PDA

View Full Version : Паническо разстройство



stunkaaaaa
05-25-2015, 23:02
Преди месец и половина пуших трева, оттогава съм много зле. Спрях да ям , не можех да спа и т.н. Това обаче не спира, получавам някакви пристъпи на паника, просто в един момент, особено когато съм сред повече хора получавам такива пристъпи, имам чувството , че живота ми е нереален, че ще ми стане нещо, получавам сърцебиене и т.н. Бях почнал да пия чай от жълт кантарион-помага , но в много малка степен, просто успявам да заспа и не се се се сещам толкова често, че пак ще ми стане така. Но това просто не спира, направо имам чувството , че се побърквам. Четох за паническото разстройство и всичко си е на лице при мене, има чувството, че се гледам отстрани, че психиката ми не е с тялото ми. Моля ви, кажете ми какво да правя, на 14 съм.

jghgh
05-29-2015, 06:03
Споделяш на най-близките си хора, и отивате на консултация с психотерапевт. Желателно е да е психоаналитично ориентиран.
Междувременно спортът доста помага да се разгради адреналина в тялото и атаките да понамалеят.

Паник атаките често носят някакъв скрит смисъл, който, когато се открие, намаляват/спират.
Добър пример е този: http://ttodorov.alle.bg/cases/five-steps-therapy/


Но и с терапевт, и без терапевт, основният фактор за оздравяването си ТИ. Помисли какво искаш от живота и какви са твоите мечти. Вслушай се в себе си - какво те прави щастлив? А какво не? Какво би искал да промениш в живота си? Каквото и да е то, направи го, поеми някаква инициатива, последвай някоя своя мечта.
Когато поемаме отговорност за собствения си живот, това ни кара да се чувстваме много по-силни, и в контрол над ситуацията.

JustOneKid
05-31-2015, 19:48
За какво пушите незам, но поне учихме :D че тр се ходи на психолог терапевт нещо такова майче психолог ддз ама ходи!