам. Като съм първа смяна спя по 5 часа макс и пак успявам да имам постоянство в прогреса.

SAS_2000_15
05-10-2015, 08:09
Моля, вече не пишете в темата ми! Не искам Вашите мнения... Твърдоглави сте... Ето, защо нашият народ е толкова прост....Разликата между английските, руските и българските форуми, са че в английския форум задаваш въпрос, отговарят ти. В руския задаваш въпрос, отговарят ти и на свой ред те питат нещо. А във българския форум, като зададеш въпрос, всички започват да ти обясняват колко си прост…

Rakshy
05-10-2015, 11:48
Ехехе, браЛ бе, лафче.


Знаеш ли защо става така? Главно защото в чуждестранните форуми хората разглеждат проблема си, намират някакви решения и като не са сигурни кое точно да изберат питат във форум. И очаквано там им отговарят на точния въпрос.

Ти нямаш точен въпрос. Има "програма за горната част на човек". Съответно на този "въпрос" отговорихме с отговора "правиш всичко" по колкото можеш серии и повторения. Но, разбира се, това не ти е достатъчно, защото мозъка ти до такава степен е атрофирал, че не можеш да видиш какво се пише, а си търсиш да видиш 3х20 това, 4х8 онова.

Всички набор 00 са просто един път, ебаси...

SAS_2000_15
05-10-2015, 12:14
1 Лицеви опори 4х12
2 Хоризонтална лежанка 4х12
3 Избутване на дъмбели от наклонен лег 5х12
4 Флайс с дъмбели 4х12
5 Бицепсово сгъване с щанга 4х12
6 Суперсерия - Бицепсово сгъване с дъмбели на пейка и Бицепсово сгъване от стоеж 3х12 и 12
7 Концентрирано сгъване 4х12
8 Двойно бицепсово сгъване на портален скрипец 4х12


Исках нещо подобно, като горното ... Само че за нещата, които съм изброил в темата... Но явно ти имаш психически проблеми или имаш лошо детство, или лошо възпитание? Дете, когато си миришеш дупето няма да имаш проспериращо развитие!
Написал съм какво искам, но това че ти не можеш да четеш, не е мой проблем!

Rakshy
05-10-2015, 12:41
ахахахахах zasmqh sa kat pa4a

Rakshy
05-10-2015, 12:54
Ти си човека, който не чете или пък го четеш, но си твърде егоцентричен и задръстен да проумееш какво ти се казва.


ВОДИШ СЕ НАЧИНАЕЩ. КАТО СИ НАЧИНАЕЩ СПЛИТА И ТРЕНИРОВКАТА ЗА ДЕНЯ НЕ СА ОТ ГОЛЯМО ЗНАЧЕНИЕ. ТРЯБВА ДА СЕ НАБЛЕГНЕ НА ПРАВИЛНОТО ИЗПЪЛНЕНИЕ. КОГАТО ВКАРАШ ПРАВИЛНА ТЕХНИКА НЕ Е СИГУРНО КОЛКО ПОВТОРЕНИЯ ЩЕ МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ, ЗАТОВА ТРЕНИРАШ ДОКАТО СЕ НАТРУПА УМОРА. УСЕТИШ ЛИ, ЧЕ НА СЛЕДВАЩОТО ПОВТОРЕНИЕ ЩЕ ТРЯБВА ДА СЕ ЗАЛЮЛЕЕШ МАЛКО, СПИРАШ. КАЗАХ ТИ ДА СИ СЛОЖИШ ЛИМИТ ОТ 10 ПОВТОРЕНИЯ ЗАСЕГА, Т.Е. КОЛКОТО СЕРИИ МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ - ПРИМЕРНО 4-5 ПО НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 10 ПОВТОРЕНИЯ.

НА ЛОСТОВЕТЕ НЯМАШ ГОЛЯМ ИЗБОР НА УПРАЖНЕНИЯ - ПРАВИШ СУПЕРСЕРИИ КОФИЧКИ С НАБИРАНИЯ СЛЕД ТОВА ЛИЦЕВИ С "INVERTED ROWS" (google it). ТАКА ТРЕНИРОВКАТА ТИ СТАВА 200 ПОВТОРЕНИЯ, КОЕТО Е ПРЕДОСТАТЪЧНО ДОРИ МАЛКО МНОЖКО ЗА НАЧИНАЕЩ.


Дейби тъпото лайно.

Rakshy
05-10-2015, 12:56
Тези 4 упражнения мисля, че дават добра база за начало. Ако искаш да вкараш повече натоварване на ръцете правиш набиранията с подхват и вкарваш диамантени лицеви, или като заместител на широкия хват набирания и лицевите или отделно след тях.

tochko
05-10-2015, 20:04
Младеж, в началото ти почна до обясняваш че постът на Ракши не струва, същото каза и за мен и изведнъж ние сме те правели на глупав. Ами вземи прочети малко след това се допитвай до форум, защото потребителите ще ти обяснят нещо, с някви работи от които си нямаш и на понятие. Аз бас хващам, че ти дори не си погледнал за позитиви-негативи на набиране и ни държиш тон.

В началото мисля говорихме за серии от набиране, кофички, лицеви. Изведнъж се явяват някакви лежанки, дъмбели, и скрипец. Не забелязваш ли, че в програмата която си качил лицевите "попълват" програмата а не са сами в нея с някви лостове. Защото ако беше прочел, щеше да знаеш че е значение как съчетаваш и подреждаш упражненията едно след друго. Да.

Очаквам обиди