PDA

View Full Version : Компютъра ми се изключа сам



vladogr
05-26-2015, 12:15
От 3 месеца лаптопа ми се изключва сам и искам да знам дали има начин да го оправя в домашни условия с програми или нещо подобно защото имам проблеми с майстора при който го карам- той работи далеч от мен и се прибира след 7 часа а тогава на мен не ми е удобно.
Моля ви за помощ това не се търпи говоря по скайп и се изключва влизам във фейсбук и пак се изключва само при CS 1.6 не се изключва но искам да мина на CS:GO която е малко по-тежка а ме е страх че така ще си дам парите защото лаптопа ще се изключва и няма да мога да се насладя на играта .
Лаптопа ми е Lenovo G560 благодаря предварително :)

inewton
05-26-2015, 12:28
Мисля, че няма да можеш да го оправиш сам. На мен ми се е случвало два пъти, първия път беше заради дънната платка, втория заради захранването. Ако е захранването може да купиш ново и да го смениш, ама по- добре първо питай някой, който разбира от какво точно е проблема.

haritov
05-26-2015, 12:52
дали е чистен скоро

vladogr
05-26-2015, 16:03
Не е чистен от много отдавна а относно дънните платки и тем подобни не разбирам нищо доскоро играх League of Legenens която е тежка игра и в друг сайт ми казаха че било от това но пак да се допитам

KondioVarvarina
05-26-2015, 16:12
Ето съветче от мен : Издърпай си CoreTemp и си виж температурите при никакво натоварване и когато работи цс 1.6

vladogr
05-26-2015, 16:43
При цс го няма тоя проблем а и не знам как се ползва тази програма както казах не съм много на ти с компютрите

npp
05-26-2015, 19:32
G560 е слаб за игри, най-вече видео адаптерът, може би затова при cs 1.6 нямаш проблеми, защото е лека/ненатоварваща хардуера игра, иначе със сигурност има начин да се подобри охлаждането, например, като се почисти от прах, чрез смяна на термопастата на охладителите, които не са застопорени с фабричен термален кит, с по-добра, чрез използване на охлаждаща подложка...

Данита
05-27-2015, 16:33
Отиваш с него на някоя бензиностанция и там ти го издухват с въздух. Това е най-елементарното преди да търсиш проблема в захранване или някъде другаде.

anonymous908491
05-27-2015, 17:13
Отиваш с него на някоя бензиностанция и там ти го издухват с въздух.

Могат и направо да го ремонтират, с чук, защото продухването толкова помага.

Данита
05-27-2015, 19:44
Всичко идва от лошото охлаждане. Ако го правиш периодично ще има по-дълъг живот.