PDA

View Full Version : Ваксини



ioanaaa
05-27-2015, 12:25
Здравейте, миналата година направих 17 и трябваше да ми се поставят задължителните ваксини, обаче ми направиха само едната, а за другата просто трябвало да сме повече хора, а не един... та въпроса ми е може ли да излезеш извън България без тези ваксини, защото едни хора казват, че може, други,че е задължително?

AngelBelchev
05-27-2015, 13:29
Хора, вземете се позадълбайте малко повече какво представляват ваксините преди да давате да ви шият каквито и да е субстанции в телата. Освен това няма (не може и не трябва да има) такова нещо като "задължителни ваксини", те са по-скоро "пожелателни". Не за друго ами заради правото ни на телесна неприкосновеност.

haritov
05-27-2015, 13:43
Хора, вземете се позадълбайте малко повече какво представляват ваксините преди да давате да ви шият каквито и да е субстанции в телата. Освен това няма (не може и не трябва да има) такова нещо като "задължителни ваксини", те са по-скоро "пожелателни". Не за друго ами заради правото ни на телесна неприкосновеност.
защо майките не искат ваксини за децата си? от глупост

не става въпрос за нечие тяло не искам наоколо да има някой който киха и кашля вируси на поразия и да заразява другите деца щото не се е ваксинирал от глупост

иначе колко му е една туберкулоза дето заразява всичко наоколо

kalpazanka
05-27-2015, 14:58
Ангел, с цялото ми уважение, ама например тетанусът е най-грозната смърт, която може да застигне човек. Умира се от задушаване/асфиксия в пълно съзнание!

ioanaaa
05-27-2015, 17:56
Въпросът беше друг, вие започнахте веднага да се карате, ама да такива сме си хората в България :) Аз исках и отново ходя да търся личния ми лекар, но или отсъства или казва,че не може да отвори цяла ампула само за мен, нищо не мога да направя по въпроса

anonymous908491
05-27-2015, 17:58
Ангел, с цялото ми уважение, ама например тетанусът е най-грозната смърт, която може да застигне човек. Умира се от задушаване/асфиксия в пълно съзнание!

Но за съжаление него са го ваксинирали, иначе щях да стискам палци да се разболее.

anonymous708973
05-27-2015, 21:31
Хора, вземете се позадълбайте малко повече какво представляват ваксините преди да давате да ви шият каквито и да е субстанции в телата. Освен това няма (не може и не трябва да има) такова нещо като "задължителни ваксини", те са по-скоро "пожелателни". Не за друго ами заради правото ни на телесна неприкосновеност.

Престани с тези необосновани глупости. Че има хора, които си бият ваксини за щяло и нещяло, има, но да твърдиш, че няма ваксини, които би следвало да са задължителни - както и са, слава богу - е пълна малоумщина.

Към авторката: Зависи къде ще излизаш. За към Азия правят проверка, за към Европа - не.

NissaN
06-05-2015, 11:04
На мен не са ми я и правили а тая година права 19.На един авер му я направиха и му се наду много лошо ръката и аз отказах да я правят на мен защото ходя на фитнес и не мога да си позволя да не тренирам 1 седмица и половина докато спадне оттока.

anonymous708973
06-05-2015, 11:42
На мен не са ми я и правили а тая година права 19.На един авер му я направиха и му се наду много лошо ръката и аз отказах да я правят на мен защото ходя на фитнес и не мога да си позволя да не тренирам 1 седмица и половина докато спадне оттока.

Ей, това е да си кух като лейка.

Ewok
06-05-2015, 11:47
а за какво е ваксината на 17? :Д

therichbitch
06-05-2015, 13:26
Освен това няма (не може и не трябва да има) такова нещо като "задължителни ваксини", те са по-скоро "пожелателни". Не за друго ами заради правото ни на телесна неприкосновеност.
Първо се нарича физическа и второ, ако всички мислеха като теб, нямаше да задържат болните от ебола по летищата, щяха да ги пускат да сеят бацили навред, както теб са те пуснали на свобода.
Предлагам ти да се преместиш в бг- мамма, там вярват, че кърмата лекува ракови образувания, а ваксините са за глупаци.

anonymous908491
06-05-2015, 14:07
там вярват, че кърмата лекува ракови образувания

А случайно да търсят тестери ?

therichbitch
06-05-2015, 14:22
Не, ако им остане, си я пазят за себе си, няма да се доредиш.

аз съм я опитвала, в нач. като се изцеждах си я събирах и с кафе или какао си я изпивах, не виждам никакъв проблем, дали ще е краве мляко или мое производство

anonymous908491
06-05-2015, 14:24
Ама аз не искам да я изцеждат предварително, предпочитам да се потрудя и да си я заслужа.

therichbitch
06-05-2015, 14:27
Предположих