PDA

View Full Version : Слушам силно музика. Могат ли да ми направят нещо?



mityou
05-13-2015, 15:55
Здравейте. Като 15 годишен тийнейджър обичам от време на време (да кажем 2-3 пъти седмично) да усилвам музиката повечко за около 1-2 часа. Живея в София в голям блок. Не слушам музика през "тихите" часове (14-16 и след 22). Днес една видимо разгневена съседка дойде да ми каже, че ако не спра да усилвам толкова музиката щяла да подаде оплакване, но нито каза къде нито нищо. Живея на 4-ти етаж а на 1-ви се намира 7-мо районно, които досега не са ми правили проблем. Искам да разбера има ли някакви допустими стойностти за сила на звука (в децибели) извън "тихите" часове и дали могат реално да се опачат заради това.
Благодаря предварително!

102thedream
05-13-2015, 16:02
могат да се оплачат но няма да го направят а ако го направят ще е безрезултатно
мисля че сам усещаш че не правиш хубаво :) и не пиши къде живееш бе

mityou
05-13-2015, 16:10
Разбирам, че не им е приятно на съседите, но и други го правят, а пък да не казвам, че домоуправителката ни, която живее точно над нас сигурно е глуха и след 22 часа (случвало се е и в 1) си дъни телевизора докрай и ходи така, все едно отготе има стадо мустанги

102thedream
05-13-2015, 16:13

ти си решаваш питч
нищо не могат да ти кажат освен някой лошичък да те ошамари
друг е въпроса дали ще решиш да продължаваш така

per-dead
05-13-2015, 23:54
Абе, по принцип могат да се оплачат, но ако не дъниш усилвателя след 10, няма да ти направят нищо. Мдзата ми вече си има един акт :lol: но това е защото момчетата са усилвали къртачки след 10. Акта още не е погасен, така да се каже. :D Преди десет и след 4 по принцип имаш право да си правиш и конна надпревара в апартамента, не мисля че някой има право да ти пише актове, съди и тем подобни простотийки.