PDA

View Full Version : Не знам как да отслабна



ThisUsernameHasBeenTaken
05-11-2015, 21:20
Добър ден ,момче съм ,на 14 години съм ,около 1,60 съм (може и повече) и тежа 79 килограма ...Четох във един сайт ,че трябва да съм около 50-60 килограма интересно е ,че изведнъж напълнях доста ,просто спрях да излизам много заради училището и като излязох доста хора ми казаха ,че съм напълнял и от тогава постоянно качвам тегло .Тъй като следващата година ще кандидатствам не искам да съм един от най-присмиваните в новия клас ...Та ако може да препоръчате някакви диети ,упражнения изобщо начин на живот ?Пробвал съм да спирам дюнери ,джобове ,сандвичи и т.н. не се получи просто продължих да напълнявам :)

Rakshy
05-11-2015, 22:11
Най-добрия начин на живот, който можеш да водиш е да се движиш, да не прекаляваш с нищо и да бъдеш щастлив :D

Движиш се => гориш калории => сваляш/не качваш толкова => не си дебел
Лесно, като детска игра. Всъщност най-добрия ти вариант е да си като малко дете - те играят, ядат и спят общо взето. Заместваш играта с какъвто и да е спорт почти (шаха не гори много калории :/ ), не ядеш боклуци и спиш достатъчно и воала.

Диети в общоприетия смисъл не бива да правиш, щото си момче главно и не трябва да те боли фара за т'ва как изглеждаш. Е, винаги можеш да си тъпа пу*ка...

Извод: намери си занимание и вкарай малко воля (спри Junk-a, аз преди бухах така боклуци, сега съм поспрял и мога да кажа, че се чувствам доста по-добре, srsly)

JDeel
05-11-2015, 22:13
Според мен пак трябва да преразгледаш нещата дето ядеш. В днешно време не е само въпрос на количество, а и на качество. Знаем какво се случва с американцечатата дето постоянно набиват McDonalds. Аз бих ограничил месищата, и особено салами, кренвирши и други видове тоалетна хартия до минимум. Има всякакви естествено неща за ядене освен това - боб, леща, картофи, ориз, сирене, млека, яйца, риба, плодове и зеленчуци... Ако само набиваш хамбургери, чипсове, сладкиши и безалкохолни, по-скоро бих се учудил как не си над 100 кила :)

Rakshy
05-11-2015, 22:59
Има хора, които отслабват само на Mc D... http://sploid.gizmodo.com/man-loses-37-pounds-by-eating-exclusively-at-mcdonalds-1496972541 Примерно

Най-добрата част от това са думите "It's our choices that make us fat not McDonald's"...

Не знам защо би намалил "месищата" и защо слагаш "тоалетната хартия" при месото. Също не знам защо рибата не е месо :/

galaxy29
05-13-2015, 00:57
ем някои хора си мислят, че рибата расте по водораслите... ;/

Rakshy
05-13-2015, 20:05
ем някои хора си мислят, че рибата расте по водораслите... ;/

;/ ;/

galaxy29
05-13-2015, 21:46
пак ли не ти хареса шегата ми ...

Rakshy
05-13-2015, 23:23
пак ли не ти хареса шегата ми ...

so so

Slarc3
05-14-2015, 01:53
Знаем какво се случва с американцечатата дето постоянно набиват McDonalds. Аз бих ограничил месищата, и особено салами, кренвирши и други видове тоалетна хартия до минимум. Има всякакви естествено неща за ядене освен това - боб, леща, картофи, ориз, сирене, млека, яйца, риба, плодове и зеленчуци... .......... (facepalm) counter: facepalm.. d-d-d-ouble facepalm..t-t-tripple facepalm.. q-q-uad facepalm..M-M-MEEEGA-A-A FACEPALMM!!!

"Не знам как да отслабна" ... Facepalm meter broke.. буквално интернет прелива от инфо по темата.. вярно,че 90% от което е пълната тъпотия, но с каквото и basic нещо изкопано от нета да се хванеш ще сваляш.

JDeel
05-14-2015, 10:44
.......... (facepalm) counter: facepalm.. d-d-d-ouble facepalm..t-t-tripple facepalm.. q-q-uad facepalm..M-M-MEEEGA-A-A FACEPALMM!!!

"Не знам как да отслабна" ... Facepalm meter broke.. буквално интернет прелива от инфо по темата.. вярно,че 90% от което е пълната тъпотия, но с каквото и basic нещо изкопано от нета да се хванеш ще сваляш.

Тъпотия, тъпотия, ама аз нямам и не съм имал проблеми с наднормено тегло. Знам какво ям сега, знам какво съм ял преди, знам и какво ядат днешните отрочета, тъй че освен за главата се хвани ако искаш и за... шкембака :D

Slarc3
05-14-2015, 13:12
Четейки това докато си правя чийт-а ...... looking at myself.. looking at your comment.. looking at myself yet again.. 93 кг. 12% bf.. т'ва найстина ме засегна,щот' не съм изчистил още като хората.. Y U DO DIS?! :((((((((

Rakshy
05-14-2015, 15:03
Четейки това докато си правя чийт-а ...... looking at myself.. looking at your comment.. looking at myself yet again.. 93 кг. 12% bf.. т'ва найстина ме засегна,щот' не съм изчистил още като хората.. Y U DO DIS?! :((((((((

Млъквай бе, дебелак. Кво ще го учиш и ще му се подиграваш на знанията? За къв се помисли :/


бахахахха :D :D :D :D

galaxy29
05-14-2015, 22:24
Тъпотия, тъпотия, ама аз нямам и не съм имал проблеми с наднормено тегло. Знам какво ям сега, знам какво съм ял преди, знам и какво ядат днешните отрочета, тъй че освен за главата се хвани ако искаш и за... шкембака :D
дългокоско, кво като не си имал проблеми с наднорменото тегло, тва не значи, че менюто ти задължително е добър пример ... знаеш, знаеш... кво знаеш, говориш като кифла без пълнеж и с наднорменото тегло може да не си се сблъсквал, ама мозъкът ти май страда от поднормено

Slarc3
05-14-2015, 22:43
^ що си толко лоша с човечеца,бе.. тцтцтц :/

Ракши :D :D :D идеята ми беше добронамерено да го поядосам още малко,че да сподели още от своите велики стратегии и начини за запазване на теглото си в умерени граници,че аз като един дебелак да се поуча от него, ама вие много лошо го линчувахте особено galaxy.. ся кво ще правя , как ще свалям шкембака,ееееееей :@ :@ :@ :D :D :D

galaxy29
05-14-2015, 22:55
:д подсещам го да си нахрани мозъка, кое му е толкова лошото... ;/

Rakshy
05-14-2015, 23:11
едит за галактичка, не се сблъскваш с наднорменото тегло, то се сблъсква с теб :D

galaxy29
06-04-2015, 13:28
притеснявам се за JDeel ... вижте как безследно изчезна ..... може да е ходил да пасе риба на дунава и някое неси да го е изяло .. ;//

Rakshy
06-04-2015, 20:38
притеснявам се за JDeel ... вижте как безследно изчезна ..... може да е ходил да пасе риба на дунава и някое неси да го е изяло .. ;//

нинам ма ни ми липсфа, чуек

Slarc3
06-04-2015, 20:45
Тиху ве дибел,паси рибата там :v не се ебаайти с дългокосия бодибилдър

galaxy29
06-04-2015, 20:51

Rakshy
06-04-2015, 22:15
:D :D :D :D :D :D

GoodEnough
06-05-2015, 19:06
За човек, който е свалил 15 кг за 2 години без да си дава много зор, просто тренира и прави кардио по някой месец в годината мога да ти кажа, че лесно можеш да промениш фигурата си. Ти си на 14 - 1.60 - сега е решаващата фаза на пубертета ти. Ще се издължиш още, натурата може да ти се промени, а и лесно може да си промениш метаболизма ако ти е враг, както беше при мен :). Хората по - горе ти написаха да започнеш някакъв спорт и да не се храниш с глупости. В никакъв случай това не означава да гладуваш. На твоята възраст и в този етап на развитие на тялото ти от това се нуждаеш най-малко - просто НЕДЕЙ.
Хранителни режими и диети не ти трябват. Яж разнообразна храна, ако може домашно приготвена още по - добре. Откажи се от тези дюнери и снаксове. Тъпчи се пак ама с нещо друго. Ако искаш и хляба и сладкото можеш да ограничиш за по - бърз ефект, но не до толкова, че да ти липсват - а бе хапвай си и от тях. Хубаво е да спортуваш някакъв спорт. Не ти препоръчвам фитнес зала - много ти е рано за нея. На тази възраст с тези слаби кокали не ти трябва да се подбиваш. Не ти препоръчвам и Борба - още по - зле. Избери нещо от сорта на футбол, баскетбол, тенис и т.н. Леката атлетика също е вариант, но се опасявам, че там ще те изтощят много, а и по мое мнение опасността от травми и болки в ставите е по - голяма. И току-що се сетих - като четеш из нета няма как да не попаднеш на тази добавка - Л-карнитин. Моят съвет е НЕДЕЙ взима колкото и примамливо да ти звучи. Твърде си малък за нея. Сигурно ти омръзна от тази фраза, но си е така. :)
Каза, че ще сменяш училището. Ще започнеш да си падаш по момичета :), ако още не си. Ще те залегнат комплексите сигурно, ще искаш да изглеждаш добре в най - скоро време. Това което съм написал не някакъв режим, а просто начин за нормалното функциониране на тялото, резултатите ще дойдат, а пубертета ще ги ускори. Мисля, че за 1 лято можеш да успееш доста. Моят път мина през залата, а и още продължава, защото като всеки трениращ - Не се харесвам. Но аз започнах на 17 а 14 е твърде ранна възраст според мен. А и като се замисля още малко трябва да поизчистя :)

Rakshy
06-05-2015, 21:10
Че кво му е на л-карнитина?

GoodEnough
06-05-2015, 21:37
Ами подрастващ е. Вярно водят го безвредна хранителна добавка - аминокиселина. Аз като цяло не бих препоръчал никаква хранителна добавка на 14 годишен. А и ме съмнява да го приема правилно. По - голям е шанса от страничните ефекти.

Slarc3
06-05-2015, 22:03
Няма как да си докара странични ефекти от Л-а ;> .. само да не пасе риба и всичко е окей.

Rakshy
06-05-2015, 22:51
Страничния ефект от предозиране, познат за повечето като дришня, не го броим за такъв тъй като някои хора имат същите резултати и след сладолед/бира/люто/зеле/овесени ядки/ленено семе/etc...

Другото, което е - витамините, които лекарите препоръчват се водят хранителна добавка. Масово никой не се замисля преди да ги приема, а една проста аминокиселина е разбираш ли менделеевата таблица.

Пасенето на риба вреди на вас и на хората около вас.

galaxy29
06-05-2015, 23:25
пфф нз на кого да вярвам вече ... ама това дето дългокосият експерт каза че трябва да намалим мръвката и да пасем риба и разни други растения за да видим ефект май е най-логично...

abvd
06-06-2015, 06:10
Повече движение... режим на храна и ако ти се занимава почни да тренираш. Нормално е приятелчетата ти да ти го кажат, даскалото не е оправдание да не излизаш от вас.