PDA

View Full Version : Кандидатстване с ДЗИ по БЕЛ?



knox
06-06-2015, 10:03
Здравейте! На матурата по БЕЛ изкарах 5,60 и смятам с тази оценка да кандидатствам за специалността, която съм си избрала. Питането ми към Вас е, като кандидатствам с оценката от ДЗИ, балът намаля ли се по някакъв начин и ако да, с какъв процент? Другото което искам да Ви питам е как точно се кандидатства с оценка от матурата? Трябва ли ми някакво удостоверение или като подавам документи за кандидатстване, се попълват някакви данни? Благодаря предварително.

inewton
06-06-2015, 10:05
Зависи къде ще кандидатстваш и каква специалност.

knox
06-06-2015, 10:08
А как точно заявявам, че искам да кандидатствам с оценка от ДЗИ, ще ми трябва ли някакво удостоверение?
Иначе освен тази оценка, ще се явявам и на устен изпит, който също е задължителен.

inewton
06-06-2015, 10:45
А нз за тва, иначе и аз ще кандидатствам с оценка от дзи.
А иначе в някои специалности, в които оценката от дзи заменя оценката от кси тази оценка се умножава с коефициента на кси, а в които не ги заменя се умножава с по- нисък коефициент. За СУ говоря, нз дали в другите е така.

knox
06-06-2015, 10:50
Мхм. Аз ще кандидатствам във Велико Търново и много не са ми ясни някои неща още. 10х :))

inewton
06-06-2015, 10:53
Еми нз виж в сайта трябва да има номер за информация, обади се в понеделник и питай, и аз тогава ще се обаждам. От тези които познавам малко ще кандидатстват с дзи и те не знаят точно как става, не се притеснявай, едва ли някой знае :D

RapExotic
06-06-2015, 19:10
Можеш да кандидатстваш с оценка от матурата стига специалността да го позволява. Това трябва да провериш в сайта на съответния университет. Там ще намериш и формула, по която се изчислява бала при кандидатстване с оценка от ДЗИ и КСИ. Обикновено тази формула е в полза на тези, положили кандидат-студентски изпит, но с оценка 5,60 едва ли ще имаш проблем да влезеш и с матура.
Не трябва никакво допълнително удостоверение. Когато отидеш да кандидатстваш просто попълваш във формуляра, че желаеш да кандидатстваш с оценките от ДЗИ и няма да се явяваш на изпити. Оставяш копие от дипломата и оригинал за сверка и чакаш класирането за да разбереш дали си приета.

knox
06-07-2015, 13:43
Можеш да кандидатстваш с оценка от матурата стига специалността да го позволява. Това трябва да провериш в сайта на съответния университет. Там ще намериш и формула, по която се изчислява бала при кандидатстване с оценка от ДЗИ и КСИ. Обикновено тази формула е в полза на тези, положили кандидат-студентски изпит, но с оценка 5,60 едва ли ще имаш проблем да влезеш и с матура.
Не трябва никакво допълнително удостоверение. Когато отидеш да кандидатстваш просто попълваш във формуляра, че желаеш да кандидатстваш с оценките от ДЗИ и няма да се явяваш на изпити. Оставяш копие от дипломата и оригинал за сверка и чакаш класирането за да разбереш дали си приета.

Много Ви благодаря!!! :)