PDA

View Full Version : Приятелят ми и най-добрата ми приятелка



lovelemons97
05-18-2015, 20:07
Днес приятелят ми ми каза че мисля за най-добрата си приятелка повече от колкото за него и дори за самата себе си.
Той не я харесва защото смята че си търси само и единствено собствения кеф.Но все пак всички го правим, нали?
Та той ми каза, че й вървя след гъза и как други хора също го били забелязали.С моята най-добра приятелка да я наречем А. се караме постоянно, приятелки сме от почти 10 год. и нито веднъж не сме се злепоставяли,говорили зад гърба си, винаги се защитаваме и сме по цял ден заедно(не и от 6 месеца насам защото се виждам повече с него).А. има навика когато кажа нещо глупаво да ми казва "ти проста ли си?" (примерно), за да ме накара да се замисля над това което съм казала, на мен не ми харесва някой да се държи с мен така и много се карахме заради този й въпрос накрая спря да го казва, но се е случвало и да не ми направи впечатление като го казва, защото сме супер директни една към друга.Той пък мисли(както и други хора), че когато ми го задава този въпрос аз не се защитавам следователно й позволявам да ме мачка.А аз държа да кажа, че имам голяма уста, също не се страхувам да се защитя и да си отстоя мнението.След всичко,което му обясних за нашата връзка с А., той стигна до извода, че си позволява да се държи по един начин пред хората, а отделно когато сме двете идва и ми се извинява(което е така) ,затова хората остават с впечатлението че и вървя след гъза.
Въпроса ми е какво мислите вие за тази ситуация, която ви написах?
Как се държите вие с вашите приятели и как те с вас?
П.С. - погледах в съновника значението на съня ми, и то беше, че някой от обкръжението ми не е такъв, за какъвто го мисля.Не вярвам на съновниците, но съм на мнение, че нищо не е случайно :D

Elena3232
05-19-2015, 12:30
С моята най-добра приятелка сме по същия начин.Абсолютно винаги ми го задава тоя въпрос ,аз на нея също и го приемаме повече като шега.Имах приятел, с който скъсах още след първият опит за намек да я зарежа.Просто ми е абсурдно ,да забравиш неща като приятели и хобита ,само защото си тръгнал с човек, на който не са му по вкуса.Ако цениш приятелката си, вземи му направи забележка ,да внимава какво говори за нея.

tori
05-19-2015, 12:43
Възможно е да е прав да не я харесва, но е възможно и да не е. Следи внимателно кой от двамата как се държи и не си позволявай да се самозалъгваш, не оправдавай простотията на ни един от двамата спрямо теб.
Аз най-добри приятели не бих казала, че имам - не харесвам цялата концепция. Има две женски, с които се разбирам. Моя човек не харесва нито едната особено много, но се насилва да се държи нормално с тях. Ако не харесва някого и мрънка, се замислям дали не греша, защото често се оказва прав относно обкръжението ми.

anonymous708973
05-19-2015, 12:46
Явно не само на мен ми се повръща от цялата концепция не-мога-да-си-избърша-задника-сама-без-най-добрата-си-приятелка.

Аз дъвча за реакция "глупости" на нещо, което съм казала, представям си да ми изцепи "ти проста ли си".

SlowDownBaby
05-19-2015, 12:51
С моята най-добра приятелка даже си говорим на "тъп" :D И нито една от нас не го казва с цел обида,просто ....така сме свикнали...не мисля,че заради мнението на околните трябва да разваляш отношенията с приятелката си."Хората били мислили,че и ходиш подир гъза"...пука ли ти ? Важното е да обясниш тези неща на приятеля си,който според мен е важен за разлика от "хората"..повярвай ми,ако чуеш по какъв просташки начин си говорим с моята приятелка,ще решиш че се обиждаме денонощно ! :D

Josefinne
05-19-2015, 16:43
Струва ми се, че приятелят ти е прав и е хубаво, че защитава интереса ти дори и пред самата теб. Може би е добре да се замислиш над думите му. Това, че с едно момиче сте си приятелки от 10 години, въобще не означава, че отношеният ви са най-правилни.

lovelemons97
05-19-2015, 19:51
Той не ми казва да спра да излизам с нея или нещо подобно.Просто много често споменава, че не я харесва.
А пък тя когато ми го зададе този въпрос "ти проста ли си" го казва абсолютно сериозно.Този въпрос никога не съм го харесвала и много сме се карали заради него.Просто не обичам някой да ми говори по такъв начин, не казвам да си говорим лигави неща и да се подмазваме една на друга.Тя ми говори така само когато сме с хора, защото като го каже когато сме само двете й се ядосвам и започваме да се караме,накрая просто ми се извинява и аз какво целия тоя сеир да го правя като го каже пред хората ли?Не искам.
Малко съм объркана и не мога да разбера дали той е прав и тя го прави нарочно да изглежда така.

lovelemons97
05-19-2015, 19:54
"Хората били мислили,че и ходиш подир гъза"...пука ли ти ? Важното е да обясниш тези неща на приятеля си,който според мен е важен за разлика от "хората"..повярвай ми,ако чуеш по какъв просташки начин си говорим с моята приятелка,ще решиш че се обиждаме денонощно ! :D
Забравих да кажа, че мен точно това ме интересува.Не искам той да мисли така, просто като знам, че и други хора го мислят ме кара да се замисля да не би да има нещо вярно.

SlowDownBaby
05-22-2015, 06:34
Не винаги е така.Понякога нещата изглеждат различни от страни.Защо просто не поговориш с приятелката си защо се държи така ? Помоли я да не го прави повече,защото това разваля отношенията ви.От друга страна,ти каза,че тя го казва пред хората,а знае,че се обиждаш.Това малко не го разбирам.Каква приятелка би те злепоставяла пред други...не знам,поговори с нея просто. :)

lovelemons97
05-22-2015, 18:10
Не винаги е така.Понякога нещата изглеждат различни от страни.Защо просто не поговориш с приятелката си защо се държи така ? Помоли я да не го прави повече,защото това разваля отношенията ви.От друга страна,ти каза,че тя го казва пред хората,а знае,че се обиждаш.Това малко не го разбирам.Каква приятелка би те злепоставяла пред други...не знам,поговори с нея просто. :)
Ще поговоря с нея.
Благодаря ви за мненията^^

per-dead
05-22-2015, 19:14
Явно не само на мен ми се повръща от цялата концепция не-мога-да-си-избърша-задника-сама-без-най-добрата-си-приятелка.

+
Аз най-добри приятели нямам. Най-добри приятели като цяло не съществуват. Всеки може да ти го набие отзад, когато най-малко очакваш.
Едни от най-близките ми приятели са момчета. При тях е мааалко по-различно. Говорим си глупости, сипваме си, като се напием се псуваме понякога (в границите на нормалното приятелско псуване, разбира се), събираме се по мъжки, но при тях няма нон-стоп висене заедно като гъз и гащи. Като направят нещо тъпо им казвам "вий наред ли сти уееееее?", те на мен също, никой не се сърди.
Имам и 3-4 близки приятелки. И с тях не сме гъз и гащи. Като направят нещо супер недообмислено им казвам "вий акъл имате ли уе?". И те не се сърдят. И аз го чувам от тях. Не се сърдя.
Моят човек не харесва две от тях. То кво не харесва, направо си ги хейти, защото ми дадоха неправилен съвет в неправилен момент за изпълнение. Но и той има приятели, които аз хейтвам. Това е нормално.
Най-вероятно твоят приятел не харесва приятелства тип "
не-мога-да-си-избърша-задника-сама-без-най-добрата-си-приятелка, пък и е възможно отстрани нещата между вас да изглеждат по по-различен начин..
А за съня, единственото, което мога да ти кажа е, че по принцип и аз не вярвам в съновници, но преди две години сънувах, че един вече не-приятел ми реже косата. Това е на предателство. Измина кратък период след съня и той наистина ме предаде. Вече не сме приятели.

lovelemons97
05-22-2015, 19:59
Ние не сме "не-мога-да-си-избърша-задника-сама-без-най-добрата-си-приятелка" защото не сме зависими толкова една от друга.
В крайна сметка мисля, че просто изглежда така отстрани, защото тя знае, че аз не бих й позволила да ме командва.
+ че никога не сме имали абсолютно никакви съмнения за тези 10 год.