PDA

View Full Version : Медицина



elitovt
05-28-2015, 21:13
Здравейте. Момиче на 18 год. съм. Още една година ми остава и завършвам. Много се чудех с какво да продължа да уча и така че се реших да бъде Медицина. Искам да питам тези които са запознати, с какво се влиза за медицина и като цяло знам , че е много трудно това. По принцип на мен ми се иска алерголог и искам да знам какви се спецификите за това и как се влиза…. Ще съм Ви много Благодарна ! :)

Ivaaaaa
05-28-2015, 21:37
изпити по химия и биология... малко късничко се сещаш, но ако си сериозна, имаш шанс.
научете се да използвате интернет, баси

inewton
05-29-2015, 04:55
изпити по химия и биология... малко късничко се сещаш, но ако си сериозна, имаш шанс.
научете се да използвате интернет, баси

Изобщо не е късно даже, пет учебника имаш да научиш, трябва да си пълен неграмотник да не успееш за 1 година. Един съученик се подготви сам за 1 година, на педварителните изпити в МУ София изкара 5,80 по химия и 5,60 и нещо по биология.

elitovt
06-01-2015, 12:53
Много Ви Благодаря, за помощта която ми оказахте :) :)
Апък може ли задочно да се запише или е с редовно обучение .. или зависи от самия университет? :)

inewton
06-01-2015, 13:06
Не съм много сигурен, ама мисля, че медицина, право и още някои не могат да се учат задочно.

Ivaaaaa
06-01-2015, 13:21
има задочно право.
медицина - не.

inewton
06-01-2015, 13:22
Тъпа работа е да учиш задочно, по- добре да си там.

elitovt
06-02-2015, 20:26
По принцип медицината е много трудна и честно казано не знам дали ще се справя... много съм объркана и не знам какво да правя. Хем от една страна като се сетя,че искам да стана алерголог, хем от друга като знам колко е трудно и че не знам дали изобщо ще се справя с това и се обърквам напълно. Понякога си мисля дали не е по-добре да запиша фармация...?! Или пък някаква друга специалност свързана с биология и химия ...Бихте ли ме посъветвали какво да правя. Ще съм ви изключително благодарна...:)

tori
06-02-2015, 22:04
За да си лекар, медицинска сестра, парамедик, рехабилитатор или въобще нещо свързано с медицина, трябва да ти иде отръки. Не само да се занимаваш с тва, щото видиш ли, имало пари. И казвам тва, щото имам такъв познат, който иска да е лекар понеже ще взема пари. А то това не е баш най-високо платената професия, определено.
Сама трябва да решиш дали искаш да станеш лекар и да помагаш на някого. Това не би трябвало да е професия, а призвание. Мед. сестрата, която в момента ми прави превръзки на крака, си е точния пример за човек с призвание, а не с професия. Сама казва, че това е, което иска и с което ѝ се занимава. Нищо, че в момента не практикува това, защото има семеен бизнес, който явно е по-логичен като избор за нея, макар тия чувства.
Според мен ако нямаш такова чувство у себе си, не би трябвало да се занимаваш и е добре да си харесаш друга специалност, свързана с химия и биология.

ПyРкО ♠
06-02-2015, 22:08
За да си лекар, медицинска сестра, парамедик, рехабилитатор или въобще нещо свързано с медицина, трябва да ти иде отръки. Не само да се занимаваш с тва, щото видиш ли, имало пари. И казвам тва, щото имам такъв познат, който иска да е лекар понеже ще взема пари. А то това не е баш най-високо платената професия, определено.
Сама трябва да решиш дали искаш да станеш лекар и да помагаш на някого. Това не би трябвало да е професия, а призвание. Мед. сестрата, която в момента ми прави превръзки на крака, си е точния пример за човек с призвание, а не с професия. Сама казва, че това е, което иска и с което ѝ се занимава. Нищо, че в момента не практикува това, защото има семеен бизнес, който явно е по-логичен като избор за нея, макар тия чувства.
Според мен ако нямаш такова чувство у себе си, не би трябвало да се занимаваш и е добре да си харесаш друга специалност, свързана с химия и биология.

Много ги разбираш пък ти, ходиш ли още с оня сульо ?