View Full Version : Почистване на сребро
Слънцеее
05-26-2015, 20:28
Здравейте. Искам да Ви попитам как да почистя потъмняло сребро,без сода бикарбонат и паста за зъби - пробвала съм тези методи, и да има ефект,но не достатъчен. Също така дали Silver Dip (мисля че беше някаква течност, в която се потопява среброто и също го има като кърпичка за почистване) действа?
Остави го в магазин за сребро, там ще ти го изчистят - имат специални ''перални'' с перли и препарати. Нямат да ти вземат повече от 4-5 лв.
sweet cookie
05-29-2015, 10:45
Среброто е мек метал,затова трябва да се избягва почистването с паста за зъби или сода. Аз моите ги чистя със спирт.Две супени лъжици спирт в един литър вода.Добавяш и малко течен сапун,оставяш среброто петнадесет минути в разтвора и след това го подсушаваш с мека кърпа. :)