PDA

View Full Version : депресия или?



waazap
05-26-2015, 19:10
Здравейте! Момиче съм на 15 години. От известно време се чувствам много тъжна и разстроена. Преди 2 дни беше абитуриенската на по-голямата ми сестра.
ПРОДЪЛЖЕНИЕ ПО-ДОЛУ!!!!!

waazap
05-26-2015, 19:10
Беше уникална и разбира се аз бях малко 'натъжена от радост' от това че я виждам като принцеса. Разбира се имаше и много хубави емоции,но на моменти едвам сдържах сълзите си. Да,това е напълно нормално,но и днес като си помисля и като си спомня за завчера (абитуриенската и) се натъжавам много и дори понякога започвам да плача. Донякъде се примирявам с това,но повече ме притеснява това че много често мисля за смъртта,мисля че нещо лошо да се случи на близките ми и си провалям настроението. През повечето време от деня,особено като съм си в нас,просто се чувствам тъжна и понякога си поплаквам. Напоследък сънувам много кошмари. Вечер ,когато си лягам и едвам сдържам очите си отворени, в момента в който ги затворя започвам да сънувам кошмари ,от които се стряскям много и веднага се събуждам със сърцебиене. И най-гадното е,че в момента, в който отворя очите си след кошмара и го затворя отново ,защото ми се спи ужасно много ,oтново сънувам някакъв кошмар. Това не ми се случва всяка вечер,но когато се случи сънувам по 6,7 кошмара един след друг... До скоро се храних нормално,дори се случваше много често да прекалявам, а сега има дни, в които дори не ям. Уморена съм през целия ден и често се случва трудно да сдържам очите си в час и т.н. Както казах притеснява ме най-многотова че често мисля негативно,натъжавам се лесно (понякога без причина) и през повечето време се чувствам така сякаш нищо няма смисъл. Дали това е някакъв вид депресия или е част от трудния период през пубертета. Моля ви дайте ми някакви съвети,защото всичко това е ужасно.

102thedream
05-26-2015, 19:14
не е депресия, миличка, спокойно
просто си намери занимание
чети, слушай музика
влюби се
общувай като цяло

waazap
05-26-2015, 19:30
Общувам! Прекарвам възможно повече време с приятели. Като съм с тях се чувствам доста по-щастлива и не мисля за нещатс,които ме притесняват. Гледам да запълвам свободното си време колкото е възможно,но понякога се случва,че просто изведнъж се натъжавам и не мога да сдържа сълзите си. С момчета не ми се занимава. Лятото едно момче се появи и просто преобърна всичко и още не мога да го забравя и някак си ,когато и да пробвам да се занимавам с някое момче се сещам за въпросната 'лятна тръпка' и си представям колко по-различно и хубаво щеше да е с него и всичко се проваля. Това е малко извън темата,но като се замисля дали това не е част от проблема ми...

102thedream
05-26-2015, 19:40
заобиколи се с интересни хора и всичко ще бъде наред
но не забравяй най-вече ти да си интересен човек
обогатявай се и не премисляй много нещата
виждаш ми се интелигентно момиче, а интелигентните момичета нямат нужда да премислят нещата

Ivaaaaa
05-27-2015, 15:34
сори, ама се отвращавам от такива неща. депресията не е да си ревеш от нищото. по-скоро някаква хиперемоционалност, дължаща се на възрастта и хормоните. споко, съншайн, ще ти мине :)

anonymous908491
05-27-2015, 16:28
Имаш ли приятел, правиш ли секс ?

jghgh
05-29-2015, 05:56
Ми, дори да не е депресия, не е стандартно да си толкова често в потиснато настроение и да сънуваш постоянно кошмари.
Консултация с психотерапевт няма да навреди.


През това време - да, съгласна съм и с останалите - излизай, прави интересни неща, развивай хобита. С две думи - поеми контрол над живота си. Това, което истински лекува, е да можеш да поемеш отговорност за живота си и да си наясно, че каквото си го направиш, такова е. В крайна сметка има много неща, които зависят от нас, и то е напр. с какви хора дружим, правим ли това, което обичаме, развиваме ли личността си и пр.; Казаното до тук НЕ изключва подкрепата от лице-специалист, но подкрепа, а не пълно облягане в очакване някой друг да разреши проблема.

Тия пояснения ги правя, защото последно време имах някои "откровения" за това какво е възможно и какво не е да получим от другия, независимо в каква позиция ни се пада този друг. И държах да го отбележа.
Но в такива случаи освен самопомощ, понякога е добре все пак да се потърси и друго мнение.

JustOneKid
05-31-2015, 19:51
аз не разбрах какъв е проблема :D смисъл разбрах де но не виждам да има но и на мене братчетка ми е на 18 и ми е НДП (смис роднинско ндп wow iam fr praim preebani raoti :D ) и ко 18 18 тва е гъ*з няма да слагам тука ама 24/7 с фр кат мене,даже се праим на болни през седмица да се виждаме-ИЗПИТИТЕ МИНАХА БЕЙБИ, и тва само секс любов и филми ;Д