PDA

View Full Version : Парти за рождения ми ден, помощ?



today_was_a_charytale
06-04-2015, 17:30
Здравейте, тази събота ставам на 15 и организирам парти у нас.Повечето от поканените са от училището ми.
Днес имаше родителска среща, на която майка ми е разговаряла с родителите на поканените.Станло е на въпрос, че родителите им искат майка ми да проверява дали поканените носят алкохол (майка ми няма да е вкъщи по време на партито, но ще наминава да ни проверява).Тя се съгласи единственият алкохол на партито на е Съмърсби и то само 5 бутилки за около 15-ма души.

Проблемът не е, че майка ми не ми дава да има алкохол на партито- това е добре защото аз не искам да пия и не искам да си съсипвам черния дроб.Проблемът е, че една от поканените ще внесе две големи шишета бири.Вече е късно да й кажа, че не може да дойде или да й кажа, че партито се отменя, а и повечето от приятелките й ще идват.Обясних и как стоят нещата с майка ми, но тя настоява да донесе бира.

Дайте ми съвет как да постъпя?

prosto_chovek
06-04-2015, 18:55
:D
Извинявам се.
Иначе да, на 15 не се подкарвайте с пиене, ама 2 пвц-та са си норматив за парти за не повече от двама човека. Имаш три варианта относно този въпрос. Първо - каваш й, че ако носи бири, да не идва. Второ - то не е толкова грубо - помоли ги тия, дето ще пият, да дойдат готови дето се вика, да изпият бирите отвънка и тогава да се появят. Третото и относително рационално е да дойдат с раница и в нея бирите и да се налива и после пак да се връща в раницата, която се закопчава. Сиреч като ментите със спрайт в училище, същата история.
Относно черния дроб - ако се пие разумно, няма проблеми :)

kaRamella
06-05-2015, 13:24
Остави я да си излочи бирите и скрий шишетата.Призори ги изхвърли и готово.

anonymous708973
06-05-2015, 13:27
Здравейте, тази събота ставам на 15 и организирам парти у нас.Повечето от поканените са от училището ми.
Днес имаше родителска среща, на която майка ми е разговаряла с родителите на поканените.Станло е на въпрос, че родителите им искат майка ми да проверява дали поканените носят алкохол (майка ми няма да е вкъщи по време на партито, но ще наминава да ни проверява).Тя се съгласи единственият алкохол на партито на е Съмърсби и то само 5 бутилки за около 15-ма души.

Проблемът не е, че майка ми не ми дава да има алкохол на партито- това е добре защото аз не искам да пия и не искам да си съсипвам черния дроб.Проблемът е, че една от поканените ще внесе две големи шишета бири.Вече е късно да й кажа, че не може да дойде или да й кажа, че партито се отменя, а и повечето от приятелките й ще идват.Обясних и как стоят нещата с майка ми, но тя настоява да донесе бира.

Дайте ми съвет как да постъпя?

Смятай колко са им зле родителите, не могат да си контролират собствените деца, та молят майка ти да го направи.

Кажи на приятелката ти да си изпие бирата и тогава да дойде. Наглата пикла да настоява колкото си иска, това е твоят дом и ти определяш правилата, в случая - майка ти :д

SummerHit
06-08-2015, 17:42
Щом не желаеш да пиеш пък и родителите ти и тези на другите ти приятели имат проблем с това, то тогава говори с човека, който иска да носи бира и му обясни как стоят нещата, ако е приятел ще разбере

expl.mdnght
06-12-2015, 18:50
Пресипете бирата в кутия от сок и пийте направо от нея

TheMan9191
06-13-2015, 07:03
Oставия да си разваля дроба с 2 шишета бира. :D