PDA

View Full Version : Шанс за поправителен



Zero Advantage
06-08-2015, 17:19
Та няма да увъртам ами ще карам по кривата права.
Сега съм в заветния 8-ми клас и до днес си мислех, че английския език ще е най-трудното изпитание тая година, но днеска тотално се разбушонирах от една новина.Принципно математиката не ми е доста вървежна поради причината, че заради инцидент отсъствах един месец в 7-ми клас и реално аз изпуснах корените на сегашния материал.Опитите ми за усвояване на предмета не сработиха, защото постоянния прилив на нови и нови неща, просто максимално затрудняваше положението.Както и да е.Матурата я взех с 4.60.Причината е, че математиката ми е...Как да го кажа....Ами 50/50.Геометрията я знам, но алгебрата изостава.Та след доста тежка борба с класиранията успях да се добера до желаната паралелка, но явно тука нещо прекъсва.Сегашния ми учител още като ме видя и всякаш усети, че едва ли не съм "най-добрия" а аз глупака точно обратното.Слаби оценки и като цяло вече е на другия бряг.Тотално ме отбягва, никакво внимание и така.Та днес сутринта бях доста лошо изненадан като ми съобщиха, че именно този толуп е решил да си направи малка игричка а тя е - изходно ниво, което съдържа 10 примера(алгебра).Задачите трябва да се решат без нито една грешка или в противен случай отиваш на 2-ри опит.Ако и там се провалиш следва 3-тия, а след това оставаш на поправка.Та тука вече упечох.Та имали вероятност да остави реално на поправка от единия тест?Защото примерно не може цяла година 5 и 6, и накрая да седиш юли месец за едните глупости.Не казвам, че оценките ми са такива.Ясно ми е, че ще трябва да оставя малко на страна PC World и да си скъсам задничето от решаване.Та лично аз проявявам огромен респект към подобните учители на него, но всеки мой опит за нормален контакт се проваля.Примерно аз днеска го питам какви са точно тия схеми с това изходно ниво, той ми клати глава и се прави на ударен.А ако някой друг го попита, веднага тича при него и обяснява.Там ми е проблема.Изгубих доверието на доста важен човек и сега съм на ръба още толкова да се отцепя от класа.Даже и започвам да се чудя дали да не накарам някой от родителите ми да се обади на класната и да попита дали това е самата истина, защото на мен никой явно нищо неще да ми каже.Кво да го прайш...Хората тотално се абстрахираха от мене и започвам да си съчинявам и аз едни таквиз работи.Ама тука не му е мястото.

Моля без глупости и излишен спам по темата.За правописни грешки се извинявам, но не съм безгрешен.

Ch1024
06-08-2015, 19:58
Гадното по математика, че веднъж изпуснеш ли нишката, се объркваш тотално. Трябвало е по-отрано да наваксаш. Иначе учителят ти ако е дебил, всичко може да направи. Аз хем съм в математическа гимназия и пак трябва да се бориш за 6-ца, а дори и да си навързал 6-ци от контролни, пак не ти е сигурна оценката... Опитай се да говориш с учителя ти, обясни му ситуацията, но не бъди нахален и в никакъв случай не се карай. Ако имаш нужда от помощ за някоя задача, можеш да ми пишеш на ЛС, ще се опитам да помогна доколкото мога :)

Zero Advantage
06-09-2015, 12:22
Значи не съм пуснал темата за да моля за помощ.Той представлява един old school учител, който тотално е отцепен и единственото което го интересува е математиката.Висок, прегърбен, строг и малко скучен.Не казвам, че един даскал трябва да е лигав идиот, но поне малко от малко да мяза на нещо.Това да говоря с него няма как да стане, защото просто няма начин да го заговоря и да почна да му обяснявам причините, поради които съм леко по назад с материала.Просто нито ще ми обърне внимание, нито ще е склонен за нещо повече.Най-вече се притеснявам, че може нарочно да ме прецака.В смисъл за една-две задачи да ме остави на поправителен, а другите да ги "пропусне".Точно там е пробойната.Задачите като цяло не са трудни, просто явно аз се притеснявам много и усмитам всичко.С родителите ми няма също голям смисъл да говоря, защото за тях изхода е учене.Да, ама ако старшината не е навит, просто системата не струва.

inewton
06-09-2015, 12:38
Кога е изпита?

jhgfdsa0
06-09-2015, 14:00
На мен пък геометрията не ми върви, ще си помагаме :D шегата на страна ;d

Ами, този 1 месец пропуск според мен не е голяма загуба, понеже има ученици, които отсъстват по толкова, въпреки че не ги трупат наведнъж. Ако родителите ти имат финансова възможност, защо не посещаваш частни уроци? Повярвай ми, няма да е напразно, от личен опит ти го споделям, стига да сполучиш на учител. Няма как да те остави на поправителен, зависи от оценките ти като цяло де. По принцип оценката от класно и/или изходното са важни. Остани след часовете и поговорете като нормални хора с този твой учител по математика. Ако не иска да те изслуша, следващият ден му подаряваш едно направление за психолог или просто викни родител, за да разговарят.

Zero Advantage
06-09-2015, 14:27
Значи в понеделник е това нещо.Пари за частни уроци нямаме.Не, че сме бедни или подобно, но просто миналата година не съм стъпил на нито един частен урок, пък по математика изкарах оценка(5), по висока от на тези дето набутаха сумати пари.Но и да кажем, че средствата са ограничени от други работи.

knox
06-09-2015, 18:59
Толкова ни е скапана системата, толкова е жалко и абсурдно всичко в тая загубена държава... За осмокласник изказът ти е доста интелигентен, личи си, че отсреща седи изключително умен човек! И този човек има вероятност да остане на изпит заради математиката... Аз последните пет години по математика винаги бях на косъм от изпит, по всичко друго имах 6-ци, по математика имах двойки. Този предмет просто след 5-ти клас изобщо не трябва да е задължителен или, не бива да се изучава по наложената схема и така да саботира непрекъснато надарени деца като теб, това е..!

inewton
06-09-2015, 19:09
Този предмет просто след 5-ти клас изобщо не трябва да е задължителен

Чудя се колко неграмотен трябва да е човек за да напише, че математиката не трявба да се изучава в училище. Тя е един от най- важните предмети в училище, защото развива логическото мислене. И през Древността, и през Средновековието, и през Ренесанса математиката е била най- важния предмет в училище.

knox
06-09-2015, 19:21
Чудя се колко неграмотен трябва да е човек за да напише, че математиката не трявба да се изучава в училище. Тя е един от най- важните предмети в училище, защото развива логическото мислене. И през древността, и през средновековието, и през ренесанса математиката е била най- важния предмет в училище.

Нека се изучава, но да е примерно по начина, по който се изучава в Германия или в други страни, където математиката е доста по-проста и елементарна и също така да не бъде толкова сложно за надарени в други области деца, които просто нямат логическо мислене и не са добри в математиката, нещата тук така са измислени, че постоянно да те затормозяват и да нямаш желание за нищо, и това е с цел. Не искам да влизам в спор. Отдавна съм спряла да се занимавам с български форуми, защото винаги като си изкаже човек мнението се намира по някой който да му обяснява колко е тъп. Позволи ми да си имам мнение, колкото и "неграмотна" да ти изглеждам.

haritov
06-09-2015, 19:23
няма страшно казва го за да ви сплаши

inewton
06-09-2015, 19:32
Нека се изучава, но да е примерно по начина, по който се изучава в Германия или в други страни, където математиката е доста по-проста и елементарна и също така да не бъде толкова сложно за надарени в други области деца, които просто нямат логическо мислене и не са добри в математиката, нещата тук така са измислени, че постоянно да те затормозяват и да нямаш желание за нищо, и това е с цел. Не искам да влизам в спор. Отдавна съм спряла да се занимавам с български форуми, защото винаги като си изкаже човек мнението се намира по някой който да му обяснява колко е тъп. Позволи ми да си имам мнение, колкото и "неграмотна" да ти изглеждам.

Не си мисли, че в Германия материала е друг, просто се поднася по много по- достъпен начин. Не съм казал, че не съм съгласен с това, тук или трябва да ходиш на частни уроци, или да се мъчиш сам, което не е много лесно, тъй като и учебиците са писани като за студени. Знам каква е целта, за която говориш, много съм мислил за това и накрая учителката по история случайно го каза. Извинявай ако съм те обидил с това неграмотна, но математиката ми е слабост, по принцип не съм човек, който напада за нищо. Не забравяй, че е християнско да се прощава!

Zero Advantage
06-09-2015, 19:39
Не знам колко съм надарен, умен и интелигентен.Не ми е целта на изпъквам.Старая се все пак да имам изказ на нормална маймуна.Та това от което се притеснявам най-много е именно двуметровата прегърбена горила, която ме ненавижда и всячески се опитва да ме направи за смях.И най-противното нещо е, че в съседните класове ги няма тез работи.В смисъл, че този гном преподава само на 2 класа от общо 4.И дефакто хората от другите два(спокойно мога да кажа, че ги превъзхождам във всяко едно отношение) ще си клатят краката цяло лято а аз ще бича да решавам задачи заради едната глупост.За съжаление нещата стоят така.Нямам против предмета.Както вече споменах съм доста добър в геометрията, на олимпиади по техническо чертане съм се явявал, но просто тая алгебра ще ми изяде главата.И става дума за пълни квадратни уравнения от рода на x2 – 3x – 4 = 0 .Също така има още две-три по-различни но също елементарни задачи.Въпроса е, че я ще стане така, че дискриминантата няма да е точен квадрат и натам следва мешаница, я друга глупост.

А относно това, че всичко е за да ни уплаши, еми мога да ти кажа, че не е така.Ситуацията е съвсем реална.Въпреки, че той не ми казва нищо, а същевременно и на мене не ми се вярва.Но няма да чакам кокошката да полети.Аз тия неща трябва да ги науча, така или иначе.Въпроса е да не кисна лятото.

knox
06-09-2015, 19:40
Не си мисли, че в Германия материала е друг, просто се поднася по много по- достъпен начин. Не съм казал, че не съм съгласен с това, тук или трябва да ходиш на частни уроци, или да се мъчиш сам, което не е много лесно, тъй като и учебиците са писани като за студени. Знам каква е целта, за която говориш, много съм мислил за това и накрая учителката по история случайно го каза. Извинявай ако съм те обидил с това неграмотна, но математиката ми е слабост, по принцип не съм човек, който напада за нищо. Не забравяй, че е християнско да се прощава!

Да, разбирам те напълно. Не съм обидена. Аз съм на мнение, че системата тотално е сбъркана, а методът на обучение е едно от нещата, които се нуждаят от коренна промяна. Смятам, че за повечето от нещата разсъждаваме еднакво. :)) Peace.

inewton
06-09-2015, 19:42
Peace

inewton
06-09-2015, 19:56
Ако не можеш да намираш неточни квадрати виж темата математика в същия раздел. Мисля че там моето мнение е пред пред последно. Малко е неразбираемо тъй като няма знаци за корен, умножение и т.н. ако не го разбереш мога да прикача снимка.

Zero Advantage
06-11-2015, 16:46
Сега ще се опитам да ви обясня какво представлява самото изходно.Състои се от 10 примера.Първите два са елементарни и няма смисъл да им обръщам внимание.Те са системни уравнения с две нейзвестни.Следващите 5 примера са пълни квадратни уравнения, където единствено грешка при пресмятането би ме провалила.И следващите 3 са непълни квадратни уравнения, където вече ще трябва да се потрудя малко за да схвана начина на решаване и различните ситуации.

inewton
06-11-2015, 16:56
Непълните квадратни са по- лесни от пълните, не знам защо те затрудняват. При тях дори не е нужно да намираш дискриминанта.

Zero Advantage
06-13-2015, 19:43
Ами лично на мене са ми доста труднички.На листчето има общо 3 задачи от непълните уравнения и 5 от пълните.Кажи речи пълните ще ги измъча някак с трейнинг, но другите малко ме притесняват.Ето и 3 такива задачи. x2(2-ра степен)+7=0 ; 3x2(2-ра степен) и 3x2(2-ра степен)-4х=0.Тези ме притесняват.

inewton
06-13-2015, 19:48
При първата прехвърляш 7 от другата страна и става x^2=-7, няма реални корени

При 3x^2- 4x=0, изнасяш x пред скобите и става х(3х-4)=0, оттук х1=0, 3х=4, х=4/3,
значи х1=0, х2=4/3

Zero Advantage
06-14-2015, 11:25
След като го пререших даденото изходно(дадоха ми задачите) се запънах само на 3 от задачите: x^2+4x-5=0 Тука просто D ми се получи отрицателно число и не съм сигурен как да продължа.Малко глупаво, но...Предполагам няма решение.Следващата е 2z^2-3z+2=0 и последната е 3x^2 - 1=0

inewton
06-14-2015, 11:47
http://prikachi.com/images.php?images/98/8172098k.jpg

Zero Advantage
06-18-2015, 19:46
gr8 m8.Всичко без грешка и накрая задрасках последната задача(дето първоначално я бях решил вярно) и пререших втората част от нея.Задачата беше с изнасяне на х пред скоба.И след като пререших втората част - 3x+5=0 той явно се е изгъзарил и не ми я е зачел за вярна защото съм бил задраскал предишното решение.В понеделник вече задължително се минава тая глупост.

Zero Advantage
06-25-2015, 12:53
Минах го.Благодаря за помощта.