PDA

View Full Version : Турските или Френските авиолинии?



NomNomNom
05-11-2015, 12:52
Ще пътувам с прекачване, нямам директен полет, и се чудя с коя компания да летя.
Ewok каза, че турските дават хотелска стая ако трябва да чакаш много между полетите.
Дали франсетата правят така също?
KLM как са?
Италианските как са?

Иначе ще разуча довечера, но да ви питам и вас.

Vanchhh
05-11-2015, 12:56
За KLM мога да кажа, че съм много доволен от тях. Но не знам как са с даването на хотелска стая.
Успех!

SAS_2000_15
06-03-2015, 19:25
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/576476-%D0%A1%D0%9F%D0%95%D0%A8%D0%9D%D0%9E-%D0%92%D0%AA%D0%9F%D0%A0%D0%9E%D0%A1%D0%98-%D0%9F%D0%9E-%D0%91%D0%98%D0%9E%D0%9B%D0%9E%D0%93%D0%98%D0%AF!! !!!!!!!!!!!!!?p=11305708#post11305708

kaRamella
06-04-2015, 16:10
Чувала съм , че турските били наистина добри, не мога да кажа от личен опит.

anonymous708973
06-04-2015, 16:41
Турските печелят за не знам коя поредна година награда за най-добрите авиолинии в света. :)

kaRamella
06-04-2015, 20:33
:)
https://www.facebook.com/OfficialPageAndrea/photos/pb.133401303355287.-2207520000.1433449803./1061296257232449/?type=3&theater

kaRamella
06-04-2015, 20:35
м м м виж и следващата снимка

therichbitch
06-04-2015, 20:48
Немските germanwings, с тях ще видите и този, и онзи свят : )

Имам колеги, които пътуваха с турските няколко пъти и казаха, че при прекачването чакали повече от упоменатото време.

NomNomNom
06-04-2015, 21:21
@карамелия, о нееее :д това сигурно е бизнес класата, ама чувам и че в нормалното е найс :д

Нямах международен паспорт и не взех полета с турските, ами с бгеър/ибериа и тап португал :д
Не бяхме сигурни дали ми трябва паспорт, но решихме да не рискуваме :д

Вече си заплювам турските, ако трябва да ходя с прекачване някъде.

Ewok
06-05-2015, 09:41
Турските с всички крайници! :Д
Дават ти неща, ама трябва да си попиташ за тях.
Менюто им е супер богато и вкусно, ако това има значение, но определено не е андреиното :д
А и билетите са им по-евтини от останалите нормални компании.
Единственото тъпо е, че са само с прекачване.
Самолетчетата са им много хубави, имат приятни радиостанции, пускат и филмче.

За сравнение - пътувала съм с полските LOT, българските и Lufthansa.

Ewok
06-05-2015, 09:47
И също да кажа - на летището в Мюнхен си има едни lounge части, които мисля че са безплатни. Имат си диванчета, контакти и едни малки помещенийца като стаички, много сладки :д
Нямах време да ги поразгледам, но не бяха обградени с нещо, което ме кара а си мисля, че не трябва да си важен, за да ги ползваш.

Всъщност аз така разбрах за стаята на turkish airlines - търсих такъв lounge и на турското летище, обаче тамошните са само за специални клиенти или бизнес класа (но пък за сметка на това изглеждаха вълшебно :д) и се счупих да обикалям да питам къде мога да стоя 12 часа. Един съвет - питаш за гишето за информация на ТА, другите явно не могат да ти помогнат :Д


едит: последно - за френските не съм чувала добри отзиви

NomNomNom
06-05-2015, 13:05
Йей, йей, тейнкю много Боряна.
Паспорт ти искаха за да летиш и да влезеш в Турция, нали?
И турските наистина са евтини, ако ще летиш някъде, за където нямаш директен.

Мен утре ме очаква 10 часов престой в Мадрид, не е много яко летището, ще съм с TAP Portugal и Iberia/опериран от bgair, като цяло и двете са почти като нискотарифните като условия :д Силно се надявам да си намеря място с контакт, а за интернет ще трябва да си платя нещо от типа на 6-10 евро.

Колегата каза, че е имал пълна вечеря с десерт в португалските, а на мен ми дадоха отвратителен мини сандвич с черен сух хляб и малка чашка вода :д ( за обяд )

Ewok
06-05-2015, 13:43
Искат паспорт, да, няма как - минаваш им границата.

В колко часа си пътувала? Защото, ако е в тези тъпите, които не са нито за обяд, нито за вечеря обикнивено дават тъпа храна :д

NomNomNom
06-05-2015, 14:11
Точно на обяд - 12:00 - 13:00 :д
За същия полет на колегата са му дали хубава вечеря, щото е бил с късен :д
А утре летя в 6:45 сутринта, за пореден път тази седмица :д
И до сандвич няма да ми е :д

therichbitch
06-05-2015, 14:25
Стана ми интересно, като чета.
Когато е кратък полетът, държите ли да имате пълни удобства или предпочитате да направите компромис цена/качество (като под качество включвам само екстрите, не самолетът като изправност)
Майка ми все ме праща и съветва да пътувам уж с най- хубавото, пък аз съм си пестелива и все ѝ викам, че за един час няма смисъл да ми сипват шампанско в устата.

kaRamella
06-05-2015, 14:30
Искат паспорт , защото не са в европейският съюз.

NomNomNom
06-05-2015, 14:55
Стана ми интересно, като чета.
Когато е кратък полетът, държите ли да имате пълни удобства или предпочитате да направите компромис цена/качество (като под качество включвам само екстрите, не самолетът като изправност)
Майка ми все ме праща и съветва да пътувам уж с най- хубавото, пък аз съм си пестелива и все ѝ викам, че за един час няма смисъл да ми сипват шампанско в устата.

Взимам си най-удобното като часове/дни, и след това - най-евтиното за тези часове/дни.
Пътувам всеки месец, а за последните 30 дни ( ще ) имам сумарно 6 полета.

Обичайната ми дестинация се обслужва от wizz air, bg air/iberia (т.е. самолет на бг еър и разлика 5 евро в таксата, в зависимост от това от кого си го купиш :д ) - без прекачване.
Ако искам шампанско в устата, трябва да си плащам за бизнес класата на бг еър :д само, че не съм с executive заплата за да си го позволя :д

С прекачване и дума да не става до испания, защото там ми е критично в колко часа ще стигна и кой влак/автобус ще хвана в последствие. Пък там влакът ми е минимум 30 евро на посока, ама поне за час и малко съм минала 300-350км :д

Другите дестинации - ако цените са сходни, съм склонна да почакам малко повече, и да летя с нещо по-хубаво.
Когато полетите станат досада, си търсиш всякакви поводи да ги направиш леко по-приятни :д Като цяло за двупосочен в Европа не бих дала повече от 300 евро, просто защото е евтино по принцип :д


Вярно е, че в европа един полет не е повече от 3:30 - 4 часа, ама вече ми е писнало и например в уизеър софия-мадрид ( до барселона е една идея по-поносимо ) не искам да си го причинявам повече, без да съм си взела място "за крака :д ". Там си плащам и за привилигеровано качване, и за място, и ако пуснат онази оферта за 20 евро - всичко в пакет :д ( голям ръчен, креди за закъснение, и флексибъл полет , и хубаво място). От време на време си взимам флексибъл, защото времето винаги ми е някаква критична мерна единица. Бтв за испания ми излиза понякога колкото с бг еър, но бг еър летят сутрин до там, а уиз еър са ми точно за след работа - хващам чантичката и за 5 минути съм на Т1.

Пък сега ми платиха всичко освен отиването до мадрид от работа :д дадоха само 260 евро - двупосочен мадрид-лисбон, и еднопосочен мадрид - софия, а колегата ги изръси с 400-500, защото шефката се застъпи да пътува в по-приятни часове и да не чака много. ( аз се оправдах с лично пътуване до испания и пътувах директно от там ).



@карамелия - и сърбия не е в ЕС, но никога не са ми искали паспорт :д На сайта на МВнР имаше за всяка държава изисквания, мисля, но не винаги им вярвам, и си питам патило.

therichbitch
06-05-2015, 15:06
без да съм си взела място "за крака :д ". Там си плащам и за привилигеровано качване, и за място, и ако пуснат онази оферта за 20 евро - всичко в пакет :д ( голям ръчен, креди за закъснение, и флексибъл полет , и хубаво място).
Аз говорех за по- фрапантните разлики, за 20 евро ясно, че всеки ще предпочете по- удобното.
хахах, аз гледам седалката да е до двигателя, там мястото за пред краката е супер много. :Д
Миналата година ми се наложи да си купя билет от днес за след 2 дни и единствената алтернатива под 400лв едната посока беше автобус, та и там няма място за крака, само че е 24часа.

kalpazanka
06-06-2015, 04:40
Когато е кратък полетът, държите ли да имате пълни удобства или предпочитате да направите компромис цена/качество (като под качество включвам само екстрите, не самолетът като изправност)
На първо място гледам "удобства"като час на излитане и съответно кацане. Предпочитам директни полети. Веднъж летях с прикачване, по-евтинко (купувах билет от днес за утре) с Air Berlin и не бих повторила. От полети с прикачване имам лош опит и покрай моя- беше си взел пак за икономия двупосочни билети (400 лв- Serbia air) с прикачване в Белград въпреки предупрежденията ми и прочетените отзиви в интернет. В деня на прибирането му обратно в Бг имаше технически проблем с двигателите на самолета. Изпусна си връзката в Белград, но поне беше пренасочен към редовен полет на Бг еър.

Не държа да ми сервират топла (или изобщо храна) в самолета /веднъж ми се случи да съм си взела билет за икономична класа, а да се чекирам за бизнес, щото вече нямаше места в самолета- еми, приятно е, да, ама няма да дам допълнително пари специално за топъл обяд, десерт, порцеланова посуда и метални лъжички и вилички/, не държа да имам кой знае колко място за краката /2 часа ми е полетът, ще го преживея все някак :D ), само държа да не се променят дати и часове за полетите в последния момент, каквато слава се носи за Wizz. И ако може, пилотът да не е в депресия :D

Ewok
06-06-2015, 07:14
Стана ми интересно, като чета.
Когато е кратък полетът, държите ли да имате пълни удобства или предпочитате да направите компромис цена/качество (като под качество включвам само екстрите, не самолетът като изправност)
Майка ми все ме праща и съветва да пътувам уж с най- хубавото, пък аз съм си пестелива и все ѝ викам, че за един час няма смисъл да ми сипват шампанско в устата.

Аз досега не съм пътувала с нискотарифна компания, ама ми се струва много разправия, особено с багажа, а не е сигурно, че ще ти излезе по-евтино. Само веднъж съм летяла без прекачване, като бях с bgair. Полетът беше час и нещо и неми пукаше особено дали ще ми дадат да ям, или не. Другите пъти обаче е било все с прекачване, понякога и с по-голям престой. Еми тогава си държа самолетчето да ми е хубаво отвътре, да имам място да седна (като цяло съм дребна и не съм имала проблем, но щом на номи ѝ е тясно в уизеър... :д) и да имам нещо за хапване или за пиене. Веднъж нямах мн време преди полета и като се качих бях зверски гладна и така се зарадвах на обилния обяд :д
Та така де, като сменям полети искам ад ми е удобно, и без това се изнервям и се схващам и се изтощавам...

anonymous708973
06-06-2015, 07:21
Най-дългият ми полет до момента е бил до Лондон с British Airways, там и храната беше супер. Иначе съм летяла с wizzair, ryanair и Lufthansa. При първите вярно няма абсолютно никакво място за краката, ама за 2 часа се преживява, на 20 съм... въй, пардон, 21, сега ми е времето за подобни жертви. Само един път съм си купувала билет сама, та като цяло не зависи особено от мен с какво ще пътувам, нашите редовно изсипват повече пари, щото запазваме полет късно.
Ако си зависи от мен - абсолютен приоритет е да ми е евтино, не виждам смисъл да се дават пари за полет - предвид че моята дестинация е 2 часа, всичко се преживява - също както и не виждам смисъл да давам много пари за хотел, ако съм отишла на туристически тип почивка.
Храната им е абсурдна, даже не си правят труда за черен хляб в тия самолети, ако ще ми дават дебела и твърда бяла багета с един резен шунка и сирене, по-добре да не ми я дават. Това, което ме ядосва максимално, е да няма вода. Бих предпочела да има и безплатна напитка тип кафе, сок, вино. Единият път не ми дадоха портокалов сок, щото бил за децата :д

NomNomNom
06-06-2015, 10:03
За краката съм сериозна, защото е много късен, или много ранен полет, и ако си изморен и искаш да дремнеш, се чудиш как точно да се свиеш :д И си представи 3 часа и половина така + времето, в което чакате в самолета да излетите :д

@ричбич, ужасно е, и аз дваж съм пътувала с автобус по 20+ часа. В такива случаи човек няма много избор.
Даже един от двата пъти ( бърно - софия ) трябваше да седя до някакви странни пияни хора, на възрастта на баща ми ( унгарец беше единия, после дойде друг, щото местата ти ги пише на билета и нямаш много избор ), и бях малко сад.

@пинки, в португалските и двата пъти ми дадоха сандвич с черен хляб :д само такъв имаше


@калпазанке, заради уиз еър съм изпускала последния влак до сарагоса, всеки път треперех дали ще има час и повече закъснени :д

А за летищата какво ще кажете, не съм виждала много, но това в Мадрид е най-голямото, което съм виждала :д, следвано от Виена :д Знам, че в london са нещо огромно, но не съм ходила.
В мадрид са 4 терминала, като между тях върви автобусче и се стига през магистрала, а на терминал 4 за да си стигнеш до гейта понякога ти трябва влакче :д Съответно и като слезеш от гейта, докато стигнеш до багажа - пак влакче.

anonymous708973
06-06-2015, 11:21
За краката съм сериозна, защото е много късен, или много ранен полет, и ако си изморен и искаш да дремнеш, се чудиш как точно да се свиеш :д И си представи 3 часа и половина така + времето, в което чакате в самолета да излетите :д

@ричбич, ужасно е, и аз дваж съм пътувала с автобус по 20+ часа. В такива случаи човек няма много избор.
Даже един от двата пъти ( бърно - софия ) трябваше да седя до някакви странни пияни хора, на възрастта на баща ми ( унгарец беше единия, после дойде друг, щото местата ти ги пише на билета и нямаш много избор ), и бях малко сад.

@пинки, в португалските и двата пъти ми дадоха сандвич с черен хляб :д само такъв имаше


@калпазанке, заради уиз еър съм изпускала последния влак до сарагоса, всеки път треперех дали ще има час и повече закъснени :д

А за летищата какво ще кажете, не съм виждала много, но това в Мадрид е най-голямото, което съм виждала :д, следвано от Виена :д Знам, че в london са нещо огромно, но не съм ходила.
В мадрид са 4 терминала, като между тях върви автобусче и се стига през магистрала, а на терминал 4 за да си стигнеш до гейта понякога ти трябва влакче :д Съответно и като слезеш от гейта, докато стигнеш до багажа - пак влакче.

Франкфурт е най-голямото в Европа и от мястото, на което ми спира влака, до чекин-а се върви с бърз ход половин час и е на същия терминал, но трябва да си пълен олигофрен, за да не можеш да се ориентираш. На майка й се налагало да сменя терминали там, каза, че с влакче са пътували от единия до другия.

NomNomNom
06-06-2015, 11:33
Намерих класация само кое е най-busy, ще я имам предвид :д
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_the_busiest_airports_in_Europe

therichbitch
06-06-2015, 11:40
Номи, за Heathrow ли говориш? Аз в Лондон на малкото съм кацала. В Мадрид не съм била за съжаление. На Франкфуртското бяхме група... Беше голяям смях, на отиване-хубаво, ама на връщане гониш не влак, а самолет и ние закъснявахме, всеки беше грабнал нечий куфар за по-бързо и търчахме като луди..
На Дортмундското се обаждахме да не затварят чек ин-а, че пристигат 20 човека :Д
Иначе аз само за 2-3 дни ако е, пътувам с нискотарифни, иначе тея куфари, пълни с половината къща, няма да се самоплатят с нискотарифен.
С автобус сама само веднъж съм пътувала, едната редичка бяха самостоятелни седалки, но дудненето на тая до мен вср пак стигаше. По едно време се правех, че спя.
Другия път бях с колежка и шофьорите бяха мега мили. Постоянно ни питаха дали всичко е нааред и фали имаме нужда от нещо. Бяхме най- малките в автобуса, затва сигурно. Тази на седалката до мен, която постоянно ни заговаряшр, беше с една мазна коса и постоянно я пипаше. Лошо ми стана.

Ewok
06-06-2015, 12:07
Летището в Мюнхен е най-голямото европейско, на което съм била и ми се стори уау на момента. Обаче бях и на истанбулското... ОГРОМНО Е
Добре че на отиване ми беше престоя, та успях да го пообиколя, докато се лутах из информациите :д
Но е добре направено, де, трудно е да се загубиш

therichbitch
06-06-2015, 13:17
аз на нашето се губя

kalpazanka
06-06-2015, 19:00
@калпазанке, заради уиз еър съм изпускала последния влак до сарагоса, всеки път треперех дали ще има час и повече закъснени :д
С тях се изкушавам да пътувам само заради 32те кила багаж. Винаги съм над ограничението 23 кг и винаги се налага да вадя от куфара и да оставям *за следващия път*. Обаче да пътувам до майце си зарад тях и да ми сменят часа на полетите или не дай, Боже, датите... не си струва нервите.



А за летищата какво ще кажете, не съм виждала много, но това в Мадрид е най-голямото, което съм виждала :д, следвано от Виена :д Знам, че в london са нещо огромно, но не съм ходила.
На Мюнхен ми беше първото кацане и ченето ми опря пода. Берлин-Тегел също ми е на сърце. Любопитни са ми Милано и Франкфурт на Майн :)
От Букурещ OTP съм тотално разочарована- автобусна спирка.

therichbitch
06-06-2015, 19:03
Тегел?
Там полетите за София все ги бутат на гадния терминал и няма достатъчно места за сядане (по летището)

kalpazanka
06-06-2015, 19:07
^Пътувах от София и прикачвах на Тегел. Нямах време да сядам.

therichbitch
06-06-2015, 19:10
Ясно. Аз за директните говоря.
Аз никога не съм пътувала с прЕкачване, супер неудобно ми се струва.

kalpazanka
06-06-2015, 19:14
^Неудобно си беше, ама опцията беше 1200 евро с луфтханза (срещу 400 лв с еър берлин).

therichbitch
06-06-2015, 19:17
На мен толкова познати все ми разправят как летяли с Луфтханза за 100евро в двете посоки, промоции нз си кво.
Аз като отворя сайта, до един мършав Берлин ми дава 300-400евро двупосочен, не знам кой как ги намира тия билети.

kalpazanka
06-06-2015, 19:18
На 26ти юни миналата година купувах билета за следващия ден /еднопосочен!/.

therichbitch
06-06-2015, 19:19
/еднопосочен!/.
nice :D

kalpazanka
06-06-2015, 19:21
И то от днес за след няма и 24 часа заминаване. ;) Затова и направих компромис да не е директен.

anonymous708973
06-06-2015, 20:27
На мен толкова познати все ми разправят как летяли с Луфтханза за 100евро в двете посоки, промоции нз си кво.
Аз като отворя сайта, до един мършав Берлин ми дава 300-400евро двупосочен, не знам кой как ги намира тия билети.

Ми, като си взимат билети от 3 години предварително. Една ония ден питаше дали някой щял да си лети на 22 декември, братче, аз за септември за Прага не съм си взела билет още :д
Ама то и затова съм летяла за 300 евро, когато в същия самолет е имало хора, дали 80-90 за билет :д

anonymous908491
06-06-2015, 20:29
В турските има и някви специални екстри, понякога слагат бомби, да не извадиш късмет с тях.

therichbitch
06-06-2015, 20:34
Ми, като си взимат билети от 3 години предварително.
Не, не става дума за това. :)
Просто членуват в някакви клубове и им пращат предложения с намаление за след около 3-4 месеца средно.

Аз си казах, че съм пестелива и има неща, за които не обичам да давам пари, та за 300 евро заа дестинация, която е на един ** разстояние, няма да дам. По- скоро пеш ще отида.:Д

Усещам, че изгрубявам, но не е насочено към никого

anonymous708973
06-06-2015, 20:58
Трагедия е, да, ама аз казвах, казвах, нямаше кой да ме чуе.

kaRamella
06-06-2015, 21:06
@карамелия - и сърбия не е в ЕС, но никога не са ми искали паспорт :д На сайта на МВнР имаше за всяка държава изисквания, мисля, но не винаги им вярвам, и си питам патило.

Вярно бе, много съм замаена, а съм им минавала границата два пъти.

kalpazanka
06-07-2015, 04:54
Аз си казах, че съм пестелива и има неща, за които не обичам да давам пари, та за 300 евро заа дестинация, която е на един ** разстояние, няма да дам. По- скоро пеш ще отида.:Д


В женски колектив и при неясноти в графика купувам почти винаги билети в последния момент. Прибирането за Великден в едната посока ми стъпа тъкмо на сумичката, дето по-горе си посочила. Ама, като се налага, ги давам тия пари. Няма да си кукувам цяла отпуска сама. :D

therichbitch
06-07-2015, 05:11
Ем, аз винаги си правя отдалеч плановете и се дразня, като ми кажат: ела след 3 дни :cool:
Иначе, като е за Коледа/Великден ясно, ама примерно 3 пъти в разстояние на 40 дни вече идва бая солено, особено за тези, които не сме утвърдили се лекари в чужбина, а само в зората на кариерата си ахах :D

За Сърбията- има спогодба м/у нея и Б-я за преминаване, затова искат само лична карта. Пък и искат да се почувстват част от ЕС.
Понякога се заяждат супер много и искат само паспорт.
Като цяло в Сърбия толкова проблеми могат да ти отворят, че ще си кукаш там (дето Калпазанка вика) во веки или няма да влезнеш хич

Мен винаги ме оглеждат половин час и сравняват с личната карта супердълго.
Не че е странно предвид, че съм 6-7 години по- дърта и с друга коса, ама са недоверчиви по принцип :Д

karambaS89
06-07-2015, 05:28
Избери малайзийски авиолинии.

Hayashi
06-10-2015, 19:27
Летяла съм доста и аз. Досега със Swiss Air, Bulgaria Air, Air France, KLM (които са също на Air France), Lufthansa и Turkish Airlines и LOT.
С LOT ми беше най-ужасния полет, поляците са баси скръндзите, освен, че няма храна дори водата им се плащаше!
Swiss Air по-принцип са сериозни и много луксозни, първият полет с тях ми беше прекрасен, но преди вторият се случи един зимен инцидент и ни бяха заключили 5 часа в самолета преди да излетим и не ни позволиха да напуснем обратно до летището. Е, умряхме и от студ и от глад при -15 зимата.
С Lufthansa един самолет ни се повреди докато летяхме, малко се чудехме дали ще кацнем безавайрийно или не. След тъпанарските им изказвания след катастрофата реших обаче, че скоро няма да им бъда клиент отново.
С Air France, Turkish Airlines и KLM проблеми не съм имала никакви, храната също е супер.

Като стана въпрос за прекачвания, летяла съм Бланяк Тулуза - Орли Париж - Шарл де Гол Париж - Дюселдорф - Шопен Варшава. Цялата тая чудесия за 23 часа, направо ми се разказа играта и остана доста запомнящо преживяване.

А летището в Мюнхен наистина е супер огромно и готино вътре. Летището в Цюрих също е много интересно. Шарл де Гол обаче май е най-огромнейшето, на него терминалите са му на 20-30 км един от друг.

draid
06-24-2015, 21:08
^ Не забравяйте Франкфурт.

therichbitch
06-24-2015, 21:14
Казали сме го

Hayashi
06-25-2015, 11:23
През там ще летя в момента, била съм и преди, но почти нямах престой. Интересни магазини струващи си да се посетят?

therichbitch
06-25-2015, 18:53
На летището??