PDA

View Full Version : Нещо става с мен



fifito19
05-15-2015, 13:16
От година и половина насам нещо се случва с мен.
Ще започна с тялото си. Косата ми започна сякаш повече да пада. Започнах да си гриза ноктите. Ръцете ми треперят. Нощем се будя от кошмари и говоря на сън поне два пъти седмично. Потя се на сън. Като цяло се потя повече, отколкото някога съм се потила. Кожата ми започна да изглежда нездрава, а аз никога не съм имала проблеми с кожата си. Не, не влизам в пубертета, минах го това вече. Говоря за нещо друго. Получавам крампи на мускулите и болката продължава с дни. Освен това започнах да получавам от това, което баба ми нарича "треперушки" - странно треперене на кожата по клепачите, веждите, шията, гърба, бедрата и ръцете. Имунитета ми стана по-слаб. Искам да изясня, че не пия е не пуша, винаги съм се грижела за себе си добре. Но през последната година и половина може би съвсем леко съм занемарила това, защото завърших 12 клас и имах изпращане буквално току-що, и матурите ми идват, а всичкото това си оказваше стреса. Като заговорихме за стрес, преминавам на нефизическите симптоми. Поне два пъти в седмицата ми се случва докато си върша нормалните ежедневни дела, изведнъж някаква мисъл да наводни ума ми и да се намеря свита на пода, на кълбо, трепереща и цивреща. В такива моменти наистина не откривам смисъл в живота, чувствам някакъв страх от хората, не мога да се преборя със себе си. Това е на пристъпи. Има дни, в които всичко е наред, но има дни, в които не мога да стана от леглото от страх, че някой ще ми се нахвърли за това колко съм безполезна и ненужна, че не съм достатъчно добра и не заслужавам да живея. Има дни, в които сякаш преосмислям съществуването си и осъзнавам, че съм напълно ненужна и не съм свършила нищо до сега, че не знам какво ме чака и вероятно един ден просто ще умра от факта, че съм безполезна.. Разбирам колко налудничаво звучат тези неща, но мозъкът ми наистина се побърква в тези моменти и имам чувството, че някой друг мисли вместо мен, защото до колкото се познавам, не бих се притеснявала за такива неща.. докато не дойде този пристъп. Усещането за безпомощност и безнадеждност ме побърква, честно. Имам странното чувство, че нещата, с които започнах темата имат връзка с тези странни мисли, които ме обсебват и ме докарват до депресивни състояния. Какво е това? Какво да правя? Помощ?

inewton
05-15-2015, 13:46
Това звучи като странна смесица от паник- атаки и депресия, причинени най- вероятно от някъв много силен стрес (отключващо събитие) или поредица стресиращи събития, но не съм психолог, не знам как се лекува това. Може да става с терапия, а в краен случай и хапчета. Ако искаш потърси специалист.

michellepj7998
05-15-2015, 17:14
Опитай се да се сетиш за това, което те стресира и ти е проблем. Любов,пъри, учене и го оправи.Освободи се от поне 2,3 ангажимента и си летни спокойна,изкъпи се зада се чувстваш чиста, с нови чаршави миришещи на хубаво успокояват и се отпусни за един ден.Осигури си 1 седмица свобода и комфортност.

anonymous908491
05-15-2015, 18:24
Луда си

fifito19
05-15-2015, 18:31
Луда си

Много ми беше полезно мнението ти, благодаря.

inewton
05-15-2015, 19:08
Тоя papugai много дразни с неговите мнения, сигурно е някой пубер. Ако не е жалко за човека, има психични заболявания.

dreamwalker
05-15-2015, 22:06
Имаш лично съобщение. Отговори, колкото се може по-бързо и се моли да не е това, за което си мисля.

Надявам се темата да е сериозна.

П.П. Сигурна ли си, че косата ти пада повече?

anonymous908491
05-16-2015, 08:07
Ако не е жалко за човека, има психични заболявания.

Нали за това и казвам, че е луда, същата е като мен, а аз съм диагностициран като психично болен.

tochko
05-16-2015, 19:53
Премахни стреса или прави нещо да го намалиш. Когато времето е хубаво се разхождай навън сред природата, някъде където обичаш. Прави каквото обичаш и ти се харесва. Гледай и чети нещо което обичаш, мотивация може би. Ако не тръгне на добре потърси помощ. Ако наистина е много зле психолога би трябвало да помогне, но той не е магьосник и трябва да работиш сама върху себе си.

inewton
05-16-2015, 20:03
Нали за това и казвам, че е луда, същата е като мен, а аз съм диагностициран като психично болен.

Аз тогава спирам да пиша тук, че ставаме много. Не съм диагностициран още щото не съм ходил.

galen_plamen
05-17-2015, 06:28
НЕ ПСИХОЛОГ , А ПСИХИАТЪР , ТОВА СА СИМПТОМИТЕ И ОПИСАНИЯТА НА ПАНИЧЕСКИТЕ РАЗТРОЙСТВА И ПОДОБНИ, ЗА КОИТО СЕ ВЗИМАТ ЛЕКАРСТВА.
.
СЪСТОЯНИЕТО Е СИЛНО ИЗРАЗЕНО ,И НЯМА КАК ДА СЕ ОПРАВИ ПРОСТО ТАКА ИЛИ С ПСИХОЛОГ
.
НА ЛЕКАРЯ ТРЯБВА ДА СПОДЕЛИШ ВСИЧКО КАКТО Е, БЕЗ ДА СПЕСТЯВАШ НИЩО
.
ОТ КРАТЪК ОПИТ ЗНАМ ТЕЖЕСТТА НА ,,ОНЕЗИ,, ЛЕКАРСТВА,
МНОГО ПОМАГА ПРИЕМАНЕТО НА ХРАНИТЕЛНАТА ДОБАВКА ,,ТРИПТОФАН,, ИЛИ ,,5 НТР,,/5 ХИДРОКСИТРИПТОФАН/, КОИТО ДОСТАВЯТ СЕРОТОНИН ,,НА ГОТОВО,, В МОЗЪКА ЗА ТРЕВОЖНИ РАЗСТРОЙСТВА , ДЕПРЕСИИ.
.
НО ПРЕДИ ВСИЧКО СИ ТРЯБВА ЛЕКАР

JustOneKid
05-31-2015, 20:02
личи си...

JustOneKid
05-31-2015, 20:03
Инчъе учихме че това е от СТРЕС или ПАНИКА,оправяй се!

lovelemons97
05-31-2015, 20:08
Нали за това и казвам, че е луда, същата е като мен, а аз съм диагностициран като психично болен.

На всяка манджа-мерудия си, бе. Няма ли да си запазиш един път тъпия коментар?Не си интересен.