PDA

View Full Version : Последния папа



inewton
05-15-2015, 12:13
През XII век кардинал Малахи прави списък с папи, които ще управляват като за всеки оставя описание от 2-3 думи. Пророчеството е изключително точно засега. Например папа Йоан Павел II е наречен de labore solis (мъките или работата на слънцето) той е роден в ден на пълно слънчево затъмнение, а в деня на смъртта му или 1-2 дена след това също има слънчево затъмнение. Папа Бенедикт XVI е наречен de gloria olivae (славата на маслината) този папа е член на бенедиктинския орден, чиито символ е маслинова клонка. Ето какво пише в пророчеството за последния папа: "In persecutione extrema S.R.E. sedebit. Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus, quibus transactis civitas septicollis diruetur, et judex tremendus judicabit populum suum. Finis" (През последните гонения на Светата Римска Църква ще седне. Петър Римлянина, който ще пасе своето стадо в много неприятности, а когато те (неприятностите) преминат, градът на седемте хълма(Рим) ще бъде разрушен и страшен съдя(най- вероятно става дума за второто идване на Исус Христос) ще съди своя народ. Край.).

Какво мислите? Може ли наистина да живеем във времето на последния папа?

anonymous908491
05-15-2015, 14:07
Не ме ебе, друго щеше да е, ако ме бяха кръстили Христос.

Pitancho
05-15-2015, 17:30
Какво мислите? Може ли наистина да живеем във времето на последния папа?

Не си губи времето със съмнителни пророчества. Виж по-добре дали живееш, според заповедите на Спасителя Иисус Христос, Който ще ни съди всички, все едно в кое време сме живяли. И какво общо тук имат папата или арменският поп? Заповядано ни е да бъдем будни и да се молим по всяко време, защото не знаем ни деня, ни часа на Второто Пришествие на Христос.
Защо задаваш този въпрос, какъв ти е проблемът?

anonymous895156
05-15-2015, 17:46
^ безкрайно жалък си дори в паралелната вселена, където това, на което коленопреклонно вярваш от страх, е истинско
ако има момче, което е създало висшия разум и иска той да се развива, то няма да очаква от него да се държи като овца, която не може да стигне сама до елементарните етични норми на поведение, нито да го плаши и да се държи с него като с нещо по-маловажно, заповядвайки му
кой е той, че ще ме съди? защо? няма ли да седне и да си оправи дупките по ръцете, вместо да се занимава с моя живот на независима личност? за какъв се е взел тоя нещастник, май приятелите ми не са му подпалили добре ръчичките предния път и още го сърбят да прави глупости

кажи ми, ако обичаш, каква е разликата между теб и сектант, който заявява същото това


Не си губи времето със съмнителни пророчества. Виж по-добре дали живееш, според заповедите на Спасителя Иисус Христос, Който ще ни съди всички, все едно в кое време сме живяли.

за своя духовен учител / измислено божество?

inewton
05-15-2015, 18:20
Аз съм атеист не мога да кажа, че вярвам в който и да е бог, но в това пророчество има много съвпадения. Не е нужно да вярваш. Много от написаното ВЕЧЕ се е потвърдило. И НЕ СЪМ СЕКТАНТ.

anonymous908491
05-15-2015, 18:23
кажи ми, ако обичаш, каква е разликата между теб и сектант, който заявява същото това


Как се доказва, че не си сектант ?

defender
05-15-2015, 18:37
кой е той, че ще ме съди?

Например, когато се удариш, кое е тялото за да те съди, но тялото те съди, защото те боли (просто тялото такова му е устройство и те боли, не може да му се сърдиш, че те съди, дето викаш това са гени), ами тук е горе-долу същото само, че от духовна гледна точка.


ПП: а тука дори Бог ти изпраща спешен екип на бърза помощ (Изкупителя), ама, а де...

inewton
05-15-2015, 18:44
Как се доказва, че не си сектант ?

Незнам. Според теб как?

anonymous895156
05-15-2015, 18:49
Например, когато се удариш, кое е тялото за да те съди, но тялото те съди, защото те боли (просто тялото такова му е устройство и те боли, не може да му се сърдиш, че те съди, дето викаш това са гени), ами тук е горе-долу същото само, че от духовна гледна точка.

докажи го

defender
05-15-2015, 18:54
ако някой те обиди, по някога боли ли те.
когато си привързан към нещо и те лишат от него, пак боли ли в душата.

е, нещо подобно е осъждането в Ада, душата ти сама те осъжда и те боли, защото тук не си я уважавал.

т.е. душата ти е Бог в тебе, която те осъжда като те боли.

демек уважавай Бога за да не те боли душата.

anonymous895156
05-15-2015, 19:11
демек замести бог с душа, т.е. със себе си
затова спри да приемаш за меродавна една от няколко хилядите нейни интерпретации и си изгради собствена житейска философия, за да запазиш достойнството си и да не живееш в заблуда
и престани с опитите да налагаш своята над чуждите, да ги заплашваш и т.н.

defender
05-15-2015, 19:17
демек замести бог с душа, т.е. със себе си

не е толко лесно човек да намери себе си и истинската си същност, защото света и пълен с лъжливи заместители и лъжливи същности, който ни се натрапват от бебета, демек с чалга.

anonymous895156
05-15-2015, 19:19
защо да е лъжлива? откога едни ценности стоят по-високо от други? нищо не може да се определи като по-добро от друго в генерален план
именно заради догматичните машини за промиване на мозъци като християнството е трудно човек да намери себе си
но ще става все по-лесно занапред

defender
05-15-2015, 19:24
догматичните машини за промиване на мозъци като християнството

правилата на пазара, не е ли пак вид догматична машина.

Всяка ефективна рационалност е догматична от само себе си, само чалгата не е.

anonymous895156
05-15-2015, 19:29
аксиомите не са догми, особено когато неизменно включват адаптивността, т.е. подлежат на промяна в случай на нужда

рационализмът е неефективен, за разлика от емпиризма

defender
05-15-2015, 19:32
ами когато Бог поставя догми, Той не задължава никой насила да ги приема, така, че какъв е проблема.
всяка истина е догматична, тя не може да бъде друга ако наистина е истина.

Както виждаш има много атеисти не приели догмите на Бог и са живи и здрави, Бог не ги трепе, никой не кара насила.

anonymous895156
05-15-2015, 19:44
научният метод е прост - ако не можеш да докажеш за явление, че съществува, с нещо различно от халюцинации и манипулативни книги, не му приписваш контрола над Вселената и не превръщаш неадекватните текстове от въпросните книжки в начин на живот, освен ако не искаш да приличаш на християнин

догматични могат да бъдат само идеологии; житейските философии са изключително абстрактни и не може да говорим за общовалидни истини там, най-малкото защото критериите, по които всеки гради своята, са различни

на кой бог ще ми кажеш ли?
ти познаваш ли го лично
всъщност библията е агресивна книга в това отношение, както и коранът, талмудът и изобщо всички авраамистични пумии

defender
05-15-2015, 19:48
ако мога да докажа 100% Бог, то това щеше да е някакъв достижим за ума на човека бог, бог на човешко ниво, бог човешка измислица.

е как да вярвам в бог с капацитета на човек, сорри, баси бога, ми тва си е човек.

така, че истинския Бог не може да се докаже на 100% от човек.

defender
05-15-2015, 19:58
всъщност библията е агресивна книга

Библията е агресивна книга само за мисловно слепите повърхностни визионисти.

anonymous895156
05-15-2015, 19:58
ако беше истински недостижим, щеше да бъде трансцендентен. и какво имаш предвид под 'да го разберем'? претендирането да си наясно с неговото усмотрение означава точно това - че си го разбрал

в случая говорим точно за човешка измислица

истинският бог, ако съществува, няма да хваща селяци по пещерите и да им шепне странни заповеди като наставник, при положение че е създал ВИСШ разум (не овце), а ще остави последния сам да стигне до неговото ниво и капацитет

освен това изхождаш от идеята, че човекът е ограничен по някакъв начин - напротив, ние сме единствените същества с абстрактно мислене и на практика можем да асимилираме всичко, освен ако не си поставим граници с някаква идеология

defender
05-15-2015, 20:01
ако беше истински недостижим, щеше да бъде трансцендентен. и какво имаш предвид под 'да го разберем'? претендирането да си наясно с неговото усмотрение означава точно това - че си го разбрал

Ние разбираме само това, което Той е благоволил да ни открие за да се осъзнаем и спасим, но това е само една малка част от Него, а като цялостност в напълно завършен вид не можем да Го обясним с човешки инструменти, необхватен за ума ни е просто.

anonymous895156
05-15-2015, 20:02
Библията е агресивна книга само за мисловно слепите повърхностни визионисти.

а другите овце, на които не им пука дали нещо е недоказано или не ги обезличава като достойни хора, стига да е удобно и да ги прави доволни животни, са ментално развити, това ли искаш да ми кажеш?

anonymous895156
05-15-2015, 20:02
Ние разбираме само това, което Той е благоволил да ни открие за да се осъзнаем и спасим, но Бог в цялостност не можем да го обясним с човешки инструменти.

колко удобно твърдение
проблемът е, че противоречи на условието на карл попър за фалсифицируемост и оттам е невалидно

defender
05-15-2015, 20:08
както каза "мисловно можем да асимилираме всичко", демек винаги можеш да си намериш мисловна причина да не вярваш и това е част от дарената ти то Бог свобода в отношенията ти към Него - ако знаеш някой закон или политическа система, която да ти дава такава свобода в отношението си към нея, ми се обади.

anonymous895156
05-15-2015, 20:09
докажи, че това е така

defender
05-15-2015, 20:11
кое

anonymous895156
05-15-2015, 20:14
че изобщо съществува "бог", който да ми "позволи" да асимилирам нещо по специфичен начин

defender
05-15-2015, 20:16
противоречи на условието на карл попър за фалсифицируемост и оттам е невалидно

добре бе, къв карл попър, кви 5 лева, давам ти елементарен пример от бита - ако имаш 50-литрова кофа с шоколад, можеш ли да я изядеш наведнъж, ами Бог ти дава толко от нея, колкото да се наядаш и да ти е приятно.

кое е невалидно, същото го прави и майка ти като си бил бебе, да не те тъпче извън възможностите ти и да повърнеш.

anonymous895156
05-15-2015, 20:19
ама вземи го докажи това
започни от съществуването на бащата на момчето с пироните

defender
05-15-2015, 20:23
докажи ми, че слънцето е на 4 милиарда години, да не би експериментално да си го наблюдавал, ама вярваш на учените, сигурно много от нещата са на базата на философия и допускане.

anonymous895156
05-15-2015, 20:25
http://solar-center.stanford.edu/FAQ/Qage.html

да

defender
05-15-2015, 20:27
радиоактивното датиране е друга тема за разговор.

defender
05-15-2015, 20:29
ама кефи ме колко си убеден,

слънчев догматик

:D

npp
05-16-2015, 11:18
През XII век кардинал Малахи прави списък с папи, които ще управляват като за всеки оставя описание от 2-3 думи. Пророчеството е изключително точно засега. Например папа Йоан Павел II е наречен de labore solis (мъките или работата на слънцето) той е роден в ден на пълно слънчево затъмнение, а в деня на смъртта му или 1-2 дена след това също има слънчево затъмнение. Папа Бенедикт XVI е наречен de gloria olivae (славата на маслината) този папа е член на бенедиктинския орден, чиито символ е маслинова клонка. Ето какво пише в пророчеството за последния папа: "In persecutione extrema S.R.E. sedebit. Petrus Romanus, qui pascet oves in multis tribulationibus, quibus transactis civitas septicollis diruetur, et judex tremendus judicabit populum suum. Finis" (През последните гонения на Светата Римска Църква ще седне. Петър Римлянина, който ще пасе своето стадо в много неприятности, а когато те (неприятностите) преминат, градът на седемте хълма(Рим) ще бъде разрушен и страшен съдя(най- вероятно става дума за второто идване на Исус Христос) ще съди своя народ. Край.).

Какво мислите? Може ли наистина да живеем във времето на последния папа?

това са спекулации когато се търси изкупителна жертва, защо трябва непременно да има някой, който да бъде обвинен за греховете на грешниците, които съгрешават по своя(та) собствена традиция?!, ако някакви хора вършат духовно беззаконие от най-голяма степен, от къде на къде ще е виновен някой, който няма нищо общо с онази тяхна греховна традиция?!, примерно ако аз не карам такива вярващи/поклонници да вършат такова беззаконие, но дори (като свидетел на истинския Господ Бог) ги съветвам да не го вършат, при това не само сега, но дори и стотици/хиляди пъти в продължение на години до сега, защо да съм виновен за техните грехове?!, не е ли вината изцяло тяхна, особено когато са чули/прочели предупрежденията, но въпреки всичко са продължили да съгрешават?!, така че ето как такива предсказания могат да се окажат спекулативни от такава гледна точка, иначе от друга страна могат да бъдат полезни като пророчества за онези, които биха могли да съгрешат по начина, по който е било предупредено в/чрез тях, че биха съгрешили, тъй като могат да ги накарат да размислят сериозно върху това как да постъпват/да се отнасят занапред, не е ли безумие това Бог да даде такива пророчества, които просто осъждат един или друг човек, обричайки го на сигурна смърт, без да му оставят възможност да се покае?!, например, "ще дойде човек антихрист и той няма да се покае, но ще върши беззаконие до последно"?!, затова и в библейските писания никъде няма/не могат да бъдат намерени такива пророчества, но когато в тях се казва примерно, че "ще дойде един, който ще постъпи неправедно" и пр., всъщност се има предвид, че съществува вероятност да се яви такъв човек, който би могъл да съгреши по описания начин, така щото пророчеството е дадено като предупреждение към всеки един от онези, които биха вършили такова беззаконие, за да не го вършат/да се предотврати неговото извършване, така че има разлика между предсказание и пророчество, предсказанието по традиция е предупреждение за нещо, което би трябвало да се случи неминуемо, докато пророчеството в същото отношение, без значение от глаголните му времена, е предупреждение за това какво зло би могло да се случи при определени обстоятелства, и как то да бъде предотвратено преди да са станали още усложнения, в случай че вече са станали някакви, което обикновено става чрез покаяние...