PDA

View Full Version : Униформа в училище - за или против?



Rafa7a
05-27-2015, 19:49
За понеделник по БЕЛ трябва четните и нечетните номера на класа да направим нещо като дискусия -четните номера да изкажат своето мнение защо трябва да има униформа, а нечетните - защо не трябва.
Моля, като отговаряте с 1-2 изречения се обосновете защо мислите така. :)

OlD Shutherhand
05-27-2015, 20:53
Ще ти цитирам мойте учители:"1.Носите униформи,по простата причина,че изглеждате по-хубави и умни.2.Носите униформи,защото не всички имат възможноста да носят скъпи,маркови дрехи."А любимото ми е,когато ги питаме защо не носят и те униформи и вземат да млъкнат изведнъж.

waazap
05-27-2015, 21:38
За: отличават се учениците (кой къде учи и т.н.)
Против: всеки има право да изрязява себе си чрез своя стил. Можете да добавите и,че не всички ученици спазват правилото да се носи униформа.

Само това се сещам сега. Ако измисля още нещо ще пиша пак.

anonymous708973
05-27-2015, 21:45
Ами, по принцип целта на униформите е уж всички да са еднакви, да не си личи кой богат, кой беден и да се изпъква само със знание. Това е утопия, винаги ще има хора, които ще се отличават и с вещи и околните трябва да се научим да живеем с това, а не да се затваряме в сапунен мехур с илюзиите си.

Rafa7a
05-27-2015, 21:48
За жалост ме сложиха да бъда "против", а то няма почти никакви тези, които могат да защитят това..

Corb1225
05-27-2015, 21:52
Ето ти една теза: "Жените харесват мъже в униформи, а Рафа не харесва жени.".

Rafa7a
05-27-2015, 22:01
Ето ти една теза: "Жените харесват мъже в униформи, а Рафа не харесва жени.".

Точно така, току-що бях разкрит!

therichbitch
05-27-2015, 22:19
За всяко нещо има за/против. Понеже каза, че ти се е паднало против, направо нахвърлям.

*Ако става дума за България- допълнителни разходи за семействата, униформите няма да се поемат от държаата, ако стане масова практика
*Искаме или не, дрехите са един от начините, с които изразяваме индивидуалността си и това, че училището е институция, където трябва да се парадира със знания, не означава, че учениците трябва да са унифицирани по всеки др признак.
*Отнемането на правото да бъдеш различен ще рефлектира върху поведението- ще започнат да се опитват отчаяно да изпъкнат с други неща-алкохол, наркотици
*Лишаването от възможността да избират сами в дългосрочен план може да доведе до липса на увереност и независимост в сфери и от личния им живот.
*Униформите са еднакви, телосложението - не, т.е. не на всички ще стоят ок и това ще подтиска част от децата.
*Дребнав аргумент, но хората страдат и от алергии. Какво правим тогава? Шием по поръчка и другите се дразнят, че са пренебрегнати или оставяме детето да бере душа.
* Въвеждането на униформа, дори забраната на странични вещи или дадени прически съвсем не значи, че ще се изпъква само със знания пред даскалите. В интерес на истината нелоялните начини са и винаги са били лигавщини, подмазване, клеветене, не дрехите.

Моето лично мнение никога не е било еднопосочно, но честно казано, не ми пукаше много дали ще ги въведат- горните качества не съм ги ползвала, за да изпъкна пред даскалите, разчитала съм на знания, а на социалните взаимоотношения в у-ще нямаше как една униформа да ми попречи, достатъчно ярко присъствие имам, добро или лошо.

anonymous708973
05-28-2015, 06:24
За жалост ме сложиха да бъда "против", а то няма почти никакви тези, които могат да защитят това..

Честно ли?
Има в пъти повече "против" отколкото "за".

102thedream
05-28-2015, 06:45
само идиот може да е за униформи когато останалото е погром

therichbitch
05-28-2015, 10:33
общо взето, да

Corb1225
05-28-2015, 12:25
Аз се сещам само за едно предимство на униформите, но си е доста голямо - момичешките са секси, ама тия американските. Карираните полички, чорапките до коляно...мммм... Неслучайно това е един от най-разпространените фетиши ;д.

therichbitch
05-28-2015, 13:04
май не мн е годно за аргумент в училищен дебат :cool:

В нашето у-ще по едно време искаха да въвеждат. Като се замисля, вероятно щях да си я преправя малко- от тук от там и щеше да стане чук.

haritov
05-28-2015, 20:15
щото дойде ли май месец ще вуните на пор с тях най-малкото а зимата в големия студ също не са удобни

ако случайно се повреди си е зор новата

100% трябва химическо чистене не е тръпка за едно пране да плащаш или да шиеш и разшиваш копчета

DieselBlood
05-29-2015, 10:40
Ето ти малко за против.
1. Абсолютна глупост, измислена, за да товари и без това малките бюджети на някои семейства.
2. Грозни са.
3. Оправдания от рода на "Така ще бъдете еднакви". bitch please. ХОРАТА НЕ СА РОДЕНИ РАВНИ!! НАБИЙТЕ СИ ГО В ГЛАВИТЕ!!
Извод: Само аутист може да бъде за униформите.

anonymous708973
05-29-2015, 12:01
Аз се сещам само за едно предимство на униформите, но си е доста голямо - момичешките са секси, ама тия американските. Карираните полички, чорапките до коляно...мммм... Неслучайно това е един от най-разпространените фетиши ;д.

Да! А те смятат, че дисциплинирало.
Това с парите и шиенето и етц е пълна глупост. Има зимни и летни униформи, на някои места се разрешава да се носи дори и само 1-2 елемента и каквото и да си говорим да се купят 4 ризи, 2 панталона\поли и елек е далеч по-ненатоварващо бюджета от това да се купи пълен гардероб на ученика. В даскалото на сестра ми имаха конкурс за униформи между няколко фирми, супер красивички бяха предложинията. Нали си сещате, че като има конкуренция и такъв голям залог, фирмите се стараят.

Ewok
05-29-2015, 12:25
Ами, по принцип целта на униформите е уж всички да са еднакви, да не си личи кой богат, кой беден и да се изпъква само със знание. Това е утопия, винаги ще има хора, които ще се отличават и с вещи и околните трябва да се научим да живеем с това, а не да се затваряме в сапунен мехур с илюзиите си.

аз пък винаги съм свързвала униформите с елитни училища
тукашните (в бг) аргументи са доста комунистически и показват комплекси
за мен униформата трябва да е красива, да има герб/знак/име на училището и да се носи с гордост, тоест да се кефиш че учиш в дадено училище и затова да си носиш униформата, не защото така ти е казано

А за парите... - ако учиш в елитно училище, вашите все ще могат д аси позволят да ти купят


Така де, малко разпиляно се изказах - според мен униформите са яки, но не са за всяко училище и определено не са, за да скрият разликата бедни-богати, а по-скоро за да я подчертаят

therichbitch
05-29-2015, 12:46
А за парите... - ако учиш в елитно училище, вашите все ще могат д аси позволят да ти купят
Под елитно частно ли разбираш, че такава причинно- следствена връзка извади?
На мен доколкото ми е известно, в елитните у-ща в смисъла, който обикновено се влага, учат много хора, които нямат по 3 спални и шофьор, както и е неелитните.
Не приравнявам спалните с 5 ризи, но просто изказването ти е странно

anonymous708973
05-29-2015, 12:48
На запад баш това означава елитно. В английските пансиони и там, където богаташите от Близкия изток си пращат децата, няма случайни.

В България аз поне елит не виждам. Има нормални училища, има и квартални дупки, от които излизат пълни или полуидиоти.

Ewok
05-29-2015, 13:06
Ми, в случая с България, да, имам предвид частно, но съвсем не всяко частно. По-скоро... чуждестранните частни така да го кажем :Д

Съгласна съм с Ина и затова като цяло бг не е за униформи в момента. То ние нямаме и традиции и история в образованието, така че не е болка за умиране.

aurisssaaa
05-29-2015, 14:27
Интересно. Човек би си помислил, че ще можете да вникнете в ползите от принудителното приравняване в ранна възраст. В някои азиатски държави не само униформите са задължителни, но и учениците сами почистват стаята/сградата, в която учат.
Особено пък в съвременното българско общество, където проявите на 'индивидуалност' редовно са прояви по-скоро на дегенеративно/пошло поведение и липса на елементарна култура, униформата ми се вижда като императив ако целим да излезем някога от ямата.

Немалко са поддръжниците на идеята за задължителна казарма и то е по абсолютно същата причина - за Х период от време си в обстановка, в която характера / 'индивидуалността' ти не просто не играят роля, а трябва да бъдат подтиснати/игнорирани. В интерес на истината това е и вероятно най-важното качество за да се изградиш като социално-адекватна личност. Кой от вас би си проявявал 'индивидуалността' на интервю за работа или в офиса ? В отношенията с близките ви - окей, разбира се. Но в обществото сте просто цифра - една от многото - и поведението ви би трябвало да е в хармония със социалните очаквания. Не говорим за комформизъм, а за ... асъртивнес ?

Това трябва да излиза от образователните институции и униформата е спирка по пътя към изграждането на социално адекватна личност. Пък България има ли не традиции в образованието (охридска и преславска школи, килийни училища, братя георгиеви) е без никакво значение.



//чисто информативно - В България сега работят 85 000 учители в средното образование, броят им е намалял със 70% от 2000 г. (http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/obshtestvo/v-balgarija-sega-rabotjat-85-000-uchiteli-v-srednoto-obrazovanie-i-23-750-prepodavateli-vav-visshite-uchilishta-kato-uchitelite-sa-namaleli-sas-70-procenta-ot-2000-g-nasam-a-prepodavatelite-sa-se-uvelichili-s-5-procenta-za-tezi-15-god)

//ии окей, не е по темата, но влязох да разгледам раздела и се удивих от това какво пишете ...

dreamwalker
05-29-2015, 15:10
То ние нямаме и традиции и история в образованието

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/e1/59/60/e15960429e2ef92fcdbc2faa7352d5fa.jpg

dreamwalker
05-29-2015, 15:11
//ии окей, не е по темата, но влязох да разгледам раздела и се удивих от това какво пишете ...

Защо ли.

anonymous708973
05-29-2015, 15:31
Интересно. Човек би си помислил, че ще можете да вникнете в ползите от принудителното приравняване в ранна възраст. В някои азиатски държави не само униформите са задължителни, но и учениците сами почистват стаята/сградата, в която учат.
Особено пък в съвременното българско общество, където проявите на 'индивидуалност' редовно са прояви по-скоро на дегенеративно/пошло поведение и липса на елементарна култура, униформата ми се вижда като императив ако целим да излезем някога от ямата.

Немалко са поддръжниците на идеята за задължителна казарма и то е по абсолютно същата причина - за Х период от време си в обстановка, в която характера / 'индивидуалността' ти не просто не играят роля, а трябва да бъдат подтиснати/игнорирани. В интерес на истината това е и вероятно най-важното качество за да се изградиш като социално-адекватна личност. Кой от вас би си проявявал 'индивидуалността' на интервю за работа или в офиса ? В отношенията с близките ви - окей, разбира се. Но в обществото сте просто цифра - една от многото - и поведението ви би трябвало да е в хармония със социалните очаквания. Не говорим за комформизъм, а за ... асъртивнес ?

Това трябва да излиза от образователните институции и униформата е спирка по пътя към изграждането на социално адекватна личност. Пък България има ли не традиции в образованието (охридска и преславска школи, килийни училища, братя георгиеви) е без никакво значение.



//чисто информативно - В България сега работят 85 000 учители в средното образование, броят им е намалял със 70% от 2000 г. (http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/obshtestvo/v-balgarija-sega-rabotjat-85-000-uchiteli-v-srednoto-obrazovanie-i-23-750-prepodavateli-vav-visshite-uchilishta-kato-uchitelite-sa-namaleli-sas-70-procenta-ot-2000-g-nasam-a-prepodavatelite-sa-se-uvelichili-s-5-procenta-za-tezi-15-god)

//ии окей, не е по темата, но влязох да разгледам раздела и се удивих от това какво пишете ...

Това лично аз отдавна съм го помислила и съм стигнала до извода, че униформите само ще засилят желанието за индивидуализъм, било то по културен или просташки начин, в зависимост от училището. Изхождам от моя випуск, бунтари до един, гарантирам ти, че ще намерят начин да изпъкнат.

Ако е в ранна възраст, има някакъв шанс, ама... пак тцъ. Ако тръгнеш по наклонената права, ще трябва и телефони да взимаш на входа на училището, и за обувките да въведеш правила, евентуално да забраниш на лапетата да разказват как през зимната почивка са били на ски в Алпите ли? Щото аз такива ги слушах и в пети клас.

Corb1225
05-29-2015, 15:45
Колко апаратско мислене в тая тема. На свой ред съм удивен, и не само удивен, но изумен и потресен.

therichbitch
05-29-2015, 15:56
В България аз поне елит не виждам. Има нормални училища, има и квартални дупки, от които излизат пълни или полуидиоти.
Ех, караш ме да си ровя в спомените, респективно архивите на форума, от преди години.

Какви са тия различни бюджети, според които селските училища получават 100 пъти повече пари за стипендии отколкото елитните такива?
Докато учеше тук, друга песен пееше. Нито ще се съглася с първото ти изказване, нито ще го отрека, просто не ти прави чест.

anonymous708973
05-29-2015, 16:37
Eх, какви са тези заяжданици на дребно? Твърде ясно е какво съм имала предвид. На учениците от нормалните/добрите училища постоянно им се набива в главите как са елитът на държавата, но за истинско разделение не можем да говорим. Елит в истинското значение на думата няма, но няма нужда всеки път да изписвам 10 реда с обяснения, нали? Както ти каза "за какво да се обяснявам". Нищо общо няма с това къде съм учила. А пък дори бих могла да кажа, че след завършването са ми се отворили очите какви нередности стават в т.нар. елитни гимназии. Наистина смятам, че на всички им е станало ясно.
Напомням ти, че преди време за в пъти по-голямо несъответствие подходих в пъти по-премерено. Има милиони начини да кажеш едно нещо - този, който избра ти, не ти прави чест.

Едит: прочетох ти поста още веднъж, мисля, че имаме различни разбирания за елит и затова е несъгласието.

therichbitch
05-29-2015, 17:16
Не съм дребна, за да се заяждам на дребно. Мисля, че е станало ясно, че ще си изразя мнението, каквото е независимо дали си ми симпатична и харесвам червилото ти или не. Не знам какво си прочела и как, но спокойно можеш да отхвърлиш този сценарий за заяждането. Мисля, че точно премереността не ти е силна черта (на мен съвсем, но в случая наистина не виждам липсата ѝ, зададох въпроси и цитирах)

Има милиони начини да кажеш едно нещо - този, който избра ти, не ти прави чест.
Аз този път почти нищо не съм казала, за да ми прави чест, подчертах видно за мен противоречие, имайки предвид далеч не само цитираното. Нерядко си говорила за елитни училища и преди в смисъла, който обикновено се влага в Б-я. Умишлено го казвам със същите думи като горе, за да подчертая, че аз лично никъде не съм изразила експлицитно разбирането си за "елитно училище" и никога не съм отказвала да се обяснявам, не ми слагай думи в устата.

anonymous708973
05-29-2015, 17:27
Аз нямам против изразяване на мнение и ценя именно честността у близките си хора, не непременно подкрепата, но начинът е грубиянски (просто "ех, ще ме накараш да ровя" и "друга песен пееше" си е изключително пренебрежително и неуважително, дай да не си говорим за четене между редовете.) А подобни реплики като "аз ще си кажа мнението, независимо от всичко" някак отива повече на тийнейджърки в пубертета. Именно от тази гледна точка аз съм доста умерена - казвам го, защото знам как преди бях тооооочно по същия начин. Мисля, че именно начина, по който се поднася едно мнение, говори много за зрелостта на индивида. Сигурна съм, че можеш да изровиш начина, по който аз те бях попитала. Кратката дискусия тогава имаше съвсем друг тон именно заради начина, по който аз я започнах.

Относно самата тема: Като ученичка безброй много пъти съм осмивала понятието "елитна гимназия" по коридорите на една, която се води такава, защото такива цигании и шмекерии на дребно се развиваха, че не е истина. Съжалявам, ако не е станало ясно от поста ми. Не смятам, че имам зад гърба си невиждано постижение, завършвайки именно нея, нищо такова.
Да, използвала съм преди думата именно с цел веднага всички да разберат какво имам предвид, за да не пиша 10 реда обяснения.

therichbitch
05-29-2015, 17:48
(просто "ех, ще ме накараш да ровя" и "друга песен пееше" си е изключително пренебрежително и неуважително, дай да не си говорим за четене между редовете.)
А подобни реплики като "аз ще си кажа мнението, независимо от всичко" някак отива повече на тийнейджърки в пубертета.

Дай да не си мерим дар словото. Че моето хваща и приятни, и неприятни диапазони, хваща. Но твоето също не отстъпва и в долните категории. Нима "газ ли си пил" "мухло" и т.н. са по- малко грубиянски? "Ще мe караш да ровя" е грубиянско? Единствената разлика е, че не подлежат на кой знае каква интерпретация за разлика от цитираните 2 от теб, които си възприела по даден начин. Ами, ето, казвам ти в прав текст, не съм ги мислила с пренебрежение (него го изразявам доста по- индиректно) и затова бях озадачена от изказването за непремереността.
С болднатото пак перифразираш, променяйки същността на изказването ми. Да, смятам за абсолютно адекватно да разграничавам мнението си в дискусия от отношението си към отсрещната страна, а ти си го написала по начин, който придава коренно различен привкус, за да можеш да заявиш, че е незряло.

anonymous708973
05-29-2015, 18:04
Да, смятам за абсолютно адекватно да разграничавам мнението си в дискусия от отношението си към отсрещната страна

Считам го за напълно адекватно (и го ценя), тук нямам абсолютно никакво възражение.
Прозвуча ми грубо, така е, сега разбирам хората какво имат предвид по адрес на мои изказвания понякога, които наистина не съм имала намерение да адресирам грубо :)

(Двете, които си ги цитирала, не принадлежат в тая група, те са си написани с цел да са грубиянски. Рядко оставям нещо така написано, което не съм имала предвид, затова и си редактирам мненията с цел да съм максимално точна, дано ми се получава.)

haritov
05-29-2015, 18:09
Ми, в случая с България, да, имам предвид частно, но съвсем не всяко частно. По-скоро... чуждестранните частни така да го кажем :Д

Съгласна съм с Ина и затова като цяло бг не е за униформи в момента. То ние нямаме и традиции и история в образованието, така че не е болка за умиране.

колко имаш по история 3?

повече едва ли заслужаваш

therichbitch
05-29-2015, 18:35
И понеже стана много офф и се чувствам малко неудобно, че допринесох за това, чувствам задължение да си изкажа и мнението относно елита.
Да, за мен от една страна е адски неправилно като Ewok да се гледа предимно финансовото състояние на училището и материалната му база, смятам, че основният критерий намира проявлението си едва когато завършиш било то училище, било висше учебно заведение, когато си сред другите и видиш какво повече можеш или те в какво са по- добри. В този смисъл бих казала, че има няколко училища, които изкарват кадри, които се справят с много по- голяма лекота в бъдещите си начинания от другите. Дали са учителите, дали са самите деца или начинът на обучение не знам. Вероятно е щастлива и донякъде случайна комбинация от трите

Понеже нагоре се спомена „истинското значение на елит“, бих вметнала, че избирането на част от социалната група или цялото население само по себе си не е достатъчно еднозначно поради липсата на ясно изразени критерии, по които това да става. След Освобождението, примерно, елитът на първо място се е разграничавал с високото си образование, едва след това с благоприятното си материално положение. Това се е трансформирало в доста по- грозна действителност с времето, стигайки до днешната ситуация.

А дадено училище само по себе си дали е елитно? Аз съм първата, която ще скочи и ще заяви, че в моето парите се прибират от ръководството. Да, не е „елитно“ да ограбваш децата и то не от мършавата им стипендия като паричен купюр, а от усещането, че си подценен, тъй като тя на практика Е някакъв измерител на постигнатото, нито от чувството да учиш 9 часа (защото сме елитни, все пак) на нормален чин и хубаво боядисани стени. Да осъзнаеш, че единствената зала, която ти дава възможност да се почувстваш бял човек, е дарение от друга страна, а не загриженост към собствените ученици, също не е ок. И не е ок не защото държа на мега яките очила, за да не ми гръмне киселината в очите (вероятно тези в химическия фак. от 1940 и някоя също ще ми свършат работа), а защото не се полага никаква грижа за развитието на учениците.
Вероятно съм въртяла очи по време на речите, че ние сме „черешката на тортата“, знаейки колко хора има там с липса на всякаква доблест, лигльовци, пияници и какви ли не.
Но, въпреки всичко това, вероятно ще скоча и ако някой ми каже, че излизат тъпи хора (статистически погледнато, естествено) от нашето даскало поради простата причина, че дори най- големите пияндета, ако пожелаят, ще напишат 2 пъти по- смислен пост от моя и са 10 нива над 80% от потребителите във форума. Така че ако си боравим със сравнителни характеристики, елит има, ако гледаме изолирано всяка една единица- погром е, както 102 нагоре писа.

Разбрах на Ина откъде дойдоха нападките, неприятни бяха, но не ми се сториха наполовина пренебрежителни колкото на Ewok изказването, което Dreamwalker е цитирала.

П.П. Прощавайте, ако има грешки, но на таблета запетаята ми е адски неудобна ;д

dreamwalker
05-29-2015, 18:45
Присмял се хърбел на щърбел.

P.S. PinkPan7her, какво мислиш за сестра си?

dreamwalker
05-29-2015, 18:50
колко имаш по история 3?

повече едва ли заслужаваш

:lol:

anonymous908491
05-29-2015, 19:43
В България аз поне елит не виждам. Има нормални училища, има и квартални дупки, от които излизат пълни или полуидиоти.

От кварталните дупки излизат хора, които са толкова пред теб, че за няколко живота няма да можеш да ги стигнеш.
Ако от училището зависеше нещо, всички учещи в "елитните" щяха да са умни, което обаче знаем, че не е така.

dreamwalker
05-29-2015, 19:51
Ако от училището зависеше нещо, всички учещи в "елитните" щяха да са умни, което обаче знаем, че не е така.

Абсолютно.

haritov
05-29-2015, 20:05
:lol:

по тоя предмет се учи за българските училища и тн

dreamwalker
05-29-2015, 20:07
по тоя предмет се учи за българските училища и тн

Наистина ли? Забравил съм, толкова отдавна не съм ходил на училище.

haritov
05-29-2015, 20:09
Наистина ли? Забравил съм, толкова отдавна не съм ходил на училище.

ами да едно време учихме че първите български училища възникват през средновековието

anonymous908491
05-29-2015, 20:13
ами да едно време учихме че първите български училища възникват през средновековието

Хубаво време беше, помня надеждите, след това разочорованията, мдааа

haritov
05-29-2015, 20:15
Хубаво време беше, помня надеждите, след това разочорованията, мдааа

а Лили Иванова беше млада

anonymous908491
05-29-2015, 20:21
Абе не беше много млада, но добре поддържана

draid
05-29-2015, 21:50
На запад баш това означава елитно. В английските пансиони и там, където богаташите от Близкия изток си пращат децата, няма случайни.

В България аз поне елит не виждам. Има нормални училища, има и квартални дупки, от които излизат пълни или полуидиоти.

Интересно твърдение. Много са ми интересни няколко нещица. Първо как реши, че елита е резултат от някакво смешно училище, защото в училището, пък било то и "елитно" няма как да научиш кой знае какво. Незнайно защо явно в последните години за "елитно" взе да се смята езиково. Изглежда вече има сериозно размиване на понятието интелигентност. Завършването на езикова гимназия не те прави умен. Знанието на 1-2 езика също. От гимназиите не излиза елит, пък били те и най-прехвалените и "трудни" за избутване. Елита се отглежда в по-особена среда, в България елита не се появява по телевизията или вестниците, но все още съществува, макар и да е на привършване.

haritov
05-30-2015, 04:50
колко ''елитни'' новозавършили съм карал да чистят лайна за 300лв на месец :D

не за друго ама просто за друго не ставаха

anonymous708973
05-30-2015, 06:04
Интересно твърдение. Много са ми интересни няколко нещица. Първо как реши, че елита е резултат от някакво смешно училище, защото в училището, пък било то и "елитно" няма как да научиш кой знае какво. Незнайно защо явно в последните години за "елитно" взе да се смята езиково. Изглежда вече има сериозно размиване на понятието интелигентност. Завършването на езикова гимназия не те прави умен. Знанието на 1-2 езика също. От гимназиите не излиза елит, пък били те и най-прехвалените и "трудни" за избутване. Елита се отглежда в по-особена среда, в България елита не се появява по телевизията или вестниците, но все още съществува, макар и да е на привършване.

Точно това, което казваш, никъде не съм го твърдяла, не знам как ми четеш постовете.
Казвам горе-долу същото, което и ти. Не че елитът произхожда от училището, а че на запад има специални училища за елита. Причинно-следствената връзка ми е различна от това, което ти твърдиш.

Ivaaaaa
05-30-2015, 09:46
искам само да вметна, че съм завършила елитна гимназия. преди нея в обиковено соу. ем, не казвам, че училището определя нещо, но поне осигурява една малко по-адекватна среда. иначе всичко опира до желанието, да.

NomNomNom
05-30-2015, 10:14
...
Аурис, да не би да си се разочаровал скоро, че не си повече от една единица скоро? :д
Не се заяждам, просто вчера с моя тъкмо даже си разисквахме за групите като организми, и като стволови клетки се обособяваме в различни но задължителни роли :д

Иначе, няма да се включвам в дискусията, защото ми е все тая - пита се за или против униформите, но не е казано в името на какво и за постигането на каква цел.
Имането или нямането на униформата води до две различни динамики, в които винаги се пръква и нещо добро, и нещо лошо.

Конкретно в България има спешна нужда от дисциплинираност и организираност, никъде не ти дефинират някаква обща цел тип - " ти трябва да станеш добър гражданин, да се грижиш за природата, да си помагате заедно и да постигнете нещо по-добро " - в началното може би ти го казват, но в гимназията просто ти преподават някакви скучни неща, преподават ти етика и право и не ти казват, че нарушаването на закона е ло-шо, корупцията е ло-ша, води до разпад и деградация, не ти показват, че ти си част от едно цяло и че действията ти афектират това цяло.
Всички сме уникални и дистанцирани, можем да постигнем всичко и сме родени да правим каквото си поискаме
Нагласата съвсем не е лоша, ама води то това, което е в момента.

Представете си всеки в училище се чувстваше част от държавата ни и отговорен за всичко случващо се в нея - тогава и децата на мутрите щяха да се почудят дали да продължат бизнеса на родителите.

NomNomNom
05-30-2015, 10:15
искам само да вметна, че съм завършила елитна гимназия. преди нея в обиковено соу. ем, не казвам, че училището определя нещо, но поне осигурява една малко по-адекватна среда. иначе всичко опира до желанието, да.

Частна или елитна?
И аз съм завършила "елитна", съжалявам, че не е било частна.

102thedream
05-30-2015, 10:18
в частните очилища са само балатци

NomNomNom
05-30-2015, 10:23
в частните очилища са само балатци

ще се изкажа генерално и не на място, но в "тази държава с предимство са тези, които дават парите"
всичко безплатно е на best effort
страх те е да отидеш с направление на лекар, щото като те преебат и не ти обърнат внимание,и кажеш, че си плащаш, ти казват - как си плащаш, с направление си.

//спирам с оффтопика, флуудя на рандом

therichbitch
05-30-2015, 10:29
Дрейд, не говорим за елит, върхушка и медии, а за учѝлища и какви видове има измежду тях.

102thedream
05-30-2015, 10:29
и за кво ме цитира
хората в частните училища обикновено са комплексари с гръб но този гръб в нормално училище няма да ти свърши работа защото поне моето поколение няма милост когато си лайнар
за това и ги отделят тая паплач комплексари да са си заедно
лошо е само когато добро дете попадне сред такива кретенчета

Ivaaaaa
05-30-2015, 10:38
номи, не е частно

102, изказването ти е също комплексарско. бахти, как категоризираш

102thedream
05-30-2015, 10:42
за разлика от теб аз имам опит

therichbitch
05-30-2015, 10:55
когато добро дете попадне сред такива кретенчета
като теб? ;Д

Ако елитни = частни и униформите са добра идея за елитните, защото само те били дорасли, аз не мога да си представя точно тия лигльовци как ще се съгласят да се носят всеки ден с униформичка. И понеже те са тези, които плащат, точно те ще решатщ ще се въвеждат или не.

102thedream
05-30-2015, 11:05
не, аз съм бил в най-готините училища, а те изключват варианта да са частни

102thedream
05-30-2015, 11:09
Ако елитни = частни и униформите са добра идея за елитните, защото само те били дорасли, аз не мога да си представя точно тия лигльовци как ще се съгласят да се носят всеки ден с униформичка. И понеже те са тези, които плащат, точно те ще решатщ ще се въвеждат или не.

ще се учудиш какъв наплив за частни училища има преспокойно могат и да режат недоволните
все пак на глава на населението скапаняците и крадльовците са доста

therichbitch
05-30-2015, 11:21
Прав си и ти, не съм се интересувала и респективно не съм мн информирана. Аз в София знам само Американския, Златарски, Ерих Кестнер, където само от обстановката и усмивката на директора тръпки ме побиваха, Света София и още няколко светии.

102thedream
05-30-2015, 11:29
прав съм разбира се все пак съм учил в нормално училище

therichbitch
05-30-2015, 11:31
всички, пишещи в темата, са учили в нормални

102thedream
05-30-2015, 11:31
което е доказателство че и в нормалните е имало плява

therichbitch
05-30-2015, 11:43
нормално

draid
05-30-2015, 11:54
Частните училища са зле в България. Да се говори за елитна гимназия е малко смешно лично за мен. Важно е управлението на гимназията, а не дали се казва втора немска или първа английска. Няма да ви обяснявам преди каква пародии се случваха в 1АЕГ

dreamwalker
05-30-2015, 11:58
Прав си и ти, не съм се интересувала и респективно не съм мн информирана. Аз в София знам само Американския, Златарски, Ерих Кестнер, където само от обстановката и усмивката на директора тръпки ме побиваха, Света София и още няколко светии.

Защо те побиваха тръпки, може ли да ни информираш?

anonymous908491
05-30-2015, 11:59
всички, пишещи в темата, са учили в нормални

Според критериите на Пинкуу, ще е някъв комплимент да нарека моите 'нормални' , особено пък вечерното, в което завърших и в което кошчетата в кенефите бяха пълни с помпи, фолио и бутилки.

Ива е зубър, Пинкуу е зубър, това произвеждат тия 'елитни' гимназии.

therichbitch
05-30-2015, 12:02
Частните училища са зле в България.
Така, само не знам защо едва ли не се величаят тези в чужбина. Може магариите да не са от този тип, но ги има и със сигурност не изкарват все образовани и представителни млади хора.

Мен ме напушва смях, като започнат да се редят втора немска, пета френска, трета английска, ще стигнат до 10та още малко в жалки опити да сложат поредния етикет на някое даскало.

Dreamwalker nе мога да ти дам рационален отговор за обстановката, беше подтискащо просто. Но директорът беше един маааазен, с леко психопатско излъчване и те така. Бяха ни пратили за половин срок там да ни се провеждат занятията и помня, че никва продуктивност нямах.
papugai, в кошчетата на 'елитните' просто вместо бутилки има кутии от натурален сок, които са били пълни със същото, просто хората си падат по лустрото.

dreamwalker
05-30-2015, 12:03
Ива е зубър, Пинкуу е зубър, това произвеждат тия 'елитни' гимназии.

Абсолютно.

Има и изключения.

http://goodnews.actualno.com/Plovdivski-uchenik-stana-matematik-1-na-Evropa-news_51803.html

dreamwalker
05-30-2015, 12:11
Dreamwalker nе мога да ти дам рационален отговор за обстановката, беше подтискащо просто. Но директорът беше един маааазен, с леко психопатско излъчване и те така. Бяха ни пратили за половин срок там да ни се провеждат занятията и помня, че никва продуктивност нямах.


:lol:

Оправи ми настроението.

therichbitch
05-30-2015, 12:14
Има и изключения.
Не са толкова малко, впрочем. Учениците, които обират медалите по олимпиадите, повечето са от СМГ, което мисля все още се води добро (с цялата относителност) училище.
(По мое мнение едно от малкото, където са останали наистина кадърни даскали)

dreamwalker
05-30-2015, 12:16
Не са толкова малко, впрочем. Учениците, които обират медалите по олимпиадите, повечето са от СМГ, което мисля все още се води добро (с цялата относителност) училище.
(По мое мнение едно от малкото, където са останали наистина кадърни даскали)

Не са никак малко, просто не получават толкова внимание, колкото другите.

anonymous908491
05-30-2015, 12:19
Не са толкова малко, впрочем. Учениците, които обират медалите по олимпиадите, повечето са от СМГ, което мисля все още се води добро (с цялата относителност) училище.
(По мое мнение едно от малкото, където са останали наистина кадърни даскали)

Математическата на сточна гара/спирка нагоре към университета/ ? Бяха ме приели да уча там, заради някви медали от олимпиади по информатика, но ми беше далеч и се записах в езикова при мен, от която пък ме помолиха да напусна.
Там са много зле, не по учене, но като ги гледам как изглеждат, не им давам повече от минута живот на улицата.

therichbitch
05-30-2015, 12:20
:lol:
да, тая

Бяха ме приели да уча там, заради някви медали от олимпиади по информатика
хубаво
и по- ценно от това да се вайкаш да зазубряш изпити година преди това и после да се похвалиш как си влезнал еди-къде си, а след още една да не е останало нищо на 2я етаж

anonymous908491
05-30-2015, 12:24
:lol:
да, тая

хубаво
и по- ценно от това да се вайкаш да зазубряш изпити година преди това и после да се похвалиш как си влезнал еди-къде си, а след още една да не е останало нищо на 2я етаж

Никога не съм учил, мързеше ме, но математиката винаги ми е била толкова лесна, че спях по време на часовете и пак бях първи в целия клас.
Тогава помня, че не се хвалехме, че учиш някъде, а знаеш, че учейки там, ще излезеш с нужните знания точно в тази област.

dreamwalker
05-30-2015, 12:24
Минутки за реклама.

http://vivacognita.org/forums/index.php/blog/2/entry-7-%E2%84%963-%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D 0%BF%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D 1%8F%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-eucys2014/

http://nauka.offnews.bg/news/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8_1/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D 0%B8-%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D1%81-%D0%BE%D1%82%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0%D1%83%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D 0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-Intel_11255.html

https://www.youtube.com/watch?v=BtidQeJAjSs

therichbitch
05-30-2015, 12:30
На мен ли се смееш, защо ?
усмихвам се

"Генетични алгоритми за технически анализ на валутната борса" - Интересно е, но по това има изписана адски много литература, имаш ли повече инфо за състезанието или някакви публикации, да видя какво ново за измислили :)

anonymous908491
05-30-2015, 12:41
"Генетични алгоритми за технически анализ на валутната борса" - Интересно е, но по това има изписана адски много литература, имаш ли повече инфо за състезанието или някакви публикации, да видя какво ново за измислили :)

Надявам се да не питаш мен, дриймоука даде статиите за спечелилите, някой от тях беше писал.

therichbitch
05-30-2015, 12:45
не, не теб

anonymous708973
05-30-2015, 14:28
Според критериите на Пинкуу, ще е някъв комплимент да нарека моите 'нормални' , особено пък вечерното, в което завърших и в което кошчетата в кенефите бяха пълни с помпи, фолио и бутилки.

Ива е зубър, Пинкуу е зубър, това произвеждат тия 'елитни' гимназии.

Минала съм покрай зубърите аз. Мога да зубря, ако се наложи, за разлика от всички, които с многострадалчески физиономии твърдят обратното, но съм далече от дефиницията :)

Хаха, 6+ за кутиите натурален сок, пълни с ...каквото там му се пие на конкретния човечец :д

anonymous908491
05-30-2015, 14:44
С кви кутии се хвалите, ние с учителите в междучасията ходехме да пием, пиехме и в часовете, никви проблеми не са ни правили.

102thedream
05-30-2015, 15:10
за разлика от всички, които с многострадалчески физиономии твърдят обратното

точно ти като тръгнеш да се оплакваш за ученето си те представям с многострадалческа физиономия

Ivaaaaa
05-30-2015, 15:25
чичка, дефинирай ми зубър? щото има зубър и има и зубър. опитваш се да го прокараш като лошо качество. да, наизустявам понякога голямо количество материал за кратко време. имам си причини, които ми писна да преповтарям.

anonymous908491
05-30-2015, 15:33
щото има зубър и има и зубър. опитваш се да го прокараш като лошо качество.

Аз не опитвам нищо, ти още малко ще изкараш, че първи съм измислил думата 'зубър' и съм и дал определение.

therichbitch
05-30-2015, 17:39
дефинирай ми зубър? щото има зубър и има и зубър. опитваш се да го прокараш като лошо качество
Аз ще ти го дефинирам от моя гледна точка, разбира се. Коментарът, който написах на предната страница, не беше апология на papugai и на това, че ви гледа сеира, а препратка именно към разбирането ми за зубър, а то за мен е малко по- широко.
- Не е многото учене.
- Не е наизустяването на мн материал (по география върховете какво да ги правя, има дисциплини, които го налагат и силната памет е хубав аксесоар). Бих го нарекла в определен контекст и ситуация механично зазубряне, но ако съм видяла и мисловна дейност от индивида, няма да си позволя да го нарека зубър само защото може да ми изпее законите.

Ама да ми седнеш като идиот да ми пререшаваш задачи по 100 пъти, белким запомниш начина, пък да отидеш да запалиш свещичка да ти се падне същата с различни цифри, защото на изпит не можело да се дават различни..
Или година преди това да се зомбираш с анализи с далечната химера да успееш на матурата да се изкажеш със същия стил и да блеснеш, след което ти убягва даден назубрен израз и залепяш в заключението своето сладко слово, което свети в медиите не като бисер, а като диамант

Ivaaaaa
05-30-2015, 19:49
именно за това казах, че има зубър и зубър.

Corb1225
05-30-2015, 20:11
Много го къдрите ;д. Зубърите учат механично за оценката, без да осмислят. Това е цялата истина!

anonymous908491
05-30-2015, 20:12
именно за това казах, че има зубър и зубър.

Зубър
http://www.todayifoundout.com/wp-content/uploads/2011/12/American-bison.jpg

и зубър
http://kashtata-kiparisite.com/wp-content/uploads/2013/10/kolazhi-na-smeshen-zubrach-kak-da-ne-se-izgavrish-sas-snimkata-na-takav.jpg

therichbitch
05-30-2015, 20:17
назубок
рускоговорящите да ме поправят, ако има интервал

inewton
05-30-2015, 20:18
и зубър
http://kashtata-kiparisite.com/wp-content/uploads/2013/10/kolazhi-na-smeshen-zubrach-kak-da-ne-se-izgavrish-sas-snimkata-na-takav.jpg

познавам много по- хубави зубъри (момичета)

anonymous908491
05-30-2015, 20:20
познавам много по- хубави зубъри (момичета)

Аз също, но външния вид не поправя проблемите им.

inewton
05-30-2015, 20:24
Що зубренето да е проблем? Има тъпи хора, които не могат да учат по друг начин.

anonymous908491
05-30-2015, 20:26
Има тъпи хора

Това ме притеснява в същите, зубренето не ме вълнува

Ivaaaaa
05-30-2015, 20:29
facepalm. зубря, когато ми се налага да говоря, щото иначе блокирам и почва едно 'ъъъ', 'ааа' и така всички гласни и съгласни. и не мога да си представя да назубриш нещо и да не знаеш за какво иде реч в него. никва логика.

Rafa7a
05-30-2015, 20:29
Отново ми оспамихте темата. ;д

anonymous908491
05-30-2015, 20:32
facepalm. зубря, когато ми се налага да говоря, щото иначе блокирам и почва едно 'ъъъ', 'ааа' и така всички гласни и съгласни. и не мога да си представя да назубриш нещо и да не знаеш за какво иде реч в него. никва логика.

Първата стъпка е да признаеш, че имаш проблем.

Corb1225
05-30-2015, 20:33
facepalm. зубря, когато ми се налага да говоря, щото иначе блокирам и почва едно 'ъъъ', 'ааа' и така всички гласни и съгласни. и не мога да си представя да назубриш нещо и да не знаеш за какво иде реч в него. никва логика.
Ти го зубриш, за да го възпроизведеш и в крайна сметка го възпроизвеждаш. Дали ще ти остане нещо след това е отделен въпрос.

dreamwalker
05-30-2015, 20:35
facepalm. зубря, когато ми се налага да говоря, щото иначе блокирам и почва едно 'ъъъ', 'ааа' и така всички гласни и съгласни. и не мога да си представя да назубриш нещо и да не знаеш за какво иде реч в него. никва логика.

Така ли.

therichbitch
05-30-2015, 20:35
не мога да си представя да назубриш нещо и да не знаеш за какво иде реч в него.
мога да ти наизустя достатъчно автентично нещо на език, който грам не владея
не е невъзможно, просто е дразнещо да зубриш там, където място има само логиката, това е проблемът

Rafa7a
05-30-2015, 20:35
И всичко това започна от една униформа. ;д

Corb1225
05-30-2015, 20:40
Рафа, ти си мастърмайнда на тази колизия, засрами се!

102thedream
05-30-2015, 20:52
колизия бате
ти си вундер нещо-си

Corb1225
05-30-2015, 20:54
С 4,20 диплома, съмнявам се ;д.
420 blaze it faggot беше положението общо взето ;д.

DieselBlood
06-01-2015, 16:24
Видях назад в темата, че се коментира елитният статут на произволна гимназия. Моля, дефинирайте ми какво за васа е "елитна гимназия"?

anonymous908491
06-01-2015, 16:27
Защо говориш на Пинкууу на Вие ?

dreamwalker
06-01-2015, 16:30
:lol:

haritov
06-01-2015, 18:43
Видях назад в темата, че се коментира елитният статут на произволна гимназия. Моля, дефинирайте ми какво за васа е "елитна гимназия"?
учениците в нея имат голямо самочувствие

иначе всички като завършат не стават за нищо

102thedream
06-01-2015, 19:06
учениците в нея имат голямо самочувствие

иначе всички като завършат не стават за нищо

ahahahahahahha <3

DieselBlood
06-01-2015, 22:20
учениците в нея имат голямо самочувствие

иначе всички като завършат не стават за нищо

Бих добавил и следното: работят в автомивката до самото училище.

haritov
06-01-2015, 22:41
Бих добавил и следното: работят в автомивката до самото училище.

тая година ми пратиха някакви стажанти дето били отличници с нз си какви награди и международни участия

честно казано нямаха грам знания дори не знаеха какво е това PH да не го говорим за процесите до които води в различните му стойности при котки да речем

накрая ги пратих да бачкат с метлата ама и там не се справиха добре

anonymous708973
06-02-2015, 09:38
тая година ми пратиха някакви стажанти дето били отличници с нз си какви награди и международни участия

честно казано нямаха грам знания дори не знаеха какво е това PH да не го говорим за процесите до които води в различните му стойности при котки да речем

накрая ги пратих да бачкат с метлата ама и там не се справиха добре

Това просто е смешно и съм сигурна, че или лъжеш, или преувеличаваш адски много, за да ти пасне на тезата.

Защо?
- Процесите, които водят до различните му стойности при котки, няма как да се знаят от един ученик. Което означава две неща.

А) Имал си за стажанти ученици, от които няма как да очакваш да знаят такова нещо. Междинен извод: Преувеличаваш и очакваш прекалено много.
Стигаме до условието, че не знаят и какво е PH. Пак две възможности:
1. Тъй като няма как да изкласиш без да знаеш какво е PH, твърде вероятно е да чуеш някакво изчанчено обяснение/определение, което те няма как да знаят от часа по химия в училище.
2. Ако все пак са намерили начин да изкласят без да знаят какво е PH, значи наградите им са в други области, различни от химията, и не са релевантни за примера ти.

Връщаме се горе:
Б) Имал си за стажанти студенти.
Стигаме до условието, че не знаят какво е PH, което няма как да не се знае от студенти, които учат химия под каквато и да била форма.

Хайде сега кажи къде си поизмисли/нагласи.

Като лично впечатление - не за първи път наблюдавам такова пренебрежително отношение от твоя страна към бъдещи ветеринари етц., което не е нищо по-различно от суперостарялото отношение на по-възрастните генерации към нашата в стил "тия деца за нищо не стават". И като те сравня с хората, които са ми (били) учители под някаква форма, без значение по кой предмет... ми, не ставаш. Изобщо не е това правилното отношение на учител/ментор, загрижен за успеха на учениците си.

haritov
06-02-2015, 10:16
Това просто е смешно и съм сигурна, че или лъжеш, или преувеличаваш адски много, за да ти пасне на тезата.

Защо?
- Процесите, които водят до различните му стойности при котки, няма как да се знаят от един ученик. Което означава две неща.

А) Имал си за стажанти ученици, от които няма как да очакваш да знаят такова нещо. Междинен извод: Преувеличаваш и очакваш прекалено много.
Стигаме до условието, че не знаят и какво е PH. Пак две възможности:
1. Тъй като няма как да изкласиш без да знаеш какво е PH, твърде вероятно е да чуеш някакво изчанчено обяснение/определение, което те няма как да знаят от часа по химия в училище.
2. Ако все пак са намерили начин да изкласят без да знаят какво е PH, значи наградите им са в други области, различни от химията, и не са релевантни за примера ти.

Връщаме се горе:
Б) Имал си за стажанти студенти.
Стигаме до условието, че не знаят какво е PH, което няма как да не се знае от студенти, които учат химия под каквато и да била форма.

Хайде сега кажи къде си поизмисли/нагласи.

Като лично впечатление - не за първи път наблюдавам такова пренебрежително отношение от твоя страна към бъдещи ветеринари етц., което не е нищо по-различно от суперостарялото отношение на по-възрастните генерации към нашата в стил "тия деца за нищо не стават". И като те сравня с хората, които са ми (били) учители под някаква форма, без значение по кой предмет... ми, не ставаш. Изобщо не е това правилното отношение на учител/ментор, загрижен за успеха на учениците си.

тия неща не се учат по химия а по профилирани предмети и то по няколко предмета

и да кажем че не изучават котки всеки бозайник има стомах и започнат ли да изучават стомаха трябва да знят какво е PH за да знаят и как работи съответния орган
и това е само конкретен пример

урината също има PH как ще направиш диагноза като не знаеш какво е това?
та като не знаеш как разботи един орган как ще имаш 6?

и остави това че не знаят нямат и желание да го научат в началото аз самия имах желание да им помагам но пълната им безотоворност и липса на желание ме накара да им дам метлата и да ми се махат от главата


ако си мислиш че някой ми плаща да ги уча лъжеш се нямам зор да се хабя заради тях


аз тия неща ги знаех като бях ученик

anonymous708973
06-02-2015, 10:22
тия неща не се учат по химия а по профилирани предмети и то по няколко предмета

и да кажем че не изучават котки всеки бозайник има стомах и започнат ли да изучават стомаха трябва да знят какво е PH за да знаят и как работи съответния орган
и това е само конкретен пример

урината също има PH как ще направиш диагноза като не знаеш какво е това?
та като не знаеш как разботи един орган как ще имаш 6?

и остави това че не знаят нямат и желание да го научат в началото аз самия имах желание да им помагам но пълната им безотоворност и липса на желание ме накара да им дам метлата и да ми се махат от главата


ако си мислиш че някой ми плаща да ги уча лъжеш се нямам зор да се хабя заради тях

Те са ученици с профил... биология/химия етц, така ли? И не знаят какво е PH, това наистина ми е трудно да го повярвам, предвид че сестра ми от 8-ми клас го знае - а в 8. клас в езиковата дори нямат биология/химия.
Аз не споря, че е важно, казвам само, че ми се вижда невероятно човек с интерес към областта да не го знае. А за процесите е нормално да не знаят, както вече казах, за стомаси и т.н. също, това предстои.

haritov
06-02-2015, 10:24
Те са ученици с профил... биология/химия етц, така ли? И не знаят какво е PH, това наистина ми е трудно да го повярвам, предвид че сестра ми от 8-ми клас го знае - а в 8. клас в езиковата дори нямат биология/химия.
Аз не споря, че е важно, казвам само, че ми се вижда невероятно човек с интерес към областта да не го знае. А за процесите е нормално да не знаят, както вече казах, за стомаси и т.н. също, това предстои.

не те са с профил вет медицина нещо което изучава нещата още по-задълбочено и са 12 клас ученици

и даже единия настояваше да лекува сам

и за процесите е нормално да ги знаят

anonymous708973
06-02-2015, 10:25
Значи просто са безхаберни и това, че имат награди, е напълно нерелевантно.
Безхаберни има навсякъде, "елитните" гимназии също не са застраховани, просто концентрацията им е по-малка.

haritov
06-02-2015, 10:27
Значи просто са безхаберни и това, че имат награди, е напълно нерелевантно.
Безхаберни има навсякъде, "елитните" гимназии също не са застраховани, просто концентрацията им е по-малка.

дадох пример какви са най-добрите ученици на една такава гимназия

такива са последните 2г

anonymous708973
06-02-2015, 10:36
дадох пример какви са най-добрите ученици на една такава гимназия

такива са последните 2г

И как реши, че са най-добрите?

Айде стига глупости, как най-добрите в профилирана гимназия няма да знаят какво е PH. Пак ти казвам, или преувеличаваш, или тези са безхаберни, или гимназия очевидно не е близко до "елитна".

haritov
06-02-2015, 10:58
И как реши, че са най-добрите?

Айде стига глупости, как най-добрите в профилирана гимназия няма да знаят какво е PH. Пак ти казвам, или преувеличаваш, или тези са безхаберни, или гимназия очевидно не е близко до "елитна".
ами учителите им ги определиха като такива

и не преувеличавам за жалост съм реалист

therichbitch
06-02-2015, 23:50
__
не успя да запишеш истинска медицина ли, че си толкова наострен?

102thedream
06-03-2015, 08:35
АХАХАХАХАХАХААХАХА !!

haritov
06-03-2015, 08:37
не успя да запишеш истинска медицина ли, че си толкова наострен?

няма страшно някои от тия дето бяха при мен може и теб да лекуват след време

или твой любимец


как ти се струва идеята?

иначе има някои съфорумници дето следват в момента винаги съм им помагал с каквото мога

не съм отрицателно настроен но това което видях няма положителна страна

102thedream
06-03-2015, 08:38
живея с мисълта че си някъде там

dreamwalker
06-03-2015, 14:02
И не знаят какво е PH, това наистина ми е трудно да го повярвам, предвид че сестра ми от 8-ми клас го знае - а в 8. клас в езиковата дори нямат биология/химия.


Това трябва да се знае от пети клас.

Corb1225
06-03-2015, 14:08
Ричи, видях какво се случи ;д. М/у другото онзи ден намерих подходящо гифче за теб:

http://i.imgur.com/MzrHGcA.gif

Макар, че сама се зовеш "bitch" ;д, но не се идентифицираш с него все пак.
И филмa съм гледал, но бях забравил този момент. (http://www.imdb.com/title/tt0088847/)

anonymous908491
06-03-2015, 14:14
сестра ми от 8-ми клас го знае - а в 8. клас в езиковата дори нямат биология/химия.

8 клас се взима два пъти в езиковите, втория път се учи всичко това, което сестра ти не била учила, но на езика, който се учи.
Радвай се, че я харесвам толкова много, иначе щях да кажа някои неща за нея, за които ти си причината.

therichbitch
06-03-2015, 14:16
Изглежда нервно болна и отчаяно обясняваща се как не е толкова лоша, колкото изглежда.
Аз, за щастие, нямам тази потребност.
Има хубава прическа, ще се подстрижа тъй още утре.

Corb1225
06-03-2015, 14:27
Добре за теб. Вместо да се обясняваш, може да го изтриеш за по-лесно ;д.

therichbitch
06-03-2015, 15:09
Нищо няма да трия, моите думи след години ще красят учебниците.

Това трябва да се знае от пети клас.
Да, btw.

haritov
06-03-2015, 15:36
Нищо няма да трия, моите думи след години ще красят учебниците.

Да, btw.

като ги знам новите учебници е доста възможно да казваш истината

therichbitch
06-03-2015, 15:50
Уаствах в откриването на фльоровия, тъй че недей да ме хулиш, без да ме познаваш :(
Много сте груби всички днес.

За частта с новите учебници съм съгласна.

haritov
06-03-2015, 16:18
Уаствах в откриването на фльоровия, тъй че недей да ме хулиш, без да ме познаваш :(
Много сте груби всички днес.

За частта с новите учебници съм съгласна.

с какво уаства?

therichbitch
06-03-2015, 16:29
Давах акъл на по- слабите и неможещите. /както обикновено/

haritov
06-03-2015, 18:26
Давах акъл на по- слабите и неможещите. /както обикновено/

това е народна черта не умение

anonymous908491
06-03-2015, 18:28
Давах акъл на по- слабите и неможещите.

С една или с две ръце ?

therichbitch
06-03-2015, 19:13
с две (http://images1.fanpop.com/images/photos/2200000/House-Found-Norman-norman-the-brain-2255293-800-1067.jpg)

Corb1225
06-03-2015, 19:29
Ричи, след всяка твоя шега трябва да използвам гуугъл. Вече много сериозно започвам да се чувствам тъп ;/ и ще се откажа да се опитвам да ги разбирам ;д. За фльоровия говоря в случая.

therichbitch
06-03-2015, 20:24
Как може да не знаеш какво е Fl?? Тва се учи в 1ви клас. Всички тук трябва да са запознати (без Papugai, obv., той като е бил 1ви клас, не е бил открит елементът, но другите нямате извинение).
Хората не знаят кои са Левски и Ботев, вие тук лакмуси искате да си държат в джоба 24/7.

102thedream
06-03-2015, 20:25
левски софия и ботев пловдив
това го знае всяко хлапе :)

therichbitch
06-03-2015, 20:28
хехе

Corb1225
06-03-2015, 20:33
Евала, това ти се получи много добре (и разбираемо ;д).

102thedream
06-03-2015, 20:34
ботев възкръсва с нов отбор през лятото

anonymous908491
06-03-2015, 20:47
без Papugai, obv., той като е бил 1ви клас, не е бил открит елементът,

Мен Кирил и Методий са ме учили на азбуката, а твоето извинение е ?

therichbitch
06-03-2015, 20:52
Елементарни подмятания à ла "хаха, бил си се редом с Ватутин, колко си стар" не са ми присъщи.
Бях сериозна, просто е открит през 1998г..

haritov
06-03-2015, 21:00
Елементарни подмятания à ла "хаха, бил си се редом с Ватутин, колко си стар" не са ми присъщи.
Бях сериозна, просто е открит през 1998г..

от коментарите ти забелязах че не ти стига акъла за някои неща

играй го по-скромно тук не е мястото да се правим на умни

anonymous708973
06-03-2015, 21:03
от коментарите ти забелязах че не ти стига акъла за някои неща

играй го по-скромно тук не е мястото да се правим на умни

Няма човек, на който да му стига акълът за всичко.

А вторият ти ред е просто нагъл, ти се изживяваш като разпространител на знания... неуспешно. Останалите нямаме подобни претенции.

haritov
06-03-2015, 21:05
Няма човек, на който да му стига акълът за всичко.

А вторият ти ред е просто нагъл, ти се изживяваш като разпространител на знания... неуспешно. Останалите нямаме подобни претенции.
къде съм разпространявал знания? постовете ми са толкова тъпи та чак се възмущавам


всеки ден научавам нещо ново за себе си в тоя форум

therichbitch
06-03-2015, 21:10
играй го по-скромно


-иначе всички като завършат не стават за нищо
-пратих да бачкат с метлата ама и там не се справиха добре
-аз тия неща ги знаех като бях ученик
-колко ''елитни'' новозавършили съм карал да чистят лайна за 300лв на месец
не за друго ама просто за друго не ставаха
*постовете ми са толкова тъпи та чак се възмущавам
няма 2 мнения

haritov
06-03-2015, 21:12
няма 2 мнения

ако бях написал друго щях да излъжа а мразя да премълчавам истината


иначе ако го имаше акъла за който говореше нямаше да ми обърнеш внимание

за жалост съм от хората дето обичат да гъделичкат понякога

therichbitch
06-03-2015, 21:19
за жалост съм от хората дето обичат да гъделичкат понякога
И затова не се усети, че цял ден се ебавам с изказванията ти?
Ако не беше толкова комплексиран(мразя го тоя етикет, но в случая не се сещам за по- добър)
-нямаше да скочиш при изказването ми за 'истинската' медицина
-нямаше да си толкова нагъл и злорад, че другите бърсали лайна, пък ти, като някой бей ги гледа и им заповядва (докато бърка в задника на котките и кучетата)

А това, че на 25, ако ще цял живот да си прекарал в гъза на някой бозайник, трябва да можеш да доловиш иронична нотка, вместо да ми се обясняваш, че съм акълийка, няма да го коментирам.

Corb1225
06-03-2015, 21:19
...
Лел, тва беше някво много мъжкарско. Научи ме как да бъда мъж, моля ти се.

haritov
06-03-2015, 21:23
И затова не се усети, че цял ден се ебавам с изказванията ти?
Ако не беше толкова комплексиран(мразя го тоя етикет, но в случая не се сещам за по- добър)
-нямаше да скочиш при изказването ми за 'истинската' медицина
-нямаше да си толкова нагъл и злорад, че другите бърсали лайна, пък ти, като някой бей ги гледа и им заповядва (докато бърка в задника на котките и кучетата)


не знам дали забеляза ама не се изкарвам някъде като много умен знам достатъчно да си върша работата

иначе съм си тъп навсякъде си го признавам не го крия и не знам защо ми го натякваш след като си го знам та се хваля чак

иначе мерси че ми се връзваш на акъла цял ден щото пък аз може с моите изказвания да целя да тролна някой като теб и да си мисли че ме нерви цял ден

стана сложно вече

иначе като се бръкне в задника на куче знаеш ли какво се вади?

20лв

therichbitch
06-03-2015, 21:27
иначе като се бръкне в задника на куче знаеш ли какво се вади?
не, работя в/с други пространства

haritov
06-03-2015, 21:30
не, работя в/с други пространства

аз го написах ама пак ще ти го кажа 20лв

tori
06-03-2015, 21:31
(докато бърка в задника на котките и кучетата)
С всичко съм съгласна - бътхърт на макс от страна на Харитов, както и възмущения кой какво знаел. Ама специално тая част от поста беше груба. Привърженик съм на изказванията, че няма срамна работа и не е удачно да обиждаш човек, който с работата си помага на някого, пък било то и на котки. Най-вече щото всички ревем, когато видим премазана котка на улицата или пребито куче по вестниците.

А иначе за униформите все още се люшкам между „за“ и „против“, макар да носех своята до последно, щото не ми се занимаваше особено да се разправям с глупости в даскало. Някво ми е такова... окей съм, ако може да се съчетава с нещо, не да се налага да ходим като прошляци, получили току-що ваучър за безплатни дрехи от молчиту. От друга страна е хубаво да гледаш сеир. И нда - не говоря за цяла униформа, а за риза, щото в общия случай си е риза задължителния елемент.

haritov
06-03-2015, 21:32
С всичко съм съгласна - бътхърт на макс от страна на Харитов, както и възмущения кой какво знаел. Ама специално тая част от поста беше груба. Привърженик съм на изказванията, че няма срамна работа и не е удачно да обиждаш човек, който с работата си помага на някого, пък било то и на котки. Най-вече щото всички ревем, когато видим премазана котка на улицата или пребито куче по вестниците.

А иначе за униформите все още се люшкам между „за“ и „против“, макар да носех своята до последно, щото не ми се занимаваше особено да се разправям с глупости в даскало. Някво ми е такова... окей съм, ако може да се съчетава с нещо, не да се налага да ходим като прошляци, получили току-що ваучър за безплатни дрехи от молчиту. От друга страна е хубаво да гледаш сеир. И нда - не говоря за цяла униформа, а за риза, щото в общия случай си е риза задължителния елемент.

аз като бръкна 10 пъти днес изкарвам колкото нея за седмица сигурно а ми отнема не повече от 20 25 мин

ама тя едва ли го осъзнава

сега ако разбере че колеокционирам оръжие ще ме изтипоса и като терорист сигурно

haritov
06-03-2015, 21:36
относно моите постове за това кой какво знаел

не мисля че съм преувеличил или каквото и да е било защото образователната ни система е много зле както се вижда

и ако някой от вас се прежали да го лекува човек който си няма и на идея как се инжектира ще си върна думите назад

пък може и да ви оперира знае ли се какво му предстои на човек


само да добавя че някои от тези стажанти вече имат и дипломи

искам да си заведете котките при тях единия беше решил да ги лекува с метамизол (аналгин)

Corb1225
06-03-2015, 21:43
Знаеш ли къде още има 20 лв? На члена ми. Още по-лесна работа, пък може и да ти хареса.

therichbitch
06-03-2015, 21:55
^ :lol:

Аз не колекционирам , но ходя да стрелям понякога.

сега ако разбере че колеокционирам оръжие ще ме изтипоса и като терорист
аз като бръкна 10 пъти днес изкарвам колкото нея за седмица сигурно
Мислех, че от толкова лайна аритметиката избледнява, остави я на мен :)

Ако тр съм сериозна, съм съгласна с теб, има хиляди идиоти, които и си взимат диплома, и си работят калпаво, и си прибират паричките, които явно са твоят и единствен измерител за успех. Но начинът ти на писане и отношението ти по никакъв начин не показват, че не си един от тях.

haritov
06-03-2015, 21:57
^ :lol:

Аз не колекционирам , но ходя да стрелям понякога.

Мислех, че от толкова лайна алгебрата избледнява, остави я на мен :)

Ако тр съм сериозна, съм съгласна с теб, има хиляди идиоти, които и си взимат диплома, и си работят калпаво, и си прибират паричките, които явно са твоят и единствен измерител за успех. Но начинът ти на писане и отношението ти по никакъв начин не показват, че не си един от тях.
ето научих нещо за себе си

иначе те предизвиквам сама да си намериш грешките в постовете които написа в тази тема

therichbitch
06-03-2015, 22:38
аз го написах ама пак ще ти го кажа 20лв

ще ти взема само 10лв
Тия тарифи мн свободно плаващи, брей :lol:

Ewok
06-04-2015, 06:50
аз като бръкна 10 пъти днес изкарвам колкото нея за седмица сигурно а ми отнема не повече от 20 25 мин



евала, ако само затова работиш

Съгласна съм с Ина, че говориш като по-възрастните, които само мрънкат, че младите за нищо не ставали.


и бтв да си се защитя за изказването по в началото :Д - очевидно се изразих тъпо, нямах предвид това, което сте разбрали, ами по-скоро, че нямаме традиции тип Великобритания с пансионите и специфичното обучение
нвм, това отдавна вече не е темата

и също така да се изкажа в защита на учениците: това, че нещоси се учело в едикойсиклас (напр. 5.), то това не значи, че детето ще го помни до края на живота си, я питайте вашите за нещо, което не е в тяхната специалност и са го учили преди 100 години...
my point is, важно е да се учат тези неща, за да схванеш цялостната картинка, а не да ги помниш подробно
(това не го казвам във връзка с примера на харитов, а като цяло)

therichbitch
06-04-2015, 15:11
я питайте вашите за нещо, което не е в тяхната специалност и са го учили преди 100 години...
Я си пусни телевизора на 3ти март и слушай един репортаж, да видиш като тръгнат по улиците колко по- възрастни хора ще знаят не само кой е написал химна, а и ще ти цитират премахнатите куплети. После чуй колко от хората на по 20г. го знаят. (и си помисли дали го знаеше).
Истината е, че съм питала нашите за много неща извън тяхната сфера и съм се връщала в стаята си с чувството за нулева обща култура. Никой не ти иска да рецитираш Менделеевата, но не е вредно да знаеш коя е столицата на Исландия или колко е висок Мусала, кой и кога е водил битката при Клокотница, как още викаш на калциевия хидроксид, да различиш проводник и т.н., все информация, която не е строго научна.

NomNomNom
06-04-2015, 15:30
Всеки знае различни неща ^ майка ми не знае и първия куплет на химна, вероятно защото не го е пяла скоро, аз знам за два, спомням си, че баба ми обясняваше за първия, че са го пяли не Тракия, ами например Витоша огрява.
Не са ме учили на това в училище, добре, че баба ми го е казала.

Майка ми не знае и с точност кога са националните празници, и на кой септември точно какво е, но знаеше повече за пътешествията на Христофор Колумб от мен, както и доста други неща.

Пък баща ми понякога е като ходеща енциклопедия за всякакви мистики и древни народи.

Другите ми баба ми и дядо ми вероятно не знаят европейските столици. Живата ми баба, всъщност, има образование до 4ти клас. Това не й пречи да е прекрасна жена.

Та всичко това е доста субективно, не всички възрастни хора си спомнят или изобщо някога са знаели неща, които ние знаем И обратното.

anonymous708973
06-04-2015, 15:42
Я си пусни телевизора на 3ти март и слушай един репортаж, да видиш като тръгнат по улиците колко по- възрастни хора ще знаят не само кой е написал химна, а и ще ти цитират премахнатите куплети. После чуй колко от хората на по 20г. го знаят. (и си помисли дали го знаеше).
Истината е, че съм питала нашите за много неща извън тяхната сфера и съм се връщала в стаята си с чувството за нулева обща култура. Никой не ти иска да рецитираш Менделеевата, но не е вредно да знаеш коя е столицата на Исландия или колко е висок Мусала, кой и кога е водил битката при Клокотница, как още викаш на калциевия хидроксид, да различиш проводник и т.н., все информация, която не е строго научна.

Не се хаби, преди време бях водила тука спор на тема обща култура, жалко, че търсачката не работи, за да ти покажа що за небивалица беше, ама общо взето, мисля, че бях дала пример със столицата на Норвегия и ми бяха казали, че това не принадлежи към обща култура. Сисито се беше появила и заби някакви супердетайли по биология, казвайки, че "ето и тя можела да каже, че това е обща култура" (очевидно не бяха).

И аз се чувствам суперизостанала понякога, особено по история са ми такава каша знанията, никаква причинно-следствена връзка нямат. И имайки предвид това, ми е суперсмешно как хора, които пък 'eптен ги няма, си живеят с чувството, че имат обща култура...

therichbitch
06-04-2015, 15:43
Номи, това, че някой е прекрасен човек, не променя обхвата на общата му култура, която неслучайно се казва "обща". Не ми се навлиза в дискусия точно колко и какво, но винаги съм виждала един задължителен минимум, който със сигурност включва химна.
Далеч не съм казала "всички", презумпцията е за процентно изражение с цел сравнимост (затова и казах "колко от тях..").

Ина, последното ти изречение.. И мен това най мн ме дразни. Никога не съм се имала за човек с богата обща култура, но като попадна в някакъв пародиен разговор, се поуспокоявам малко.

ТАЗИ (http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/511377-%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BC%D 0%B5-%D0%BB%D0%B8-%D0%BD%D1%8A%D1%80%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D 0%B5/page4) ли дискусия?
Помня я, но умишлено не писах.

Първо някой си не знае столицата на Румъния, сега пък друг не може да каже кога е избухнала Втората Световна. И това било нормално? А поне коя година сме знаете ли? О, забравих, то не е важно - и без това през 12 месеца се сменят.

anonymous708973
06-04-2015, 16:14
Как я намери?
Или моята търсачка не работи просто...

Едит: Чета си единия пост и вдигам вежди до началото на косата. Отдолу гледам, че umri e писал през моя профил, хахаа :д

Едит 2: мда, както си спомням - да знаеш коя година е започнала втората световна война се приравнява на това да знаеш свойствата на лития.

therichbitch
06-04-2015, 16:15
Просто помня определени реплики като горната, която съм цитирала, примерно, и потърсих в google цитата.
Не ползвам тази търсачка. ;д

Edit: най- малкото, че като другарчетата си от групата е 1ва валентност? Д:Но аз по принцип си харесвах химията, за митохондриите не ме питайте. )


колко само тесногръдо мислите. За сведение, винаги съм имала хубави оценки по история.
Жалко, че вече не пише във форума, за да си изкажа мнението.

anonymous708973
06-04-2015, 16:37
Просто помня определени реплики като горната, която съм цитирала, примерно, и потърсих в google цитата.
Не ползвам тази търсачка. ;д

Edit: най- малкото, че като другарчетата си от групата е 1ва валентност? Д:Но аз по принцип си харесвах химията, за митохондриите не ме питайте. )


Жалко, че вече не пише във форума, за да си изкажа мнението.

И че е алкален елемент и проявява същите свойства като другарчетата си :д Дотук съм и аз.

therichbitch
06-04-2015, 16:41
Е, не, аз за елементите мога мн да говоря, но казвам какво според мен е ок да се знае. :)
/Нас ни караха да учим и атомната маса, радиуса, плътността, температурите на топене/кипене и т.н. на по- важните елементи/
Ама млъквам, да не дойде харитов да ме обвини, че съм нескромна и се фукам със знанията си ниво 12 клас : (

102thedream
06-04-2015, 17:51
много сте тапи и това е факд

therichbitch
06-04-2015, 17:59
Че тя общата култура не е мярка за интелигентност

102thedream
06-04-2015, 18:04
не сам ви 4ел просто сипя изтини

therichbitch
06-04-2015, 18:05
k

Ewok
06-05-2015, 08:13
Я си пусни телевизора на 3ти март и слушай един репортаж, да видиш като тръгнат по улиците колко по- възрастни хора ще знаят не само кой е написал химна, а и ще ти цитират премахнатите куплети. После чуй колко от хората на по 20г. го знаят. (и си помисли дали го знаеше).
Истината е, че съм питала нашите за много неща извън тяхната сфера и съм се връщала в стаята си с чувството за нулева обща култура. Никой не ти иска да рецитираш Менделеевата, но не е вредно да знаеш коя е столицата на Исландия или колко е висок Мусала, кой и кога е водил битката при Клокотница, как още викаш на калциевия хидроксид, да различиш проводник и т.н., все информация, която не е строго научна.

Виж сега, аз не говоря за обща култура. Това, което учиш в училище не е само обща култура. Точно онзи ден спорих с момче, което твърдеше, че аз нищо не знам, че пълното му отличие на дипломата е заслужено и всичко си помни (завършил е отдавна), ама като го питах какво се съдържа в клетката и каква е разликата между клетъчна стена и клетъчна мембрана, млъкна. И според мен това не са неща, които трябва да помниш цял живот, просто защото са абсолютно безполезни и дори за обща култура не са. Не казвам, че не трябва да се учат. Примерите, които си ми дала са нерелевантни, защото тях е полезно да ги знаеш.
А относно химна - аз знам втория отпаднал куплет, знам и кой го е написал, и като цяло по музика имам добро образование (първо, второ поколение български композитори, първа българска опера, етц.), но само защото учителката ни държеше на това и ни го е преподала. Говорила съм с връстници и те казаха, че въобще не са учили такива неща. Така че си зависи.

(родителите ми, например, не знаеха след първия куплет)


//както каза НомНом - всеки знае различни неща

anonymous908491
06-05-2015, 08:54
Толкова "умници" са се събрали тук, започва да ме е срам, че съм писал и аз.

therichbitch
06-05-2015, 11:43
Ewok, не съм те разбрала, пардон, но и никой не е твърдял, че трябва да се знаят детайли за всяко сфера ; ).
Иначе е мн приятно като седнеш с някого, да те изненада с ерудиция в сфера, която ти е приятна.
Малко винаги ми е било странно защо някой като изтърси нещо като твоя познат, всички, на които уж не им пука, мн държат да го изпитат, да му докажат, видиш ли, че е зле. То си е за него, няма нужда някой да се изживява като инстанция, която да прецвни кой колко. ( освен ако сферата не му е тясна специалност)
Казах, че винаги биологията ми е била неприятна и всички се хванахте за нея, мн подло : (
Papugai и срам хъх, преседна ми водката на гърлото.

Ewok
06-05-2015, 11:52
Е, с него тръгнах да споря, просто защото твърдеше, че помни абсолютно всичко и не е било безсмислено. А и е приятелят ми, та с него си спорим за глупости :д
Другите хора ги подминавам обикновено.

//ненужниоправдания

therichbitch
06-05-2015, 12:04
Ааа, ясно :д

anonymous908491
06-05-2015, 12:46
След вас двете мога без притеснение да пиша

Lv4e
06-06-2015, 21:44
За съм. Защото:
1.Всички изглеждат равни. Няма бедни, няма богати.
2.Чувстваш се като важна част от едно цяло (училището), като влияе на самочувствието (не става въпрос, колкото да станеш самовлюбен ;д)
3.Униформите са красиви, ставаш едно цяло с училището - това има важно значение, когато трябва да предстваите училището без значение на кой празник.

inewton
06-06-2015, 21:47
За съм. Защото:
1.Всички изглеждат равни. Няма бедни, няма богати.
2.Чувстваш се като важна част от едно цяло (училището), като влияе на самочувствието (не става въпрос, колкото да станеш самовлюбен ;д)
3.Униформите са красиви, ставаш едно цяло с училището - това има важно значение, когато трябва да предстваите училището без значение на кой празник.

Точно. Неслучайно във всички световноизвестни университети униформата съществува

knox
06-07-2015, 14:23
Единствената причина, поради която съм за униформите е, че аз съм далеч от мнението, че облеклото и външния вид е това, с което младите хора трябва да показват индивидуалност, характер и "различие от масата". Тези неща са в душевността на човек, а не в това какъв парцал ще си метнеш днес и накъде ще ти е сресан перчема. То по тая логика, училищата ни са пълни с готини и яки хора, ако съдим по облеклото им. Ако всички наистина визуално бъдат унифицирани, постепенно ще си проличи кой колко струва. Ама според мен масово ценностите са толкова изкривени, хората толкова са обезумели и изтрещели, че униформите не са нещо, от което би имало някаква полза в момента.

anonymous908491
06-07-2015, 14:35
Точно. Неслучайно във всички световноизвестни университети униформата съществува

http://www.blitz.bg/news/article/341118 защото е голямо постижение да учиш там

inewton
06-07-2015, 15:43
http://www.blitz.bg/news/article/341118 защото е голямо постижение да учиш там

Е какво искаш да кажеш с тва? Има много ползи от секса, дори и ползи за ученето.

anonymous908491
06-07-2015, 16:16
Е какво искаш да кажеш с тва? Има много ползи от секса, дори и ползи за ученето.

Там съм написал всичко, чети коментара на papapa

therichbitch
06-07-2015, 17:05
Частта с насилието навсякъде я има, проблемът е, че в по- "елитните" по- лесно се разминават и по- голямо е желанието да се потулят подобни случаи
1- даскалите са по- големи връзкари и са се сраснали с позицията си, почти нулева вероятност да си заминат, ако ще да бъркат в гащите на ученичките
2- ръководството се е вманиачило по 'престижа си' и не желае да засенчва образа си

При нас имаше един, дето 15 години тормози хората, чак миналата година успяха с много зор, подписки, жалби да го изтикат
Те пускат запис какво е говорил, тия от ръководството се правят на ударени и викат, че си го интерпретирали грешно. Той курви ги наричаше в тоя запис.

dreamwalker
06-07-2015, 17:37
1- даскалите са по- големи връзкари и са се сраснали с позицията си, почти нулева вероятност да си заминат, ако ще да бъркат в гащите на ученичките


Виж ти, това не съм чувала. Ще разкажеш ли малко по-подробно?

therichbitch
06-07-2015, 17:41
Не.
Натъжавам се дълбоко и ми става усилно. Нали не искаш да страдам?

dreamwalker
06-07-2015, 17:47
Не.
Натъжавам се дълбоко и ми става усилно. Нали не искаш да страдам?

Не е било свързано с теб, нали?

haritov
06-07-2015, 17:47
Не.
Натъжавам се дълбоко и ми става усилно. Нали не искаш да страдам?
аз искам да страдаш разказвай

dreamwalker
06-07-2015, 17:48
Ааа.

therichbitch
06-07-2015, 17:51
Не е било свързано с теб, нали?
Не, на мен не ми е предавал