PDA

View Full Version : Затруднено дишане



Candice
05-18-2015, 17:05
Привет!
От 4-5 дни дишам трудно, почти всеки път не мога да си поема въздух докрай, а поема ли си, след 5 минути става същото. От време на време започва и ужасно боцкане в гърдите. Всички ми казват, че е на нервна почва, но не виждам от къде са тези нерви.. Нямам астма, не съм болна..
Вчера бях в спешното, взеха ми кръв, направиха ми ЕКГ и нищо! Казаха, че всичко е наред.
Случвало ли се е на някой? Моля за съвет! :)
Благодаря!

NomNomNom
05-18-2015, 17:35
Хахахахаххахаах и аз така преди година - две, за една нощ ходих и в пирогов, и в съседната (забравих коя беше ), и на двете ЕКГ и нищо :д
Оказа се нервна почва.

Сега скоро пак се появи, но постоянно 3 месеца и се оказа алергия - тревни полени и домашен прах.

Диференциално броене на левкоцити пуснали ли са ти с кръвната картина и как са ти еозинофилите - по принцип при алергия те са над горната граница. :д
Ама ми звучи точно като на нервна почва, човек, и аз бях така, и си пръсках помпичката за астмата и бях полудяла, зщаото не ми минаваше и си мислех, че е от сърцето, но на ЕКГ-то - нищо.

Кога точно ти се проявява в тези 4-5 дни ( примерно като легнеш, или като си у вас, или като се къпеш, или като си навън ) , чувстваш ли се много психически натоварена и притеснена от нещо?

Corb1225
05-18-2015, 17:45
И на мен ми е случвало нещо подобно. Пробвай да взимаш Седатиф (http://apteka.framar.bg/18003541/%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%84-pc-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB-40) известно време и виж как ще е, взима се 3 пъти на ден по 2, под езика. Но посети и невролог.

Candice
05-18-2015, 18:21
NomNomNom, на мен също ми направиха 2 ЕКГ-та. В 1-вата болница казаха, че сърцето ми биело бързо и оттам ме пратиха в спешното, но там абсолютно нищо не казаха за новото ЕКГ.
Идея нямам какво са правили с пробите и т.н., а и нямаше и да ги разбера на такъв научен език, хаха. Просто накрая лекаря ме повика, каза, че няколко пъти са проверили кръвта и всичко е наред, не съм сигурна, но мисля, че също така каза, че имам мускулна треска на гърдите, или нещо такова, но може и хич да не съм разбрала, в такава паника бях.. ;д
Питах го дали може да е от нерви и дали мога да си взема валериан, но той ми препоръча Ибупрофен и още някакво лекарство.
Иначе, появи се късно вечерта, към 1:30.. цяла нощ не можах да заспя. Но оттогава проблем със съня нямам.. Имам чувството, че само като спя всичко е наред.. Дишането ми се затруднява навсякъде.. Навън, в работата, в нас, по магазините.. Особено ако се поразбързам за някъде или ако ходя прекалено много време, става много тежко.. Чувствам се като някоя баба.. :D

Corb1225, какво се оказа при теб? Иначе мисля да изчакам 1-2 дни и ще видя.. Може и да посетя невролог, не е лоша идея.

Corb1225
05-18-2015, 18:37
^ Нервна почва

Candice
05-19-2015, 00:07
Ясно. Доста неща прочетох и се оказва, че е това при повечето хора, просто наистина не виждам от какво може да съм се притеснила. А хапчето без рецепта ли се дава?

Corb1225
05-19-2015, 00:48
Без рецепта е, да. Аз дори в момента го пия пак, защото имам проблеми с нервите напоследък. Всъщност "пия" не е точната дума, защото се слага под езика ;Д.

Candice
05-19-2015, 16:52
Много хубаво. Сега си взех валериан и ако не помогне, ще пробвам и със седатиф. И друго въпросче имам, на валериана пише sleep well, продавачката каза, че се пият половин час преди сън. На таблетки е. Същото хапче ли съм си взела? Защото аз мислех, че е течно и е нещо за нервите, а не като приспивателно.

batkodoki
05-19-2015, 18:35
Психогенно е! Не е соматично.
Иначе казано - ти истинска алергия или "болест" едва ли имаш. Имаш стрес + вътрешни напрежения + кафе + цигари + енергийни напитки +....такива неща.
Диференциалният белег за това е: "Имам чувството, че само като спя всичко е наред". Викат му "студентски случай на невротично разстройство". :)

Просто по-отвисоко и по-нашироко погледни на житейските си ядове в момента, не се фиксирай на минали неща - намали "оборотите", плюй на всичко и замини за седмица някъде настрани от средата си....
И да - пробвай комбото мента+глог+валериан (таблетки). Дозата сама си напасни. Еееее и там : автосугестия, йога, танци, малко спорт също помагат.
Но преди да посегнеш към истинските транквиланти (един курс ще те поправи, лошото е, че с хубавото бързо се свиква!) едно хубаво напиване и реване на приятелско рамо върши перфектна работа :)

Candice
05-22-2015, 22:37
Хей! Благодаря за включването, batkodoki!
Всъщност не пия кафе, не пуша, енергийни напитки не съм пила от повече от половин година.
Все повече започвам да мисля, обаче, че наистина е от стрес, хах.
Взех си само валериан, тук казаха, че не знаят за това мента, глог и валериан (не знам дали е същото). Пия го вече трети ден, но някак не се чувствам по-спокойна след като го изпия.
Дишането ми се пооправи доста. Друго ме притеснява сега. Гърдите продължават да ме болят. Болката вече не е остра, но продължава да я има. Един ден е от лявата страна, един ден от дясната, нямам идея какво е -бъбреци, сърце.. Уж в спешното ми провериха всичко. Също така днес по обяд доста се учести пулса ми и продължава да е доста учестен. Препоръчаха ми да си взема валидол, но в аптеката казаха, че не знаят какво е това, а специално проверих името и вариантите на името му на английски, явно просто тук не се произвежда, знам ли. А за почивката - още в неделя започва и ще си почина една седмица, пък дано да мине.

Jane Eyre
05-24-2015, 21:13
Човек нервна почва, и аз съм била като тебе. Трябва да се научиш да го овладяваш, и да спреш да се наблюдаваш дали ти тупка сърцето или те присвива тук там. Всичко е психика!!!

therichbitch
05-24-2015, 23:04
Навън, в работата, в нас, по магазините.. Особено ако се поразбързам за някъде или ако ходя прекалено много време, става много тежко..
Ето заради тоя ред ще ти кажа да си направиш още едно ЕКГ по време на пристъпите ти или да лежиш един-два дни в болница за постоенен мониторинг на сърдечната дейност.
При стенокардия, примерно, моментното ЕКГ невинаги може да хване нарушенията.

Валидолът е за лекарство за сърдечни проблеми...Има го във всяка аптека, но мисля, че е с рецепта.
Добре, че не са ти дали Нитрокор, пък да ти повтарят, че няма нищо

102thedream
05-24-2015, 23:17
валериан глог и мента на капки
бира/водка
секс/чикии/скречове

jghgh
05-25-2015, 08:17
Ето заради тоя ред ще ти кажа да си направиш още едно ЕКГ по време на пристъпите ти или да лежиш един-два дни в болница за постоенен мониторинг на сърдечната дейност.
При стенокардия, примерно, моментното ЕКГ невинаги може да хване нарушенията.

Валидолът е за лекарство за сърдечни проблеми...Има го във всяка аптека, но мисля, че е с рецепта.
Добре, че не са ти дали Нитрокор, пък да ти повтарят, че няма нищо

Ам когато ходи на множество изследвания и все нищо не й откриват, това е със сигурност на нервна почва. Казано опростенчески, психичния конфликт има тая способност да може да се "преобразува" във физически симптом, да имитира болести. Има хора с т.нар. "хистерична слепота", нищо не виждат, а очите им са напълно здрави, няма неврологично заболяване, и т.н.;
Изказването: "Ама аз нямам никакви проблеми" не е доказателство за липсата на проблеми, защото такива може и да има, но да са изтласкани/забравени и да се проявяват само по този начин. Професорът по психопатология казваше, че много често при телесни смущения без физическа почва, имаме един феномен на "блаженото безразличие". Точно за да не мислим за проблема, той соматизира, изразява се чрез тялото. Това е говорене чрез тялото, но пък и отказ да се замислим (и не е съзнателен отказ - т.е. не е волево решение)

Тук, естествено, разтеглям твърде много информацията, и тя по-скоро важи за тежки случаи като напр. парализа без неврологична основна, слепота, постоянни главоболия и т.н.; Не искам да плаша авторката, или да я причислявам към тая група пациенти, но щом нищичко не й се открива на разнообразни изследвания, значи определено е нещо житейско, може и подсъзнателно. Мисля, че колкото и ЕКГ-а да си направи, пак нищо няма да й открият.

Ако направи определени промени в начина си на живот може би тези симптоми ще престанат или ще се смекчат.
Психотерапия също е Ок

102thedream
05-25-2015, 08:50
намали колата
възможно ли е някакво гръбначно изкривяване да притиска нещо

therichbitch
05-25-2015, 10:18
Ми аз докколкото разбрах си е правила само 2 Екг-та в извънпристъпно време.
А и само за нерви валидол не се предписва...

npp
05-25-2015, 10:31
Хей! Благодаря за включването, batkodoki!
Всъщност не пия кафе, не пуша, енергийни напитки не съм пила от повече от половин година.
Все повече започвам да мисля, обаче, че наистина е от стрес, хах.
Взех си само валериан, тук казаха, че не знаят за това мента, глог и валериан (не знам дали е същото). Пия го вече трети ден, но някак не се чувствам по-спокойна след като го изпия.
Дишането ми се пооправи доста. Друго ме притеснява сега. Гърдите продължават да ме болят. Болката вече не е остра, но продължава да я има. Един ден е от лявата страна, един ден от дясната, нямам идея какво е -бъбреци, сърце.. Уж в спешното ми провериха всичко. Също така днес по обяд доста се учести пулса ми и продължава да е доста учестен. Препоръчаха ми да си взема валидол, но в аптеката казаха, че не знаят какво е това, а специално проверих името и вариантите на името му на английски, явно просто тук не се произвежда, знам ли. А за почивката - още в неделя започва и ще си почина една седмица, пък дано да мине.

не се шашкай/паникьосвай, но от казаното дотук от теб изглежда, че може (и) да се окаже нещо с кръвоснабдяването, добре е да ти направят изследвания на сърцето и кръвоносните съдове на белите дробове, принципно си още млада за такива заболявания, но се е случвало и на млади хора, особено при заседнал начин на живот, при продължително/многочасово седене, пред компютър, телевизор, и консумация на наситени и транс мазнини в големи количества, които ги има в торти, пасти, пържени храни, шоколади, шоколадови бонбони, вафли, свинско месо, колбаси, сирена, чипс, крекери, кроасани с пълнеж, маслени кифли/милинки, и др., пробвай да си направиш сок от 7 по-големи скилидки чесън, трябва ти само сокът, разреди го с вода, и го изпий всичкия на гладно, ако усетиш подобрение, тогава това ще означава, че може да имаш проблеми с кръвоснабдяването, но дори и да не усетиш, пак не е изключена такава възможност

Corb1225
05-25-2015, 10:40
Добре, момичето е пътник...Хайде да намалите сюрреалистичните сценарии.

102thedream
05-25-2015, 10:41
пак съм прав

102thedream
05-25-2015, 10:42
да зема да седна

therichbitch
05-25-2015, 10:55
Не е пътник, но появата на симптомите най- вече при физическо натоварване индикира друг проблем, както и препоръчаното лекарство. Не само ти си имал.проблеми от стрес. Само във фитнеса ли се стресираше и ти ставаше лошо?.:)
П.П. На мен пък ми се стори фантазьорска частта с аптекарката, която не знаела какво е това... Не лъжи, че си проверила името и го няма..: Латинското име р Validolum. И не искам да те плаша, но се предписсва от кардиолози на пациенти със сърдечна недостатъчност. Отиди да ди направят Холтер, няма да ти навреди.

ПОКАЗАНИЯ:
Болки в сърдечната област, при краткотрайни пристъпи на стенокардия при исхемична болест на сърцето, неврози, хистерия, пристъпи на "морска болест" или "въздушна болест".
ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ:
При възрастни: прилага се сублингвално 1 таблетка до пълното и разтваряне 2-3 пъти на ден.

Candice
06-01-2015, 23:25
therichbitch, първото ЕКГ ми го направиха, когато не се чувствах хич добре. Точно заради това ме пратиха до бърза помощ - казаха, че сърцето ми бие по-бързо от нормалното. От бърза помощ, пък, нищо не споменаха за ЕКГ-то. Също така казаха, че съм разтегнала мускул, или нещо такова. Не са ми предписали нито валидол, нито валериан, дори казаха да не взимам успокоителни, предписаха ми ибупрофен и парацетамол. Пробвах с парацетамол, но нищо. Миналата седмица друг доктор също ми каза, че най-вероятно съм разтегнала нещо. Не знам дали е така или не, но не смятам, че са прави. До сега не съм чула някой да се задъхва, да го болят гърдите и сърцето да му бие по-бързо само заради разтегнат мускул. И да, проверих името на латински. Дори й написах 3 варианта на името. Каза, че няма такова лекарство и ако искам някакво лекарство за сърцебиене трябва да посетя лекар... Който най-вероятно пак ще ми каже да не вземам такива лекарства.

jghgh, вероятно си прав/а, доста промени трябва да направя. От 6 месеца не съм спортувала и се храня само с вредна храна. Аз в началото си помислих, че именно заради това е станало. Скоро ще започна пак да спортувам и ще видим.

102thedream, не, нямам гръбначно изкривяване.

Миналата седмица бях почивка. Дори си направих 3-дневна екскурзия, през която само за 30-тина минутки ми стана зле. Ходих доста, имаше доста емоции, но се чувствах сравнително добре. Странното е, че щом се върнах обратно, веднага почнах да се задушавам. Вече не знам от какво е - толкова много предположения имам.. От прахта, от стрес, от храната, от недоспиване.. Знам ли. Рано е да се каже, но смятам, че се чувствам по-добре отколкото в началото, когато всичко започна. Надявам се да продължавам да се подобрявам занапред. :)

npp
06-03-2015, 01:18
Вече не знам от какво е - толкова много предположения имам.. От прахта, от стрес, от храната, от недоспиване.. Знам ли. Рано е да се каже, но смятам, че се чувствам по-добре отколкото в началото, когато всичко започна. Надявам се да продължавам да се подобрявам занапред. :)

ако трябва да бъда честен без въобще да те (така да се каже) "пращам за зелен хайвер", всъщност има едни зли сили(духове), които причиняват симптомите на болестите, възможно е (не дал Бог) да си получила някакъв род емболия, а може и да е друг вид задушаване, на някои хора им се е случвало фантомно, в такива случаи докторите казват, че е на нервна почва и тем под., например случвало се е дори на някой да му изтрещи главата все едно че някой го зашлевява силно зад врата/в тила и в същия момент да му причернее пред очите и малко или много да загуби съзнание, а докторите да не намерят абсолютно нищо при/след най-обстойни изследвания, но след като се подобряваш, ще се подобриш и още, ако имаш възможност направи си изследвания за белодробна емболия, а също и за сърцето, но дори и да не ти се отдаде, можеш да замениш хидрираните/хидрогенизираните и животинските мазнини (като изключим течната рибна) с течни студено-пресовани растителни от рода на зехтин екстра върджин, препоръчвам ти и естествен соев лецитин (на гранули), и да се движиш повече, движи се всеки ден, това може да включва и къщна/домакинска работа, пране, гладене, чистене, пазаруване, готвене, проветрявай стаите всеки ден, не е нужно да тичаш/бягаш и въобще да се натоварваш рязко/много, но можеш да правиш разходки, колкото можеш да понесеш без да се стига до задушаване, ако можеш, дори по няколко пъти на ден, лечебен глад по 24 или 36 часа веднъж седмично също може да ти бъде от полза, в случай че не усетиш отново симптоми на влошаване на състоянието - не смея да ти препоръчвам по-дълги периоди на лечебно гладуване, защото се прави по специален начин, който е описан в книгите на Пол Брег, Лидия Ковачева и др., ако проявиш интерес, можеш да прочетеш някоя от тях

Candice
06-06-2015, 22:30
Привет, npp! И аз все си повтарям, че трябва да заменя вредната храна, но хич не ми се отдава. Относно движението - моята работа е много натоварваща. На крак съм по 10 часа на ден, вдигам доста тежко и просто когато се прибера не искам нищо друго, освен да си легна и да почина. Определено нямам желание да върша каквото и да било друго. Разходките и домакинската работа ги оставям само в почивните дни. Идея нямам какъв е този лечебен глад, може ли малко повече информация?

Идвам да споделя, че вчера бях в спешото - отново, явно тук без личен лекар те пращат само там. Погледнаха пак кръвта ми от миналия месец и казаха, че всичко е наред. По мое желание ми направиха рентгенова снимка на гръдния кош. Бях се притеснила, че и рак може да е, но за щастие се оказа, че нито е рак, нито имам проблеми със сърцето или белите дробове. Пак се оказа, че всичко е наред. Докторът каза, че е много странно, защото при тези симптоми трябва да кашлям доста - явно някаква настинка - но нямам никаква кашлица. Преди седмица-две имаше един период от три дни, в които не спрях да кашлям. Кашлицата беше подобна на такава при отминала настинка - суха и дразнеща гърлото. Но от тогава нищо! За радост все още се чувствам по-добре, доста по-малко ме болят гърдите и дишането ми горе-долу се нормализира постепенно. Дано да продължи така занапред. Наистина благодаря на всеки един от вас за съветите и помощта. :)

Lv4e
06-06-2015, 22:36
Приятелката ми имаше такива проблеми, оказа се, че е бронхиална астма.

npp
06-07-2015, 19:29
Идея нямам какъв е този лечебен глад, може ли малко повече информация?

чети тук: http://www.scribd.com/doc/24310554/%D0%9F%D0%BE%D0%BB-%D0%91%D1%80%D0%B5%D0%B3-%D0%9B%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BD-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B4#scribd

Candice
06-13-2015, 23:41
Благодаря, npp!

Идвам само да ви споделя как съм. Уж се пооправям, мисля, че дишам малко по-нормално, макар, че все още много се уморявам и задъхвам, дори и само до кухнята да отида. Поради всичко това, дето стана реших да изключа стреса като вариант като напуснах работа и се прибирам в България, та дано там да се поуспокоя.
Вчера си напипах една буца под челюстта, която май е лимфен възел. Четох, че се получавало след или по време на настинка, пък нали лекаря каза, че не знае защо с такива симптоми нямам настинка. Но това не ме безпокои толкова, може и от растящия ми мъдрец да е.
И друго да попитам - има ли някаква вероятност наистина да съм настинала, но да нямам нормалните симптоми? Чувствам се сякаш съм болна, но някак не може да избие навън. Гърлото не ме боли, но ме дразни. Започнах да кашлям, заради това, но едно такова страхливо, заради болката в гърдите.
На лекар не мисля да ходя повече тук, защото ми дойде до гуша при всяка почивка да вися по цял ден и накрая да ми кажат, че ми няма нищо. Дано да оцелея още половин месец, докато се прибера ха-ха.

npp
06-14-2015, 13:15
Благодаря, npp!

Идвам само да ви споделя как съм. Уж се пооправям, мисля, че дишам малко по-нормално, макар, че все още много се уморявам и задъхвам, дори и само до кухнята да отида. Поради всичко това, дето стана реших да изключа стреса като вариант като напуснах работа и се прибирам в България, та дано там да се поуспокоя.
Вчера си напипах една буца под челюстта, която май е лимфен възел. Четох, че се получавало след или по време на настинка, пък нали лекаря каза, че не знае защо с такива симптоми нямам настинка. Но това не ме безпокои толкова, може и от растящия ми мъдрец да е.
И друго да попитам - има ли някаква вероятност наистина да съм настинала, но да нямам нормалните симптоми? Чувствам се сякаш съм болна, но някак не може да избие навън. Гърлото не ме боли, но ме дразни. Започнах да кашлям, заради това, но едно такова страхливо, заради болката в гърдите.
На лекар не мисля да ходя повече тук, защото ми дойде до гуша при всяка почивка да вися по цял ден и накрая да ми кажат, че ми няма нищо. Дано да оцелея още половин месец, докато се прибера ха-ха.

гадна работа, добре е да се направят по-обстойни изследвания поне за да се разбере точно какво е, казах "гадна работа" и заради това, защото изследванията и въобще допълнителното ходене по лекари може да излезе скъпо и един вид язък че си работила и изкарала някакви средства, но здравето е по-важно както казва и пол брег в онази книга, чийто линк ти дадох в предишния пост, това е линк с текста на цялата книга, която можеш да прочетеш онлайн оттам, ако можеш да погладуваш с чай от глог за ден-два-три и да видиш дали няма да ти олекне, просто трябва да спреш всякаква храна и да пиеш чай от листа или плод от глог с една лъжичка натурален мед, в случай че се почувстваш зле, било то със задух, или с отпадналост, относно прекратяването на гладуването, или както още го наричат "захранването", можеш да прочетеш от книгата, тъй като гладуването прочиства организма от натрупани токсини, включително тромби, а ако по време на гладуването се влошиш и влошаването не отмине, тогава го прекрати

crazyfenka
10-02-2015, 21:48
Ами аз лично имам проблем с щитовидната жлеза и за това ме задушава по-често може да се изледваш и за това не дай боже ама ти казвам де :)