PDA

View Full Version : Психолог,психотерапевт или психиатър?



roredes
05-26-2015, 19:31
Така...от къде да започна...Настроенията ми се менят постоянно. Мога да се разплача за най-малкото нещо и винаги предпочитам да седя сам, далече от другите хора. Изолирам се. Много пъти на ден мисълта за самоубийство е водеща в главата ми и не мога да го контролирам това...Не мога да спя добре...Тъпча се с храна като свиня и после повръщам всичко, защото ми е гузно, че съм ял.Не си общувам с родителите ми кой знае колко - на здрасти и чао сме горе-долу. Постоянно чувствам умора и може би най-важното - transgender съм...Female to male...Искам да взимам тестостерон и да си направя операция. Та чудех се с какъв специалист трябва да се свръжа?


П.С. Моля ви, не ме нападайте. Тук съм, защото имам нужда от помощ, а няма към кого да се обърна.

paradosou
05-26-2015, 19:37
Психотерапевт по-скоро; за разликите между терапевт и психолог сам можеш да прочетеш. Психиатрите (в общия случай) е почти изключено да ти решат проблема, те се занимават с предписване на хапчета. Като идеш при психотерапевт ще стане ясно има ли нужда от комбинирана терапия, ама се съмнявам да е така. Поздравления за желанието да занимаеш специалист. Успех ти пожелавам :)!

roredes
05-26-2015, 19:40
Благодаря за бързия отговор. Ако някой може да ми препоръча добри психотерапевти в София, ще съм много благодарен.

102thedream
05-26-2015, 19:42
сериозно трябва да поговориш с родителите си и да им кажеш всичко това !

paradosou
05-26-2015, 19:42
Сори за редактирането по 5 пъти :D. Личен опит с психотерапевти нямам, така че ще се въздържа от препоръка.

roredes
05-26-2015, 19:44
Знам, че трябва да им кажа...Никога обаче не е имало такова нека го нарека "разбирателство" между нас..Като цяло просто живеем на едно място и не общуваме. Ще ми е много трудно да го кажа, затова първо исках да се консултирам със специалист, за да имам подкрепа от някъде и да събера смелост да си излея душата пред тях.

102thedream
05-26-2015, 19:48
този път ще направиш изключение и ще им споделиш всичко

roredes
05-26-2015, 19:51
Ще опитам...Но какво става ако не проявят разбирателство и се опитат да ме променят и да ме направят нещо, което не съм ? Или просто твърде много премислям нещата..

102thedream
05-26-2015, 19:54
виждаш ли, всичко е в теб и няма никакъв проблем
просто много премисляш нещата
постарай се да представиш нещата както наистина ги чувстваш от-до /без страх/
успех, и винаги можеш да напишеш ако нещо ти тежи

roredes
05-26-2015, 19:55
Дано да е така и да ме приемат какъвто съм.