PDA

View Full Version : 2 Въпроса за всички студенти, в България и извън



Narvaez
05-25-2015, 18:44
Здравейте, компания

Като ученик от 11ти клас, темата за университети и следвания е често срещана. Възложиха ми проект наскоро на тема университети, и трябва да задам 2 въпроса на някои студенти за техните мнения. Много бих бил благодарен, яко някои от тукашните студенти (независимо в БГ или извън) биха могли да ми отговорят.

1. Какво не харесвате в системата и как бихте я променили?
2.А какво харесвате в нея?

Благодаря предварително за отговорите (тези които са конструктивни поне)

prosto_chovek
05-25-2015, 21:34
Тук, в ТУ-София

Не харесвам:
- остарялата материална база (макар че напоследък я подменят);
- неадекватното преподаване по много предмети;
- това, че се преподават неща, които на времето последно са използвани от вуйчото на Лили Иванова;
- голяма част от ръководствата за лабораторни упражнения са дебилно написани и по - голямата част от информацията в тях се отнася ексклузивно за самите упражнения и тази информация се стоварва накрая едно към едно в някакви протоколи;
- протоколите. Тъй като аз съм на мнение, че човек ако иска да научи, ще научи, не е нужно да се дават десетки левове за ксерокси, листи, да се хаби време в механическо преписване на някакви сто страници терия и пет таблици с измервания;

Харесвам:
- все пак доста голяма част от преподавателите са свестни хора и няма да те върнат, ако искаш нещо помощ;
- базата е сравнително достъпна за извънкласни дейности;
- никой не те спира да посещаваш занятия и лекции в която и да било специалност, ако имаш интерес към някой конкретен предмет;
- нашата спортна база е доста добра;
- колегите са основно читави хора.