PDA

View Full Version : Превод на текст от Български на Френски- СПЕШНО!



purix
06-03-2015, 17:05
Здравейте, госпожата ни по френски иска за утре да напишем кратък текст от около 100 думи на тема: "Какво обичам и какво не обичам? Написах я на български, но превода ми е голям проблем. :D Ще съм много благодарен ако се отзовете и ми помогнете. Google преводач не е решение... :S

Qu'est- ce que j'aime et je n'aime pas (100 думи)
Не съм претенциозен и обичам почти всичко на света. От кафето рано сутрин, до приготвянето на раницата ми вечер преди лягане. Обичам родителите си, които се държат строго с мен, но знам, че това е с цел да стана човек. Обичам добрите си приятели, които винаги са зад гърба ми и не ме оставят в тежките моменти. Обичам спорта, но се наслаждавам и на отдиха. Кой не обича да си почива, докато гледа величественият Дунав? Това е любимото ми занимание след дългата седмица. Единствените неща, които мразя са лицемерието и двуличието, които в наши дни са често срещани явления.

tupak4
06-03-2015, 19:31
Ще станеш човек, да, ама не. Хахах, вместо да чакаш на готово сега, седни и се помъчи. Най-обичам такива готованци като тебе. // Пс. Обичаш да си приготвяш раницата? Ехее..

tupak4
06-03-2015, 19:32
Вместо кафето сутрин си налей малко мозък.

anonymous908491
06-03-2015, 20:03
докато гледа величественият Дунав

Няма начин да помогна на селянче, утре ще ми дойдеш в града, а така ще имаш поправителни 3-4 години, може да съм умрял дотогава