PDA

View Full Version : Свързано с чужди езици



helpmeeplease
05-19-2015, 16:28
Здравейте, много моля за помощ някого, който има добро ниво по даден чужд език, да сподели дали може да се достигне добро ниво ако се ходи на летни интензивни курсове 2-3 години + училищно време 2 пъти в седмицата, ако има някаква добра основа по езика? И какви други начини освен филми, книги, статии може да се използват???

inewton
05-19-2015, 17:36
Учил съм английски и немски (немския не го научих много добре, защото не ми беше интересен). И двата съм ги учил с учител в училище. От около 2 месеца уча латински самостоятелно, защото ми е интересен. Вече знам много думи и донякъде граматика, но латинската граматика е много обширна, така че сравнено с английския все едно вече знам почти цялата английска граматика. И така, според мен най- важното е езикът да ти е интересен и да имаш мотивация да го учиш. Аз всеки ден уча по 20 думи, граматика и правя упражнения, но мисля, че 20 думи са много. Четох някъде, че е нормално да учиш по около 5-10 думи на ден.А освен книги, музика, филми, радио и т.н. може да намериш човек, на когото му е роден и да говориш или да си пишеш с него.Тва е от мен.:D

Nika95
05-22-2015, 22:21
Еми трябва да си намериш собствен метод, ако ходиш на курсове, задължително прави домашните и бъди в течение със случващото се, филми помагат, музиката също. Трябва да бъдеш заобиколен от езикa или поне често да се заобграждаш от него, било то радио, телевизия, песен. Бъди последователен и учи редовно, защото както казах по-горе, за да го проговориш , за да "усетиш" езика, трябва да го чуваш и използваш редовно, както е и с майчиния. Иначе за граматика, не знам, всеки я усвоява различно, думите се запаметяват с интервално повтаряне, не е нужно да ги пишеш по 100 пъти на един път, може 10 пъти, но да е през ден примерно, за да създадеш трайна връзка в мозъка е и много ефективно да ги асоциираш, измисли си история за по-сложните. В обобщение ще кажа, че ако ти се учи, ще го научиш, насила, ако е, няма да е лесно. Успех! :D

MsMiracle
05-23-2015, 11:45
Здравейте, много моля за помощ някого, който има добро ниво по даден чужд език, да сподели дали може да се достигне добро ниво ако се ходи на летни интензивни курсове 2-3 години + училищно време 2 пъти в седмицата, ако има някаква добра основа по езика? И какви други начини освен филми, книги, статии може да се използват???

Абсолютно възможно е, да.
А за други начини да учиш езика - най-хубаво ще е ако намериш някого с когото да разговаряш (или пишеш) на дадения език. Естествено по-добър вариант от това на този някой това да му е роден език, няма.

marilyn
05-23-2015, 19:55
Зависи от твоята сериозност и мотивация. Ако ще и най-добрият учител да имаш и да ходиш всеки ден на уроци, ти ако не се стараеш, нищо няма да постигнеш. Ако ти е интересно и наистина искаш да го научиш, е напълно възможно да постигнеш добри резултати с плана, който си описала.

prosto_chovek
05-24-2015, 09:48
Аз лично твърдя, че владея английски на доста добро ниво и ще ти кажа как е според мен. С интензивния и всякакви други курсове за 2 3 месеца можеш да изградиш основа, да усетиш езика и да натрупаш някакви думи и фрази. Обаче ако искаш да овладееш даден език на добро ниво, трябва да го практикуваш. Виж имаше една тема бяха направили за разговори на английски, книги е хубаво да се четат, филми без субтитри гледай, търси свободни чатове в интернет, в които се говори на дадения език. :)