PDA

View Full Version : Немога да спра цигарите



michellepj7998
05-15-2015, 19:28
Преди година прпуших и оттогава немога да спра. Занимавам се с музика, пеене. Приятелите ми пушат много, а са на 14 като мен. Видя ли някой си дръпвам или му плащам 20 30 стинки за цигара. Започнах да кашлям от смяната и да преграквам с пеенето как да ги спра?? Помощ?

georgi12
05-17-2015, 09:00
С воля . Освен с воля - няма как .

Vanchhh
05-17-2015, 09:05
На 14 пушиш, на 30 белият ти дроб ще е като на 50 годишен. Успех!

stunkaaaaa
05-21-2015, 22:14
Аз съм на 14, почнах да пуша преди 5-6 месеца и сега и аз не мога да спра , а и честно казано засега не искам, харесва ми. Четох някакъв много ефективен начин , с който можеш да ги намалиш, но трябва да си имаш нагласата и желанието за това и вола, естествено. Започваш така, когато ти идва време да пушиш, си казваш ще пуша след 5 минути, ама наистина ще изчакаш 5 минути и тогава я палиш задължително. Постепенно увеличаваш това време на 10 , 15 минути и постепенно свикваш и наистина има ефект, намалих ги, но аз лично не смятам да ги отказвам. Има и други начини-йога, дишане, електронна цигара, макар че много по-голям кеф е да си запалиш цигарата , да и усетиш дима, но както и да е. Имаше някакви таблетки ТАбекс, които били също ефективни.ЗА мен най-ефективния начин е да започнеш да ги намаляш, но постепенно, за да привикнеш, в никакъв случай изведнъж, повярвай ми има ефект.

prosto_chovek
05-21-2015, 22:23
Те ще те спрат, като почнеш да не можеш да тичаш като другите хора, като станат твърде скъпи, ще ги спреш, няма страшно. :)