PDA

View Full Version : СПЕШНО! ПРЕИНСТАЛИРВАНЕ НА УИНДОУС!



funkey
06-06-2015, 13:18
Здравейте хора! Направих една простотия като преинсталирвах уиндоуса!! Реших да се метна от 7 на 8.1 , всичко точно с флашката заредих и когато достигнах до дяловете вместо да форматирам само ц-то го изтрих и го осъзнах прекалено късно! Искам да запазя Д-то, но когато дам да направя нов на мястото на Ц-то ми дава ерор ?! Какво да правя?! Четох из гугъл , но нищо не мога да схвана,което би ми помогнало?!

anonymous908491
06-06-2015, 13:41
И къде е отишло 'C' ?

funkey
06-06-2015, 13:47
Пак ли ти :D Изтрих го вместо да го форматирам по погрешка, не знам?

JDeel
06-06-2015, 14:47
Изтриването на дял не значи изтриване на данните. Даже форматирането може да не значи изтриване на данните.

Аз бих извадил харда и бих го сканирал с някоя програма за restore на файлове под някой друг Windows, или Linux през USB ако ще е на същия комп. Не че ги знам тия програми, ама нали затова имаме Google. Идеята е докато не си измъкнеш важните неща да не правиш никакви записи по харда, пък после ще му мислиш за инсталацията.

funkey
06-06-2015, 14:51
Изтриването на дял не значи изтриване на данните. Даже форматирането може да не значи изтриване на данните.

Аз бих извадил харда и бих го сканирал с някоя програма за restore на файлове под някой друг Windows, или Linux през USB ако ще е на същия комп. Не че ги знам тия програми, ама нали затова имаме Google. Идеята е докато не си измъкнеш важните неща да не правиш никакви записи по харда, пък после ще му мислиш за инсталацията.

Проблема е,че съм на лаптоп и не мога да направя това. Не мога ли просто да върна до предишно състояние и да се върне ц-то и просто да го форматирам и да си инсталирам уиндоуса ?

anonymous908491
06-06-2015, 14:58
Не мога ли просто да върна до предишно състояние и да се върне ц-то

Можеш, влезни в уина и като ти зареди е нужно да преместиш часовника с час назад.

funkey
06-06-2015, 15:07
Можеш, влезни в уина и като ти зареди е нужно да преместиш часовника с час назад.

Отново с отчайващо простите си коментари.

JDeel
06-06-2015, 15:08
Значи, записва се Linux (примерно Mint) на флашка на друг комп, после зареждаш от тая флашка без инсталация и си готов. Вместо хард тоя Linux ще ползва RAM-a, та най-големия проблем би ти било това да разбереш как се работи с Linux, за което си приготви няколко потника за късане от нерви :D

Иначе зависи от лаптопа, харда може да се вади лесно или трудно, с 2 или 20 винтчета :)

Ако все пак не си имал нищо важно на C, направиш сега едно C и инсталираш Windows на него, има теоретичен шанс после след като си направиш D на останалото място (с бързо форматиране, а не пълно!) да пуснеш една такава програма и да върнеш нещата. Ама... не знам, не съм правил такива експерименти и не бих го препоръчал като вариант :)

Предишните състояния се записват и те някъде под формата на файлове. Щом си затрил всички дялове, какви предишни състояния си мислиш че имаш. И те са като файловете на D: - някъде там, незнайно къде :) Освен това, предишните състояния мисля че нямат общо с D:

funkey
06-06-2015, 15:16
Изтрил съм единствено Ц и заради това не мога да продължа да инсталирам уина? Д-то ми си стои както и 100 мб-вия дял за системата. Въпроса ми е как да направя ново Ц , при положение като дам NEW на мястото на ц-то ми дава ерор? Иначе това с линукса абсолютно нищо не ми говори , преинсталирвам за 2-ри път.

funkey
06-06-2015, 15:25
http://prikachi.com/images.php?images/788/8156788R.jpg http://prikachi.com/images.php?images/789/8156789i.jpg

SprayPaint
06-06-2015, 15:28
Unallocated Space ти е C-то. Маркирай го, направи нов дял от NEW и дай Next

funkey
06-06-2015, 15:30
Би трябвало да стане, като маркираш Unallocated Space и цъкнеш New.

Ето това се случва като го направя. http://prikachi.com/images.php?images/811/8156811N.jpg

Данита
06-06-2015, 15:36
Отиди на unallocated дай format, после new и мисля, че трябва да стане.

funkey
06-06-2015, 15:39
Отиди на unallocated дай format, после new и мисля, че трябва да стане.

Опциите са само new,load drivers,refresh :/

SprayPaint
06-06-2015, 15:41
Пробвай, като маркираш Unallocated Space да дадеш направо Next

funkey
06-06-2015, 15:45
Както казах надписа,че уиндоуса не може да бъде инсталиран (долу в ляво) стои , не ме пуска да продължа.

Данита
06-06-2015, 15:48
А как я направи тази флашка?
Защото флашката няма да зарежда инструмента за дяловете, ако е настроена системата за буутване в UEFI режим, защото ще иска GPT таблица на хард диска.
С коя програма я прави?
Пробвай с hiren boot cd.

funkey
06-06-2015, 15:53
Universal usb installer (програмата която е дадена към торента на уиндоуса с всичките и стъпки) По принцип ако не бях изтрил Ц-то съм почти 100 % сигурен,че щеше да ми позволи да продължа. Проблема е изцяло в това,че изтрих Ц-то , но не знам как да го създам отново или да направя някакъв алтернативен вариант без изтриване на д-то и 15 висши по компютри :D

JDeel
06-06-2015, 15:54
Аа, значи още имаш шансове :) Но си нагазил в дълбоки води така или иначе.

Туй че си забърсал C не е фатално. И да не беше, пак нямаше да те пусне нататък. В днешно време са усложнили малко нещата, щото има два типа форматиране - MBR и GPT. MBR е класиката, но модерните машини вече са все GPT.

Твоя хард е форматиран като MBR. Важно е още как е форматиран и инсталационния диск... в случая USB-то. Вероятно твойто е GPT и заради това несъответствие не ти дава да вървиш напред. Ето ти програма дето можеш да избираш как да запишеш USB-т: https://rufus.akeo.ie/ Пробвай да запишеш Windows наново, само че като MBR.

JDeel
06-06-2015, 15:59
Universal usb installaller (програмата която е дадена към торента на уиндоуса с всичките и стъпки)

Тази и аз я ползвах, но не дава опция MBR или GPT и затуй взех да ползвам Rufus.

Иначе ако трябва да минаваш от MBR на GPT на харда, има голям шанс наистина да забършеш всичко. Ако стигнеш до там пиши в Google "mbr to gpt without data loss". Но абсолютно бих ти препоръчал преди да правиш такива експерименти да копнеш инфото от D на външен хард :)

funkey
06-06-2015, 16:00
Аа, значи още имаш шансове :) Но си нагазил в дълбоки води така или иначе.

Туй че си забърсал C не е фатално. И да не беше, пак нямаше да те пусне нататък. В днешно време са усложнили малко нещата, щото има два типа форматиране - MBR и GPT. MBR е класиката, но модерните машини вече са все GPT.

Твоя хард е форматиран като MBR. Важно е още как е форматиран и инсталационния диск... в случая USB-то. Вероятно твойто е GPT и заради това несъответствие не ти дава да вървиш напред. Ето ти програма дето можеш да избираш как да запишеш USB-т: https://rufus.akeo.ie/ Пробвай да запишеш Windows наново, само че като MBR.

Всъщност имаш право , някъде ми изписваше подобно нещо за ГПТ , ще пробвам и ако наистина стане, цял живот ще те споменавам на децата ми! :lol:

Данита
06-06-2015, 16:01
И пак аз първа се сетих за това :).
Много съм умна :lol: .

funkey
06-06-2015, 16:04
И пак аз първа се сетих за това :).
Много съм умна :lol: .

При теб мислех,че не си говорим на 1 и същи език :lol:

funkey
06-06-2015, 16:05
Тази и аз я ползвах, но не дава опция MBR или GPT и затуй взех да ползвам Rufus.

Иначе ако трябва да минаваш от MBR на GPT на харда, има голям шанс наистина да забършеш всичко. Ако стигнеш до там пиши в Google "mbr to gpt without data loss". Но абсолютно бих ти препоръчал преди да правиш такива експерименти да копнеш инфото от D на външен хард :)

То хубаво, но нямам. Нямам и излишни пари за хард , който ще го ползвам 2-3 пъти в годината макс... за преинсталване на уиндоус..

JDeel
06-06-2015, 16:15
И пак аз първа се сетих за това :).
Много съм умна :lol: .

Не си, просто пиша бавно :P

funkey, значи ако случайно ти изгори тоя хард, тогава какво ще правиш? Ще го даваш на някой да ти извади данните и ще платиш колкото струва един нов хард, минимум :)
Или другия вариант е да си качваш нещата на облаци. Да живее технологията :)

funkey
06-06-2015, 17:08
Ще се надявам в скоро време да не става,нов ми е лаптопа уж :D А относно флашката , форматирах я във формата, който каза, но сега как да прехвърля уина? Качиха се файлове от програмата която ми даде във флашката wtf?!

JDeel
06-06-2015, 18:11
Какво качване, с тази Rufus се работи по същия начин какво с Universal USB Installer. Избираш .iso файла, избираш къде да записваш, опциите, стартираш и чакаш... накрая се получава инсталационно USB. Мушкаш го в лаптопа, зареждаш от него и т.н.

funkey
06-06-2015, 18:28
Какво качване, с тази Rufus се работи по същия начин какво с Universal USB Installer. Избираш .iso файла, избираш къде да записваш, опциите, стартираш и чакаш... накрая се получава инсталационно USB. Мушкаш го в лаптопа, зареждаш от него и т.н.
Ами не, просто ми форматира флашката в посочения формат ?? :Д

funkey
06-06-2015, 18:39
Оо извинявай, супер малкото бутонче ,въобще не го видях братко :D

Mary_Jane_69
06-06-2015, 19:16
Ама ти някъв хипер прост ли си

funkey
06-06-2015, 19:51
Ама ти някъв хипер прост ли си

Припадай.

АНАТЕМА СТАНА :lol: мерси на jdeel,който съм забелязал,че и преди удря рамо на трагичните ми проблеми,евала ! :D Мерси и на Данита , макар и да не се разбрахме напълно :D Живи и здрави!

funkey
06-06-2015, 21:24
Не знам,това не е реално просто! Не знам как все на мен се случва да не сработи нещо ВИНАГИ?! Този уиндоус колкото и пъти да го сложа на флашката след като съм разпределил дяловете ми излиза,че липсва файл?! Викам окей аре явно умрелия торент не струва, ПРОБВАХ С ДРУГ? Познайте какво - сега не ми чете даже флашката , компа се стартира и ми показва , че няма уиндоус и трябва да се сложи. Не знам хора тва е някав ужас нереален.

Данита
06-06-2015, 21:34
Припадай.

АНАТЕМА СТАНА :lol: мерси на jdeel,който съм забелязал,че и преди удря рамо на трагичните ми проблеми,евала ! :D Мерси и на Данита , макар и да не се разбрахме напълно :D Живи и здрави!

Радвам се, че съм помогнала.
Ама ти продължаваш да го чоплиш въпреки всичко :lol: . Форматирай флашката под NTFS и давай пак с програмата да я направиш бутваща. Ако неще направи си диск.

funkey
06-06-2015, 21:43
Радвам се, че съм помогнала.
Ама ти продължаваш да го чоплиш въпреки всичко :lol: . Форматирай флашката под NTFS и давай пак с програмата да я направиш бутваща. Ако неще направи си диск.

Какво да го чопля,тва просто ако не стане при мен няма при кой да е. АБСОЛЮТНО ВСИЧКО съм следвал стъпка по стъпка , не знам кво се случва, мисля да се самоубия. А за диска не знам вече , кво толкова и е на флашката майка му стара защо не става

Данита
06-06-2015, 22:15
Може да се е скапала.

funkey
06-06-2015, 22:33
Ми май за 2-ри път пак позна - Не ми отваря вече флашката , пише ми ,че диска е протектнат или нещо от сорта. Утре отивам да си взема нова и ако не стане ще се хвърля от някъде.

JDeel
06-06-2015, 23:46
Е така ли се скапва флашка :)

funkey
06-07-2015, 10:57
Е така ли се скапва флашка :)

Еми университетска флашка , кой знае ква е била точно :D Не може да се отваря , нито записва на нея , предполагам за нищо не става вече :D Сега си купих нова , стискайте ми палци да е от флашката и всичко да мине по мед и масло НАЙ-НАКРАЯ!

funkey
06-07-2015, 11:53
OPERATING SYSTEM WASNT FOUND TRY DISCONNECTING ANY DRIVES THAT DONT MAINTAIN AN OPERATING SYSTEM ?! Сега ми стои този шибан екран при стартиране и не ми чете флашките въобще?!!??!?!! Когато слагах дяловете остана от уин 7 нещо ,но ми изписа,че просто няма да имат ефект!? Какво да правя , честно отчаях се вече!

SprayPaint
06-07-2015, 12:13
Буутваш ли от флашката?

JDeel
06-07-2015, 12:23
А в BIOS как ти е настроено тогава? Не знам как е при другите, ама на моя лаптоп имам опция да избера Legacy или UEFI като начин на зареждане. Legacy... значи класически модел. И ако съм избрал това, а флашката е направена като за UEFI (GPT), тогава не ще да ми я зарежда. И обратното, ако е направена за MBR, тогава трябва да съм на Legacy за да тръгне. Мда, малоумна работа, ама ко да прайш...

funkey
06-07-2015, 12:46
А в BIOS как ти е настроено тогава? Не знам как е при другите, ама на моя лаптоп имам опция да избера Legacy или UEFI като начин на зареждане. Legacy... значи класически модел. И ако съм избрал това, а флашката е направена като за UEFI (GPT), тогава не ще да ми я зарежда. И обратното, ако е направена за MBR, тогава трябва да съм на Legacy за да тръгне. Мда, малоумна работа, ама ко да прайш...

Никаква идея jdeel , за боотване не знам какво имате предвид . Лаптопа е асус , нов модел е , предполагам не трябва да се настройва да зарежда от флашка или диск при положение ,че като вляза в биоса не ми дава да избера тази опция (въобще я няма, а и нали ми тръгна преди да изкочи сега този проблем...) Мисля,че имам легаси където казваш, но не знам за какво е и не барам! Ако може дай скупе за 5 мин да се разберем ,че тук едно ,че е по бавно ами и по трудно ще се разберем...

Mary_Jane_69
06-07-2015, 14:20
Ооо колко си прос.

funkey
06-07-2015, 14:22
Ооо колко си прос.

Казах нещо.

Данита
06-07-2015, 22:52
И какво стана в крайна сметка?

funkey
06-08-2015, 13:16
Uspqh snoshti nai nakraq! Nqmam vse o6te kirilica :D