PDA

View Full Version : Какво ми е :(



danielaemilova
05-14-2015, 18:05
Здравейте. На 17 съм. Имам проблем, но и аз не знам какъв е точно. Миналия месец (април) менструацията ми дойде с три дни закъснение на 17. 04 (което е нормално за мен да ми закъснее 2-3 дни), по принцип ми идва след болка в гърдите 5-10 дни..този път нямаше болка. Когато менструацията свърши (протече нормално - 6 дни) болката започна около 7 дни и ми дойде пак. Отново нормална менструация. Дойде на 30.04 и свърши на 05.05. Днес е 14.05 и от няколко дни гърдите пак ме болят, какво става не знам, също имам и болки в стомаха от няколко дни. Водя полов живот. С приятеля ми го правим с презерватив (никога не съм без) винаги сме го проверявали като го пълним с вода и не е имало проблеми. Това го правихме до преди няколко месеца, когато не стига, че го правим с презерватив, а и не свършва в мен. И сега изведнъж тези проблеми с менструацията.. притеснявам се и за бременност, но като, че ли ми се струва нелепо.. не знам. Ще съм благодарна за някакви съвети.

anonymous908491
05-14-2015, 18:46
Шъ мреш

jghgh
05-17-2015, 08:56
А от колко години имаш менструален цикъл?
Според мен се шашкаш излишно за глупости и да, нелепо е да смяташ че си бременна.
Ако толкова те притеснява, посъветвай се с гинеколог и ендокринолог. Ама на мен ми се струва, че просто организмът ти се наглася. Нормално е понякога да има закъснение. Ако си много тревожна, е нормално да започва, да спира и пак да започва.
Живей по-здравословно, движи се, пий много вода, наспивай се, и гледай да не се тревожиш особено.
Ако не се подобрят нещата, има лекари специалисти.

Начинаещ
05-17-2015, 13:06
и гледай да не се тревожиш особено.
Ето това е най-важното нещо винаги. Когато имаш какъвто и да е симптом, проблем и т.н. запазваш пълно спокойствие, опитваш се да се сетиш за причина и ако не намираш такава, ходиш на лекар. Тези мои думи идват в моя полза винаги, тъй като при много симптоми като 1-2 години по-малък, както и сега, след като се притеснявам твърде много, започвам да си създавам излишни изкуствени представи за болка някъде след много лека такава и си мисля, че кой знае какво ми има. Всичко идва от главата. Ако останеш спокойна, веднага ще откриеш решение на всичко. Сега опитай да не я мислиш много тази болка в областта на гърдите и виж дали има подобрение. Лично при мен, щом не обръщам внимание на това, което го мисля за толкова сериозно, изобщо не го и усещам, но нещо подсети ли ме за него, веднага отново започвам да си мисля кой знае какво ми има и отново фалшивите тревоги започват. Както по-горе ти препоръчаха, ще е хубаво да отидеш на лекар, лично аз също се срамувам и ми е неудобно да ходя при тях, но понякога се налага или е препоръчително.

JustOneKid
05-31-2015, 16:55
Ето това е най-важното нещо винаги. Когато имаш какъвто и да е симптом, проблем и т.н. запазваш пълно спокойствие, опитваш се да се сетиш за причина и ако не намираш такава, ходиш на лекар. Тези мои думи идват в моя полза винаги, тъй като при много симптоми като 1-2 години по-малък, както и сега, след като се притеснявам твърде много, започвам да си създавам излишни изкуствени представи за болка някъде след много лека такава и си мисля, че кой знае какво ми има. Всичко идва от главата. Ако останеш спокойна, веднага ще откриеш решение на всичко. Сега опитай да не я мислиш много тази болка в областта на гърдите и виж дали има подобрение. Лично при мен, щом не обръщам внимание на това, което го мисля за толкова сериозно, изобщо не го и усещам, но нещо подсети ли ме за него, веднага отново започвам да си мисля кой знае какво ми има и отново фалшивите тревоги започват. Както по-горе ти препоръчаха, ще е хубаво да отидеш на лекар, лично аз също се срамувам и ми е неудобно да ходя при тях, но понякога се налага или е препоръчително.

+1!