PDA

View Full Version : Фиброаденом



teenagexdramaxqueen
05-12-2015, 19:22
Здравейте !
Пиша тази тема , защото наскоро отидох на мамолог понеже си открих топче в гърдата . Правиха ми ехография и се оказа фиброаденом и лекарката каза , че се налага операция . После ходих на друг преглед при един професор , който разбира и той ме успокои , каза че трябва да се извади за да се види какво е . Много се уплаших да не е нещо лошо , но той каза ,че е сигурен че е доброкачествено . Аз съм на 17 и много ме е страх от операцията някоя от вас имала ли е подобно нещо ? Ако да може ли да разкаже , ще съм ви благодарна :)

horo_ot_nindji
05-12-2015, 21:17
може би е някакво мастно образуване,няма да се притесняваш 100%нищо ти няма !

npp
05-12-2015, 21:43
ти си съвсем млада, ако ти направят операция поне ще може да се разбере точно какво е, сега има и модерни оперативни методи с много малки разрези чрез лазер, през които оперират с тънки инструменти, а след това лесно ще можеш да се профилактираш например с подходяща програма за здравословно хранене, спортуване и лечебен глад, можеш и направо да се консултираш с такъв специалист: http://bg.emilova.eu/

doctors
05-13-2015, 17:43
До авторката на темата, имаш лично съобщение, виж си го. И отговори!
Фиброаденомите са доброкачествени образувания на млечната жлеза - при тях се правят две неща - наблюдение на определен период от време, да се види дали расте и се променя - вариант 1.
Вариант - 2 оперативно премахване на образуванието.
Операцията е сравнително лека, като по време на същата, се прави интраоперативен гефрир които дава информация за какво се касае, вече след изваждането на образуванието имаме и траен хистологичен препарат, които дава и окончателната диагноза, ако има несъгласие с диагнозата, препаратът може да бъде ревизиран.
Продължителност на операцията около 15-40 минути с пълна или местна упойка. Рядко операция на фиброаденом протича за по-дълго време. Но все пак си зависи.


Предвид факта, че заболяванията на млечната жлеза са често срещани, важно значение в тяхното откриване има профилактиката чрез профилактичен преглед. Същото важи и за заболяванията на щитовидната жлеза, и като цяло за всякакви заболявания с цел ранно откриване.
Поздрави!