PDA

View Full Version : L Карнитин - мнения



SlowDownBaby
05-19-2015, 13:19
Здравейте,от около месец ходя на фитнес и съм свалила близо 3кг,но искам нещата да се задействат малко по-бързо ако е възможно :)) Няколко мой приятелки ми споделиха ,че са пили Л карнитин,като при едната нямаше никакъв ефект.Все пак реших и аз да пробвам и ще започвам да пия Nutrim или нещо такова беше :D въпроса ми е - вреден ли е ? Приятеля ми е много против да го пия,но все пак съм си наумила и само се караме заради това.Та някой да ми каже,дали е толкова вреден,колкото примерно хапчетата за отслабване и тем подобните химии ???
А и още нещо.Ако може някой да ми каже как и кога се пие.

Rakshy
05-19-2015, 17:53
Не е вреден. Гаджето ти е тапанар, зарежи го. На опаковката пише как се пие. Ако е течен обикновено е 15-20 мл или една капачка, мисля че така се падаше. Преди тренировка пиеш 1 или 2 капачки зависи дали искаш единична или двойна доза :Д.
Не е нужно да е на гладно. Най-добре влиза преди кардио. Успех

Rakshy
05-19-2015, 18:00
А и, ако не си го купила вече, по-добре не взимай на таз фирма. Знам, че едно време са били големи, ама има и по-добри на пазара. Евърбилд са набиращи сила на пазара в момента и не са много скъпи, поръчай си от тях.

Pug_306
05-20-2015, 07:02
Карнитина се усвоява в черния дроб, не е много полезен за него. По принцип може да го пиеш 1 месец, после 1 почивка , след това същата процедура отново. Аз бих ти препоръчал Ацетил Карнитин, по бързо ще постигнеш резултати с него.

SlowDownBaby
05-22-2015, 06:47
Ами аз казах на моя приятелка да ми го вземе,понеже учи в друг град и там са по евтини и така или иначе вече го е взела.Тя нямаше никакъв резултат,но аз пък ще пробвам и да видим.И да,течен е,още не е при мен за това питах как се пие :) А някъде бях чела,че спортистите увеличават дозите си,за издръжливост май,не съм много сигурна,та за мен това дали ще има ефект ..смисъл ако пия по две капачки ? Аз по принцип си правя само кардио,понеже от него най-имам нужда :D И какво може да стане ако предозирам с ел карнитина..ако изобщо съществува такова нещо при него ?
И Pug_306,благодаря,че ми каза,че е нужна почивка,че щях да го приемам без прекъсване.

Pug_306
05-22-2015, 06:49
Пий го както е предписан, не е хубаво да се предозира. Щом правиш упражнения ще има ефект. Остава само да се приготвиш за голямото потене :D

SlowDownBaby
05-22-2015, 06:56
Аз по принцип доста си се потя във фитнеса,а и нося от онея гумените колани на корема,дето изпотяват още повече :D Не мога да си представя колко повече ще се потя,чак взех да се притеснявам :D
Аааа и още нещо ! Пие се само преди тренировка нали ? Не се пие ако няма да ходя на фитнес.. :D

Pug_306
05-22-2015, 07:42
Пие се сутрин и преди тренировка, ако няма да тренираш пак го пий, той се усвоява в организма, няма никакъв проблем. За потенето - след 30 - 40 мин тренировка под теб ще има мини езерце :)

jghgh
05-22-2015, 11:04
L-carnitin действа добре само със стриктна диета. Иначе няма файда. Друг недостатък му е, че организмът привиква към него и почва да го "изпикава". Той е добре да се ползва за финални щрихи, когато вече си в плато и организмът отказва да гори повече.
Термогенните фетбърнъри действат по-добре, дори когато диетата не е стриктна, но те крият други рискове, за сърце, за психика ако щеш (имам една приятелка, дето получи параноялни пристъпи, щото т'ва ти пържи нервната с-ма).
Каквото и да избереш, пий го по указания на опаковката начин, или още по-добре: консултирай се с някой активно трениращ, но не нацепена батка, а някой който чете и разбира.
Каквото и да избереш, спазвай някакъв режим за хранене и на пиене на кафета и стимулиращи напитки (особено ако избереш термогенен фетбърнър, защото при тях е противопоказно да се смесват с кафета и пр.). Разчитай повече на себе си, на храната и на тренировките, и по-малко на добавките. И всичко ще се нареди.

Rakshy
05-22-2015, 12:55
Има голяма файда от него... Дори без диетата, а погледнато от гледна точка на енергия по време на тренировката. Тя не cut-ва за шоу или нещо такова, а за лятото. Тук няма финални щрихи и всичко е докато не се почувства по-красива :D Т.е. няма проблем да го пие.

Принципно L-carnitine действа добре когато имаш дефицит, т.е. недостиг в тялото си. Почти сигурен съм, че това е случая => би трябвало да видиш някакви резултати.

Най-добрата форма, която можеш да пиеш е L-Carnitine L-Tartrate (LCLT). Но не е голям проблем и да е някоя от другите 4 или 5, там колкото са. Разликата е, че между различните форми има различна препоръчителна доза. Затова виж на опаковката или в сайта на фирмата.

Fat burner-ите нямат НИКАКВА почва за сравнение с l-carnitine-a според мен поради простата причина, че едното е просто аминокиселина а другото е огромна бленда от кво ли не, главно кофеин и потискащи апетита билки и т.н. Силните бърнъри като Lipo 6 например имат голяма доза кофеин и ако човека не е свикнал с кофеин, просто казано не му се вярва.

Да, по-добре е да оправиш храната и спорта, отколкото веднага да се обръщаш към добавки.

Rakshy
05-22-2015, 12:58
А и няма проблем да го пиеш постоянно. Не е нужно да правиш цикли с него. Няма 1, дори 1 проучване, което да твърди, че трябва да го въртиш. И не, не се натрупва в дроба, т'ва не е тренболон или стромба, баси.

Всичко, което трябва да се пие на цикли е вредно. Запомни го.



Също така искам да се поправя: най-добрите варианти за прием са между хранения и след тренировка. Така работи по-добре. Изглежда това с пиенето преди трен. е масова заблуда :Д или по-скоро не заблуда, а незнание.

Ако нещо не е ясно, питай.

SlowDownBaby
05-23-2015, 08:19
Значи първо ето това е Л карнитина - http://prikachi.com/images.php?images/276/8130276r.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/277/8130277G.jpg

Второ - да го пия дори когато не тренирам ? Това не значи ли,че ще си вървя по улиците и ще се потя постоянно :D някак си ми изглежда грозно ;д Иии това между храненията не съм много сигурна,че го разбрах..примерно между закуска и обяд,или между едно хранене ? Смисъл такъв докато се храня да си изпия л карнитина и да продължа да се храня ?

Rakshy
05-23-2015, 12:11
Баш на нутрим е ахахах :D :D :D

Има разлика между храненията и с храна :D Идеята е не на гладно и без храна, затова между храненията. Закусваш в 8, обядваш в 12, а тва го пиеш в 10 примерно. И ако го пиеш така няма нужда да го пиеш преди тренировка и без тва е 20 дози и бързо ще свърши.

Не, това не значи че ще ходиш и ще се потиш, god damn it people. От фат бърнърите се потиш без причина. Л-карнитина подпомага пренасянето на сложни маслени молекулки в клетките. Клетките имат неща наречени митохондрии - там отиват тези молекулки или по-скоро частици. Работата на митохондриите е да произвежда енергия за клетките. Т.е. така използваш мазнините си, за да се захранваш. Ако се потиш докато ядеш тогава да, ще се потиш и след като си го изпила, ако ли не - няма. Ок?

marilyn
05-23-2015, 18:58
Знам, че може да разбърка менструацията. Не съм пила, нямам личен опит. Гугълни и ще видиш много мнения по този въпрос (специално за МЦ).

Slarc3
05-23-2015, 19:08
Аз пък съм твърдо против L-а не ,че е вреден или какъвто и да е буллшит там, просто е безполезен .. не е ли термогенен =/= useful. Кофейн и йохамбин(или йохамбе или както там му викат наскоро ЛОЛ) = 300% пъти по добре от карнитин(както и от термо фет бърнарите,които напрактика са същото, ама 300 пъти по скъпи с изключение на Animal,че е наблъскан с още работи и ме кефи :D).. anyway лично мое мнение , Rakshy може и да сме на различни мнения тоя път май , май , а.. :D :D :D

Rakshy
05-23-2015, 20:01
От части. Л-карнитина щеш не щеш е една от най-полезните добавки, която може да се взима. Какъв резултат ще има човек е друг въпрос :D Да, за горенето на мазнини трябва някаква температура, която да се постигне /от там идва потенето главно/, но л-карнитина не може да я предостави. Както казах той просто вкарва мазнините в пещта :D

Затова др Jim Stoppani препоръчва взимането на л-карнитина да е с някакви други съставки за сваляне, т.е. кофеини, йохимбини и т.н. Просто за да има по-добра стойност приема.
Разгледай въпросните съставки като катализатори на процеса, те практически са това /изключваме другите им ефекти касаещи апетита и т.н./

А и да, 9/10 случая да си сглобиш добавките излиза по-евтино отколкото да ги купиш готови + че така приемаш правилните дози, защото в купешките добавки дозата на активните съставки е далеч от препоръчителната дневна доза, за пример ако ти трябват 5 грама креатин за най-добри резултати, то в добавките "които имат необходимия креатин за деня" има 3 грама макс, тази разлика от 2г може да не изглежда голяма, но всъщност е огромна.

*end of rant*

SlowDownBaby
05-24-2015, 07:01
Като се има предвид,че половината думи не съм ги чувала,това което разбрах от цялата работа е,че от ел карнитина не се отслабва,независимо дали с фитнес или не,а само е полезен в което пък жестоко се съмнявам... :D абе..пише да се пие 30мин преди тренировка или някаква активна дейност,така че не мисля да го пия всеки ден ако няма да тренирам пък да видим...

Slarc3
05-24-2015, 07:56
^ На нас с Ракшу не ни обръщай внимание ние сме по дийп ин дъ неща :D :D

П.П. поне го пий с кафе преди трен. trust me по добри резултати ще имаш.

Rakshy
05-24-2015, 11:35
:/ а аз го писах разбираемо :/ :/ :/ :/ (спокойно иначе и аз чета по 5 пъти, за да съм сигурен, че съм разбрал)

П.П. или зелен чай depending on what your cup of tea is. *британски акцент*

SlowDownBaby
05-24-2015, 19:43
Ами аз пия зелено кафе,но го бях спряла понеже не бях сигурна дали мога да ги комбинирам,но благодаря,че ми казахте,утре го захващам пак :D