PDA

View Full Version : Ден на отворените врати в НАЦИОНАЛНАТА ТЪРГОВСКО-БАНКОВА ГИМНАЗИЯ



mariina
05-29-2015, 17:06
Заповядайте на събитието, организирано от НАС, УЧЕНИЦИТЕ на НТБГ за всички,които искат да се потопят в неповторимата атмосфера на най-добрата професионална гимназия! На 05.06.2015 година бъдете част от един учебен ден и научете най-важните неща за нашето училище и за възможностите за професионална реализация след завършването му! Очакват Ви още много изненади! Посетете ни! Бъдете първи!

За повече информация:https://www.facebook.com/events/1048795961817009/

mariina
05-30-2015, 13:59
Здравейте! Интересувате ли се от предстоящото събитие? Трябва Ви още информация? На facebook страницата ни вече е качена и програмата за деня. Направена е е в две идентични сесии - сутрешна и следобедна, за по-голяма възможност за посещение. Подготвили сме интересни неща за кандидатстващите ученици - изложение на учебни формирования, посещение в час, обиколка на училището, презентации и още изненади. Имате някакви въпроси, чудите се кое училище да изберете, притеснени сте? Посетете ни и ще отговорим на всички ваши въпроси. Очакваме Ви!

anonymous908491
05-30-2015, 14:03
На изхода има ли охрана, а претърсват ли на излизане ?

mariina
05-30-2015, 14:34
Във всяко едно училище има охрана, която да следи кой влиза и излиза. За учениците, учещи в НТБГ е направена пропусквателна система (както в метрото) и се влиза с карти, за да се избегне влизане на ученици от другите училища по време на учебния процес. Охраната не претърсва на излизане.
За деня на събитието входът е свободен, всеки може да влезе по всяко време, ще има ученици, които ще посрещат гостите и ще ги насочат къде могат да отидат. :)

anonymous908491
05-30-2015, 14:38
Значи мога да дойда с два големи сака и ми гарантирате, че няма да имам проблем излизайки.
Благодаря, може и да се отбия.

mariina
05-30-2015, 14:52
Значи мога да дойда с два големи сака и ми гарантирате, че няма да имам проблем излизайки.
Благодаря, може и да се отбия.

В училището има камери навсякъде! И този ден е направен специално за кандидатстващите ученици, за да добият представа за училището, дали с два сака или не всичко се следи и ако стане нещо винаги може да се разреши проблема. Охраната е винаги на мястото си и си изпълнява задълженията.

anonymous908491
05-30-2015, 14:54
Колко човека е охраната и от коя фирма ?

mariina
05-30-2015, 15:02
Колко човека е охраната и от коя фирма ?

Не мисля, че това е най-важната информация, която може да интересува учениците и родителите им. Както вече казах охраната си върши работата.

anonymous908491
05-30-2015, 15:03
Добре, последен въпрос. Ти Таня ли се казваш ?

mariina
05-30-2015, 15:07
Добре, последен въпрос. Ти Таня ли се казваш ?

Самоличността ми не Ви интересува! Темата е създадена с цел. И ще помоля въпросите да са съществени!

prosto_chovek
05-30-2015, 15:08
Аз ще се намеся само да ви кажа - ходете на такива мероприятия, имам защо да го казвам. :)

mariina
05-30-2015, 15:13
Аз ще се намеся само да ви кажа - ходете на такива мероприятия, имам защо да го казвам. :)

Хубавото е, че във все повече училища правят такъв ден, който да помогне на учениците за избор на училище.

anonymous908491
05-30-2015, 15:15
Хубавото е, че във все повече училища правят такъв ден, който да помогне на учениците за избор на училище.

И как точно разглеждането помага ?
Всичко зависи от учителите, обикалянето по никакъв начин няма да покаже дали са способни и колко.

mariina
05-30-2015, 15:33
И как точно разглеждането помага ?
Всичко зависи от учителите, обикалянето по никакъв начин няма да покаже дали са способни и колко.

В програмата не е включено само разглеждане на училището. Има изготвени презентации, посещения в час, изложение на училищните формирования, където учениците представят какво са научили. Едно е един учител да разказва нещо, друго е ученик. Мога да кажа че учителите са отзивчиви, помагат във всеки един момент, преподават достатъчно добре и по такъв начин, за да могат всички да разберат материала, да им е интересно. Затова се прави този ден, да може учениците да разберат всичко за училището, дали останалите ученици са доволни, как се преподава, с каква професия се излиза и има още много въпроси, които могат да зададат.

anonymous908491
05-30-2015, 15:44
То никой няма да каже, че училището му не струва. Същото е и за посещенията в час, планирани са, почти винаги са назубряни, някъв пълен театър.
Никой не би позволил на подобно посещение пълна свобода, нали във всяко училище има проблеми, всичко се репетира предварително.

LoadRunner
05-30-2015, 15:54
......
Ти не каза дали има готини даскали
какви са тия странични подробности дето си дала

anonymous908491
05-30-2015, 15:56
Ти не каза дали има готини даскали
какви са тия странични подробности дето си дала

Тя е учител там, изглежда добре, обаче е много скучна, ако съдим по писанията и тук.

prosto_chovek
05-30-2015, 20:49
И как точно разглеждането помага ?
Всичко зависи от учителите, обикалянето по никакъв начин няма да покаже дали са способни и колко.

Тук е въпрос на организация. Ако само ги пуснат по коридорите и им дадат да гледат кенефите, няма файда. Но ако ги съберат в някаква стая и им обяснят какво точно се учи там, как се преподава, как се оценява и какви възможности има за реализация след това, вярвай ми, хората, които искат да се занимават с някаква икономическа специалност, ще имат полза дори да не изберат това училище, да знаят какво ги чака, тъй кат в този тип дни на отворените врати се представят нещата, както трябва да бъдат, без значение дали съответната организация ги изпълнява. Полезно е. :)

LoadRunner
05-30-2015, 20:50
а тя защо си изтри последния коментар или така ми се е сторило че беше писала нещо

prosto_chovek
05-30-2015, 21:09
Не съм го чел.