PDA

View Full Version : Тренирам ала не отслабвам!!!



monkata972
06-04-2015, 15:33
Здравейте! От 2,3 години тренирам плуване, много съм добър ала съм дебел! На 15 съм, 1,73 висок и съм 74 кг. Може ли да ми кажете на какво се дължи това, като се записах преди 3 години бях 68 кг, и пак бях пълен. Дано има решение и да успея да отслабна за лятото! :) благодаря предварително!!!

anonymous708973
06-04-2015, 15:45
Съчетавай с тичане и тежести :)

monkata972
06-04-2015, 15:47
Ще помогне ли, рано сутрин тичане? И междодругото да се насоча ли към някоя диета, чух че много хора са доволни от тази 90 дневната!

Rakshy
06-04-2015, 20:44
Монка, не си прави топки бе, пичага... Момче да иска да се насочи към 90 дневната, you are a joke, mate. Ако си 97 както загатваш от nick-a, технически сме набори. Та, "като мъж на мъж" :D ще ти кажа, че ти е много филма, защото курвите не си заслужават. Ако си добър плувец се фокусирай върху това да си по-добър. И вкарай повече активност. Колко пъти седмично тренираш?

Тичането можеш да го вкараш когато искаш, няма голяма разлика. Смисл дали ще е в 6 сутринта или в 6 вечерта, няма значение стига да е съчетано с правилно хранене.


Не искам да те обезкуражавам, но свалянето е супер бавен процес и може би няма да си и на 1 крачка от това, което имаш като крайна цел до 1-2 месеца. Ако спреш да ядеш и се движиш много ще свалиш бързо кг, но няма да се чувстваш добре и ще изглеждаш доста по-зле + че "ще получиш йо-йо ефект" (както казват "диетолозите")

Lilanda
06-04-2015, 20:48
Монка, не си прави топки бе, пичага... Момче да иска да се насочи към 90 дневната, you are a joke, mate. Ако си 97 както загатваш от nick-a, технически сме набори. Та, "като мъж на мъж" :D ще ти кажа, че ти е много филма, защото курвите не си заслужават. Ако си добър плувец се фокусирай върху това да си по-добър. И вкарай повече активност. Колко пъти седмично тренираш?

Тичането можеш да го вкараш когато искаш, няма голяма разлика. Смисл дали ще е в 6 сутринта или в 6 вечерта, няма значение стига да е съчетано с правилно хранене.


Не искам да те обезкуражавам, но свалянето е супер бавен процес и може би няма да си и на 1 крачка от това, което имаш като крайна цел до 1-2 месеца. Ако спреш да ядеш и се движиш много ще свалиш бързо кг, но няма да се чувстваш добре и ще изглеждаш доста по-зле + че "ще получиш йо-йо ефект" (както казват "диетолозите")

Хем на 15, хем 97. Интересно.

Rakshy
06-04-2015, 22:07
сорка, skim-нах кво е написал и не обърнах внимание, моя грешка.

изпусни частта, в която си ми набор, другото пак е така :D

monkata972
06-05-2015, 14:40
Монка, не си прави топки бе, пичага... Момче да иска да се насочи към 90 дневната, you are a joke, mate. Ако си 97 както загатваш от nick-a, технически сме набори. Та, "като мъж на мъж" :D ще ти кажа, че ти е много филма, защото курвите не си заслужават. Ако си добър плувец се фокусирай върху това да си по-добър. И вкарай повече активност. Колко пъти седмично тренираш?

Тренирам всеки ден без неделя от 2 до 4 след даскало на трен а когато съм втора смяна от 8 до 10 и след това на училище :D и общо взето така ми минава деня, в най добрия отбор съм ''Черно Море'' и затова са толкова често тренировките. Треньорката ми обеща да направя тяло до края на май като идвам редовно но си остана с обещанието... Сега като свърща училище ще намаля малко яденето, и ще ходя на тренировка от 8 до 10 и от 2 до 4 и съответно малко тичане, дано помогне, а и разбрах от хора че тези диети с бързото отслабване не са били полезни... (и не загатвам от ника нищо :D 2000г съм роден не гледайте информацията в профила ми че съм на 23 години бях малък и не ми позволяваше да си направя регистрация ако се пиша 2000г, а и междодругото съм с леко наднормено тегло :D преди да се запиша бях буквално топка нищо че бях 68 кг).

anonymous708973
06-05-2015, 16:20
Без фитнес няма да минеш. Плувците, които аз познавах/м и ходеха на всевъзможни състезания, че и тренираха за покриване на квалификации за олимпийски, ги задължаваха да тренират и във фитнеса; плуваха с ластици също, което е супер, щото съпротивлението е велико. Като ходеха по тренировъчни лагери, ги трошаха от бягане.
Трябва ти малко промяна просто, този режим те е довел до определено ниво, сега трябва да си стреснеш тялото, за да продължиш да имаш резултати :)

monkata972
06-05-2015, 20:11
Благодаря! И ние на сухата тренировка ги опъваме тези ластици но не плуваме с тях...

Rakshy
06-05-2015, 21:14
Всичко е в храната... Кво ядеш?

monkata972
06-06-2015, 06:35
Ами тъй като майка ми е в Италия а баща ми е по цял ден на работа и няма време кога да готви ядем често поръчана храна :D но това е само вечерта иначе в училище ям повече сладко...

anonymous908491
06-06-2015, 08:18
И ние на сухата тренировка ги опъваме тези ластици но не плуваме с тях...

Момичета нямате ли, а те ластици на косите си не носят ли в басейна, значи плуват с тях.
Ако от плуването не си отслабнал, значи само храната е проблем.

ShtrudeL
06-06-2015, 09:15
Всичко е в храната... Кво ядеш?

This.

Спри захарта (сладкото), тестеното (всичко бяло - брашно ориз), газираното и пърженото. Яж повече плодове и зеленчуци (не прекалявай с картофите), пии повече вода и ако мислиш да тичаш, наблегни на спринтовете, а не на сутрешното/вечерното потичкване.

Rakshy
06-06-2015, 12:32
Тва е много драстично. Не можеш да комбинираш двуразови каквито мисли да прави в близко бъдеще с диета базирана на плодове и зеленчуци... Смисл можеш, ама заслужава ли си? При положение, че е лято и живееш до морето, където има сладолед на всяка улица едва ли не... Идеята е да имаш достатъчно белтъчини и от там да си поиграеш с въглехидратите и мазнините. Картофите всъщност биха ти били един от основните приоритети в диетата, както и ориза главно. Ако искаш да тренираш и махнеш сложните въглехидрати ще осъзнаеш как не се получава, или ако се получава след това се чувстваш като лайно.
Принципно да, keto diet основата не е лоша, но е трудно да я приложиш при 14-15 годишни, които тренират нещо. Къв е смисъла да им убиеш удоволствието от живота? :Д

monkata972
06-06-2015, 16:02
Ок Благодаря ти, не разбрах много но :D с една дума трябва да ям по малко и да спортувам повече... Всъщност аз преди години се записах на плуване с един мой приятел, и двамата бяхме дебели, той отслабна, направи си тяло и аз отслабнах но ми трябва още, тъй като още имам излишни килограми, и двамата ходехме на тренировки както и до днес но той отслабна по бързо, явно си е ограничил храненето, но все пак съм много по добър от него, не знам на какво се дължи този обрат (да се запишем по едно време той да отслабне и въпреки това да съм по добър от него)... но сега и аз ще отслабна, лятото мисля че е най-добрия сезон за отслабване, по два пъти на ден тренировки и ограничено хранене (разбира се ще избягвам сладките и тестени продукти и ще ям повече плодове)

monkata972
06-18-2015, 16:54
Здравейте! Допреди ден минах на една диета с гладуване там в определен ден, по минимални количества храна трябва да се яде 2 дена я спазвах и на 3тия ден бях отпаднал тотално чувствах се кофти, едвам вървях както се казва. Вярно от 74 станах 72 но когато отидох на тренировки буквално нищо не можех да правя, мн гадно ми беше и се наложи да спра диетата, явно ми пречи на спорта а и треньорката ми я забрани, каза ми сега лятото да идвам по 2 пъти на ден на трен и ми обеща да отслабна, та и кажете ми с какво още да го съчетая, в смисъл с диети не.

Rakshy
06-18-2015, 22:01
Здравейте! Допреди ден минах на една диета с гладуване там в определен ден, по минимални количества храна трябва да се яде 2 дена я спазвах и на 3тия ден бях отпаднал тотално чувствах се кофти, едвам вървях както се казва. Вярно от 74 станах 72 но когато отидох на тренировки буквално нищо не можех да правя, мн гадно ми беше и се наложи да спра диетата, явно ми пречи на спорта а и треньорката ми я забрани, каза ми сега лятото да идвам по 2 пъти на ден на трен и ми обеща да отслабна, та и кажете ми с какво още да го съчетая, в смисъл с диети не.

преди някво късо време по-нагоре ти написах да не гладуваш щото няма да можеш да се движиш. Писах и други неща за спорта ти и за нещата, които би трябвало да ядеш, абе като цяло мисля, че беше добър отговор. Ти обаче идваш и пак питаш едни и същи тъпотии без да си си взел грам поука. Защо да пиша пак неща, които ги има по-горе?


ДВИЖИШ СЕ ПОВЕЧЕ => ГОРИШ ПОВЕЧЕ КАЛОРИИ => ГОРИШ МАЗНИНИ => СВАЛЯШ КГ
това е идеята на отслабването с повече активност
ако промениш горивото, което вкарваш в системата си, т.е. минеш на по-здравословни (както всички ги наричат) храни, то ще имаш по-бърз ефект, защото тялото ти не работи много добре на дьомнери и боргерчета. Трябва ти добър източник на въглехидрати и мазнини преди тренировка, за да не умреш в басейна. (пример: шейк от 1-2 банана, 1-2 лъжици фъстъчено масло, може би овесени ядки, ако имаш и мляко така ти се връзват някви къси грамове протеин, добри мазнини и добри въглехидрати, които трябва да ти изкарат тренировката)
Закусваш нещо от подобно естество, само че не в течен вариант, ядеш още 3-4 пъти (вкл шейка преди трен), като във всичките хранения гледаш да имаш някво месо и някаква салата или зеленчук, защото са нискокалорични и пълнят корема + че са полезни, преди да си легнеш ядеш 200 грама извара и си чук, дори може да ги пропуснеш и да си легнеш направо, ама е хубаво да имаш повече протеин в диетата.

с тая храна би трябвало да можеш да захраниш двуразовите тренировки, ако пак ти е тегаво вкарваш и на едно от храненията през деня ориз или картофи, по-добре след 1вата тренировка.

Толкова ли е сложно?

Rakshy
06-18-2015, 23:02
А да, сетих се за още нещо:

Когато влезеш в такъв период на гладуване може да успееш да изгориш някакви мазнини, но ако това продължи по-дълго организма ти спира да гори мазнините, а започва да гори мускулите ти, защото е много по-лесно да разпаднеш белтъка, отколкото мазнината. Т.е. практически губиш тегло, чувстваш се като лайно (защото изгаряш и гликогена => мускулите ти няма на какво да вървят => нямаш сила да си дигнеш гащите), но пак си седиш толкова дебел. Само дето тази загуба води до драстично падане на силата, т.е. ако примерно си могъл да бутнеш 60 кг на лежанката след едно такова гладуване се съмнявам да бутнеш повече от 50 в най-добрия случай (говоря за по-дълго гладуване, не 3 дни :D )

Можеш да тренираш с тежести, даже би било хубаво. Дори можеш и с лично тегло, въпреки че не съм му фен много много

monkata972
07-08-2015, 15:20
Здравейте, спазвам горните неща и съм забелязал, че наистина свалям килограми! 71кг съм вече, ала не ми личи изобщо. А за по-бързо изгаряне на подкожните мазнини може ли да ми предложите някаква добавка преди тренировка. В смисъл не химия а от естествени продукти които се съдържат в определени храни (чувал съм че има такива). По 2 пъти на ден ходя на тренировка, смисъл сутрин и след обяд по 2 часа. По тренировка свалям по 500 грама :D. Следя всеки път, но то тва зависи и колко е тежка... Та ще съм доволен ако ми предложите добавка, която да пия преди тренировка, за изгарянето на подкожните мазнини и най-накрая да ми се очертаят мускулите които съм сигурен че имам, ала тези мазнини ми пречат!!!

Rakshy
07-08-2015, 20:16
твърде много незнание, мой

хранителните добавки са в-ва взети от храна, смисл масовата психоза е мега грешен филм. Да, има и някои добавки, които ги прецакват - примерно в някои протеини на опаковката пише обогатени с това и онова и ти очакваш нещо велико, а те ти продават някоя евтина аминокиселина с малко глутамин примерно. Така наистина има 25 грама протеин в една лъжичка, но тоя протеин е мега юслес и нищо не прави за теб.

Тъ, най-доброто, което можеш да вземеш е Л-карнитин-а. Той е течен и се пие преди или след тренировка. На всички опаковки пише преди тренировка, но ако погледнеш проучвания и т.н. е по-добре да го пиеш след. /винаги можеш да си вземеш и под друга форма, ама течния е най-оптимален/
Другите продукти за сваляне не мисля, че биха ти били толкова полезни при двуразови тренировки.
*л-карнитина е аминокиселина т.е. има я в тялото ти, няма никакъв проблем да я приемаш, освен ако нямаш няква алергия или непоносимост. ако я предозираш ще имаш мощна дришня и ще те боли корема, поне при повечето е така, ако злоупотребиш може да ти навреди на бъбреците, ама бая трябва да изпиеш. също така ако имаш проблем с бъбреците много внимавай и по-добре се консултирай с лекар.
Ако нямаш горните проблеми спокойно можеш да го пиеш

monkata972
07-12-2015, 20:58
А колко време преди тренировка да го приемам и колко грама? А и https://www.youtube.com/watch?v=HC5ETEp1MQY ...

Rakshy
07-12-2015, 23:29
30-40 минути, 1 доза, колкото пише на опаковката. Утре ще гледа по-конкретно клипа, че са не ми се зяпа особено.

Rakshy
07-13-2015, 09:21
http://examine.com/supplements/L-Carnitine/ тук има 272 проучвания, които показват, че л-карнитина дава ефект. Винаги има такива, които оборват това, което се твърди, в което няма нищо лошо, но след като има такъв огромен брой подкрепящи сам можеш да направиш избора си.

monkata972
07-13-2015, 09:36
Прав си! И едни приятели преди приемаха Л карнитин, преди да отидат на фитнес. Та ще ми дадеш ли линк към сайт където продават течен Л карнитин да поръчам! Благодаря ти, дано се засили ефекта!

anonymous708973
07-13-2015, 09:37
http://www.iherb.com/Now-Foods-Sports-L-Carnitine-Liquid-Triple-Strength-Citrus-Flavor-3000-mg-16-fl-oz-473-ml/8343

monkata972
07-13-2015, 10:01
Ами това http://shop.bb-team.org/pure-nutrition-l-carnitine-2000?sku=2294 20 ампули с приятен вкус.

anonymous708973
07-13-2015, 12:12
Ами това http://shop.bb-team.org/pure-nutrition-l-carnitine-2000?sku=2294 20 ампули с приятен вкус.

Моят е течен - усвоява се по-добре тоест и можеш да го пиеш почти непосредствено преди тренировката, а не 2 часа както препоръчват за ампулите. И е 3 грама порцията :P

Rakshy
07-13-2015, 13:15
http://www.silabg.com/bg/1190-BIOTECH-USA-Liquid-LCarnitine-Chrome-500-ml-.html
http://www.silabg.com/bg/16674-EVERBUILD-Liquid-LCarnitine-Chromium-1500mg.html
either.

monkata972
07-13-2015, 17:04
Поръчах втория продукт http://www.silabg.com/bg/16674-EVERB...um-1500mg.html повече ми допадна, защото е на шишенца (дози) и си пише - по 1 - 2 дози преди тренировка а в кутията са 30. Тоест преди сутрешната тренировка пия едно и после при тренировката на обяд още едно. Как мислите?

fls63
07-13-2015, 17:33
Послушай съветите на останалите,относно храненето и също така да подчертая,че е в твоя полза да хапваш повечко сезонни плодове и да пиеш повече вода.
Забързай си метаболизма по този начин,и предполагам че всичко ще е наред.
Успех за напред все пак! :)

Rakshy
07-13-2015, 21:22
Поръчах втория продукт http://www.silabg.com/bg/16674-EVERB...um-1500mg.html повече ми допадна, защото е на шишенца (дози) и си пише - по 1 - 2 дози преди тренировка а в кутията са 30. Тоест преди сутрешната тренировка пия едно и после при тренировката на обяд още едно. Как мислите?

не брато, не е на шишенца :Д къде на снимката виждаш шишета :D :D тва е една голяма бутилчица от която си отсипваш колкото ти трябва. Обикновено дозата е една капачка, ама може да ти трябва лъжичка.
и да или го пиеш така или след 2те, сам си избираш. Има проучвания и ползи и за двата начина на прием, so it's up to you.

monkata972
07-14-2015, 14:48
Благодаря! Дано има ефект.

boxbox
07-14-2015, 14:54
Вървиш пеш или играеш футбол и други подобни спортове и ще отслабнеш щом искаш.

Юлиян
07-08-2016, 09:34
Здравейте! От 2,3 години тренирам плуване, много съм добър ала съм дебел! На 15 съм, 1,73 висок и съм 74 кг. Може ли да ми кажете на какво се дължи това, като се записах преди 3 години бях 68 кг, и пак бях пълен. Дано има решение и да успея да отслабна за лятото! :) благодаря предварително!!!

Ми като не става , направи мускули бе пич. Плуване и фитнес и ще станеш машина. Аз също обожавам да плувам , така че давай смело

crazyfenka
07-11-2016, 21:49
Фитнес + плуване :smt109