PDA

View Full Version : Съвет относно момиче



the_strange_one
05-26-2015, 20:25
От скоро излизам с едно момиче. Когато сме заедно се чувстваме добре и двамата.На последните ни две срещи я целувам по бузата (не ми се прибързва), но започна да ми обяснява ей така от нищото, че точно сега не била готова за връзка, искала да си даде почивка и такива неща.Имам чувството, че ме пробва доколко съм навит да я спечеля, защото всякаш и преди ми е правила такива неща да ме отказва от себе си, като например недей да излизаш с мене защото еди какво си ще кажеш, но аз продължавах да настоявам да се срещаме, а тя когато е можела винаги е излизала с мене.Смятам да продължавам да си излизам с нея и се надявам да я убедя, че съм точния човек за нея.Тя самата ми е пожелавала да си намеря хубаво и добро момиче, защото съм заслужавал много такава бил съм много точен и разбран и такива.Старая се винаги да й показвам по-специалното ми отношение към нея и тя разбира се го забелязва.Какво мислите вие по въпроса?

waazap
05-27-2015, 06:24
Възможно е да е объркана. И на мен ми се е случвало. Дадено момче ми допада,но не знам дали искам да съм с него. Харесва ми държанието му,самия той,но не съм знам. Може да не е сигурна в чувствата си и да не знае какво да прави. Но явно държи на теб. Ако сте приятели от дълго време ,тя може да се страхува да не изгуби един добър приятел (смисъл нали знаеш,не всички връзки завършват с разбирателство и приятелство)

the_strange_one
05-27-2015, 08:29
С момичето общо взето си пиша и се виждаме от около месец, но се познаваме отдавна, защото сме от едно и също училище.Днес ще излизаме отново и мисля да събера куража да я целуна и да й опиша какво точно чувствам към нея, а дори и да ме отреже мисля че ще е по-добрия вариант отколкото тайно да се надявам на нещо и гледам хем да бързам бавно, но също да не станем прекалено добри приятели и да си изгубим интереса един от друг.Най-вероятно няма да има хепи енд, но пък все пак има и някакъв шанс за щастливо развитие на събитията.

waazap
05-27-2015, 08:52
Мхм. Обясни и какво чувстваш. Действай без да мислиш много и не се отказвай.

the_strange_one
05-27-2015, 09:11
Чувствата ми към нея са странни, защото гледам да не се влюбя и евентуално да мина метър ако ме отреже, но е факт, че се привързах много към нея, немога да стоя ако не я видя ако ще и за 2 минутки на ден, постоянно си мисля за нея, имам чувството, че ако има малко продължат така нещата дори и ще я заобичам.Не сами чисто приятелски чувствата ми към нея, а тя ми споделя, че нейните й са просто приятелски и затова много се колебая дали ще избързам ако си разкрия всички чувства към нея днес или да го оставя за в близкото бъдеще (няма да ме има няколко дена в града и искам тази вечер да съм максимално убедителен и в дните, които ме няма сама да прецени дали аз съм нейния човек или не

waazap
05-27-2015, 09:15
По-добре не отлагай.

the_strange_one
05-27-2015, 10:01
И аз така мисля, защото след няколко дена може нищо да не е същото и в последствие да съжелявам

jghgh
05-27-2015, 20:30
Доста е комплексирано това поведение "Не се занимавай с мен", "Заслужаваш по-добра", което ти го превеждам на нормален човешки език: "Ела си, тръгни си".
Точно това е. Неясно поведение и намеци, за да се чудиш иска ли те, не те ли иска, и дали не те тества. Може пък и да те.
Но трябва ли ти да се занимаваш с манипулативно момиче? Извинявай, ама ква е логиката да ти дава да я целуваш, а после да те отхвърля индиректно?

Може би съм много крайна, но в любовта за мен нещата трябва да са доста ясни - всичко или нищо, а не "искам те малко", "не знам какво искам", и подобни.
Да не говорим, че т'ва "Не се занимавай с мен, аз съм лоша" после може да го ползва като измъкване от ситуации, бягане от отговорност, един вид като те разочарова/подведе нещо: "Ама аз нали те предупредих".

Не се оставяй да те забаламосва и да се държи по едни начини, а да говори други неща. Мерило за поведението на човека е делата и думите да са в пълен синхрон.
Action speaks louder than words.



Моите прогнози са леко мрачни, ама все пак не съм в ситуацията и само по написаното е трудно да се съди, ти си го усещаш най-добре. Ако искаш рискувай. То и да се опариш любовно не е кой знае каква болка за умиране. Опитът учи най-добре :)
Друг е въпросът, че понякога като искаме много нещо, е добре да си го позволим.. Да си дадем малко воля на сърцето, дори да е зле за нас. Защото в края на краищата не може винаги да си защитен или всичко да е честно, преживяването също е ценно.

the_strange_one
05-29-2015, 06:38
Здравейте!Благодаря за изказаните мнения, най вече последното, което е може би най-важното.Ситуацията е следната - вечерта, в която мислех да си излея душата се промени доста и нямаше шанс да говоря на тази тема с момичето (няма да се впускам е оправдания и извинения), но пък и казах, че имам да й казвам нещо и женското любопитство надделя.Отговора беше "дано не си влюбен в мен", при което бях на ръба да й кажа да спре да ми пише, но понеже съм търпелив човек и казах точно какви са ми отношенията към нея (без тези над приятелски) и меко казано тя се разтопи.Определено знам кой съм, какво правя, как се отнасям с нея и с всички момичета като цяло и отново виждам промяна в нея.Днес е 2ри ден откакто не сме се виждали и буквално си пишем постоянно (спираме само докато тя спи). Изпраща ми постоянни нейни снимки, при което последват обяснения от моя страна колко е красива, прекрасна и неповторима. При следващото ни виждане ще й кажа, че освен приятелски имам и други чувства и неискам да го крия и че тя е моето момиче, за което винаги съм мечтал. Тя ме кара да се чувствам по доста по различен начин в сравнение с всякакви други преди нея.Мисля, че си имаме шансовете, постоянно ми изпращат поздрави с приятелката си, което според мен значи, че
ме обсъждат, но дали е наистина така не се знае. За нея било по-важно приятелството ни, но и в любовта има приятелство, даже много по-голямо и точно в момента съм готов да дам цялата си обич и внимание на едно момиче, а като се замисля тя е единствената, за която бих направил всичко!

RapExotic
05-30-2015, 17:16
Имам чувството, че ме пробва доколко съм навит да я спечеля, защото всякаш и преди ми е правила такива неща да ме отказва от себе си

Не я сваляй. Много момичета правят така и в момента, в който им признаеш какво чувстваш започват да ти се присмиват и да те разиграват. Ако искаше са е с теб щеше да ти покаже ясно намеренията си.

anonymous908491
05-30-2015, 17:23
Ако искаше са е с теб щеше да ти покаже ясно намеренията си.

Не винаги, може спокойно да я тества като почне да се сваля с някоя нейна приятелка.

stambz0ne
05-31-2015, 13:46
Има две възможности, първата, най-простичката е тя да ти казва истината, втората, по-сложният, но и по-оптимистичен вариант е това да са игри на ума, или на любовта, зависи как гледаш на нещата. Тук цялата работа опира до човека и логиката му, ти трябва да си създадеш конкретен модел на действие и да се придържаш към него и да го изпиташ с времето, иначе ще бъдеш изгубен в море от колебания и несигурност. При всеки случаи бъди до нея, не я изпускай току-така. Имаш моята пълна подкрепа, а това, че ти пожелава да си намериш по-хубаво момиче и тези комплименти показва колко несигурна е тя в себе си, чудесна възможност да и помогнеш да изгради малко кураж в себе си и да я спечелиш. На мен най-вече възрастните жени ми правят комплименти, но комплимента си е комплимент. :) Като цяло и аз съм в началото на нещо, но още е прекалено рано за каквито и да било по-дръзки действия, сложна работа. Успех, братле!