PDA

View Full Version : Имам нужда от съвет



Priestess
05-11-2015, 20:36
Здравейте. Момиче на 17 години съм от Стара Загора. Това лято семейството ми се мести в София и аз съм пред избор - дали да остана в родния ми град или да се преместя с тях. Моментът, в който ми съобщиха новината мнението ми беше категорично - никакво местене, но с времето започвам да се колебая. Причината за това е, че приятелят ми е от София. Имаме long distance relationship от близо 1 година.

От една страна целия ми живот - приятелите, училището, роднините, самият град... от друга страна приятелят ми, с който толкова сме чакали този момент. Вече имам избрано училище в София и освен това мислех след като завърша гимназия и без това да уча в столицата просто не съм очаквала да е толкова скоро...

Знам, че ако се преместя ще съм в нов клас съответно няма да познавам никой... единствения ми приятел ще е гаджето. Вие какво бихте ме посъветвали... и най-тъпото е, че всъщност имам избор >> а аз много обичам да се прецаквам.

galen_plamen
05-11-2015, 21:52
в София има повече шансове . Като дойде време за работа .
А Стара Загора не е нищо особено ,
друго е, че ти е мъчно за близките , но и там ще свикнеш.
.
Толкова много хора вече са забравили родните си места и са много по- добре.

sunrisee6
05-13-2015, 19:08
Аз на твое място сигурно щях да завърша у-ще в Ст.Загора и после да уча в София висше. Кофти е за приятеля ти, но мисля, че на теб ще ти е по-лесно така.

RapExotic
05-14-2015, 10:20
Кофти е за приятеля ти, но мисля, че на теб ще ти е по-лесно така.

Кофти ще е ако се премести. Сега си му е добре едновременно с няколко момиченца, които вярват в "long distance relationship".

Тромбоцит
05-14-2015, 14:07
Лично аз бих оставал във Зарата, все пак имаш само още две години гимназия и малко не върви в 11-ти клас да се местиш.
Все пак вероятно има много фактори, които влияят на решението ти, но приятелски съвет - не го вземай на база приятеля си.

NomNomNom
05-14-2015, 14:11
Щях да замина за София.
Родителите, гаджето са там = няма какво да правя в другото място.

anonymous708973
05-14-2015, 15:16
Семейството ти се мести, приятелят ти е там и ти въобще се чудиш, че и в началото си била категорична?
Нямало да познава никого, на 17 си, не на 7.

Priestess1
05-15-2015, 14:37
Нещо не мога да си влезна в оригиналния профил, уж влезнах да го активирам ся пише, че е несъществуващ профил. Кааакто и да е.
Тва, че няма да познавам никой не ме плаши, а напротив - виждам го като възможност да се запозная с нови хора и да завържа нови приятелства :D Тъпото е, че тва е life changing решение.
Чувствам се все едно, ако отида в София ще съм изоставила приятелите си и всички тук, щото все пак имам избор. Не знам дали трябва да се чувствам така :D на повечето от тях сиг не им пука за мен, НО :)

MsMiracle
05-18-2015, 12:21
Чувствам се все едно, ако отида в София ще съм изоставила приятелите си и всички тук, щото все пак имам избор.

Избирай София. Предлага много повече възможности, родителите ти са там, гаджето ти е там, ще се запознаеш с повече хора + ще разбереш кой наистина ти е бил приятел в Стара Загора.

KREED
05-18-2015, 12:53
Ако бях на твое място бих останал в Ст. Загора да си завърша 12-ти клас и след това да се преместя в София.

bonfire
05-18-2015, 14:45
Заминавай към София, нито ще си напълно сама там, нито е болка за умиране смяната на средата. Ще се запознаеш с много нови хора от училището ти и покрай приятеля ти и всичко ще бъде окей : )