PDA

View Full Version : Недоверие?



Dark_Shady
05-19-2015, 05:28
Привет хора. Не съм писала във форума от няколко години, но ето че пак опирам до тук :) Та.. Имам отличен успех в училище, не отсъствам и не излизам много навън. Имам си гадже, но мама и татко напълно го одобряват. Проблема е, че винаги когато искам да отида до друг град- настава хаос! Най-добрата ми приятелка замина преди 10 месеца за Америка и с майка ми бяхме на село и исках за 1 час да сляза до града да и кажа чао, но тя не ме пусна. Сега искам да ида да в посрещна на летището, но отново не ми разрешават... С нея живеем една до друга цял живот и те много се радваха, защото тя е супер умна и мислят, че има добро влияние върху мен. Тя замина след 7 клас да учи в София, но това не се оказа фактор.

Въпросите са: защо не ме пускат? Какво породи в тях такова недоверие? Как да ги накарам да разберат, че догодина съм студентка и така или иначе ще трябва да замина сама в София?

Благодаря (:

marilyn
05-19-2015, 08:23
Родителите ти сигурно се страхуват. Вероятно не е липса на доверие толкова към теб, колкото към другите - едва ли не не се знае дали няма да те нападне някой, да ти направи нещо и т.н. Може да нямат и финансова възможност да ти платят пътя до София, за да посрещнеш приятелката си.

Не ги оправдавам. И моите бяха такива и много им се ядосвах. Аз съм от София, но все ми се караха, ако много закъснея, постоянно ме питаха къде отивам и с кого излизам, какво ще правя. Това много ме натоварваше и се надявам никога да не съм такъв родител/ако някога съм родител изобщо/. Ти самата знаеш, че догодина ще заминеш и няма да си вече при тях. Още малко остана. Все си мисля, че като станеш студентка, нещата ще се променят. Няма как да не те пуснат да учиш, контрол няма да ти водят в София, а и отношението се променя. Поне при моите се промени доста, някак все едно съм пораснала. Е, за няколко месеца, от ученичка до студентка не ми се промени акъла много, ама виж, нашите почнаха да гледат на мен с други очи. Намериш ли си и някаква работа, ако ще да е най-несериозната, съвсем пък ще се променят. Искат да си малкото момиченце, за което да се грижат, страхуват се, че порастваш.

RapExotic
05-20-2015, 11:17
Нали си на 18, какво значение има дали те пускат. Но по-добре е да говориш с тях и да решите проблема с компромисен вариант.

tonybadams
06-12-2015, 08:41
Всеки човек има да се доказва на себе си.След като се докаже и другите го приемат такъв какъвто е.
Понякога родителите са малко консервативни.Единсвеният шанс тук е да даваш винаги най-доброто от себе си на 100 % .
И трето има едни огледала за тях говори Грег Брейдън .Що не хвърлиш едно око :)