PDA

View Full Version : Да започна ли работа като офис-асистент?



finito_
05-18-2015, 15:52
Здравейте,извинявам се че пиша в този раздел,но не намерих по-подходящ . Отдава ми се възможност да започна работа като офис-асистент при приятел на баща ми .Нямам висше и много се притеснявам дали ще се справя,още повече ,че името на баща ми седи зад всичко. Момиче съм на 19г,работила съм единствено в модни магазини. Работата е от 09-18ч. и едва ли е само носене на кафе..много се притеснявам ,защото нямам никакви познания в тази област и ме е срам да не изложа баща ми... Знам ,че ще се работи с документи и се страхувам да не оплескам нещо .. Не знам какво да правя,да опитам ли все пак с риск да злепоставя родителите ми ?.. Просто не се чувствам сигурна в себе си, а баща ми със сигурност ще се разсърди ,че не съм опитала :(

MsMiracle
05-18-2015, 16:01
Говори с баща си, нека ти обясни какво ще се изисква от теб. В началото ще ти говорят зад гърба, имайки предвид името ти, но ако си вършиш както трябва работата и това ще отмине.

NomNomNom
05-18-2015, 16:39
Извинявай, че малко остро ще реагирам, но ако не можеш да работиш като офис асистент, какво по дяволите можеш.
Не се притеснявай, повечето е common sense, надали ще те накарат да правиш счетоводство или да наемаш персонал, но:
- попитай за длъжностна характеристика
- избий си го от главата това за вишОто
- чудя се какви амбиции имаш, като изобщо споменаваш носенето на кафе
- учи се и се развивай

haritov
05-19-2015, 04:34
на хората им е пределно ясно че на 19 и кафе не можете да носите

започни работа както и да го гледаш няма да ти навреди

marilyn
05-19-2015, 08:12
Не ти трябва висше, за да си офис-асистент. Питай какво точно ще правиш, задавай въпроси, учи. Нищо няма да ти стане, ако пробваш. Не вярвам да те карат да правиш кой знае какви неща.

haritov
05-19-2015, 08:29
ще чисти праха

finito_
05-19-2015, 16:51
Здравейте,днес имах среща с човека и работата не ми се струва особено легална честно казано.. Работи се с акции,продажби на апартаменти ,коли и всичко каквото се сетите.Като го слушах беше направо копие на "Вълкът от Уолстрийт" :D Понеже ми е далеч офиса , той предложи да ми даде собствен автомобил и започна да ми изрежда марки на коли , от които да си избирам от типа -поршета,нови мерцедеси,бмв-та и т.н. ,и много настоява да работя за него.Каза също ,че на ден с по-малко от 3000лв той не се прибира... Баща ми присъстваше на срещата и каза ,че се познават от малки и не вярва да ми направи нещо .. Каза ми ако искам да пробвам в офиса,ако не няма проблем.Много се чудя какво да правя ,защото човека лично на мен не ми изглеждаше "читав" , а може и да си въобразявам не знам ...