PDA

View Full Version : Голяма стъпка



definition
05-10-2015, 19:12
Здравейте. Тука съм да ви попитам как да накарам приятелката ми да се нансем двамата. Та работага е че аз живея в Англия а тя в България. С нея официално ходим от 6 месеца но може да се каже че сме били заедно от децката градина...просто досега и двамата не се бяхме заели да го направим сериозно. Преди 6 месеца се прибрах на почивка в България и тогава стана голямото сближаване. Просто от нищото..пак никой не беше планирал нищо, но се получи. След 2 седмици пак се пребирам и мислех наобратно да я взимам с мене. Тя самата предния път искаше за дойде но да завърши първо. Вчера си писахме и ми каза че се чуства неудобно да я спонсорирам да дойде защото няма финансите да дойде сама. И каза че няма как да стане ако сме на 3 000 км разтояние един от друг. Не ме е отрязала изцяло...личи си че още ме обича но е на прагът да се откаже изцяло. Това г/д ми обеснява положението си мисля. Та главния ми въпрос ако не става ясно е как да подходя към нея че да не я е срам да приеме парите и да не я откажа напълно. Обикновенно не се привързвам към хората така силно но при нея има нещо и незнам какво точно е това чуство, ново ми е и не искам да я загубя и честно казано съм готов на всичко и приемам всякакви съвети!

NomNomNom
05-10-2015, 20:19
Вашите ли те издържат?
Ако не - взимай я.
Имам едни дружки, тя само да завърши гимназия и ще отиде при него в чехия/или германия/ или където го отвее.
Аз също бих преглътнала достойнство и бих заминала, разбирам я, но като отиде, ще си намери работа по някое време, просто ще има нужд аот теб преди това.
Има една друга страна, че ако ти я издържаш, ще трябва да се съобразява с тебе и ако я държиш вързана и длъжна за това... няма да се навие никога.

definition
05-10-2015, 21:26
Напълно сам се издържам. Даже ме повишиха и всичко супер се развива за мене. Никакъв проблем не е да я издържам защото съм готов на всичко за нея. Ясно ми е че ще й е кофти ако я издържам и затова даже съм питал за работа за нея и преспокойно ще я взимат. Накратко парите не са от значение. Въпроса ми е как да подходя към нея ей сега като се прибера у нас. Страх ме да действам сам...ще уплескам нещата и ще съжелявам доста време.

galaxy29
05-10-2015, 22:40
май си доста неграмотен... може би това я дразни неприятно, но й е неудобно да ти каже ;/

definition
05-11-2015, 08:08
Замалко да познаеш ;)

dreamwalker
05-11-2015, 11:20
На колко сте?

definition
05-11-2015, 13:01
Аз на 21 тя на 19. Малки сме знам но както казах се знаем от децката градина и не пребързваме нищо според мен.

NomNomNom
05-11-2015, 19:03
Всичко звучи ок, но.
Би ли й предложил брак? А тя дали би приела?
Защото подобна постъпка - ти да се грижиш за нея - се случва в по-семеен тип двойки.

Примерно, замисли се, би ли й предложил сега ? А тя дали би приела?

Ти си на 21, видял си свят, не си малък, млад си, но пак, 21 е ок.
Тя е на 19 - сигурен ли си в нея, че тя е сигурна, че иска да е с теб и с никой друг повече?

definition
05-13-2015, 12:50
Ами..за брак грам не мисля. И двамата май не мислим да се женим. Не просто един за друг ами като цяло.

NomNomNom
05-13-2015, 13:08
Що, притеснява те, че ще се обречеш да си с нея завинаги?
Брак не означава селско парти, означава също и да подпишете някъде.
Ако не сте сигурни на 99.9999999% и не сте говорили на тези тема, ще е грешка.

Corb1225
05-13-2015, 13:40
Аз пък ще ти дам една по-различна гледна точка.
С това момиче се познавате от деца, а тя поглежда на теб по този начин едва сега, след като си се уредил в Англия. Дали пък не го прави от интерес? Начинът по който ти е съобщила, че няма средства да дойде при теб сама, ми е съмнителен. Ако наистина й беше неудобно да я спонсорираш, нямаше да ти го каже в прав текст, а щеше да измисли нещо друго. Сега ми изглежда, че просто ти е съобщила, че ще трябва да й поемеш пътните, но по начин да не изглежда нахално и съмнително.
Не казвам, че със сигурност е така, но просто си помисли. Някои хора и два живота да ги познаваш, никога не знаеш дали няма да се възползват от теб.

marilyn
05-13-2015, 15:47
От една страна е права да се притеснява, защото може да се страхува от натякване на по-късен етап. Според мен трябва да ѝ купиш билет и да ѝ го дадеш.

tori
05-13-2015, 19:46
А къде са му плановете на момичето? Може да иска да учи в България и да си остане тук, има бая такива хора сред познатите ми. Ако ѝ бъркаш плановете, е възможно да си търси причина, за да не идва. А и го има и другото, че щом хем не иска да се мести, хем 3000 км са ѝ много, може да си търси оправдание да те зареже. Хората понякога мислят, че като се захванат да учат нещо, ще има партей хард и оргии - пак са си планове.
Не искам да те плаша, но ми намирисва цялата работа. Аз дето съм един от най-гордите и своенравни характери, бих си глътнала егото и бих отишла някъде И заради някого, освен по други причини, след което бих хванала учене/работа за ушите. Ама това ако обичам някого, ако не - не бих мръднала и пръст. Мисли и в тая насока.

definition
05-14-2015, 19:47
Не не не. Категорично не е от интерес. Никога няма да си хвана такава. Това за оправданията много ме стъписа честно... Мн голямо право имаш. Ще видим. На 23-ти съм й кавалер на бала. Ще гледам някъде там да издебна момента да й продам историята със заминаването. Ако не мислите че е хубава идея кажете какъв момент да търся. Мерси!

kaRamella
05-14-2015, 20:10
Тя е на 19 - сигурен ли си в нея, че тя е сигурна, че иска да е с теб и с никой друг повече?
Ей тук дойде моментът на истината

Още от бала и хоп при теб в друга държава,нова обстановка,нито един приятел,ни роднина.....Може и да не издържи ( и това го има - не забравяй )